Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Pingtwitter Özellikler Sayfası: Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus

Pingtwitter Özellikler Sayfası: Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8, Scooby-Doo'nun bir bölümündeki kötü adam gibi: Sinir bozucu Samsung Galaxy S8 Plus olmasaydı, dünyanın en iyi telefonu olarak selamlanma şansı çok yüksek olurdu. S8 Plus, standart S8'i alır ve her şeyi on bire çıkarır: daha büyüktür, daha uzun sürer, cepleri daha çabuk mahveder ve küçük kardeşinden daha pahalıya mal olur. Daha büyük mü daha iyi? Hadi bulalım.


Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: tasarım ve yapım kalitesi

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus açıkça aynı stabilden geliyor, ancak bazı önemli farklılıklar var. S8 148,9 x 68,1 x 8 mm ve 155 g ağırlığında, S8 artı 159,4 x 73,4 x 8,1 mm ve 173 g ağırlığındadır. S8 Plus ekranı, aynı piksel sayısını sunmasına rağmen, S8'den yarım inç daha büyüktür. Apple'ın aksine Samsung, S8 ve S8 Plus IP68'i kulaklık bağlantı noktasından ödün vermeden suya ve toza dayanıklı hale getirmeyi başardı. Her iki model de beşinci nesil Gorilla Glass ile korunmaktadır.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: ekran

Samsung neredeyse çerçevesiz ekranı Sonsuz Ekran olarak adlandırıyor ve bu, S8 ve S8 Plus'ın ön kısımlarının düğmeler veya keskin açılar olmadan pürüzsüz olduğu anlamına geliyor. Önceki Galaxy'de olduğu gibi, AMOLED teknolojisi, tek tek piksellerin tüm ekranı aydınlatmak zorunda kalmadan aydınlatılabileceği anlamına geldiğinden, her zaman açık bir ekran.


Galaxy S8’in 5,8 inç ekranı, bir iPhone pikselinin iki katından daha fazla olan 2.960 x 1.440 piksel sunar ve piksel yoğunluğu 570 ppi'dir. S8 Plus ekranı daha büyük - 5,2 inç - ancak aynı 2,960 x 1,440 pikseli sunuyor. Bu, 529 ppi'lik daha düşük bir piksel yoğunluğu anlamına gelir, ancak ekranı göz kürenize koymadan farkı görebileceğinizden şüphe duyuyoruz.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy S10e incelemesi (erken karar): umduğumuz pazarlık pek değil

Her iki ekran da UHD Alliance tarafından Mobil HDR Premium olarak onaylanmıştır, bu da film yapımcılarının istediği şekilde video sundukları anlamına gelir. Ancak daha küçük bir ekranda.


Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: işlemci ve depolama

Samsung Galaxy S8'in her iki versiyonu da çeşitli tatlarda satışa sunulacak. Başlık işlemci 64-bit 10nm Sekiz çekirdekli 2.3GHz Quad'dir, ancak bazı pazarlar Snapdragon 635 veya Samsung Exynos işlemciyi alacaktır. MicroSD kartlarla genişletilebilen 4 GB RAM ve 64 GB yerleşik bellek vardır. Hem Galaxy S8 hem de Galaxy S8 Plus, 256 GB'a kadar microSD kartları destekler.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: kamera

Galaxy S7'deki kamera ve S8 ve S8 Plus'taki kamera oldukça harikaydı: her iki model de mükemmel düşük ışık performansı için f / 1.7 diyafram açıklığına ve 8MP f / 1.7 diyafram açıklığına sahip 12MP Dual Pixel arka kameraya sahip. akıllı otomatik odaklamalı kamera.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: pil ve şarj


Samsung, bir süredir kablosuz şarj ve hızlı şarj sunuyor ve Galaxy S8, hızlı şarj ve kablosuz şarj ile uyumlu ağır bir 3.000 mAh pil ile trendi sürdürüyor. S8 Plus bataryası 3.500mAh'de daha büyüktür, ancak daha büyük batarya aynı zamanda daha büyük bir ekrana da sahiptir, bu nedenle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasında gördüğümüz aynı türden çarpıcı farklılıkları beklemeyiz.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: diğer temel özellikler

Her iki cihaz da gerçekten yararlı bazı özelliklerle birlikte gelir, ancak bunlardan biri olan Bixby kişisel asistanı, bu yılın sonlarına kadar İngiltere İngilizcesinde piyasaya çıkmayacak; şimdilik yalnızca ABD İngilizcesi.

İris taraması daha iyidir ve parmak izi taraması, iris taraması ve yüz tanıma dahil olmak üzere çeşitli biyometrik güvenlik özellikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Samsung'un Knox güvenlik platformu cihaza işlenmiş durumda ve bu ordu için yeterince iyiyse bizim için yeterince iyi.

Hem LTE hem de Wi-Fi artık gigabit ve kulaklıklar Samsung’un Harman’ı satın almasının bir sonucu olarak AKG tarafından üretiliyor. Konektör USB-C'dir ve S6 ve S7 için geriye dönük uyumluluğa sahip S8'e uyacak yeni bir Gear VR sürümü vardır. Ayrıca, Windows Phone'un bir masaüstü haline gelmesine çok benzer şekilde S8 veya S8 Plus'ı bir masaüstü bilgisayar olarak kullanmanızı sağlayan bir yuva olan bir yuva olan DeX de vardır, ancak umarız Microsoft'un sürümünden biraz daha popüler olacaktır. S8 ve S8 Plus, oldukça kullanışlı olan bireysel ses kontrolleriyle çok odalı sesi sunmak için aynı anda iki Bluetooth ses akışını da çalıştırabilir.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: fiyat ve bulunabilirlik

Galaxy S8 için İngiltere fiyatı 689 £ ve S8 Plus 779 £ olacak. Ön siparişler 29 Mart'ta açılır ve 19 Nisan'da Samsung.com/uk adresinden kapanır. İngiltere ile başlamak için Midnight Black ve Orchid Grey modellerini alacaksınız ve Arctic Silver muhtemelen daha sonra çıkacak.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması: erken karar

Hiç şüphe yok ki Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus harika cihazlar, ancak Plus 90 £ daha fantastik mi? Ekran biraz daha büyüktür, ancak daha keskin değildir ve daha büyük pilin yararı, daha büyük bir ekran kullanma ihtiyacı nedeniyle olumsuz etkilenebilir. Elbette bir seçeneğin olması güzel, ancak yoğun indirim S8 ve S8 Plus'ın fiyatını yaklaştırmadıkça, daha küçük S8'in bizim için telefon olduğunu düşünüyoruz.

  • En İyi Samsung Galaxy S8 Kılıfı: Pingtwitter, En İyi Samsung Galaxy S8 Kılıflarını Tamamlıyor