Close
 • Ana
 • /
 • Dış Mekan Teknolojisi
 • /
 • Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: vahşi doğada nasıl hayatta kalacağınızı öğrenin

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: vahşi doğada nasıl hayatta kalacağınızı öğrenin

Hayatta kalmak kolaydır, değil mi? Musluğu temiz su için açmanız, akıllı ısıtma uygulamanızdaki 'artır' düğmesine basmanız ve telefonunuzdan akşam yemeği sipariş etmeniz yeterlidir. Ancak telefonu, yiyecek dağıtımını, hatta evin kendisini çıkarın ve her şey çok daha az pembe ve hızlı geliyor.


Yakın zamanda, açık havada nasıl gerçekten hayatta kalabileceğimizi öğrenmek için tek rakamlı sıcaklıklarda Birleşik Krallık'ın gerçek vahşi alanlarından biri olan Dartmoor'a gittik.

Elbette, yanımızda en iyi dış mekan teknolojilerinden bazılarına ve dinamik ikili Will Batho ve Tom Powell şeklinde profesyonel yardım aldık.Çevrimiçi macera pazarı Beyonk. Bu kombinasyon elementleri yenmek için yeterli olur mu? Hadi bulalım…

Testte hayatta kalma araçları: paketimizde neler var

• Dokpav Tarp Barınağı
Ateşimi Ateş Ordusu Çeliği
• LifeStraw Go
• Black Diamond Storm 375 Başlık
• Casio Pro Trek F30
• Mountain Hardwear HyperLamina Flame Uyku Tulumu
• Black Diamond Focus Tırmanma Ayakkabısı
• GoPro Hero7 Dusk White
• Columbia OutDry Ex Reign Ceket
• Vango Thermocore Uyku Minderi
• Nikon Monarch 7 Dürbün

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Bir adam, Dartmoor


(İmaj kredisi: Gelecek)

Vahşi doğada nasıl gezinilir

Uzak konumumuzu hızla bir hayatta kalma bağlamına yerleştiren vahşi doğa ve macera uzmanı Will Batho'dan bazı sahne belirleme tavsiyeleriyle başlıyoruz. Will, helikopter pilotu olarak askeri eğitimine dayanarak, hayatta kalmanın temel unsurlarının PLAN olduğunu söylüyor:

 • Koruma(yangın ve barınak dahil)
 • yer(kendini göster)
 • Edinme(yiyecek ve su edin)
 • Navigasyon(güvenliğe / yerleşime giden en güvenli, en doğrudan yolu bulma)

& ldquo; Anahtar, kendinizi içinde bulduğunuz zorluğa göre bunları birleştirmektir & rdquo; Will diyor. & ldquo; Yani bir çölde, örneğin, su birinci önceliğiniz olabilir. & rdquo;


Bugün, vahşi doğada nasıl gezinileceğini öğrenmek başlangıç ​​noktamızdır. İster harap olmuş bir uçaktan medeniyete geri dönüyor olun, ister göllerin etrafında geziniyor olun, navigasyon aktarılabilir bir beceridir. Tamamen teknolojiye güvenmek her zaman ideal değildir.

Gerçekten de, Casio Pro Trek F30'umuz, net bir haritalama düzeniyle birleştirilmiş mükemmel GPS akıllılarına sahiptir, ancak tam 'akıllı' modda pil ömrü tek bir günden biraz fazladır ve bu da sizi birgerçekhayatta kalma durumu.


Bununla birlikte, bir harita ve pusulanın nasıl kullanılacağını öğrenmek önemli bir açık hava becerisi olsa da, pratik gerektiren bir beceridir. 1: 25.000 OS haritasında kısa bir rota planlayarak başlıyoruz, bu yolculuk Dart Nehri'nin aşağı akışını birkaç kilometre takip ediyor, kontur çizgilerine (bu turuncu dalgalı çizgiler) ve geçtiğimiz kare sayısına dikkat ediyor.

& ldquo; Haritadaki her 1 cm, yerde 250 m'ye eşittir ve arazi, bu mesafeyi yürümenin ne kadar süreceği konusunda büyük bir rol oynar, bu nedenle bir rota planlarken kendinizi fazla kaptırmayın & rdquo; Will'e tavsiyede bulunur.

& ldquo; İyi harita okuma ve pusula çalışması, ustalaşması zaman ve çaba gerektiren bir beceridir, bu nedenle, ilk başta çok erişilebilir bir yerde pratik yapmaya başlayın, ardından yeterlilik kazandıkça arazinin zorluğunu artırın. & rdquo;

Casio Pro Trek ile hile yapmak cazip geliyor, çünkü bir düğmeye dokunarak konumunuzu gösterecek, hızlı bir kaydırma ise sizi doğrudan tanıdık Google Haritalar arayüzünü kullanarak gezinmeye götürecek… Tabii ki Dış Mekan moduna ayarlı. .


Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: üç adam, bir hayatta kalma eğitimi egzersizi sırasında hızlı akan bir nehri geçmeye hazırlanıyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Suyu bir yaşam kaynağı ve gezinmenin bir yolu olarak kullanmak

Bir hayatta kalma durumunda nehri takip etmenin faydaları çoktur: genellikle nehir kıyısında kasaba ve köyler vardır. Bir nehri takip ederken kaybolmak da daha zordur ve belki de en önemlisi, hazır bir su kaynağınız vardır.

& ldquo; Su kaynağı olarak Dart gibi hızlı akan bir nehre sahip olmak yararlıdır, hayatta kalma açısından önemlidir, & rdquo; Will, 'hızlı akan beyaz su, suyu havalandırırken, oksijen ve UV vererek zararlı bakterileri öldürmeye yardımcı olur' diye açıklıyor.

Neyse ki, en kirli su birikintilerini bile içilebilir hale getirecek yerleşik mikro biyolojik filtreli bir filtre şişesi olan LifeStraw Go'yu getirdik. Bu, nehri ve akarsu suyunu arındırmanın ve içmeniz için yeterince temiz hale getirmenin kör edici derecede hızlı bir yoludur. Aksi takdirde suyu boşaltmanın ve sterilize etmenin ne kadar süreceğini ve bunu yapmak için ihtiyaç duyacağınız ekstra teçhizatı hayal edin.

Doldurup ilerliyoruz, ileriyi kontrol etmek için Nikon Monarch 7 dürbünlerimizi çıkarıyoruz. Onların güçlü optiklerini kullanarak, doğru yolda olduğumuzu hızlı bir şekilde teyit ediyoruz, bu yüzden bozkır boyunca ve nehir boyunca ağaçlık hattına inin.

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Bir adam, bir grup insana vahşi doğada nasıl ateş yakılacağını öğretir

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vahşi doğada ateş nasıl yakılır

Kuru gazete ve çakmakla ateş yakmak yeterince kolaydır, ancak nemli bir tahtada ateş yakıcı veya kuru yakıt olmadan ayakta durmak çok daha zordur. Ancak, yiyecek arama uzmanıTom Powellfundalıklar, bataklıklar ve ormanda ilerlerken pek çok tavsiyemiz var.

Bozkırda, kuru karaçalı dallar, geçtiğimiz bir Akasma asması gibi mükemmel bir cüruf sağlar (sadece gevşek, doğal olarak dökülen ağaç kabuğu alınır). Tom, ormanın derinliklerinde, gövdesine yapışmış soğanlı sert mantarların olduğu, devrilmiş bir Dişbudak ağacı görüyor. Kral Alfred’in Kek mantarı daha sonra ateşimizin özü olacak.

Mantar kuruduktan sonra, kullandığımız çakmaktaşı ve çelikten bir kıvılcım alır ve tutar (bu setler ucuzdur ve kaşiflerin sırt çantasının temelini oluşturmalıdır). Bir avuç kuru otla sardığımız bu mantarı üflemek duman çıkarır ve sonunda - vay! - alev. & ldquo; Yangının yerleşmesi için ısı, yakıt ve oksijen gerekir & rdquo; Tom diyor.

& ldquo; Aleviniz olduğunda, yavaş yavaş artan boyutta kuru çubuklar ekleyin… ince dallar, sonra parmak boyutunda çubuklar, sonra bilek boyutunda. Küçük bir demeti tutuncaya kadar alevlerin içinde tuttuğunuz ve sonra yavaşça yanan yığının üzerine koyduğunuz 'Jenga' tarzı bir teknik kullanıyorum. Aynı anda çok fazla düşürmek ateşinizi boğacaktır. & Rdquo;

Temiz bir yere dikkatlice yerleştirilmiş küçük ama neşeli bir ateşle bir sonraki zorluğun üstesinden geliyoruz: ormanda bir gece için bir yer bulmak.

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Bir adam ateş yakmak için çakmaktaşı ve çelik kullanır

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vahşi doğada bir sığınak nasıl yapılır

Bir ağacın altına saklanmak bir çeşit sığınak olsa da, 'hava durumuna' pek iyi dayanmaz. Will, uygun bir barınağın hayatta kalmak için hayati önem taşıdığını ve alacakaranlık düşerken zamanın yaklaştığını açıklıyor.

Ormanda uygun bir yer bulduktan sonra çantamızdan muşamba çıkarıyoruz. Bu, hızlı ve kuru bir barınak oluşturmak için ağaçlar arasına asılabilen yerleşik kancaları ve delikleri olan hafif bir branda tabakasıdır. Şiddetli bir yağmur duşunda büyük bir fark yaratır ve neredeyse tüm sac malzemelerden doğaçlama yapılabilir.

Bir hayatta kalma durumu için bir yer bulmaya gelince, sizi daha fazla tehlikeye atmayacak bir yer aramalısınız. Tom şöyle açıklıyor: & ldquo; Ağır uzuvları olan ağaçların altındaki bir yerden kaçının, özellikle mükemmel sağlıklı görünse bile birkaç tonluk bir dalı bırakabilen kayın ağaçlarından kaçının. Şiddetli yağmur yağarsa, potansiyel bir nehir veya su akışı yolunda olmadığınızdan emin olun.

& ldquo; Gelen rüzgardan korunacak mısınız? Yükseltilmiş bir yerde ve kalın bitki örtüsü ve sudan uzakta bir yer seçmek, nemli bir yerde uyumanızı ve ortaklar tarafından ısırılmanızı engelleyebilir. Sizi kurtarmaya gelen başkaları tarafından görülmek ister misiniz? Öyleyse, dikkat çekici olmak için çaba gösterin. Gizli kalmak istiyor musun? Daha sonra düşük bir profil çizmeye çalışın.

Ardından barınak türü geliyor. & ldquo; Devam etmeden önce bir gece kalmayı düşünüyorsanız, yardımcı olabilecek doğal özellikler arayın & rdquo; diyor Tom. Düşmüş bir ağaç, kayalar ve hatta bir mağara, güçlü bir temel veya başlangıç ​​noktası sağlayabilir. Sağlamlık her şeydir, sığınağınızın sarsıntılı bir Jenga kulesi gibi tehlikeli bir şekilde dengelendiğini bilirseniz, iyi bir gece uykusu alamazsınız.

& ldquo; Genel bir kural, sığınağınızı alçak tutmaktır, göğüs kemiğinizin yüksekliği hakkında, bu, kolayca, her ne kadar daha yüksekte oturabileceğinizi ve gece boyunca sığınağınızı sıcak tutmak için mücadele edeceğiniz anlamına gelir. En büyük ısı kaybı, zemine olan bağlantınızdan kaynaklanır, bu nedenle yastıklı olduğundan emin olun. Kalın bir yaprak tabakasıyla doldurulmuş bir kütük tabakası, toprağın tüm vücut ısınızı çalmasını engelleyecektir. '

Duvarlarınızı ve bir çatınızı oluşturmak için, daha ince dallarla iç içe geçmiş kalın bir sağlam dal tabakası temellerinizi oluşturacaktır. Tom, 'Avucunuzun içinden daha büyük boşluklar istemezsiniz, aksi takdirde rüzgar ıslık çalarak içeri girer' diye açıklıyor. Yaprak çöpüne erişiminiz varsa, dirseğiniz kadar derin bir yaprak örtüsü rüzgarı engeller. Yeni evinizi de tamamen su geçirmez hale getirecekler ve karanlık ve sessiz bir gece uykusu çekmenizi sağlayacaklar.

Barınak inşa etmek için taşınması gereken kullanışlı aletler

& ldquo; Deneyimli bir maceracı her zaman ince bir muşamba ve yanlarında bir miktar paracord taşıyacaktır, böylece çok sayıda malzemeyi toplamaya ve hazırlamaya gerek kalmadan her türlü rüzgar geçirmez barınakları oluşturabilirler (sağlam bir 2 kişilik doğal barınak kolayca alabilir yarım gün), & rdquo; Tom açıklıyor.

& ldquo; Bir bıçak, kancalar için mandalları oymak ve herhangi bir ahşabı daha rahat veya işlevsel pozisyonlara getirmek için her zaman kullanışlıdır. Hava sıcaksa, muşamba altına asılan bir hamak havadar ve rahat bir gece uykusudur ve sizi çalılıklardaki tüyler ürpertici sürünmelerden uzak tutar.

& ldquo; Anahtar unsur esnek ve uyarlanabilir olmaktır; hava durumu, arazi ve çevre anlayışı, her maceranın farklı bir barınak tarzı gerektirdiği anlamına gelir, eski keşif sloganı 'hazırlanın' gerçekten ortaya çıkar. İster hayatta kalmak için isterse sadece eğlence için olsun, barınak inşasına gelir. & rdquo;

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: geceleri vahşi doğada kamp yapan bir adam yastıklı bir kamp matında uyuyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Işıkları aç

Söylemeye gerek yok, karanlıkta muşamba dikmek, güçlü bir kafa fenerinin tam anlamıyla bir cankurtaran olduğu ve Pingtwitter'ün Sibirya Hitch ve muşamba gibi birkaç uzman düğümün askıya alınmasını sağlayan bir andır.

Black Diamond Storm 375 Headtorch'un parladığı ve Columbia Outdry Reign Jacket'ın sağlam su geçirmezliği, biz toparlanan kasvet içinde sicimle boğuşurken özellikle memnuniyetle karşılıyor.

Muşamba üstümüze uzandığında, çok yönlü, yırtılmaya dayanıklı, her türlü hava koşuluna uygun, kaya tırmanışı ve yürüyüş gezilerine uygun hafif Arc’teryx Alpha AR 35'i (150 £) daha da paketinden çıkarıyoruz.

Sonra uyku matımızı şişiriyoruz. Alışılmadık bir şekilde kuru torbalı pompa aparatına sahip olan Vango Thermocore Uyku Matını kullanıyoruz. Karanlıkta biraz deneme yanılma gerektirir ve bir kez şişirildiğinde soğuk yerden çok ihtiyaç duyulan korumayı sağlar.

Bir sonraki adımda Mountain Hardwear HyperLaminar uyku tulumu var. Bu bir keşif: geleneksel kalınlıktaki sentetik bir çanta için rahat ve çok hafif. Eşit derecede hoş geldiniz Thermarest Kuştüyü Yastık, giysilerinizi içine atıp daha sonra gerçekten rahat bir kamp yastığına dönüştürmek için ipi çekip, tüylü, ipli bir çanta.

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Bir adam bir koşum takımına bağlıyken ve bir güvenlik kaskı takarken bir dağ yüzüne tırmanıyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tırmanmak neden kullanışlı bir hayatta kalma becerisidir

Dışarıda maceraya atılırken, büyük olasılıkla zorlu arazilerle karşılaşırsınız. Genellikle uçurumlardan ve benzerlerinden kaçınmak en iyisidir ve bunu navigasyon becerilerinizi geliştirerek yapabilirsiniz. Ancak bu mümkün olmadığında, bölümlerin üzerinden nasıl tırmanılacağını veya kısa mesafelerde nasıl inileceğini bilmek yardımcı olur.

Bu yüzden sabah ışığında, tırmanmanın temellerini geçmek için yakındaki bir uçurumun peşine düşüyoruz, bu örnekte, kask takılı bir GoPro Hero7 Dusk White ile görüntüleniyor, böylece arkadaşlarımızı daha sonra gösterebiliriz.

Görüntü sabitleme yararlıdır, çünkü tırmanma videoları genellikle ani ve sarsıntılı görünebilirken, ses aktivasyonu eller başka bir yerde meşgul olduğunda gerçek bir nimettir.

Bir üst halata güvenli bir şekilde bağlandı ve daha iyi sürtünme ve görünüşte sonsuz kenar gücü için Black Diamond Focus Tırmanma Ayakkabılarını kullandığımızda, manzarayı görmek ve medeniyete geri dönmek için bir rota planlamak için ağaç çizgisinin üzerine çıkıyoruz. Uzmanlarımız ve bazı mükemmel teknolojiler sayesinde, işler zorlaşsa bile başarabileceğimizi biliyoruz.

Hayatta kalma araçlarını test etmek

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Dokpav Tarp Barınağı

(Resim kredisi: Amazon)

1. Dokpav Tarp Barınağı

Satın alabileceğiniz meraklı hayatta kalma araçlarına kıyasla çok fazla görünmeyebilir, ancak mütevazı muşamba sizi vahşi doğada yağmurdan ve rüzgardan koruyacaktır. Dokpav Tarp Barınağı dayanıklı ve su geçirmezdir (PU2000mm).

Bu tente kiti, gümüş kaplamalı iç kısmı olan 190T yırtılmaz naylondan yapılmış 3.3M tente tabakasından oluşur. Ayrıca, güneş vuruyorsa ve yakınlarda gölge alanı bulamıyorsanız UV koruması sağlar.

Ayrıca, sığınağınızı hızlı bir şekilde kurmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan sekiz düz halat ve altı alüminyum dübel ile birlikte gelir.

Amazon'u kontrol edin

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Light My Fire Army Steel

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Ateş Ordusu Çeliğimi Yak

Bu ordudan çıkan magnezyum ateş çeliği ile 12.000 ateşleme elde edebilirsiniz, bu da size vahşi doğada güvenli, kontrollü bir ateş yakmanız için ihtiyacınız olan aracı verir. Ayrıca bir kamp ateşi yakmak için de kullanışlıdır.

Light My Fire Steel her sıcaklıkta, nemde ve yükseklikte çalışır ve yağmur yağsa bile çalışır, bu da onu her mevsim için gerekli bir hayatta kalma aracı yapar. Daha da iyisi, kendinizi vahşi doğada tanıtmanız gerekiyorsa, ateş çeliği bir acil durum düdüğüne bağlanır.

12,99 $ Amazon'da Görüntüle $ 18,99 Amazon 856'da Görüntüle Amazon müşteri incelemeleri
 • En zorlu koşullarda hayatta kalmamıza yardımcı olan 8 yüksek teknoloji ürünü
 • En iyi 10 hayatta kalma ürünü

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Lifestraw Go Su Filtresi Şişesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. Lifestraw Go Su Filtresi Şişesi

BPA içermeyen LifeStraw Go hafiftir, çantanızda çok az yer kaplar ve nereden çektiğinizden bağımsız olarak güvenli, temiz içme suyuna anında erişim sağlar. Bu bir nehir, dere veya çamurlu bir su birikintisi olabilir.

Açık hava maceraları için bu gelişmiş su filtresi şişesi, beş yıla kadar güvenli su sağlayan mikrobiyolojik bir filtre ile bakterileri, parazitleri, mikroplastikleri, kloru, böcek ilaçlarını ve herbisitleri giderir.

Düzenli olarak alışılmışın dışında bir maceraya atılıyorsanız, bu, her zaman temiz içme suyuna erişiminizin olmasını sağlamak için sahip olunması gereken bir öğedir - ve her şeyi, yanınızda litrelerce şey taşımak zorunda kalmadan.

Amazon 2 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Black Diamond Storm 375 Headtorch

(İmaj kredisi: Gelecek)

4. Black Diamond Storm 375 Headtorch

BD Storm 375'in en son yinelemesi, bir başlığın kompakt, özelliklerle dolu bir güç merkezidir. 375 lümen ışını ateşleyen, dokunarak çalıştırılan kullanışlı bir parlaklık ayarı vardır.

Ayrıca, ana ışın, kamp içi faffing için daha küçük, yerelleştirilmiş bir ışın ve karanlıkta bu dağlarda başlayanların acısını en aza indirgemek için kırmızı ışık arasında geçiş yapmanızı sağlayan çift düğmeli bir sistem de vardır.

IP67 su geçirmezlik, kolay güvenlik kilidi ve pil göstergesi ile bu, tüm zil ve ıslıklara sahiptir, ancak basit, kullanılabilir bir pakette.

37,46 ABD doları Als.com'da görüntüleyin 49,95 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin69,99 $ Amazon 487 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Casio Pro Trek F30 GPS

(İmaj kredisi: Gelecek)

5. Casio Pro Trek F30 GPS

Casio'nun suya dayanıklı (50 metreye kadar) dış mekan GPS saati, Google Wear OS biçiminde akıllı özellikler ekledi (sesli kontrol burada) ve geleneksel navigasyon saatinden daha az hantal.

Çift katmanlı dokunmatik ekranı ve saat kadranında tam renkli haritalar görüntüleme yeteneği de dahil olmak üzere etkileyici haritalama yetenekleri ile Pro Trek F30, sizi birçok macerada görecek bir hafta sonu savaşçısıdır. Her şeyi yapabilen bir navigasyon cihazı olarak (GPS, GLONASS, Michibiki) burada hoşunuza gidecek çok şey var.

695 $ Amazon'da Görüntüle

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Black Diamond Focus Tırmanma Ayakkabıları

(İmaj kredisi: Gelecek)

6. Black Diamond Focus Tırmanma Ayakkabısı

Çift cırt cırtlı, terlik tarzı bir ayakkabı olan Focus, ara seçenek olarak pazarlanmaktadır, ancak kıvrımlı tabanı ve agresif burun kutusu ile bu yelpazenin en üst noktasında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak güç ve hassasiyet hemen orada.

Etkileyici yapı kalitesi ve dildeki konforu artıran mühendislik örgü teknolojisi ile bu, sizi her ne sorun olursa olsun oraya götürecek bir tırmanma ayakkabısı - iç mekan tırmanma duvarından engebeli kayalıklara kadar, bu ayakkabılar sizi yanınızda getirmeniz için güçlendirecek. Bir oyun.

99,93 ABD doları REI.com'da görüntüle119,99 $ Amazon'da Görüntüle

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Mountain Hardwear HyperLamina Flame Uyku Tulumu

(İmaj kredisi: Gelecek)

7. Mountain Hardwear HyperLamina Flame Uyku Tulumu

Piyasadaki en hafif sentetik torbalardan biri olacak şekilde tasarlanan bu çanta, büyük bir su şişesi boyutuna kadar sığar. Sıfır dereceye kadar düşük sıcaklık derecesiyle HyperLamina Flame, Birleşik Krallık'ta dışarıda uyumak için ideal bir uyku tulumudur ve ıslakken bile sizi sıcak tutmaya devam eder.

Akıllı gövde haritalı ve kaynaklı yalıtım, soğuk noktaları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır ve ısıyı içeride tutmak için bir taslak ve cömert iç bölme çalışması. Bu, özellikle soğuk ve soğuk saatlerde memnuniyetle karşılanacaktır.

Amazon 10 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Columbia OutDry Ex Reign Jacket

(İmaj kredisi: Gelecek)

8. Columbia OutDry Ex Reign Ceket

Gerçekten aşağıya attığı zaman, son derece nefes alabilen Columbia Reign Ceket giymek isteyeceğiniz cekettir. Tamamen dikişsiz olan bu sağlam su geçirmez ceket, sizi tam daldırma dışında herhangi bir durumda kuru tutacaktır.

Reign, elde etmek istediğiniz uyuma bağlı olarak tamamen ayarlanabilen geniş bir fırtına kapüşonunun yanı sıra ayarlanabilir kolluklar ve kordonlu etek ucu ile tasarlandı ve tüm yağmuru dışarıda tutmanızı sağlar.

Hareket halindeyken serin kalmanızı sağlamak için koltuk altı havalandırması ve küçük dış mekan teknolojisini içeride tutabileceğiniz kullanışlı fermuarlı el cepleri vardır.

Amazon'u kontrol edin

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Vango Thermocore yaşam tarzı

(Resim kredisi: Vango)

9. Vango Thermocore Uyku Minderi

Cömert bir uzunluk ve genişliğe sahip olan bu uyku matı, yayılan uyuyanlara yerde geceler için rahat bir zemin sağlar. Eşya çuvalı, bir pompa olarak ikiye katlanarak, soğumadan önce yatmanız gerektiğinde yerine oturmanızı kolaylaştırır.

Oldukça sağlam malzemelerden yapılmıştır, bu da dünyadaki en hafif uyku matı olmadığı anlamına gelir, ancak aynı zamanda sağlam olduğu ve yalıtım işini iyi yaptığı anlamına gelir.

Amazon'u kontrol edin

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: Nikon Monarch 7

(Resim kredisi: Nikon)

10. Nikon Monarch 7 10x30

Monarch serisi birkaç farklı seçenek içerir, bu nedenle burada sahip olduğumuz 10x30 versiyonunu seçmeniz gerekmez. İsimdeki 10, büyütmeyi (10x) gösterirken, 30, 30 mm objektif lenslere (daha büyük olanlar) sahip olduğunu ifade eder. Örneğin, daha fazla ışığa izin veren ve böylece karanlık durumlarda daha iyi olan bir 10x42 modeli vardır.

Her halükarda, taşıması hafif olan, bir dizi akıllı optik teknolojisi sayesinde kristal netliğinde görüntüler sunan ve hatta bir şeyler tüylenirse hafif su geçirmez olan dürbünlere sahip olacaksınız.

356,44 $ Amazon'da Görüntüle396,95 ABD doları BHPhoto'da görüntüle 399,99 Bass Pro Mağazalarında Görüntüle

Hayatta kalma becerileri ve araçları 101: GoPro Hero7 Dusk White

(İmaj kredisi: Gelecek)

11. GoPro Hero7 Dusk White

GoPro’nun dudak uçuklatan parlak aksiyon kamerasının yeni sınırlı sürümü yalnızca parçayı görmekle kalmaz, aynı zamanda dijital görselleri de sunar. En üst düzey kamera içi video sabitleme teknolojisiyle, en keskin sahneler bile süper akıcı görünür ve sesle etkinleştirmeyle önemli anlarda kayda başlamak kolaydır.

Sağlam ve su geçirmez Hero7 Dusk White sınırlı sayıda renk grubu, bir sonraki yolculuğunuz için hazır bir kask montajı, düz yüzey montajı ve yastıklı bir çantada kullanışlı bir teleskopik tripod / selfie çubuğu ile birlikte gelir.

249 ABD doları BHPhoto'da görüntüle 298,95 ABD doları BHPhoto'da görüntüleAmazon'u kontrol edin

Bir sonraki açık hava maceranızı nasıl planlayabilirsiniz?

Bu özellik için Pingtwitter, hafta sonları daha kolay dışarı çıkmanıza yardımcı olmak için burada bulunan çevrimiçi macera pazarı Beyonk'ta vahşi doğa ve yiyecek arama uzmanlarından oluşan bir ekiple işbirliği yaptı.

Bisiklet sürmek mi, nehirde kürek çekmek mi? Anladın! Şirket, kalifiye rehberlerle bağlantı kurarak insanların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olur.

Yerel maceraya odaklanarak, sunulan yaklaşık 100 deneyim var, bu da ne kadar meşgul olursanız olun harika deneyimlerle bağlantıyı kesip dışarıda aktif olmayı kolaylaştırıyor. Aktivite ve kitap aramak kolaydır ve konuma veya aktivite türüne göre arama yapabilirsiniz.

Kendiniz kontrol etmek için,şimdi Beyonk web sitesine gidin.