Close

Suunto 9 Baro Titanium GPS saat incelemesi: ultra yaşam tarzınız için epik pil

Suunto 9 Baro Titanium GPS saati, Suunto'nun 2021 tepenin kralı, geniş bir aralıkta yenilecek amiral gemisi saatidir. 'Spartan' serisinden devralır ve bu seriden çeşitli işlevler ve tasarım seçenekleri içerir. Bunu akılda tutarak, premium fiyatlandırma bekleyin, RRP'ler 629 İngiliz Sterlini, 599 ABD Doları, 799,99 ABD Doları'dır, ancak birçok perakendeci bunu azaltmaktadır, bu nedenle en ucuz fiyatlar için bu makaledeki widget'ları kontrol edin. Buna değer mi? Bu model diğerleriyle nasıl karşılaştırılır?en iyi dış mekan saatlerietrafında? Tam Suunto 9 Baro Titanium GPS saat incelememiz için okumaya devam edin.


Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi: tasarım ve yapım

Doğrudan Suunto Spartan'dan kaldırılan manyetik şarj konektörü başta olmak üzere, tanıdık gelecek Suunto Baro 9 Titanium GPS saatin çoğu var. İyi bir sistem olduğu için bu kötü bir şey değil ve aynı şey burada sunulan geri kalanların çoğu için de geçerli.

Burada birinci sınıf premiumdan bahsediyoruz, bu nedenle 320 x 300 çözünürlüklü dokunmatik ekran yüzünün üstünde, 14.1 gramlık bir düşüşte ana faktör olan titanyum çerçeveyle çevrili en kaliteli Safir kristalin bulunması şaşırtıcı olmayacaktır. standart 9 Baro ağırlığı. Çerçeve, standart modelin çok belirgin kuzey/güney çentiklerini de kaybeder ve bu da onu saf tasarım açısından çok daha minimalist ve temiz hatlı bir seçenek haline getirir.

Timex Baron 9 Titanyum

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Cam elyaf takviyeli poliamid kasanın arkası, saatin Vo2 Max, Peak eğitim etkisi ve toparlanma süresi de dahil olmak üzere bir dizi değerli eğitim istatistiklerini hesaplamasına olanak tanıyan, bileğe dayalı HR'nin artık sıradan büyücülüğünü barındırıyor. Ayrıca, en yüksek kardiyo/dayanıklılık antrenman rutinlerini çeşitlendirmek isteyen koşucular (ve aslında başkaları) için bir nimet olan kalp atış hızı bölgesi antrenmanı için de kullanabilirsiniz.


Son bir yapı noktası, hızlı serbest bırakma pimleri ile standart 24 mm genişlikteki kayışların çok ihtiyaç duyulan dahil edilmesidir. Bu, stokta takılıp kalmak yerine binlerce 3. taraf kayış tasarımı arasından dilediğiniz gibi seçim yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, Suunto Baro 9 Titanium üzerindeki stok bandı, eldeki işe mükemmel şekilde uygun, yeterince hoş bir tekstil numarasıdır.

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Tek dezavantajı, bir amiral gemisi saatinde olağandışı olan eksiklikler şeklinde gelir. Müzik kontrolüne izin vermek için Spotify veya Deezer ile medya oynatıcı veya ortaklık yok ve NFC de yok, bu nedenle mobil ödemeler de kapalı. Her ikisi hakkında da biraz temkinliyiz - ikisi de şehir içinde antrenman koşuları yaparken mükemmel araçlar, ancak kırsal kesimde oldukça gereksizler ve potansiyel olarak pil ömrünüzü tüketiyorlar. Şehirde Suunto Baro 9 Titanium'un navigasyon ve irtifa araçlarının çoğuna da ihtiyacınız olmayacak, bu nedenle tek fikirli bir yaklaşım en iyisi olabilir.

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi: performans ve doğruluk

Bu seviyedeki bir saatten bekleyeceğiniz gibi, Suunto Baro 9 Titanium GPS saati, GPS açısından sağlam bir doğruluk sunarak hem şehirde hem de kırsalda hızlı bir konum elde eder. Ağaç örtüsü ve binalar da onu atmak için yeterli değil, bu da iyi. Öne çıkan navigasyon seçenekleri arasında İÇN'ler (masaüstünden yüklenebilen), önceden kaydedilmiş rotalar (aynen), pusula, konumunuz ve yön navigatörü bulunur. Son ikisi bir tutam içinde oldukça kullanışlıdır, ancak ana gezinme, tam renkli bir haritalama deneyiminden çok bir kırıntı meselesidir, bu utanç vericidir.

Önceden yüklenmiş 80 spor modu vardır ve Suunto, doğru olanı bulmak için hepsini kaydırmanız gereken eski kötü günlerden bu yana çok yol kat etti. Menünün ağaç stili burada iyi çalışır ve daha derin ayarlara hızlı ama etkili bir şekilde inmenizi sağlar.

Timex Baron 9 Titanyum

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Pil ömrü etkileyici, Suunto, bu saatin akıllı saat modunda 7 gün ve GPS tetikleme ile egzersiz modunda 25 saat ile 170 saat arasında süreceğini iddia ediyor. Suunto Baro 9 Titanium GPS saatini haftada birkaç kez kullanmanın, stok ayarlarında bir şarja ihtiyaç duymadan önce 5 gün tuhaf olduğunu gördük, bu da doğru. Suunto'nun yeni-ish FusedTrack algoritması, açık hava etkinliğinizi izlemek için GPS ve hareket sensörü verilerini birleştirir; bu, daha önce olduğu kadar doğruluk kaybetmeden GPS örnekleme hızını azaltabileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle kilometreniz değişebilir.


Yine de kullanımda ufak tefek sorunlar var - ekran gerçekten yaz koşulları için yeterince parlak değil, yansıtıcı ekran ve düşük arka ışık kombinasyonu, hareket halindeyken okumayı genellikle zorlaştırıyor. Bu, parmak izlerini gerçekten çok kolay alan ve başka bir görüntüleme zorluğu boyutu ekleyen bir ekran tarafından yardımcı olmuyor. Merkezi düğme, uzun bir basışta 'geri' düğmesi olarak çift görev yapar ve bu, aynı zamanda seçim düğmesi olduğu için düzenli olarak can sıkıcıdır. Bu, sabit durumdayken büyük bir sorun olmasa da, çoğu insan rotanın ortasında ayarları değiştirmeyecek olsa da, hareket halindeyken hokkabazlık yapmak oldukça zordur.

Timex Baron 9 Titanyum

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi: teknik özellikler

  • Ölçüler 50 x 50 x 16,5 mm / 1,97 x 1,97 x 0,65 '
  • Ağırlık 66,9 g / 2,36 oz
  • Çerçeve malzemesi: Titanyum Derece 5
  • Cam malzeme: Safir kristal
  • Kutu malzemesi: Cam elyaf takviyeli poliamid
  • Uydu sistemleri: GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BEIDOU
  • Kayış malzemesi: Naylon tekstil
  • Pil: GPS 25h / 50h / 120h / 170h ile egzersiz modu

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi: dikkate alınması gereken alternatifler

Dışarıda zorlu bir pazar var, Suunto 9 Baro Titanium gerçekten çok güçlü bir rekabetle çevrili. daha ucuzSuunto 7ürün yelpazesi aynı işlevselliğin çoğunu, çoğu durumda daha gerçek işlevleri ve Garmin'inGarmin Fenix ​​6X güneş enerjisiveGarmin6 Proşüphelidir. Bunun da ötesinde, Suunto'nun yakında piyasaya çıkacak Suunto 9 Peak, fiziksel olarak Baro 9'dan daha küçük olmakla birlikte benzer pil ömrü ve aynı işlevlerin çoğunu sunarak pazarı yeniden değiştirecek.

Suunto Baro 9 Titanium GPS saat incelemesi: karar

Genel olarak, Suunto Baro 9 Titanium başlı başına size bir eğitim ve açık hava macera arkadaşı ve ayrıca kullanılabilir bir yedekleme/acil durum GPS ünitesi olarak hizmet edecek harika bir saattir. Bununla birlikte, premium fiyatlandırma ve akıcı işlevler, bir dizi daha ucuz seçeneğin mevcut olması ve diğer amiral gemilerinin de eğilmesiyle rekabetin çok sıcak olduğu anlamına gelir.

İlginç bir şekilde, Suunto Baro 9 Titanium GPS saati, indirimin başladığı noktaya ulaştı ve bu da durumu biraz değiştirdi. Hazırlanmakta olan yeni modellerle, bir Suunto Baro 9 Titanium'u çok makul bir fiyata almanın zamanı geldi ve maliyet, bu amiral gemisini daha önce rahatsız eden konulardan biri.

Örneğin, mobil ödemeler ve müzik gibi diğer modellerin bazı özelliklerini kaçıracak olsanız da, bunların kaçınılmaz olarak sınırlı saat arayüzüne ve 'basit' eğitim araçlarına karmaşıklık ve dikkat dağıttığına dair bir argüman var. navigasyon fazlasıyla yeterli. Bu argümanın hangi tarafında yer alırsanız alın, Suunto Baro 9 Titanium harika eğitim araçlarına sahip yetkin bir dış mekan saatidir.