Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Pingtwitter Smackdown: Yeni MacBook Pro vs Surface Book 2016

Pingtwitter Smackdown: Yeni MacBook Pro vs Surface Book 2016

İşin en büyük isimlerinin yepyeni, üst düzey dizüstü bilgisayar hayranları için bir hafta ne oldu - hem Apple hem de Microsoft son birkaç gün içinde büyük etkinlikler düzenledi, en son ve en iyi ürünlerini ve özellikle yeni premium ürünlerini sergilediler. dizüstü bilgisayar modelleri.


İçsel teknik özelliklerin aşırı yüklenmesi ve pazarlama konuşmalarından dolayı kafanız dönüyorsa, birkaç derin nefes alın, kendinize bir içki hazırlayın ve baş başa kılavuzumuz için okumaya devam edin. Hangisinin zirvede olduğunu görmek için 2016 MacBook Pro'yu 2016 Surface Book ile karşılaştırıyoruz.

MacBook Pro vs Surface Book: Tasarım ve temel bilgiler

MacBook Pro

Öncelikle, bu dizüstü bilgisayarlar nasıl görünüyor? Belki de fark edebileceğinizden daha önemli bir faktör, ama aynı zamanda size pek yardımcı olamayacağımız bir faktör - sonuçta dizüstü bilgisayarın güzelliği bakanın gözündedir. Değeri ne olursa olsun, klasik MacBook görünümü muhtemelen sadece gölgede bıraksa da, bu üst düzey dizüstü bilgisayarların tasarımından çok etkilendik.

Yeni i7 Surface Book aslında orijinalinden çok az değişti - 13,5 inç ekran ve kapatıldığında 22,8 mm kalınlığında bir dizüstü bilgisayar elde edersiniz.


2016 MacBook Profesyonelleri elbette çeşitli konfigürasyonlarda gelir, ancak hepsi Microsoft'un dizüstü bilgisayarından daha incedir: 13,3 inç veya 15,4 inç ekrandan seçim yapabilirsiniz ve kalınlık 14,9 mm ila 15,5 mm arasında değişir.

Yüzey Kitabı

Bunun başlıca nedeni, daha sonra Microsoft'un Surface Book'taki menteşesidir.


Apple'ın dizüstü bilgisayarları, 15.4 inçlik modellerde 2.880 x 1.800 piksel (220 ppi) ve 13.3 inçlik makinelerde 2.560 x 1.600 piksel (227 ppi) yerel ekran çözünürlüğüne sahiptir. Bu, i7 Surface Book'taki 13,5 inç, 3.000 x 2.000 piksel (267 ppi) ekrana kıyasla.

Microsoft'un dizüstü bilgisayarında, bir SD kart okuyucu ve Mini DIsplayPort dahil olmak üzere daha fazla bağlantı noktası vardır. Apple'ın MacBook Pro'su dört adet USB-C / Thunderbolt 3 bağlantı noktasına (ve bir kulaklık jakına) razıdır, bu nedenle istediğiniz herhangi bir şeyin (bellek kartı okuyucu gibi) bir adaptöre ihtiyacı olacaktır.

Bu arada burada da büyük bir işletim sistemi seçeneği var:macOS SierraveyaWindows 10.

MacBook Pro ve Surface Book karşılaştırması: Temel özellikler

Yüzey Kitabı


Bu dizüstü bilgisayarların özelliklerini derinlemesine araştırıyoruz, böylece buna gerek yok ve geçmeniz gereken çok sayıda özellik var.

Apple'ın üç yeni MacBook Pro modeli OLED Touch Bar olmadan 13.3 inç, OLED Touch Bar ile 13.3 inç ve OLED Touch Bar ile 15.4 inçtir.

Daha büyük model, makinenizi yapılandırırken size biraz daha güçlü iç organlar seçeneği de sunar. Her üç modelde de 8 GB ila 16 GB RAM, 2,0 GHz çift çekirdekli Intel Core i5'ten 2,9 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 CPU'ya ve 256 GB ila 2 TB katı hal sürücü alanı arasından seçim yapabilirsiniz.

MacBook Pro

Yeni bir Surface Book yapılandırırken hayat biraz daha kolay: 8 GB veya 16 GB RAM, 256 GB'tan 1 TB'a kadar depolama alanı ve sizin üç Intel i7 CPU seçiminiz - Microsoft tam modelleri belirtmedi ancak bunlar aynı Skylake'den serisi MacBook Pro'larda kullanılanlar olarak.

Peki performans bağımlıları için hangisi daha iyi? Muhtemelen aramaya çok yakın, en azından kağıt üzerinde - bir dizüstü bilgisayarın hızının sadece ham özelliklerle ilgili olmadığını, aynı zamanda dahili optimizasyonlar ve yazılım verimliliği ile ilgili olduğunu da unutmayın. İ7 Surface Book mutlak bir güç merkezidir ve 2016 MacBook Pro da öyle yapılandırılabilir.

Grafik performansı, bu yılki Surface Book için en önemli yükseltmelerden biridir ve Microsoft, en yüksek yapılandırmalarda (içinde bir Nvidia GTX 965M grafik kartı ile) önceki modelin GPU performansını iki katına çıkaracağını vaat ediyor.

Pil ömrüne gelince, üreticiler bize MacBook Pro'nun 10 saate kadar dayanabileceğini ve Surface Book'un bir döngüde bir video oynatmasını 16 saate kadar sürebileceğini söylüyor, ancak bunun olup olmadığına karar vermek için gerçekten elimize geçmemiz gerekecek. adil bir değerlendirme. Bu rakamlar doğru çıkarsa, Microsoft ile devam etmenin bir nedeni budur.

MacBook Pro vs Surface Book: Ekstra özellikler

MacBook Pro

Şaşırtıcı bir şekilde iki dizüstü bilgisayar için, ekstra özellikler söz konusu olduğunda konuşulacak çok şey var. Şey, özellikle iki özellik.

MacBook Pro'lardaki büyük güncelleme, giriş seviyesi 13,3 inç olanın dışında her modelde edindiğiniz, klavyenin üzerinde bir OLED Touch Bar'ın tanıtımıdır. İçeriğe duyarlı kısayollar getirir, böylece müzik çalar, iTunes'da bir şey dinlerken kontrol eder ve örneğin çok sayıda fotoğraf görüntülerken hızlı bir kaydırma düğmesi sunar.

Apple, geliştiricilerin, kullanıcıların ihtiyaç duyacağı temel işlevleri akıllı bir şekilde ortaya çıkarmak için Touch Bar'ı kullanmasını istiyor, ancak çok sayıda uygulamanın güncellenmesi biraz zaman alabilir. Apple'ın tüm uygulamaları, elbette bir yükseltme için ilk sırada olacak, bu nedenle Touch Bar ile baştan sona oynamanın birçok yolunu bulmalısınız.

Yüzey Kitabı

Touch Bar ayrıca bir Mac'te Touch ID'yi ilk kez kullanmanıza olanak tanır; bu, daha hızlı bir oturum açma işlemi ve anında Apple Pay ödemeleri ve benzeri anlamına gelir.

Surface Book'un bir Touch Bar'ı yok, ancak bu dayanak menteşesine ve çıkarılabilir bir ekrana sahip, böylece dizüstü bilgisayarın bir bölümünü tablet olarak kullanabilir veya klavyeyi, ekran ters yöne bakacak şekilde bir stand olarak kullanabilirsiniz.

Dokunmatik ekran işlevselliği de var, MacBook'ların sahip olmadığı bir şey ve ekranda karalama yapmak veya büyük boyutlu bir kalem için uygun başka bir şey yapmak istiyorsanız Yüzey Kalemi için destek var.

Dizüstü bilgisayarınızı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, bu iki temel özellik - bir yanda Dokunmatik Çubuk ve diğer yanda çıkarılabilir ekran - bu iki cihaz arasında seçim yapmanıza yardımcı olması açısından gerçek özellikler veya tasarımdan daha önemli olabilir.

MacBook Pro vs Surface Book: Fiyat ve özet

Yüzey Kitabı

Hiç şüphe yok ki, bunlar olağanüstü güçlü (ve güzel görünümlü) iki dizüstü bilgisayar serisi ve her ikisinden de hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz yok - ancak beklemek isteyebilirsiniztam incelemelerimizparanızla ayrılmadan önce yeni kitin.

Yeni Surface Book ile seçiminiz daha kolay çünkü seçim yapabileceğiniz daha az yapılandırma seçeneği var. Apple, yeni MacBook yapılandırmalarında daha geniş bir özellik yelpazesinin yanı sıra iki ekran boyutu sunar, böylece makineyi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanız için daha fazla fırsat vardır - en güçlü bileşenlere veya en güçlü bileşenlere ihtiyacınız yoksa biraz para tasarrufu yapabilirsiniz. örneğin maksimum dahili sürücü alanı.

Bununla birlikte, bu makalede ('Performans Tabanı' modeli) yeni, daha güçlü, i7 donanımlı Yüzey Kitabına odaklandık. Daha ucuz, daha az güçlü, orijinal dizüstü bilgisayar hala satışta, bu yüzden akılda tutmaya değer.

MacBook Pro

Yepyeni, en üst düzey MacBook Profesyonelleri ile yepyeni, üst düzey Surface Book arasında doğrudan birebir karşılaştırma yapmak için bu gerçekten çok yakın bir görüşme.

Aradaki fark gerçekten de macOS veya Windows'u tercih edip etmediğinize, bu tablet ve dokunmatik ekran işlevselliğini isteyip istemediğinize ve ne kadar harcamanız gerektiğine bağlıdır - dizüstü bilgisayarlar hemen hemen her şeyde baştan sona veya en azından yeterince yakın. çok fazla bir fark yaratmamak.

Surface Book'un i7 Performance Base sürümü için fiyatlar 1.799 £ / 2.399 $ / 3.799 AU $ 'dan başlar ve 2.649 £ / 3.299 $ / 5.199 $' a kadar yükselir. Yeni MacBook Profesyonellerine gelince, ekstralar eklemeden önce 1.449 £ / 1.499 $ / 2.199 AU $ ile 2.699 £ / 2.799 $ / 4.249 AU $ arasında harcayacaksınız.

  • Microsoft Surface 4 vs iPad Pro: yeni süper tablet savaş alanı