Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Pingtwitter Smackdown: Xbox One X ve PS4 Pro

Pingtwitter Smackdown: Xbox One X ve PS4 Pro

PlayStation 4 Pro ve Xbox One X, konsol pazarında konsol oyuncularının alışkın olduğu daha geleneksel güncellemelere göre yinelemeli donanıma doğru bir kaymaya işaret ediyor. Her iki 4K konsol da sırasıyla PlayStation 4 ve Xbox One'ın mevcut kitaplıklarını destekler ve hiçbiri özel oyunlara sahip olmayacak, ancak daha iyi çözünürlükler, kare hızları ve bazı durumlarda grafikler şeklinde yeni özellikler sunacak.


Dün Microsoft,Xbox One Xbenzer görünen bir konsolXbox One Sdış tarafta, ancak Microsoft'un konsolu & lsquo; en güçlü konsol & rsquo; olarak markalamasıyla kaputun altında bol miktarda güç içeriyor. Şimdiye kadar yapılmış. One X'in daha fazla teraflop içerdiğini zaten biliyoruz. sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review, ancak hangi konsolun zirvede olduğunu görmek için Sony'nin 4K titanına göre genel olarak nasıl yığıldığını görmek istiyoruz.

Xbox One X ve PS4 Pro teknik özellikleri

Hem Xbox One X hem de PlayStation 4 Pro, inanılmaz miktarda güce sahip olan teknik devlerdir. Bununla birlikte, gerçek özelliklere gelince, Xbox One X daha yeni bir konsoldur ve bu nedenle PlayStation 4 Pro'yu her kategoride gölgede bırakmasaydı yanlış olur ve öyle yapar.


Esasen, Xbox One X, PlayStation 4 Pro'dan daha güçlüdür, bu yüzdenE3 2017 vitriniMicrosoft, Xbox One X'in bazı durumlarda PS4 Pro'nun yaptığı gibi yükseltme yapmak yerine yerel 4K'da oyun çıkışı yapabilen gerçek bir 4K titan olduğunu ifade etmeye istekliydi. Redmond merkezli şirket, X & rsquo; in teknik gücünü bir oyun demosuyla gösterdi.Forza Motorsport 7doğal 4K çözünürlükte çalışacak ve kare hızını saniyede 60 kare hızında kilitli tutacak. Arabaların ne kadar harika göründüğünü ve Jebel Hafeet geçişindeki tek tek kum tanelerini tam anlamıyla nasıl ayırt edebileceğinizi gördüğünüzde, şirketin yeni duyurulan konsolun iç kısımları konusunda neden bu kadar büyük bir anlaşma yaptığını anlıyorsunuz.

Bu arada, PlayStation 4 Pro tam olarak güçten yoksun değil, ancak teknik özellikler Xbox One X'e kıyasla tam olarak uygun olmadığından, bazı oyunlarda oyuncuların çözünürlük veya çerçeve iyileştirmeleri arasında seçim yapması gerektiği anlamına geliyor. oran, bu tam olarak amiral gemisi oyunlarında olduğu gibiHorizon Zero DawnPS4 Pro ile her zaman ikisine birden sahip olamazsınız.


Xbox One X ve PS4 Pro oyunları

PlayStation, konsolun başlangıcından bu yana oyun departmanında home run peşinde koşuyor. Gibi istisnalarUncharted 4Horizon Zero Dawn, Bloodborne ve Ratchet ve Clank oyunculara sisteme akın etmeleri için bir sebep veriyor. Dahası, Uncharted: The Lost Legacy, The Last of Us Part II, God Of War ve Days Gone gibi oyunların tümü duyurulmuş olan PS4, özel oyunların önemli olduğu parlayan bir örnek.

Sony sadece birinci taraf cephesinde de öldürmekle kalmıyor, şimdiye kadar, Destiny ve Call of Duty gibi üçüncü parti oyunlardan her zaman Sony'nin platformunda ilk olarak DLC alan zengin içerikler olmuştur.

Bir PlayStation 4 alırsanız, hepsi yalnızca PlayStation'da oynayabileceğiniz ve inanılmaz derecede sadık üçüncü taraf desteğiyle desteklenen oyunlar oluşturan on birinci taraf stüdyoya sahip bir konsolu satın aldığınızı bilirsiniz.


Xbox, bu nesil gibi büyük oyunlara sahip özeller için nispeten sallantılı bir platform olmuştur.Masal Efsanelerive Scalebound iptal edildi ve Halo ve Gears of War gibi eski sistem satıcıları, satış rakamları açısından bankayı bozmadı.

Sonraortaya çıkartmakMicrosoft, Xbox One X'in 22'si Xbox One'a özel 42 oyunun E3 sahnesinde gösterileceğiyle övündü, şirketin bahsetmediği şey, bu oyunların önemli bir kısmının zamanlanmış özel oyunlar olduğu, yani gelecekte bir noktada PlayStation'a gelin.

Bir Xbox One'ınız varsa, aşağıdaki gibi oyunlarınız var:Crackdown 3,Hırsızlar Denizi,State of Decay 2veMetro Exodusiçin sabırsızlanıyoruz. Bununla birlikte, bu oyunların oyunculara pek çekici gelmesine rağmen, özel bir oyunla aynı etkiye sahip değiller.Örümcek Adamoyun örneğin PlayStation 4'te var.

Xbox One X 7 Kasım'da piyasaya sürüldüğünde, Microsoft'un oyuncuların birinci gün alabileceğini iddia ettiği iki büyük oyun Crackdown 3 ve Super Lucky's Tale'dir, bunlardan ilki büyük bir merakla bekleniyor ve kesinlikle oynaması bir patlama olacak . Bununla birlikte, ikincisi, her şeyden çok sıra dışı bir platform olarak incelenen bir oyundur. Bu karşılaştırmanın oyun kategorisi kesinlikle Sony'ye gidiyor.

Xbox One X ve PS4 Pro tasarımı

Xbox One X, ergonomik bir şaheserdir. Konsolun tasarımı, bu kadar küçük bir cihaza sıkışan güç miktarını düşündüğünüzde, özellikle de Xbox One'ın 2013 yılında piyasaya sürüldüğünde orijinal tasarımını hesaba kattığınızda görsel olarak çarpıcı. Teknolojilere hayran olmalısınız. X'in içine yerleştirilmiş Sıvı soğutmalı buhar odası gibi, konsolun serin kalmasına ve inanılmaz sabit kare hızlarıyla yerel 4K'da oyun çıkışı yapmasına olanak tanıyor.

PS4 Pro hiçbir şekilde devasa değil, ancak konsol size PlayStation 4'ün ekstra tabanıyla daha güçlü bir versiyonu olduğunu hatırlatıyor.

Her iki konsol da, kendilerinden önceki modelleri yansıtan şık görünüyor. Bununla birlikte, Xbox One X, Microsoft'un ilk Xbox One lansmanından bu yana yaptığı inanılmaz ilerlemeleri bir araya getiren donanımın basit ve zarif doğası için en iyi tasarım ünvanını almalıdır.

Xbox One X ve PS4 Pro içeriği

Xbox One'ın PS4 Pro'ya öldürücü bir darbe indirdiği yer içerik cephesinde; Xbox One X, internet bağlantınızdaki gerilim konusunda endişelenmenize gerek kalmadan 4K içeriği deneyimlemenizi sağlayan bir Ultra HD Blu-ray sürücü ile donatılmıştır. X, ses için ikinci bir HDMI çıkışı olmaması nedeniyle özel içerik oynatıcıları ile rekabet etmeyecek olsa da, Dolby Atmos'u destekleyecektir, bu da Microsoft'un yeni içeriğinin içerik görüntüleme için harika olacağı anlamına gelir.

Blu-ray'e sahip olmasına rağmen Sony, PS4 Pro'ya bir Ultra HD Blu-ray sürücüsü eklememeye karar verdi - cihaz desteklemiyor Pingtwitter-explains-what-are-dolby-atmosya, yani yakın zamanda geleneksel 5.1 ve 7.1 surround ses sistemlerini geride bırakmayacaksınız. Ultra HD Blu-ray desteğinin olmaması, PlayStation sahiplerinin içerik görüntüleme deneyimi açısından geleceğe hazır olmadığı anlamına geliyor.

Xbox One X ve PS4 Pro kararı

Xbox One X, hemen hemen her kategoride PlayStation 4 Pro'dan üstündür; Donanım, Dolby Atmos desteği ve Ultra HD Blu-ray sürücüsü sayesinde en iyi içerik görüntüleme deneyimini sağlar ve uzmanları teknik özellik departmanında uçurur. Bununla birlikte, X, oyun cephesinde yetersiz kalıyor ve bu, bir oyun konsolunda en önemli olan şeydir. Sony'nin 2017 ve sonrası için sıralanan bir sürü ayrıcalığı var, bir PlayStation 4 Pro satın aldığınızda, özel üçüncü taraf desteği ile birleştirilmiş özel birinci taraf oyunlar için inanılmaz bir ürün yelpazesi elde edeceğinizi biliyorsunuz. Tüm bunları 4K olarak oyun çıkışı yapabilen bir konsolla alacaksınız.

Xbox One X inanılmaz bir konsol, ancak Microsoft'un bunun özel oyunların miktarı ile ilgili olmadığını, gerçekten kaliteyle ilgili olduğunu anlaması gerekiyor. Microsoft, platform için inanılmaz deneyimler yaratan Naughty Dog, Sucker Punch ve Guerrilla Games şeklinde sektördeki en iyi geliştiricilerden bazılarına sahip olan Sony ile rekabet ederken, mevcut olanlarla eşleşen ve hatta bunları aşan deneyimlere sahip olması gerekir. Oyun istasyonu. Xbox One X henüz buna sahip değil, ancak Microsoft, Metro Exodus gibi ayrıcalıkları kilitleyerek doğru yolda ilerliyor, şirketin mevcut konsol savaşı iklimini sarsma şansına sahip olmak için böyle hareketlere devam etmesi gerekiyor.