Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Technogym Skillrow incelemesi: ciddi egzersizler için yarı profesyonel kürek makinesi

Technogym Skillrow incelemesi: ciddi egzersizler için yarı profesyonel kürek makinesi

TECHNOGYM SKILLROW fırsatları Amazon Türkiye
Technogym Skillrow – Temel özellikler

Technogym SkillRow İncelemesi

(İmaj kredisi: Technogym)

Boyutlar:2435 mm U x 629 mm G x 1280 mm Y
Direnç tipi:Mag ve Hava
Görüntülemek:Arkadan aydınlatmalı 7 inç LC ekran
Ağırlık:61kg
Direnç seviyeleri:10 + 3 Güç Modu seviyeleri
Min - Maksimum kullanıcı yüksekliği: 150 - 210 cm

Tek cümleyle Technogym Skillrow incelemesi: bu lüks, teknik olarak gelişmiş kürek makinesi, premium fiyatını haklı çıkarmanın ötesinde.

Bunlardan biri üzerinde çalışmaken iyi kürek makineleri– Technogym Skillrow kesinlikle – yağ yakmanın en iyi yollarından biridir,kasları güçlendirmekve kardiyovasküler performansın iyileştirilmesi. Her vuruşta, dokuz ana grup dahil olmak üzere vücudun kaslarının %86'sını çalıştırıyorsunuz.


Daha da iyisi, kollarınız, sırtınız, göğsünüz ve bacaklarınız için güçlü bir antrenman, zorlu bir HIIT seansı sırasında koşmak, zıplamak veya binlerce burpe yapmak gibi yüksek etkili egzersizlerle el ele giden ilişkili ağrılar ve kıkırdamalar olmadan gelir.

Technogym Skillrow, bugün mevcut olan en gelişmiş kürekçilerden biridir ve hem Olimpiyat madalyası kazananların hem de antrenörlerin katkıları sayesinde, tartışmasız en gerçekçi kürek çekme deneyimini sunar.


Her ne kadar evde fitness odaklı olmasa daNordicTrack RW900, büyük ekranı ve çevrimiçi fitness seansları veya Peloton-aping Hydrow sistemi ile bu Technogym numarası, akıllı telefon veya tablet aracılığıyla bazı düzgün uygulama katılımı ve video koçluğu ile hala tüm yeteneklere hitap ediyor.

Ayrıca son yıllarda sporcular, CrossFit meraklıları ve spor salonuna gidenler için vazgeçilmez kürek makinesi haline gelen rakibi Concept2 RowErg'den daha akıllı. Technogym Skillmill sadece daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda gelişmiş teknoloji ve daha fazla düşünülmüş bir kürek çekme hissi sunar.


3.490 £ ile aynı zamanda piyasadaki en pahalı kürekçilerden biri, yani özellikle WaterRower Performans Ergometresi gibi şeyler bu fiyatın yarısından daha azına mal olduğunda ve çok iyi bir kürek çekme deneyimi sunduğunda, etkilemek için iki kat daha fazla çalışması gerekiyor. kendi hakkı.

Peki Technogym Skillrow buna değer mi? Biriyle birkaç hafta geçirdim ve işte bulduğum şey…

  • WaterRower incelemesi: gizli ve sessiz bir kapalı kürek deneyimi

Technogym SkillRow İncelemesi

(İmaj kredisi: Technogym)

Technogym Skillrow incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Bahsedilmesi gereken ilk şey boyuttur, çünkü Technogym Skillrow tıknaz bir canavardır. 2435 mm uzunluğunda, 629 mm genişliğinde ve 1280 mm yüksekliğinde, kurulumu için oldukça fazla kare çekim gerektirir. Rakiplerinden çok daha uzun olmamasına rağmen yerden yüksekte duruyor ve Multi-drive ve Aquafeel direnç teknolojisi (sondaki büyük fan olayı) ona ek bir çevre sağlıyor.


Görüyorsunuz, Technogym sadece fan direncinden veya güçlü mıknatıslardan gelen türden memnun değil, bu yüzden en gerçekçi ve en pürüzsüz kürek deneyimini yaratmak için ikisini birleştirdi. Bu aynı zamanda şirketin Güç Modu ile övünebileceği anlamına da gelir… ancak daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca, gövdenin geri kalanı ve genel yapı kalitesi hakkında lirik bir şekilde balmumu yapmak çok kolaydır, çünkü fiyatın önerdiği gibi, bu, diğerlerinin üzerinde bir cehennemdir. Technogym Skillrow'un tasarımcıları, tüm kontrolleri dikkatli bir şekilde kolun erişebileceği bir yere yerleştirdi, ayak kayışları çabuk çıkarılabilen kumaş çeşidine sahiptir ve koltuk, güzel kalçalara göre şekillendirilmiştir.

İkiz yığın dijital ekran ve akıllı telefon tutucusu ve metalin genişliği, kayışla bağlandıklarında bile kolayca üretilebildikleri anlamına geliyor. Bunun dışında, üzerinde yalnızca parlak sarı bir kadranın oturduğu basitlik üzerine bir çalışma. temiz yüzeylerin gölü. Direnci artırmak veya azaltmak için bunu çevirirsiniz.

Birinin yanına oturduğunuzda bunu tartışabilirsiniz.Concept2 SatırErghatta Wolverson'ın kendi Air Rower'ı gibi bir şey, aşırı şık görünüyor, ancak genel yapı, zarif çizgilerinin önerdiğinden çok daha ağır ve çok daha sağlam hissediyor.

Depolama konusunda endişe duyanlar, WaterRower'dan farklı olarak, hızla bölündüğünü ve her iki parçanın da bir duvara ya da bir odanın köşesine uçlarında saklanabileceğini duymaktan memnun olacaklardır. Ancak, bu yine de toplam kütlesinden uzaklaşmıyor ve şeyi bölmeye çalışmak, eldeki iki kişiyle daha iyi sonuç veriyor. Ayrıca sadece ucunu çevirmek (gülünç derecede yüksek tavanlarınız yoksa) ve duvara yaslanmak için çok uzun. Bir, ahem, WaterRower ile yapabileceğiniz bir şey.

Technogym SkillRow İncelemesi

(İmaj kredisi: Technogym)

Technogym Skillrow incelemesi: performans

Manyetik ve hava direncinin bir karışımını kullanan Technogym Skillrow, hem sessiz hem de çok güçlü olmayı başarıyor. Verilmiş, sessize alınmışvızıldamakher vuruşta, ancak birçok rakipten çok daha sessiz.

Strok aynı zamanda inanılmaz derecede pürüzsüzdür ve büyük ölçüde geeky olmak için uygun bir kürek teknesinin hız eğrisini ve direnç zirvelerini çoğaltmak için dikkatlice tasarlanmış bir güç eğrisine sahiptir. Profesyonel bir kürekçi olmadığımı kabul edeceğim, ancak bu makinede yakalama pratiği yapmak, sürüşü mükemmelleştirmek ve kürek vuruşunun geri dönüş aşamalarında ustalaşmak, diğer testlerden bazılarına göre çok daha kolay hissettim, ancak bunun nedeni ben olabilirim. kulağımda bana nasıl yapacağımı söyleyen profesyonel bir eğitmen vardı.

On standart direnç seviyesi arasında gözle görülür bir fark var. Akıllıca, Technogym, kullanıcılarda aşamalı aşırı yüklenmeyi teşvik etmek için standart direnç seviyelerinin ötesine geçen bir Güç Modu içeriyor.

Madalya kazanan kürekçilerden tavsiye alan bu Güç Modu, kürekçiler sudayken ağı sürüklerken veya tekneye ağırlık eklerken ortaya çıkan direnci taklit etmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, yalnızca ağırlaşmak ve hantallaşmak yerine, vuruş pürüzsüz kalır, ancak çok daha zordur.

Bu, yeni başlayanların, kürek hareketinin her adımını yavaş ve kontrollü bir şekilde, önemli kas gruplarını harekete geçirmek için bol miktarda gerginlikle uygulayarak, vuruş formunu gerçekten bilemelerini mümkün kılar. Alternatif olarak, spor salonunda oturmuş bir kürek veya oturmuş pres makinesi gibi davranarak maksimum dirence kadar vurmak ve bacaklar, karın, sırt ve hatta kollardaki kasları oluşturmak mümkündür.

Her şeyden önce, sağlam bir his veriyor ve kulptan iyi düşünülmüş ayak plakalarına ve ayak kayışlarına kadar her şey, duşta Molten Brown şampuan şişeleri bulunan yüksek kaliteli fitness merkezlerinde ve pahalı spor salonlarında görmeyi beklediğiniz bir kaliteye sahip.

Kürekçiden üretilen güçle akıllıca çalıştırılan (ve dolayısıyla bir fiş prizi gerektirmeyen) küçük ekran, net ve kullanımı kolaydır ve çoğu kürekçinin ihtiyaç duyduğu tüm önemli durumları sağlar. Sadece sizi 22 inçlik devasa bir HD dokunmatik ekran ve geveze bir Amerikalı eğitmen gibi eğlendirmesini beklemeyin.

Technogym SkillRow İncelemesi

(İmaj kredisi: Technogym)

Technogym Skillrow incelemesi: özellikler ve uygulama

aksineegzersiz bisikletiveyakoşu bandı, bir antrenmanı oyunlaştırmak ve renklendirmek için çok sayıda çevrimiçi yazılım ve akıllı telefon uygulamasının bulunduğu yerde, mütevazı kürek makinesi büyük ölçüde karanlıkta kaldı. Zwift dünyasında kesinlikle koşucuların ve binicilerin yanında kürek çekemezsiniz.

Her ikisi de, yeni bir bağlantılı kürekçi olan HydrowPeloton Sırtı, veNordicTrack RW900Daha önce inceledik, HD dokunmatik ekranlar ve çevrimiçi derslere erişim sağladık ancak Technogym Skillrow, sadece formda kalmak ve yolda biraz sanal teşvik almak yerine kürek çekme tekniğini ve genel gücünü gerçekten geliştirmek isteyen birine göre biraz daha donanımlı hissediyor. .

Ücretsiz Technogym Skillrow uygulaması, sanal eğitim videoları, canlı çevrimiçi yarış ve genel performans hakkında ayrıntılı geri bildirim, kulaç oranları ve en yüksek kuvvet ve kulaç uzunluğuna ilişkin sayısız grafik - kürek çekmeye eşdeğer olduğunu kanıtlayan istatistikler içerdiğinden, makinenin atan kalbidir. yol bisikletinizin pedallarına bir çift güç ölçer takmak.

Konsoldan performans okumalarını basitçe sıraya koymak ve kullanmak mümkündür, ancak Skillrow, bir akıllı telefon belirlenen tutucuya yerleştirildiğinde gerçekten hayat buluyor. Eğitim videoları bilgilendirici ve uzman bilgisi ile dolu, ancak Hollywood faktöründe biraz eksik. Bu sadece bir adam... kürek makinesinde... beyaz bir kutuda.

Muhtemelen en eğlencelisi, uygulamanın son sıralara göre beceri seviyenizi belirlediği ve 100m, 500m ve zorlu 2000m sprint yarışları gibi klasik mesafelerde benzer beceri seviyesindekilerle karşı karşıya geldiği çevrimiçi yarış ve canlı skor tablolarıdır. .

Uygulama ve diğer harici kalp atış hızı monitörleri vb. ile eşleştirme işlemi de hızlı ve kolaydır.

Technogym SkillRow İncelemesi

(İmaj kredisi: Technogym)
  • En iyi egzersiz ayakkabısı– HIIT'ten güç kaldırmaya
  • Koşmaya başlamanız için 5 nedenve ihtiyacınız olan dişli
  • Kilo vermekte zorlanıyor musunuz? deneyinen iyi yağ yakıcı yiyecekler

Technogym Skillrow incelemesi: karar

Technogym Skillrow, kullanmak için harika, doğal hissi veren bir makinedir ve bugün satışta olan en iyi geri bildirim araçlarından ve spora özel eğitim programlarından bazılarını sunar. Bunu akılda tutarak, muhtemelen zaten kürek kullananlara veya mükemmel bir kürek vuruşunun ayrıntılarını anlayanlara yönelik bir şey gibi geliyor.

Bununla birlikte, sanal eğitmen ve hazır programlar, başlamak ve ilerlemeyi geri beslemek için harikadır, ancak kürek çekme becerinizi mükemmelleştirmek için değilseniz, hızla biraz yorucu hale gelir. Aksine, denediğimiz Hydrow ve NordicTrackRW900 daha ilgi çekici, çünkü üzerinde birisinin size ne yapmanız gerektiğini söyleyen devasa bir ekranı var. Ve Hydrow'un durumunda, pitoresk manzara yüzerken gerçek bir su kütlesi üzerinde egzersiz boyunca size konuşan biri.

Kolayca dikkatiniz dağılıyorsa ve belki de derinlemesine strok analizine ve zekice değerlendirilmiş kürek çekme hissine ihtiyacınız yoksa, yukarıda bahsedilen makinelerden biri daha iyi bir satın alma olabilir. Benzer şekilde, WaterRower daha sessizdir, eşit derecede eğlenceli bir akıllı telefon uygulaması içerir ve genellikle evinizde biraz daha serin görünür.

Technogym Skillrow'u doğrudan Technogym UK'den 3.490 £ karşılığında satın alabilirsiniz.

Fiyatlar - TECHNOGYM BECERİ:▼