Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Tefal Ingenio Expertise 13 Parça Tava Seti incelemesi

Tefal Ingenio Expertise 13 Parça Tava Seti incelemesi

Tefal Ingenio Expertise 13 parçalı tencere ve tava seti incelemesi (yoğunlaştırılmış versiyon): tüm pişirme ihtiyaçlarınız için büyük bir metalik tencere koleksiyonu.


Tefal web sitesine göre, Fransız şirketi 1954 yılında, Marc Grégoire adında bir herif, karısının yapışkan tavalarını, olta takımları için kullandığı aynı malzeme olan Teflon (Politetrafloroetilen) adlı kaygan bir maddeyle kapladığında kuruldu. 'Sacré bleu', maddenin ne kadar parlak bir şekilde kaygan olduğunu keşfettiklerinde neredeyse kesinlikle bir ağızdan haykırdılar ve hepsi bu. TEFlon ve Aluminium kelimelerinin bir portmantosunu kullanan Tefal, dünyanın en büyük tencere tedarikçilerinden biri haline geldi. Yani şimdi biliyorsun.

Tefal kafaları söz konusu olduğunda isim zekanın sonu değil. Marka ayrıca bazıen iyi tencere setlerisatın alabilirsin.

Şimdi, elinizdeki göreve ve hiçbir 'andles' takılı olmayan bu akıllıca tasarlanmış üst düzey yapışmaz kaplamalı tava setinin adil bir değerlendirmesine geri dönelim - onları gerektiği gibi eklersiniz, biraz kampa gittiğinizde olduğu gibi.

Tefal Ingenio Uzmanlık incelemesi(İmaj kredisi: Tefal)

Tefal Ingenio Expertise 13 Parça Tava Seti: Tasarım

Bu indüksiyona hazır alüminyum tencere ve tavalarla ilgili göze batan ilk şey, kulplarının olmamasıdır. Aslında kulpları var (bir çift), ama gerektiğinde açılıp kapanıyorlar. Bu kulpsuz yaklaşım dört ana amaca hizmet eder: dolapta neredeyse hiç yer kaplamayan bir kulede inanılmaz derecede kolay saklanırlar (gerçekten bilmek istiyorsanız 19 cm yüksekliğinde); ocakta dağınıklık yaratmazlar ve kullanımı çok daha güvenlidir çünkü dirseğinizi fırçalayacak bir tutamak yoktur ve bu da mutfağın feci bir şekilde bozulmasına neden olur; sıcaklık 260˚C'yi geçmediği sürece (ki bu, sahip olduğunuzdan daha sıcaktır) doğrudan fırına koyabilirsiniz; ve isterseniz doğrudan ocaktan veya fırından masaya götürebilirsiniz.


Bakalit kulpların kendilerinde, timsah çenelerinin gücüyle tava ağzına kilitlenen akıllı bir mandal sistemi vardır. Bir kez yerine oturduğunda, tutacağın tutuşu en ufak bir hareketin bile sıfır kanıtını gösterir. Ayrıca, kolun yanlışlıkla ayrılması neredeyse imkansızdır çünkü serbest bırakmak için kolun her iki tarafındaki iki sert düğmeye aktif olarak basmanız gerekir.

Kapaklar bile düz istifleme için tasarlanmıştır çünkü yukarıdan bir ağırlık uygulandığında kapağa aynı hizada oturan yaylı kauçuk kelebek kulplarla donatılmıştır. Bu yaylı kapak kulpları (bir grup için harika bir isim) aynı zamanda o kadar hoş bir dokunma hissine sahip ki, muhtemelen zaman zaman onlarla oynayacaksınız. Kapakların kendilerinde bir cam üst kısım ve buharı serbest bırakmak için biraz boşluk vardır, böylece pirinç gibi şeyler sıcak köpüklü bir karmaşa içinde kaynamaz.


Tefal Ingenio Uzmanlık incelemesi

Dolap alanı az mı? Bu adamdan bir sete ihtiyacın var.

(İmaj kredisi: Tefal)

Şimdi, daha ileri gitmeden önce, 13 parçalı pazarlama lakabının biraz yanıltıcı olarak yorumlanabileceğini eklemeliyim çünkü sette sadece altı tava var. Diğer yedi parça ise iki kulp, üç kapak ve gıdaların saklanması için sızdırmazlığı sağlayan iki opak plastik kapaktan oluşmaktadır.

Tencere ve tava boyutları ve şekilleri ile ilgili olarak, Tefal Ingenio Expertise iki tencere (16cm ve 20cm), iki kızartma tavası (22cm ve 28cm), bir 24cm sote tavası ve orta boy 26cm wok'tan oluşur. İnanılmaz dayanıklılık için hepsi 'Titanium Excellence Non-Stick' ile kaplanmıştır. Aslında, Tefal'e göre, yapışmaz kaplama, şirketin Titanium Force kaplamasından üç kata kadar daha uzun süre dayanır ve hatta onlara yapışmaz kaplamanın en büyük düşmanı olan metal kap ile saldırabilirsiniz.


Tefal orijinli olan bu tavalar aynı zamanda şirketin tescilli Thermo-Spot ısı göstergesi teknolojisi ile donatılmıştır. Özetle, tüm tavaların ortasında, tava optimum pişirme sıcaklığına ulaştığında sürekli kırmızıya dönen büyük bir nokta bulunur.

Bu tavalar ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak çok fazla bulaşık makinesi seansına karşı tavsiyede bulunmama rağmen, yıkama sırasında içeride olan tüm bu şeyler yapışmaz kaplamanın ikinci en büyük düşmanıdır. Bu arada kulplar bulaşık makinesinde yıkanabilir değil.

Tefal Ingenio Expertise 13 Parça Tava Seti: Performans

Tefal Ingenio Uzmanlık incelemesi

Fırından çıkıp masaya

(İmaj kredisi: Tefal)

Dünyada bu tavalara yapışacak hiçbir şey olduğunu düşünmüyorum. İnsanoğlunun bildiği en kavrayıcı ve en kaygan madde olan köpek tükürüğü bile, denediğimden değil, tutunmakta zorluk çekerdi.

Bu Tefal Ingenio Expertise setindeki her parça, hem gaz hem de indüksiyon konusunda görevinde mükemmeldi. Tavalar sağlam hissettiriyor ama elde çok ağır değil ve çıkarılabilir kulplardan çok emin olmasam da, özellikle depolama söz konusu olduğunda, faydasını görebiliyorum.

Bununla birlikte, bu yazar ve ortağı, daha büyük boyutlarda daha fazla tencere ve daha az kızartma tavası içeren bir seti tercih ederdi. Ama hey, bu mevcut kombinasyonun kullanıcıların çoğu için mutlu bir şekilde yeterli olacağına eminim. Bu arada, bu set ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, Jamie Oliver marka paslanmaz çelik set dahil olmak üzere beş Tefal Ingenio serisi daha mevcuttur.

Tefal Ingenio Expertise 13 Parça Tava Seti: Karar

Tefal Ingenio Uzmanlık incelemesi

(İmaj kredisi: Tefal)

Saklaması son derece kolay ve son derece iyi performans gösteren yüksek kaliteli tencere ve tavalardan oluşan eksiksiz bir set arıyorsanız, bu koleksiyon tam size göre olabilir. Tefal Ingenio Expertise 13 Parçalı Set oldukça pahalı ama tavalar gerçekten iyi yapılmış ve yapışmaz kaplama birinci sınıf.

Bununla birlikte, bu ürünle ilgili tüm harika şeylere rağmen, bu yünlü boyanmış pişirici nihayetinde hala üzerinde kulplu bir tencereyi tercih ediyor.