Close

TAG Heuer Connected, mekanik TAG Heuer Carrera Heuer 01'e karşı

Son zamanlarda burada Pingtwitter'te çok şanslıyız, ofiste bir değil iki TAG Heuer saatimiz var. Pekala, 'biz' dediğimde, 'ben' demek istiyorum çünkü ikisini de taktım, her bileğimde.


Sol bileğimde Intel ve Android Wear tarafından desteklenen bir akıllı saat olan TAG Heuer Connected var. Sağımda, hareketli çarklar ve dişlilerle çalışan mekanik bir saat olan TAG Heuer Carrera Heuer 01 var.

Connected, saat kullanıcılarını geleneksel saatlerinden uzaklaştırmaya yetecek kadar mı?

Her ikisi de önemli saatler. Connected, yerleşik bir İsviçre markası tarafından piyasaya sürülen ilk akıllı saattir, sektör için bir amiral gemisi ve şaşırtıcı derecede iyi gidiyor.

Carrera Heuer 01 aynı zamanda şirket için önemli bir saat, CEO Jean-Claude Biver'ın TAG tasarımı vizyonunun ilk örneğidir. Nasıl karşılaştırırlar?


Bir göz atalım ...

Tasarım

Connected bir Carrera tasarımına dayanıyor, bu nedenle nispeten benzerler, en azından boyut olarak, Connected 46 mm çapında, Carrera ise 45 mm.


Aynı zamanda neredeyse aynı vulkanize kauçuk kayışlar, köşeli kayış çıkıntıları ve kabartmalı bir tokaya sahiptirler.

Mekanik Carrera, 12,8 mm'deki Connected'e kıyasla yaklaşık 15 mm daha kalındır.


Çoğu teknoloji gazetecisinin Moto 360 ve Huawei Watch gibi akıllı saatlerin 11 mm civarında çok kalın olduğundan şikayet ettiğini düşünürsek bu biraz şaşırtıcı.

Ayrıca, sezginin tersine, Connected'in çerçevesi daha küçüktür ve 1.5 inçlik geniş ekrana yer açar. Bununla birlikte, bu çerçeve, dijital saat ekranıyla aynı bilgileri (dakika) gösterdiği için oldukça fazladır.

Carrera'nın çerçevesi daha kalındır ancak takimetreye sahiptir ve kullanıcının hızını ölçmesini sağlar.


Her iki kurma kolu da bir TAG Heuer logosuna sahiptir, ancak Connected üzerindeki taç basit bir ana sayfa / güç düğmesi iken, Carrera'da bunun için kullanılıyor, biliyorsunuz, aslında saat ve tarihi ayarlamak için.

Ayrıca, kronometreyi başlatmak ve sıfırlamak için kullanılan Carrera'da iki ekstra düğme vardır.

Ağırlık açısından, mekanik saatin 154 gram ağırlığıyla (Connect'in 81 gramının aksine) biraz daha ağır olması şaşırtıcı değil.

Bunun başlıca nedeni, Carrera'nın metal çark ve dişlilerle dolu olması, Connected ise silikon çipler ve bir batarya ile dolu olmasıdır.

Hafiflik aynı zamanda akıllı bir tasarım kararıdır, çünkü onu tüy kadar hafif Apple Watch Sport 22 gram (kordonsuz) ile karşılaştırırsanız, herkes TAG'nin çok ağır olduğundan şikayet ederdi.

Connected'ın arka kasası da hayal kırıklığı yaratıyor. Heuer 01, iç mekanizmaları gösteren net bir arka kısımda tamamlandığında, Connected plastiktir. Plastik. Lüks bir saatte bu yeterince iyi değil.

Elbette, olaylara en ince detayına kadar bakmak gereksizdir. Mekanik ETİKETİ gördüğünüzde, özellikle iskelet kadranı ve cesur renk şemasıyla çarpıcı derecede çekici. Connected aynı etkiye sahip değil. Arkadaşınıza saati gösteriyor olsaydınız, onu aydınlatmak için ekrana dokunmaya devam etmeniz gerekirdi ve yapı o kadar sağlam hissetmezdi.

Uzaktan veya hızlı bir bakışla, Connected'ın bir akıllı saat olduğunu söylemekte zorlanacağınızı söylersek, kesinlikle şimdiye kadar test ettiğimiz en 'saat benzeri' akıllı saattir. Ancak gösterilecek bir öğe olarak, Carrera eller aşağı kazanır.

İşlevsellik

Burada açık bir kazanan var ve bu da tabii ki Bağlı. Connected bir Android Wear akıllı saatidir, bu nedenle uygulamaları çalıştırabilir, telefon bildirimlerini görüntüleyebilir, sesle kontrol ve navigasyon yapabilir.

Açıkçası, çok kullanışlı bir cihaz, şu anda evden akıllı saat olmadan çıkarsam, bir şeyleri kaçırmış gibi hissettiğim bir noktadayım.

Heuer 01 ise saati söyler ve tabii ki zamanı çok iyi söyler, Connected'den çok daha nettir.

Carrera'da ayrıca hızınızı ölçmenize olanak tanıyan bir kronometre işlevi, tarih komplikasyonu ve takimetre bulunur (ne kadar uzağa gittiğinizi tam olarak bildiğiniz ve matematikte iyi olduğunuz sürece).

Connected'daki işlevsellikle ilgili sorun, çoğu çok daha ucuz olan diğer tüm Android Wear akıllı saatleriyle aynı olmasıdır.

Fiyat ve Uzun Ömür

Şimdi bir süreliğine 'mantıklı' şapkamızı takalım ve bu iki saatin fiyatına bakalım. Connected'ın maliyeti 1.100 £, ki bu kesinlikle TAG'ın fiyat aralığının alt ucunda.

Carrera yaklaşık 3.500 sterline mal olacak, ancak bu çok para, aslında iyi bir değeri temsil ediyor. Bu, yine, TAG'yi koruyan Biver'ın etkisinin agresif bir fiyatlandırma yapısına sahip olmasıdır.

Bunun iyi bir değer olduğunu söylediğimde, bu saatlerin ne kadar dayanacağını hatırlamak önemli çünkü Connected iki yıl sonra muhtemelen modası geçmiş olacak, ancak Carrera 50 yılı aşkın bir süre çalışacak.

TAG'ın bununla mücadele etmek için yürüteceği yenilikçi 'takas' anlaşması var. İki yıllık garantinizin sonunda, şirket saati mekanik bir Carrera ile değiştirecektir (muhtemelen Heuer 01'den çok daha ucuz olmasına rağmen).

Bu size fazladan 1.100 sterline mal olacak, ancak daha iyi bir kelime istemek için 'güzel' bir seçenek. Şirketin amacı olan saatinizin satın alınmasını 'ebedi' kılıyor.

Karar

Hangi saati almalısınız? Neyin peşinde olduğuna gerçekten bağlı. İkisi de çok iyi saatler.

Bir saatte harcayabileceğiniz 3,500 sterlininiz varsa, Heuer 01'i ve daha ucuz bir Android Wear akıllı saati (Connected ile aynı işlevselliğe sahip) edinin.

En premium ve en az 'geeky' (ancak en iyisi değil) akıllı saatin peşindeyseniz, Connected ile gitmenizi ve iki yılın sonunda takas anlaşmasını almanızı öneririz.

  • Pingtwitter'ün TAG Heuer Connected incelemesini buradan okuyun

TAG Heuer, kusursuz bir mekanik saat / akıllı saat karışımını başarıyla oluşturdu mu, tam olarak değil, ama bu şimdiye kadar gördüğümüz en iyi girişim (çok daha etkileyiciyerleşik akıllı telefon bildirimine sahip mekanik saat).

Gerçekten ikinci nesli dört gözle bekliyoruz ...