Close

Suunto ve Garmin: Hangisi daha iyi koşu saati markası?

Suunto ve Garmin: Hangi koşu saati markası en iyisidir? Gerçek şu ki, giyilebilir yeni bir fitness ürünü almaya karar verdiğinizde, bir dereceye kadar kendinizi markanın daha geniş ekosistemine kilitlersiniz ve daha sonra değişmeniz daha az olasıdır ve tüm egzersiz verilerinizi geride bırakma riskini göze alır. Bu nedenle, yeni bir saat satın almadan önce doğru kararı vermeniz ve araştırmanızı yapmanız önemlidir.


Garmin, koşu saati pazarına hakim olması ve özellikle profesyonel sporcular arasında popüler olmasıyla tanınır. Öte yandan Suunto, saatlerinin sağlamlığı ve sunduğu navigasyon özellikleriyle ünlüdür. Her iki şirketin de popüler modelleri içeren sağlam bir saat serisi var.Garmin Öncüsü 245, NSGarmin Fenix6 ProveSuunto 7.

Hangisien iyi koşu saatimarka? Kutuen iyi Suunto saatleriEn iyi Garmin saatleriyle rekabet etmek mi? Hadi bulalım.

Garmin vs Suunto: giyilebilir ürün grubu

Garmin, fitness giyilebilir pazarındaki her küçük nişi kapsadığı için rezildir. NSGarmin Endurobuna güzel bir örnek: bu saat, pazar ne kadar küçük olursa olsun (Garmin için yeterince büyük) dayanıklılık patika koşucularının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Çoğu koşucu, yürüyüşçü ve fitness tutkunu, Garmin'in sunduğu üç ana 'seri'den birinde, yani Forerunner, Fenix ​​ve Venu serisinde gereksinimlerine yakından uyan bir saat bulacaktır.


Forerunner serisi, Garmin'in en popüler koşu saati serisidir. Yeni başlayan koşucular, oyunun sadeliğinin tadını çıkaracaklar.Garmin Öncüsü 55daha deneyimli sporcular tercih edebilirkenGarmin Öncüsü 245. Profesyoneller büyük olasılıklaGarmin Öncüsü 945, hardcore triatletler olmadıkça, bu durumdaGarmin Öncüsü 745daha iyi bir seçenek olabilir.

NSGarmin Fenix6 ProGarmin'in 'macera saatini' mükemmel bir şekilde temsil eder: son derece güçlü ve zengin özelliklere sahiptir ve esas olarak Garmin'in bir akıllı saatte sunduğu tüm özellikleri içerir. NSGarmin İçgüdüsü Güneşdaha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için daha iyi bir seçenektir. Venu serisi daha fazla sağlık/sağlık özelliği içerir ve günlük sağlık takibi için daha uygundur. Dikkat çeken modeller,Garmin Venu MeydanıveGarmin Venu 2.


Suunto vs Garmin: bisiklet kıyafeti giyerek platolarını geri alan kişi

(Resim kredisi: Suunto)

Suunto'nun saat serisi daha akıcıdır ve amiral gemisi modeli Suunto 9'un birden fazla yinelemesini içerir.Timex 9 Baron Trendive en yeni model olan Suunto 9 Peak. NSSuunto 7Hibrit, Wear OS ile çalışan bir fitness/koşu saatidir ve saatlerindeki canlı görüntüyü takdir eden daha sportif kişiler için idealdir.


Suunto saatleri listesinin aşağılarına doğru ilerledikçe, resim biraz daha parçalı hale geliyor. Suunto 5 biraz eski ve belki de sunduklarına göre biraz fazla pahalı. Spartan Sport Wrist HR, 9 Baro veya Suunto 7'de görmediğimiz önemli ölçüde farklı bir şey sunmak için mücadele ederken, Traverse Alpha'nın küçük çözünürlüklü ekranına (yine de iyi bir yürüyüş saatidir) yalnızca sıkı yürüyüşçüler katlanacaktır.

Suunto 3 gibi daha eski Suunto saatleri bu noktada satın almaya değmez. Suunto'nun bu giriş seviyesi saatin güncellenmiş bir sürümünü piyasaya sürmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Özetle, kesinlikle sizin için mükemmel bir saat bulacaksınız, ancak bazen neredeyse aynı seçenekleri göz önünde bulundurarak karar vermeniz biraz zaman alabilir. Suunto, daha hızlı karar vermek için paradoksal olarak daha iyi olabilecek daha az saat sunar.

Suunto vs Garmin: Garmin Instinct Solar


(Resim kredisi: Garmin)

Garmin ve Suunto: yapı kalitesi

Yukarıda tartışıldığı gibi, Garmin oldukça çeşitli bir saat portföyüne sahiptir, bu nedenle Amerikan markasının saatlerinin yapım kalitesini tanımlamaya çalışırken genel ifadeler kullanmak neredeyse imkansızdır. Çoğu Garmin saatinde fiber takviyeli polimer kasa/çerçeve bulunur ve ekran genellikle Gorilla Glass gibi sertleştirilmiş lenslerle korunur.

Fenix ​​modelleri Corning Gorilla Glass DX veya safir kristal lens, paslanmaz çelik, titanyum veya elmas benzeri karbon (DLC) kaplı titanyum çerçeve/kasa ve silikon, deri, titanyum veya naylon kayışlar kullanır. Sadece Garmin Fenix ​​6'nın 28 farklı versiyonu vardır ve ortalama koşu saatinizden daha ağır ve daha sağlam olma eğilimindedirler.

Neredeyse tüm Suunto saatlerinde cam elyafı ile güçlendirilmiş poliamid kasalar (tıpkı Garmins gibi), paslanmaz çelik kasalar, Safir kristal lens ve silikon kayışlar bulunur. Suunto 7 gibi bazı modellerde Sapphire kristal yerine Gorilla Glass lens kullanılırken, diğerleri (örneğin Suunto 9 Baro Titanium) 'Grade 5' titanyum çerçeveye sahiptir.

Uzun lafın kısası, her iki markanın saatleri de yüksek kaliteli ve sağlam AF: İkisini de almakla yanlış yapmış olamazsınız.

Suunto vs Garmin: bisiklet sürerken Suunto 9 PEak takan kişi

(Resim kredisi: Suunto)

Garmin ve Suunto: pil ömrü

Çok yakın zamana kadar Suunto 9 BarosaatGPS izleme modunda pil ömrünü 170 saate kadar uzatan 'Tur' pil tasarrufu modu sayesinde ultra koşucular için. Elbette sensörler bu modda azaltılmış kapasiteyle çalışacak ve özellikle uzun süre ayakta kalan dayanıklılık sporcuları için iyi. Elbette Suunto 9'un daha hafif pil tasarrufu seçenekleri de var ve 'Performans' modunda bile GPS pil ömrü 24 saate kadar çıkıyor.

Suunto 7, iki nedenden dolayı önemli ölçüde daha kısa pil ömrüne sahiptir: işletim sistemi ve ekran tipi/boyutu. Wear OS pil gücünü oldukça hızlı bir şekilde yakıyor, buna güç vermek için çok fazla enerji gerektiğinden bahsetmiyorum bileKocamanAMOLED ekran. Pil ömrü, diğer Wear OS saatlerine kıyasla çok kötü değil.

'Daha az' Suunto saatlerindeki pil ömrü iyidir, yine de övülecek bir şey yok.

Aynı pil ömrüne sahip iki Garmin saati yoktur. Garmin Enduro delicesine uzun bir pil ömrüne sahip ancak Fenix ​​6 da çok geride değil. Yukarıda bahsedilen Instinct Solar gibi bazı Garmin saatleri, güneş ışığına maruz kaldığında güneş enerjisini toplayan Power Glass sayesinde belirli modlarda 'sonsuz' pil ömrüne sahiptir.

Gamin Venu 2, selefine çok benziyor. smartwatch, piyasadaki diğer AMOLED saatlere kıyasla mükemmel bir pil ömrüne sahip, bu da Suunto 7'nin pil ömrünü bu kadar kötü etkileyen şeyin Wear OS'nin güç açlığı olup olmadığını merak etmemize neden oluyor. Bir düşününce,Fitbit Versa 3AMOLED ekranlı 6+ gün pil ömrüne sahiptir ve Fitbit'in kendi işletim sistemini çalıştırır (tüm Garmin saatlerinde Garmin işletim sistemi bulunur).

Garmin saatlerinin pil ömrü genellikle iyidir, ancak Forerunner 745, muhtemelen GPS çipinin diğer Forerunner saatlerinde bulunanlar kadar enerji tasarruflu olmaması nedeniyle çok uzun bir GPS pil ömrüne sahip olmadığı için eleştirildi.

Suunto vs Garmin: şehir ortamında koşan kişi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin vs Suunto: eğitim ve toparlanma özellikleri

Günümüzde çoğu Garmin saatinde yerleşik Garmin Coach özelliği (uyarlanabilir koşu antrenörü) ve ayrıca koşu dinamiği analizi, VO2 maksimum tahmini, otomatik kan oksijen doygunluğu ölçümleri, antrenman durumu/etkisi/yük/iyileşme süresi tahminleri ve ayrıca aşağıdakileri sağlayan Body Battery gibi şeyler bulunur. antrenman ve toparlanma durumuna göre enerji seviyenizi gösterir. En son Garmin saatler, bugün piyasadaki en doğru optik sensörlerden biri olduğu söylenen Elevate v3 optik kalp atış hızı sensörüne sahiptir. Bir istisna, Elevate v4 sensörünü kullanan Venu 2'dir.

Suunto saatler aynı zamanda bilekten kalp atış hızı, adım/kalori sayma, uyku takibi ve bazı üst seviye Suunto saatleri de dahil olmak üzere temel bilgileri kapsar. Son iki özellik esasen bir özelliktir veya en azından saatte birlikte gruplandırılmıştır ve Garmin'in Vücut Bataryasına çok benzer ve vücudunuzun egzersiz geçmişine, uykuya ve kalp atış hızına bağlı olarak ne kadar 'dinlenmiş' olduğunu söyler.

Suunto saatlerinde bulabileceğiniz 'benzersiz' bir özellik FusedTrack'tir. FusedTrack algoritması, iz ve mesafe doğruluğunu iyileştirmek için GPS ve hareket sensörü verilerini birleştirir ve doğruluktan önemli ölçüde ödün vermeden GPS gücünü azaltarak pil ömrünü uzatır. Bu, GPS sinyali zayıf olduğunda da kullanışlı olabilir, çünkü saat hareket sensörlerini kullanarak kat edilen mesafeyi göreceli doğrulukla ölçebilir.

Çoğu Suunto giyilebiliryapmaEn son Suunto 9 sürümü olan Suunto 9 Peak'ten farklı olarak SpO2 ölçüm özelliği vardır. Bununla birlikte, SpO2 ölçümleri çoğunlukla günlük koşucular için önemsizdir ancak yüksek irtifa koşuları için faydalı olabilir.

Her şey düşünüldüğünde Garmin, özellikle koşucular için olduğu kadar yürüyüşçüler ve bisikletçiler için de çok çeşitli özellikler sunar. Bununla birlikte, Suunto, Garmin Enduro'yu karşılayamayan arazi koşucuları için iyi bir seçenek olabilir.

Garmin ve Suunto: Garmin Connect uygulamasının ekran görüntüsü

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin vs Suunto: tamamlayıcı uygulama

Suunto App yakın zamanda yeniden tasarlandı ve bunun en kötüsü olmadığını söylemeliyiz! Ana istatistikler, kat edilen mesafe, ilerleme/eğitim durumu ve haftalık hedefler (zaman/mesafe vb.) dahil olmak üzere gösterge panosunun üst kısmında net bir şekilde görüntülenir. Her antrenman tüm çizelgelere ve haritalara bölünmüştür ve söz konusu antrenmanların görünürlüğünü ayrı ayrı da (yani özel, genel) ayarlayabilirsiniz ki bu hoş bir dokunuş. Tüm etkinliklerinizin özetini, farklı sekmeler altında gruplandırılmış özet altında bulacaksınız.

Suunto 7, Wear OS'de çalıştığı için biraz farklı bir sistem kullanır; bu, bazı saat özelliklerinin yalnızca Wear OS uygulaması kullanılarak değiştirilebileceği anlamına gelir. Wear OS sistemi, bazen Suunto profilleriyle ilişkili olmayan kendi antrenman profillerini kullandığından, bu bazen oldukça kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle antrenmanı Suunto Uygulamasına değil, yalnızca Google Fit'e kaydedebilirsiniz. Kulağa geldiği kadar kafa karıştırıcı.

Garmin'in tamamlayıcı uygulaması Garmin Connect, genel olarak kötü bir uygulama değil. Günlük eğitim özetleri, kartlar üzerinde düzgün bir şekilde düzenlenmiş panoda görüntülenir. Uygulamada gezinmek genellikle kolaydır. Garmin Connect'in bazı üçüncü taraf desteği vardır ancak Google Fit/Apple Health'e veri göndermez, bu nedenle bu uygulamalardan birine veri besleyen başka bir akıllı cihazınız varsa Garmin'den ekstra sağlık verileri ekleyemezsiniz cihazlar karışıma.

Suunto vs Garmin: Suunto saat takan esneme yapan kişi

(Resim kredisi: Suunto)

Garmin vs Suunto: karar

Bir saat markasını diğerine tavsiye etmek zor olurdu. Elbette çoğu insan bir Garmin seçecektir, ancak bunun yerine bir Suunto almaya karar verenler bile, özellikle de yeni Suunto 9 Peak veya Suunto 7 gibi üst düzey modellerden birini tercih ederlerse hiç hayal kırıklığına uğramayacaktır.

Garmin Forerunner serisinin şu anda antrenman yapmak için en iyisi olduğunu iddia edebiliriz. Her seviyedeki koşucular, ihtiyaçlarına uygun bir Forerunner bulabilir ve oyunlarını hızlandırmaya hazır olduklarında, ölçümleri daha da hassas bir şekilde takip etmek için daha gelişmiş bir saat bulabilecekler. Forerunner'ı zaten kullanmıyorsanız, bu durumda daha kesin veriler elde etmenin tek yolu, onu Garmin HRM-Pro ile birleştirmektir.kalp atışı ekranı.

Özellikle arazide ekstra mil koşmayı sevenler, yukarıda bahsedilen Suunto 9'u, Garmin Fenix ​​6 serisini veya çok paranız varsa Garmin Enduro'yu tavsiye ederiz. Son derece kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar için Garmin Instinct serisi de var.

Günlük fitness takibi için Suunto 7 veya Garmin Venu serisini önermemek zor, ikincisi son zamanlarda test ettiğimiz en iyi yaşam tarzı fitness saatleri.

Hangi saati seçerseniz seçin, önce tüm artıları ve eksileri kontrol ettiğinizden ve ihtiyaçlarınızın neler olduğunu düşündüğünüzden emin olun. Saatleri birbiriyle karşılaştırmanın tavşan deliğine düşmek, ilk başta neden bir tane almak istediğinizi unutmak kolaydır.

En iyi fırsatlar için aşağıdaki widget'lara göz atın, fiyatlar konumunuza göre görüntülenir! Ayrıca özel bir derlememiz var.en iyi Garmin saat fiyatları, ilgilenirseniz.

Bugünün en iyi Suunto saat fırsatları Suunto - Suunto 9 Peak -... Suunto 9 Peak Alpinetrek Türkiye £504,95 GörüntüleTüm fiyatları görSuunto 9 Baro GPS Spor... Suunto 9 Baro Titanium Amazon £ 539 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Suunto 9 Baro GPS Spor... Suunto 9 Baro Amazon £510,27 £375,67 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Suunto 9 Baro GPS Spor... Suunto 9 Amazon £510,27 £375,67 GörüntüleTüm fiyatları görSuunto 7 Smartwatch ile... Suunto 7 Amazon £ 256,96 GörüntüleTüm fiyatları görSUUNTO Spartan Sport (Bilek -... Suunto Spartan Sport Bilek HR Amazon £400,54 GörünümTüm fiyatları görSUUNTO Erkek Spartan Sport,... Suunto Spartan Sport Amazon £318,58 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Suunto 5 Hafif ve... Suunto 5 Amazon £299 £211,68 GörünümTüm fiyatları görSuunto Ambit2 R Tümleşik... Suunto Ambit2 Amazon £217,04 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Garmin saat fırsatları Garmin Enduro,... Garmin Enduro Amazon £719.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin fenix 6 Pro, Ultimate... Garmin Fenix ​​6 Pro Amazon £599.99 £435.99 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok Garmin - Üniseks Saat - 1 Garmin Öncüsü 945 Amazon £ 429,99 GörünümTüm fiyatları görGarmin Forerunner 745 GPS... Garmin Forerunner 745 Amazon £404.85 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245 GPS... Garmin Forerunner 245 Amazon £249.99 £183.48 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 245 Müzik,... Garmin Öncüsü 245 Müzik Amazon £ 259 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 55 GPS... Garmin Forerunner 55 Amazon £179.99 £158,35 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Venu 2S Daha küçük boyutlu... Garmin Venu 2 Amazon £349.99 £287 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq GPS Akıllı Saat... Garmin Venu Sq Amazon £179.99 £114,40 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq Music Edition... Garmin Venu SQ Music Amazon £229.99 £168,12 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz