Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Pingtwitter Smackdown: Nintendo 2DS, 2DS XL, 3DS ve 3DS XL

Pingtwitter Smackdown: Nintendo 2DS, 2DS XL, 3DS ve 3DS XL

Toplu olarak Nintendo 3DS ailesi olarak bilinen taşınabilir oyun cihazları koleksiyonuna ayak uydurmak gittikçe zorlaşıyor - Nintendo, yepyeni bir cihaz piyasaya sürdü, bu da bir sonraki satın alımınız için artık dört modelden birini seçebileceğiniz anlamına geliyor.


Burada aralarındaki temel farkları inceleyeceğiz - bunlar, Nintendo'dan veya popüler çevrimiçi perakendecilerden satın alabileceğiniz dört avuç içi oyun cihazıdır (hepsini gerçekten toplamak istiyorsanız, eski sürümler ikinci el satın alınabilir. ).

Bu dört modelin tümü arasında bazı benzerlikler vardır - hepsi aynı oyun listesini oynarlar (bazı durumlarda 3D olmasa da), hepsinde bir ekran kalemi ve ön ve arka kameralar bulunur ve hepsinde (genellikle) 4 GB bellek bulunur. kart ve seçtiğiniz bir oyun.

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild DLC, Nintendo tarafından ortaya çıktı

Nintendo 2DS

Kısacası:en eski, en temel ve en ucuz seçenek.


2DS 2013 yılında duyuruldu - bu, orijinal 3DS ve 3DS XL'den daha geç, ancak o zamandan beri bu iki cihaz yenilendi, bu nedenle 2DS listemizde ilk sırada yer alıyor ve şu anda Nintendo'nun hala doğrudan sattığı bu modellerin en eskisi. Henüz kafanız karıştı mı?

Aslında, içine girdiğinizde o kadar da kafa karıştırıcı değil: 2DS, özellikle küçük çocuklar için uygun olan daha basit bir modeldir, çünkü kapaklı tasarımı olmayan tek modeldir ve bu nedenle daha sağlamdır. Aynı zamanda en ucuz seçenek.

Üst ekran 3.53 inç, 400 x 240 piksel çözünürlüğe sahipken, alt ekran 3.02 inç ve 320 x 240 piksel çözünürlüğe sahip. Cihaz 268 MHz çift çekirdekli ve 134 MHz tek çekirdekli işlemciye ek olarak 128 MB yerleşik depolama ile donatılmıştır.


Elbette, adından da anlaşılacağı gibi burada stereoskopik 3D yok, bu yüzden bu özel hileden yararlanamazsınız ve Amiibo desteği de yok. Daha düşük özelliklere ve daha küçük ekrana rağmen, 2DS, diğer cihazların yapabildiği tüm oyunları 3D desteği olmadan çalıştırabilir. İngiltere'de 79,99 £ veya 79,99 ABD doları fiyatla satın alınabilirABD'de.

Bugünün en iyi Nintendo 2DS fırsatları 531 Amazon müşteri yorumu NINTENDO 2DS AZUL / NEGRA CON ... Amazon Prime 166,10 £ Görüntüle NINTENDO 2DS AZUL / NEGRA CON ... Amazon Prime 229,90 £ Nintendo 2DS'yi Görüntüle - Konsol Pembe + ... Amazon Prime £ 230,77 Nintendo 2DS El Konsolunu Görüntüleyin ... Amazon £ 269 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild incelemesi

Nintendo 3ds

Kısacası:orijinal 3DS geliştirildi.

Nintendo 3DS aslında 2012'de ortaya çıkan ilk cihazdı, ancak bugün satın alabileceğiniz sürüm, geliştirilmiş bir tasarıma ve bazı yükseltilmiş özelliklere sahip güncellenmiş bir 2014 sürümüdür. Elde taşınır cihazınızda 3B stereoskopik yetenekleri istiyorsanız, bu en küçük ve en ucuz seçenektir.


Oyunlarınıza güç sağlamak için 804 MHz dört çekirdekli ve 134 MHz tek çekirdekli işlemciye sahip oluyorsunuz. Ekranlar bir üstte 3.88 inç, 800 x 240 piksel ve altta 3.33 inç, 320 x 240 pikseldir ve 256 MB yerleşik depolama alanı vardır.

Bu yeni 3DS, gelişmiş kontrol için C-Stick adı verilen ikinci bir analog çubuk ekledi; bu, 2DS'ye göre bir gelişme (gerekli değil, ancak bazı oyunlarda yardımcı oluyor). Ayrıca hafıza kartı formatını SD'den microSD'ye değiştirir, bu özellikle büyük bir sorun değildir.

Nintendo 3DS'nin gözlüksüz, 3D stereoskopik etkilerini pek fazla oyuncu önemsemediği için, bu model ve onun XL kardeşi yepyeni 2D XL tarafından tehdit altında. Birleşik Krallık'ta hala 149.99 £ 'a' yeni '3DS alabilirsiniz, ancak ABD mevcudiyeti sınırlı.

Bugünün en iyi Yeni Nintendo 3DS fırsatları 348 Amazon müşteri yorumu Konsol Yeni Nintendo 3DS + ... Amazon Prime £ 251,06 Konsolu Görüntüle Yeni Nintendo 3DS + ... Amazon Prime £ 298,24 Görüntüle フ ァ イ ア ー エ ム ブ レ ム ÖZEL SÜRÜM ise ... Amazon 315,30 £ Yeni Nintendo Görüntüle 3DS LL Monster ... Amazon £ 484,35 Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Prey bilimi: robo-hamam böcekleri, floresan kediler, zihin kontrolü ve daha fazlası

Nintendo 3DS XL

Kısacası:en büyük, en pahalı, tam yağlı 3B model.

Yukarıda, daha küçük modellerimiz var - 2B ve 3B sürümler - ve sonra, her birinin daha büyük sürümleri olan XL el bilgisayarları var. Her neyse, bir nevi. Bu model, 2014 yılında 'yeni', yenilenen 3DS ile aynı zamanda piyasaya sürüldü ve temelde sadece daha büyük bir versiyon.

Bu, daha büyük ekranlara dönüşür: üstte 4,88 inç ve altta 4,18 inç, ancak çözünürlükler sırasıyla 800 x 240 piksel ve 320 x 240 pikselde 3DS ile aynı kalır. Tabii isterseniz 3D stereoskopik efektler desteklenmektedir.

Dahili özellikler 3DS ile aynıdır ve aynı miktarda dahili depolama alanı elde edersiniz, bu nedenle her şey küçük modeldeki kadar sorunsuz çalışmalıdır. Bu daha büyük ekranlar çalıştırıldığında, pil ömrü yolunda biraz kaybedebilirsiniz.

Yeni 2DS XL daha hafif ve daha eğlenceli görünse de, bunu serideki 'en üst düzey' model olarak düşünebilirsiniz. Esasen, bu eski modele gitmenin tek nedeni, 3D efektlerin dahil edilmesini istemeniz olabilir. Birleşik Krallık'ta 179,99 £ 'a bir cihaz alabilirsiniz, ancak ABD'de resmi hisse senedi yine de düşüyor - 170 $ size yenilenmiş bir tane alacakdoğrudan Nintendo'dan.

Bugünün en iyi Yeni Nintendo 3DS XL fırsatları 354 Amazon müşteri yorumu Nintendo El Konsolu 3DS ... Amazon £ 449,99 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Nintendo Classic Mini incelemesi: Bu mikro NES, olduğu gibi mi?

Nintendo 2DS XL

Kısacası:ailenin parlak yeni üyesi.

Nintendo'nun en yeni cihazıBu belirli grup, Temmuz ayının sonunda İngiltere'ye geliyor ve temelde 3DS XL'den daha hafif ve daha ucuz olan, ancak 3D stereoskopik grafiklere sahip olmayan, biraz daha temiz görünümlü bir cihaz elde ediyorsunuz.

Nintendo yazılırken 2DS XL için kesin spesifikasyonları yayınlamadı, ancak bunların 3DS XL ile çok benzer olmasını bekliyoruz. Kontroller kesinlikle aynıdır ve orijinal 2DS'ye göre aynı C-stick giriş yükseltmesini elde edersiniz. İlk 2DS ile gelmeyen Amiibo desteği de eklendi.

Yeni 2DS XL, kendisinden önce gelen 2DS'den bir başka kırılma olan 3DS ve 3DS XL ile aynı kapaklı tasarımı benimser. 2DS üzerinden son bir yükseltme, stereo hoparlörlerin piyasaya sürülmesidir.

2DS XL, ABD'ye kesinlikle 149,99 $ fiyatla gelecek olan bir cihazdır. Şu anda İngiltere için onaylanmış bir fiyat yok, ancak perakendeciGAME'de sistem listelenmiştirşimdi 132,99 £ ön sipariş fiyatı için.

  • Hala daha fazla Nintendo için susadınız mı? İşte kapsamlı Switch incelememiz