Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Tefal Unlimited ON incelemesi: ucuz ve sizi neşelendirecek yapışmaz bir tava

Tefal Unlimited ON incelemesi: ucuz ve sizi neşelendirecek yapışmaz bir tava

Tencere söz konusu olduğunda Tefal her zaman karışımın içinde gibi görünüyor - Fransız mutfak gereçleri devi, birçoğu aşağı yukarı aynı görünen çok çeşitli tencere ve tavalar sunuyor. Tefal sitesinin tencere ve tavalar bölümüne göz atmak için kendinize 5 dakika verin ve şaşırtıcı bir dizi seçenekle karşılaşacaksınız. Başlangıç ​​için Tefal Ingenio, Ingenio Thermocoach, Tefal Extra, Tefal Pleasure, Tefal Emotion ve Tefal Assisted var. Tefal Hero 'uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır', ancak Tefal Hard Titanium '2 kat daha uzun süre dayanır'! Tefal Expertise '3 kat daha uzun sürer'! Bu, çeşitli Jamie Oliver işbirliği tava setlerinden ve sizi sıkmamayı tercih ettiğim daha pek çok şeyden bahsetmiyorum bile.


Bu tava setlerinin çoğu, 'Powerglide', 'Titanium Force', 'Titanium Pro', 'Thermo-Fusion' gibi farklı teknolojilere sahiptir. İsimler kalın ve hızlı geliyor, ancak tuhaf ayırma sapı dışında, çoğu arasında pek bir fark göremiyorum. Sanırım demek istediğim, ON Titanium serisinin bu zenginlik utancına katılan en son ürün olduğu, ancak Tefal Pleasure, Hard Titanium, Extra veya Intensive serilerinden çok farklı mı? Doğrusu söylemek çok zor.

Ancak, hadi kovalamayı keselim. Tefal, Unlimited ON serisindeki yapışmaz Titanyum Çizilme Önleyici kaplamanın şimdiye kadarki en dayanıklı ve etkili olduğunu düşünüyor, o kadar ki, isterseniz metal mutfak eşyaları ile çizebilirsiniz. Bunun da ötesinde, Sınırsız AÇIK tüm ocak tiplerinde çalışır ve yalnızca 175°C sıcaklığa kadar hem bulaşık makinesinde hem de fırında güvenlidir. Bu kadar düşük bir fiyata perakende satış yapan bir tava için fena bir kurulum değil ve onu kılavuzumuzun sıcak bölgesine sıkıca yerleştiriyor.en iyi yapışmaz tavalar.

Tefal Sınırsız AÇIK

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tefal Unlimited ON yapışmaz tava: Build

Tefal'in Unlimited ON serisi, tavayı sızdırmaz hale getirmek için daha sonra Titanium Anti-Scratch ile kaplanmış, gıdaya uygun alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Alüminyum, pişirme gereçleri için yaygın bir seçimdir - hafiftir, ucuzdur ve çok etkili ve kararlı bir ısı iletkenidir. Bazı insanlar alüminyum pişirme kaplarından kaçınır çünkü alüminyum ham haldeyken çok reaktiftir ve yiyeceklere sızabilir. Bu, Tefal'in gıda sınıfı alaşımıyla ilgili bir sorun değil ve alüminyum da ultra sağlam Titanyum Çizilmez Yapışmaz ile kaplandı.


Alüminyum tencere ile ilgili diğer büyük sorun, alüminyumun manyetik olmaması ve bu nedenle alüminyum tavaların bir çeşit ek manyetik katman olmadan indüksiyonda çalışmamasıdır. Tefal, tavaya 'Thermo-Fusion Plus' teknolojisi adını verdiği paslanmaz çelik bir taban plakası ekleyerek bunu atlatıyor. Alüminyum tavaları indüksiyonla uyumlu hale getirmenin nispeten basit ve yaygın bir yoludur - paslanmaz çelik manyetiktir, bu nedenle indüksiyonla ısınır ve sonuç olarak alüminyumu ısıtır.

Bu çözümler iyi çalışıyor ancak genellikle paslanmaz çelik veya üç katlı bir tava kullanmak kadar etkili değiller – ısınmaları genellikle yukarıda bahsedilen tavalardan daha yavaştır ve taban plakası yalnızca tabanı ısıtır, böylece minimum radyan ısı elde edersiniz tava kenarlarının etrafında. Thermo-Fusion Plus plakası farklı olabilir, buna daha sonra geleceğiz. En azından, Unlimited ON tavasının güzel bir ağırlığa (yaklaşık 1,5 kg) ve güven verici derecede ağır bir tabana sahip olduğu anlamına gelir.


Yapının diğer birkaç yönü dikkat çekicidir. Unlimited ON kızartma tavasında kenarlar çok yüksektir – normal 4cm'ye kıyasla yaklaşık 6cm. Bu, özellikle daha büyük yemekler pişirirken yararlıdır ve en yetenekli değilseniz daha da fazlası.ayağa fırladı-er veya spatula kullanıcısı.

Her zamanki gibi, Tefal'in Termo-Sinyali, tencerenin ortasına oturur. Buradaki fikir, kullanmadan önce tavayı doğru sıcaklığa ısıtmanız için teşvik edilmenizdir; Tava doğru sıcaklık olduğunda Termo-Sinyal sürekli kırmızıya döner. Buradaki amaçları tamamen destekliyorum – bir tavayı önceden ısıtmak pişirme sürecinin önemli bir parçasıdır – ancak yine de Tefal'in Thermo-Signal teknolojisinin olabileceği kadar net olmadığını düşünüyorum. Sık sık kendimi sıcak noktaya bakarken, doğru sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını söylemeye çalışırken buluyorum.


Sap plastik olup metal dolgulu olup tek vida ile tencerenin gövdesine sabitlenmiştir. Normalde fırına plastik kulplar koymaktan kaçınırdım, ancak Tefal bu tencerenin 175°C'ye kadar fırında güvenli olduğunu ve bununla ilgili hiçbir problem yaşamadığımı iddia ediyor. Bununla birlikte, çoğumuz varsayılan olarak 180°C'de pişirdiğimiz için 175°C, sınırlandırılacak ideal bir sıcaklık değildir. Sap, aksi takdirde yeterince sağlam hissediyor, ancak genellikle dayanıklı ve güvenilir oldukları için perçinli metal kulpları tercih ediyorum.

Genel olarak, Tefal'in Unlimited ON'u göze çarpmasa da sağlamdır, ancak en önemli faktör, şimdi inceleyeceğimiz yapışmaz Titanyum Çizilmez'in sağlamlığıdır.

Tefal Sınırsız AÇIK

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tefal Unlimited ON yapışmaz tava: Yapışmaz

Unlimited ON serisi, Tefal'in yüksek performanslı bir ürün serisine cevabıdır ve bunun temeli, birkaç yıl önce geliştirdiği orijinal Titanium yapışmaz malzemeden 6 kat daha sağlam olduğunu düşündüğü yapışmaz kaplamadadır.


Diğer yapışmaz uygulamalar gibi, Titanium Anti-Scratch, dayanıklılığı ve aşınma direncini artırmak için kristalle güçlendirilmiş kalın bir katman içeren birden fazla katman kullanır. Buradaki en büyük fark, Titanium Anti-Scratch ile metal mutfak eşyaları kullanabilmenizdir, aslında Tefal tüm tanıtım malzemelerinde bunu teşvik eder. Bu, yapışmaz pişirme kapları için büyük bir adım.

Tefal'in standart garantisi, yapışmaz pişirme kaplarını 2 yıl süreyle kapsar, ancak her zamanki gibi standart aşınma ve yıpranmayı kapsamaz. İkinci kısım, yapışmazlık özelliği ile açıkça işleri zorlaştırıyor - neyin aşınma ve yıpranmayı oluşturduğunu ve neyin olmadığını müzakere etmek çok zor, bu yüzden satın almadan önce daima bunun farkında olun.

Tefal Sınırsız AÇIK

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tefal Unlimited ON yapışmaz tava: Performans

Unlimited ON kızartma tavasındaki yapışmaz kaplamanın bir hafta kadar günlük kullanımda da olsa inanılmaz derecede sağlam olduğunu söylemeliyim. Bu tavayı çeşitli ocakların etrafında salladım, spatula ile kazıdım ve boyadım, defalarca bulaşık makinesine attım ve neredeyse hiç aşınma ve yıpranma görünmüyor.

Daha az şaşırtıcı ama yine de önemli olan yapışmazlık çok iyi çalışıyor. Gazlı ocakta test edildiğinde, tavanın ağır tabanı eşit ve makul ölçüde hızlı bir şekilde ısınır. Test ettiğim krepler, belirgin bir sıcak nokta olmadan eşit şekilde pişirildi. Tava güzel bir ağırlığa sahip ve sağlam hissettiriyor, ancak plastikten ziyade metal bir kulp ile çok daha fazla hissedeceğini düşünüyorum. Sonuç olarak, kullanımı gerçekten keyifli bir tava.

Thermo-Fusion Plus plaka gazlı ve elektrikli ocaklarda harika bir iş çıkarsa da, indüksiyonlu ocakta performansın gözle görülür şekilde düştüğünü gördüm. İndüksiyonlu ocakta pişirdiğim kreplerin aynı sıcaklıkta pişmesi daha uzun sürdü. Bu tam bir sürpriz değil – daha önce de bahsettiğim gibi, bu indüksiyon taban plakaları, paslanmaz çelik bir tavaya eşdeğer performans sunmaktan ziyade genellikle geçici bir çözümdür. İndüksiyon çeliği ve ardından çelik alüminyumu ısıttıkça, performansta her zaman bir miktar düşüş olacaktır. Bu nedenle, evde sahip olduğunuz tek şey indüksiyon ise Tefal'in alüminyum tavalarının ideal olmadığını söyleyebilirim.

Tefal Sınırsız AÇIK

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tefal Unlimited ON yapışmaz tava: Karar

Birkaç küçük kelime oyunu dışında, Tefal Unlimited ON'un ne kadar iyi performans gösterdiğine gerçekten şaşırdım. Sap biraz ucuz ve esnekliğine bir tavan getirdiği için sadece 175 ° C'ye kadar fırında güvenli olduğu için hayal kırıklığına uğradım. Ayrıca bu tavayı indüksiyonla yemek pişirenlere tavsiye etmem, ancak bunun dışında, ne olduğu için oldukça iyi bir değer.

Hepsinden daha etkileyici olan Tefal'in yeni Titanium Anti-Scratch yapışmaz kaplaması gerçekten gerçek bir anlaşma gibi görünüyor. Onunla birkaç yıl harcamadan tam olarak bilmenin bir yolu yok, ama şu an için kesinlikle karşılaştığım en sert, en dayanıklı yapışmazlardan biri gibi görünüyor.