Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • En iyi 10 iOS 10 özelliği: yeni iPhone'unuzda ustalaşın

En iyi 10 iOS 10 özelliği: yeni iPhone'unuzda ustalaşın

iOS 10 artık dünya çapında milyonlarca iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcısı tarafından kullanılabilir. Düşüncelerimizi okuyun, ardından gidin ve cihazlarınızı güncelleyin!


Bu, iOS 7'de gördüğümüz gibi büyük bir devrim değil (tekrar benzer bir şey görene kadar biraz zaman alacak), ancak birkaç önemli alanda önemli iyileştirmeler yapan yinelemeli bir güncellemedir.

1. Sonunda önceden yüklenmiş uygulamaları silebilirsiniz!

Haziran ayında Apple, önceden yüklenmiş uygulamalardan bazılarını nihayet silebileceğinizi duyurdu. İOS 10 Beta'yı yükledikten sonra yaptığımız ilk şeyi tahmin edin? Doğru! Elveda Hisse Senetleri.

Apple'ın kurtulmanıza izin vermesini beklediğiniz uygulamaların yanı sıra (Pusula, Apple Watch, Hava Durumu vb.) İTunes Store, Müzik, Posta ve Takvim gibi birkaç şaşırtıcı eklenti de var.

Apple'ın önceden yüklenmiş uygulamalarından gerçekten nefret ediyorsanız bu harika.


Hiçbir yere gitmeyen birkaç tane var: Telefon, Mesajlar, Safari, Telefonumu Bul, Sağlık, Apps Mağazası, Kamera, Fotoğraflar ve Saat.

2. iMessage artık daha eğlenceli


Apple'a göre iOS'ta en sık kullanılan uygulama: Mesajlar, uygulamanın içinde görüntülenebilen zengin bağlantılar, canlı bir fotoğraf önizleme özelliği, daha büyük emoji ve siz yazarken emoji için tahminler ve tek dokunuşla emoji alıyor. - metne değiştirme özelliği.

Apple ayrıca metninizle 'yüksek sesle' veya 'yumuşak' olabilmeniz için yeni bir balon efektleri özelliğini de sundu, ayrıca el yazısı desteği ve bazı kelimeleri veya bir resmi ortaya çıkarmak için kaydırmanın gerekli olduğu bir 'görünmez mürekkep' modu. Tam ekran modu da ekleniyor.


Oldukça havalı eklemeler ve kesinlikle size en eğlenceli unsur olan kişi çizimlerini gönderebileceğiniz çizim özelliğini bulduk.

3. Kilit ekranı daha kullanışlıdır

Kilit ekranı, iOS 10'da oldukça revize edildi.

& ldquo; Kilidi açmak için kaydırın & rdquo; gitti. Şimdi, & ldquo; Kilidi açmak için ana düğmeye basmanız & rdquo; gerekir.

Sağdan sola kaydırırsanız, önceki sol alt köşeden yukarı kaydırma yönteminden biraz daha hızlı olan kameraya erişirsiniz.


Soldan sağa kaydırırsanız, widget'larınıza, takvim randevuları, hava durumu ve haberler gibi şeylere erişirsiniz.

Yukarıdan kaydırın ve tüm bildirimlerinizi görebilirsiniz; alttan bir slayt kontrol panelini getirecektir.

4. Siri'nin bazı yeni numaraları var

Bu yıl geliştiriciler Siri'ye erişecekler, bu da yakında Apple'ın kendi ürettiği uygulamaların yanı sıra diğer uygulamalara da girmek için akıllı dijital asistanı kullanabileceğiniz anlamına geliyor - Siri'ye bir WhatsApp mesajı yazmasını, bir Uber yolculuğu sipariş etmesini ve yakında.

Siri'nin üstesinden gelebileceği görevlerin sayısını önemli ölçüde artıracak ve Google Asistan'ın kendisini Android'e ve üzerinde çalışan uygulamalara ne kadar derinden entegre ettiği düşünüldüğünde kaçınılmaz bir hareketti.

Uygulamalar henüz Siri'yi entegre etmediği için bunu test etmedik.

Sanal asistan, iOS 10'daki CarPlay ile de uyumlu olacak. Yine, bunu henüz test etme şansımız olmadı.

5. Daha güzel

iOS 10 burada ve orada biraz tazelenmiş durumda. Bu büyük bir revizyon değil ama kesinlikle bir fark yaratıyor.

En büyük değişiklikler ayrıca iOS'ta gezinmeyi biraz daha kolaylaştırıyor, dikkatin çoğu kilit ekranına, aramaya, bildirim sayfasına odaklandı.

Daha net görünen bazı yazı tipleri var ve bazı uygulamalar işletim sistemi ile daha uyumlu hale getirildi (daha sonra bunlarla ilgili).

6. Apple HomeKit için özel bir uygulama var

Apple'ın akıllı evi kontrol etme platformu HomeKit'i hatırlıyor musunuz? Apple kesinlikle bunu unutmadı ve iOS 10, tüm HomeKit cihazlarınızı tek bir yerde kontrol etmek için Home adında bir uygulama getirecek ve bu da doğrudan Control Center'a entegre olacak.

Dahası, Ev, sahneler için desteği de beraberinde getirecek, böylece evden çıkarken veya uyurken ya da evde ne yaparsanız yapın etkinleştirmek için ayar gruplarını bir araya getirebilirsiniz.

Şimdiye kadar uygulamayla çalışmamız gereken birkaç HomeKit aksesuarını kurduk. Kesinlikle çekici bir çözüm, daha fazla test etmek için sabırsızlanıyoruz.

7. Daha iyi bir telefon

Mobil işletim sistemi güncellemesi beraberinde sesli mesaj transkripsiyonları getirecek, bu da kaydı dinleyemiyorsanız sizin için bırakılan mesajları okuyabileceğiniz anlamına geliyor.

IP üzerinden ses uygulamaları (Skype gibi), görüntülü aramaların normal telefon görüşmeleri gibi görünmesini sağlayabilir ve iletişim kurmanın tüm farklı yollarından yararlanmayı kolaylaştırmak için iOS 10 kişi kartları yenilenmiştir. birisi (e-postadan WhatsApp'a).

Tanınmayan bir numara sizi ararsa, iPhone'unuz numarayı e-postalarınızda arayacak ve kim olabileceğini önerecektir.

Bu gerçekten yararlı ve bizim için birkaç kez işe yaradı.

8. Fotoğraflar ve Müzik daha iyi organize edilmiştir

Apple, görüntü oyununu sahnede Google Foto ile yükseltmesi gerektiğini biliyor (hem Android hem de iOS için) ve iOS 10'da bulunan Fotoğraflar uygulaması, Google'ın uygulamasının bilindiği bazı otomatik etiketleme ve akıllı tanıma özelliklerine sahip olacak.

Örneğin dağları ve plajları görebilecek ve resimleri tarihe veya konuma göre gruplayabilecek. Belirli bir olaydaki resimleri otomatik olarak birleştirebilen yeni bir Anılar özelliği var (yine Google Foto'nun zaten yaptığı bir şey).

Otomatik albüm sıralama, buradaki en iyi yeni özelliktir, Fotoğraf uygulamasını çok daha düzenli hale getirir.

Görseller gibi, Apple Music de iOS 10 ile yeni bir renk tonu alıyor ve etrafta gezinmek daha kolay olacak. Yine de alt kısımda aynı sekmeler var, bu yüzden radikal bir revizyon değil, ancak indirdiğiniz müziği daha kolay alabilirsiniz.

Apple, Spotify'ın kitabından kişisel zevklerinize uygun müzikler önerecek yeni bir grup günlük çalma listesiyle birlikte Spotify'ın kitabından bir sayfa çıkarıyor ve en sevdiğiniz şarkılara eşlik edebilmeniz için uygulamaya gömülü bir şarkı sözü özelliği de eklendi. .

Yine, bu büyük bir yenilik değil, ancak uygulamada gezinmeyi çok daha eğlenceli hale getiriyor.

9. Haritalar daha iyi hale gelmeye devam ediyor

Haritalar, bu sefer büyük bir yükseltme alan başka bir uygulama. Kullanıcı arayüzü, göze daha kolay bakmak için temizlendi ve iyileştirildi ve Haritalar artık ileride trafik varsa sizi uyarabilir ve bunun yerine gitmek isteyebileceğiniz daha hızlı bir rota hakkında önerilerde bulunabilir.

Apple, haritaların da daha 'proaktif' hale geldiğini söylüyor - bu, daha fazla önerinin otomatik olarak ortaya çıkacağı anlamına geliyor, böylece yakındaki restoranlar, barlar, kafeler veya aradığınız başka şeyler hakkında öneriler alabilirsiniz. Bu değişiklikler masaüstüne de gidiyor.

Kesinlikle harika görünüyor, ancak henüz Google Haritalar'dan uzaklaşmadık.

10. QuickType, daha sonra ne yazmak istediğinizi tahmin eder

Apple, iOS klavyesine de 'Siri zekası' ekliyor - şirket, Siri'nin arkasındaki derin öğrenmenin parmaklarınızın şansı olmadan söylemeye çalıştığınız şeyi daha iyi anlamak için otomatik düzeltmenin doğruluğunu geliştirmek için kullanılacağını söylüyor. ona dokunun.

Bunun da ötesinde, ilgili kişi bilgileri ve takvim etkinlikleri, ihtiyaç duyabileceğiniz bağlamlarda açılır ve mevcut konumunuza da bırakabilirsiniz.

İOS 10 klavyesini uygulamalarınızın herhangi birinde çok daha akıllı ve çok daha kullanışlı hale getirir. Tüm e-posta adreslerini yazmaktan sizi kurtarmak büyük bir ikramiye.

Bunu beğendin mi?

Dan Grabham.