Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Pingtwitter Smackdown: Xbox One X ve Xbox One S

Pingtwitter Smackdown: Xbox One X ve Xbox One S

Xbox One X, Microsoft’un oyunculara bildikleri ve sevdikleri Xbox One deneyiminin aynısını sunan yinelemeli bir konsol yapısına ilk atılımıdır, ancak her zamankinden daha iyi çözünürlükler, kare hızları ve grafikler sunmak için inanılmaz derecede küçük bir pakete çılgın performans sığdırır.


Elbette,Xbox One Xbir güç merkezidir, ancak nasıl yan yana dizilir?Xbox One Sve fazladan paraya değer mi? Pingtwitter, iki konsol arasındaki tüm benzerlikleri ve farklılıkları size anlatmak için burada.

Xbox One X ve Xbox One S tasarımı

Xbox One S, 2016'da piyasaya sürüldüğünde orijinal Xbox One'ın VCR yapısına benzeyen yapısını salladığı için övgü aldı. O zamandan beri Microsoft, parçaları olabildiğince yoğunlaştırmak için açıkça çok çalışıyor. İster inanın ister inanmayın, Xbox One X, Microsoft'un uzun süredir bahsettiği muazzam miktarda gücü bir araya getiriyor.E3 2017 vitriniXbox One S'den daha küçük bir kutuda… ve evet, bunu doğru okudunuz. Xbox One X, S'den biraz daha incedir ve daha küçük bir alana sahiptir.

Xbox One X ve Xbox One S performansı

Microsoft,Xbox One Xşimdiye kadar yapılmış en güçlü konsol ve bunun için iyi bir neden var. X, kasanın altında oyunların saniyede 60 kare hızında yerel 4K çözünürlükte kesintisiz çalışmasına izin veren inanılmaz miktarda güce sahiptir. Xbox One X, en yeni orta sınıf oyun bilgisayarlarına ayak uydurabilen bir konsoldur, S ise temelde 2013'teki parçaları kullanmaya devam ediyor, yani oyunlarda 4K bulunacak bir yer değil.


Her iki konsolun da filmler ve TV şovları biçiminde 4K içerik sunabilen bir UHD Blu-ray oynatıcıya sahip olduğunu ve her ikisinin de HDR desteğiyle en gerçekçi görüntüyü göstermeye hazır olduğunu belirtmek gerekir.


Xbox One X üzerinde çalışan oyunlar, en azından birinci taraf oyunlarsa, Xbox One S üzerinde çalışanlardan daha iyi çözünürlükler, kare hızları ve grafiklerle gelir. X'in getirdiği performanstaki artıştan üçüncü tarafların nasıl yararlanacağı henüz görülmedi. Ancak, Pingtwitter-smackdown-xbox-one-x-vs-ps4-proherhangi bir gösterge ise, geliştiriciler Xbox One X oyuncularının ekstra beygir gücünün nerede kullanılmasını istediklerini seçmelerine izin verebilir. PS4 Pro'daki Rise of the Tomb Raider, kullanıcının örneğin çözünürlük veya kare hızında bir artış seçmesine olanak tanır. Ancak, bunun gibi seçenekler, X'in Sony'nin 4K teklifinden daha yetenekli bir makine olması gerçeğiyle hafifletilebilir.

Xbox One X'teki tüm güçlü bileşenler, 4K titanın serin tutulmasının gerekli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle Microsoft, X'in aşırı ısınmasını önlemek için Sıvı soğutmalı bir buhar odası tasarladı.

Bu arada, Xbox One S, kullanıcının 500 GB, 1 TB ve 2 TB seçeneğiyle gelip çeşitli depolama seçeneklerini seçmesine izin verirken, Xbox One X 7 Kasım 2017'de piyasaya çıktığında yalnızca 1 TB eğimle gelecek.


Xbox One X ve Xbox One S oyunları

Microsoft, performanstaki büyük yükseltmeye rağmen, Xbox One X'in yeni 4K konsoluna özel oyunlara sahip olmayacağını belirtti. Bu, şirketin E3 vitrininde duyurulan tüm oyunların, örneğinCrackdown 3,Hırsızlar DeniziveState of Decay 2hepsi Xbox One S'de de mevcut olacak. Bu, Sony'nin PS4 Pro ile kullandığı yöntemle tamamen aynıdır.

Bazı Xbox oyunlarının ön tarafında, Xbox One X için geliştirildiğini belirten bir etiket bulunur, ancak bu, temel oyun deneyimini değiştirmeyecektir.

Xbox One X ve Xbox One S fiyatı

Xbox One X, 7 Kasım 2017'de piyasaya çıktığında 449 £ olarak fiyatlandırılacaktır.Xbox One SŞu an.

Xbox One X ve Xbox One S kararı

Hem Xbox One X hem de Xbox One S üstün paketler sunar; her ikisi de inanılmaz derecede çeşitli oyun kataloğunun kapılarını açar ve her ikisi de, varsa, HDR TV'nizden yararlanacaktır. 4K içeriği deneyimlemek ve bir iki tuhaf oyunu oynamak isteyenler için Xbox One S hiç akıllıca değil. Bununla birlikte, her şeyi mümkün olan en iyi kalitede deneyimlemek isteyen hevesli bir oyuncuysanız, Xbox One X'in doğal 4K çözünürlükte oynamasını beklemeye değer.