Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • TCL C715 (55C715) incelemesi: Etkileyici bir ucuz QLED TV

TCL C715 (55C715) incelemesi: Etkileyici bir ucuz QLED TV

TCL 55C715 fırsatları

Pingtwitter'ün TCL C715 incelemesine hoş geldiniz. TCL C715 ile dikkatimizi çekmeye çalışıyorsa, o zaman işin bittiğini söylemek doğru olur. Bu düşük (ish) maliyetli düz ekran sadece tozlu bir özellik ile ucuz değil, Samsung tarafından üst düzey 4K teklifleri için tercih edilen QLED paneli ve ayrıca en yeni Android akıllı platformu da dahil olmak üzere içinde ciddi bir TV teknolojisi var.


TCL henüz Birleşik Krallık'ta tanınmış bir isim olmayabilir, ancak dünyanın en büyük ekran üreticilerinden biridir ve TCL C715 ile oturup dikkat etmenizi istiyor ... ve bunu yapmanızı öneririz.

Bu model yalnızca İngiltere ve Avrupa içindir, ancak TCL'nin ABD'de ayrı bir QLED TV serisi bulunmaktadır.

TCL C715 incelemesi: Fiyat ve özellikler

TCL C715, 50-, 55- ve 65-inç (sırasıyla 50C715, 55C715 ve 65C715 olarak adlandırılan) olmak üzere üç ekran boyutunda gelir. Ve fiyatlar son derece rekabetçi. 50 inçlik modelin fiyatı 499 £, 55 inçlik modelin 599 £ ve 65 inçlik modelin fiyatı 799 £. Bu inceleme için 55 inçlik modeli test ettik.

Akıllı işlevsellik birinci sınıftır. Android 9 ince olmayabilir, ancak gerekeni yapar. Chromecast yerleşiktir ve temel TV işlevi üzerinde ses kontrolü için Google Asistan ve Amazon Alexa ile uyumluluk vardır.


Netflix, Prime Video, YouTube, Rakuten TV ve Disney Plus dahil olmak üzere tüm temel yayın hizmetleri de yerleşiktir. Destekleyici bir rol oynamak Freeview Play'dir, bu da tam entegre ana akım yakalama TV (BBC iPlayer, ITV Hub, All4, My5), ayrıca UKTV Play ve daha az bilinen çeşitli eşyalar da elde ettiğimiz anlamına gelir.

TCL C715 incelemesi


(Resim kredisi: TCL)

TCL C715 incelemesi: Görüntü performansı

Başparmaklarımız kalktı. C717 cesur ve parlaktır, QLED ekrandan görmeyi beklediğimiz gibi, güven verici netlikte çözünürlük ve canlı tonlar sunar.

Set, fiyat etiketine uygun olarak orta sınıf bir HDR sanatçısıdır. En yüksek HDR parlaklığını 400 nit'te ölçtük ki bu da HDR içeriğine derinlik katmak için neredeyse yeterli, speküler vurgular, ışık parlamaları ve sokak lambaları ekrandan çıkacak kadar boşluk sağlıyor.


Ayrıca, Dolby Vision desteğinin ton eşleme ile yönetilmesine yardımcı olur. Netflix'te çok sayıda Dolby Vision içeriği var ve hepsi uygun şekilde sinematik görünüyor. Set, Amazon Prime Video'da kullanıldığı gibi HDR10 + ile de uyumludur.

Ayrıca C715’in 4K SDR ve HD performansını da seviyoruz. Özellikle iyi aydınlatılmış dramalarda, görüntülerinde cıvıl cıvıl bir canlılık var.

Görüntü ön ayarları, Düşük Güç ve SDR içeriğine HDR benzeri bir artış sağlayan Akıllı HDR'yi içerir. İkincisi, çoğu şov için uygun olan Standart varsayılan değerdir.

TCL C715 incelemesi: Ses kalitesi

Ses sistemi daha rutindir. Televizyonda Dolby Atmos etkinken, yerleşik Netflix uygulaması yoktur. Bunun Aralık ayında, C71 serisi Android 10'a bir donanım yazılımı güncellemesi aldığında değişeceği söylendi. Bu arada, en azından ses sahnesini biraz açan Film ses ön ayarını seçin.


TCL C715 incelemesi

(Resim kredisi: TCL)

TCL C715 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

C715'in tasarımı akıllıdır, ancak anonimdir, ancak pazarlık koridorunda üstün bir ifade beklemeyeceksiniz. Panel üç taraflı mikro çerçeveye, metalik kenara sahiptir ve merkezi olarak kilitlenebilen veya panelin kenarına doğru konumlandırılabilen ayaklarla birlikte gelir.

Arka tarafta (sadece) biri ARC'yi destekleyen 4K özellikli üç HDMI girişi bulunur. Ayrıca bir çift USB bağlantı noktası, yerleşik Wi-Fi'yi tamamlayan Ethernet, dijital bir optik ses çıkışı ve eski donanım için bir AV mini jak girişi vardır.

Uzaktan kumanda, özel Netflix ve Freeview Play düğmeleriyle sade bir işaretçidir.

Tüm akıllı temeller mevcut ve doğru olsa da, gezinme biraz yavaş olabilir. Arayüz, bazı rakip ekranlar kadar pürüzsüz ve kusursuz hissettirmiyor - aynı fiyat aralığındaki Samsung TV'ler ve LG TV'ler biraz daha şık.

Bununla birlikte, C715 kesinlikle bir oyun ekranı olarak etkileyicidir. Özel Oyun modunu kullanarak düşük 9ms'de (1080/60) görüntü gecikmesini ölçtük. PS5 ve Xbox Series X yeni özellikler dahil olmak üzere daha fazla konsol dostu TV için Pingtwitter'lere göz atabilirsiniz.en iyi oyun TV'leri.

TCL C715 incelemesi: Karar

C715, TCL'nin Birleşik Krallık'ta başka bir ucuz TV markasının ötesinde bir niş oluşturacağının ilk kanıtıdır. QLED görüntü performansı, gerekli Ultra HD ayrıntıyı hoş bir Quantum Dot renk patlaması seviyesiyle birleştirerek güven verici derecede iyidir. Bazı kıkırdamalar devam ediyor ama değer ve kaliteden şüphe yok

TCL C715 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Samsung Q60T, burada alternatif olarak izlenebilecek özel bir TV. Bu, Samsung'un daha düşük fiyatlı QLED TV'si ve benzer bir fiyatla mevcut - resmi fiyat biraz daha fazla, ancak genellikle indirimlerle mevcut, bu nedenle genellikle C715'e oldukça yakın. Tizen akıllı platformu gerçekten kaygan ve kullanımı kolaydır ve görüntü kalitesi fiyat için mükemmeldir - siyah performansı TCL'den biraz daha iyidir. Tam okuyunSamsung Q60T incelemesiburaya.