Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • 16: 8 diyeti: Bu oruç diyeti nedir ve kilo vermeye iyi gelir mi?

16: 8 diyeti: Bu oruç diyeti nedir ve kilo vermeye iyi gelir mi?

Aralıklı oruç, şu anda oldukça popüler bir diyet yöntemidir, özellikle 5: 2 diyeti. Ancak 16: 8 diyeti bilmek isteyenler için daha da iyi bir seçenek olabilir.evde nasıl kilo verilir- son zamanlarda hepimizin düşündüğü bir şey. Bilmeyenler için 5: 2 diyet planı, haftada beş gün normal yemek yemeyi ve ardından diğer iki gün kendinizi 500-600 kalori ile sınırlamayı içerir.

• Kardiyoya açlık diyeti eklerseniz kilo kaybı daha hızlı olur mu?

Ancak dergide yayınlanan yeni bir çalışmaBeslenme ve Sağlıklı Yaşlanmadaha az bilinen 16: 8 diyetinin hızlı kilo vermek için belki de daha iyi bir yöntem olduğunu öne sürüyor. Stratejinizin bir parçası yapınfit olmak2020 yılında.

  • Nasıl hızlı kilo verilir: ne bilmek istiyorsun
  • 5: 2 diyetiyle kilo kaybı: irade gerektirir ancak güçlü bir şekilde etkili olabilir
  • Birketo diyeti? İşte bilmeniz gereken her şey ...

16: 8 diyeti, & ldquo; her tür ve miktarda yiyecek & rdquo; her gün 10: 00-18: 00 saatleri arasında, ancak bu saatler dışında hiçbir şey yok. 16 saatlik oruç döneminde sadece suya izin verilir.


Buradaki fikir, oruç tuttuğunuzda, vücudun karbonhidratı bittiği ve böylece vücudun yağ depolarından enerji almaya başladığıdır - bu, tüm aralıklı oruç diyetleri için aynı prensiptir, 16: 8'i seçin, 5: 2 veya başka bir plan.

Çalışma, normal beslenen bir kontrol grubuna karşı, 12 hafta boyunca 16: 8 diyetini takip ederken, 23 obez erkek ve kadından oluşan küçük bir grubu izledi. Üç ay içinde, 16: 8 grubu ortalama% 3 vücut yağını kaybetti ve kolesterolü düştü.


En ilginç olanı, 16: 8 grubunun ortalama olarak kontrol grubundan günde 300 kalori daha az tüketmesidir. Her iki grubun da sekiz saat boyunca ya da bütün bir gün istediklerini yemelerine izin verildi.

Test grubunun daha az kalori içerdiği gerçeği, sekiz saatlik ücretsiz yeme sırasında doyurucu değildi, tıpkı bir 16 saat daha yemek yemeyeceğinizi bildiğiniz zamanki baştan çıkarıcı olabilir. Bu belki de, anahtarın ille de aralıklı oruç tutmak, ancak kalori azaltmayı teşvik eder.


16: 8 diyetinin pratikliğine% 100 ikna olmasak da, bu kaloriler vücut tarafından kullanılmadığı ve bu nedenle ihtiyaç duyulmadığı için kesinlikle akşam atıştırmasını kesmek için söylenecek bir şeyler olduğunu düşünüyoruz. .

Gerçekte, 16: 8 diyeti çoğu insan için pratik değildir. Sabah 10'da kahvaltı yapabilenler için gerçekten işe yarayabilir, ancak vardiyalı, perakende satışta veya okulda öğretmen olarak çalışan herkes için - sadece birkaçını sayarsak - sabah 10'dan önce yemek yiyememek, ilk öğünlerini almadan önce uzun süre beklemek anlamına gelebilir. Günün, beyin gücünü ve performansını olumsuz yönde etkiliyor.

Aynı şekilde, akşam 6'dan sonra yemek yememek, daha önce yemek pişirmek ve yemek yemek için zamanında eve gelirseniz işe yarar, ancak çoğu saat beşi bitirenler için bu gerçekçi değildir.

  • Amazon'dan 8 Saatlik Diyet Satın Alın
  • Amazon'da Yeni Başlayanlar İçin Aralıklı Oruç Satın Alın

Yüzeyde saat 10'dan önce veya akşam 6'dan sonra yemek yememek, haftada iki gün oruç tutmaktan daha sağlıklı bir kilo verme yöntemi gibi görünse de, gerçekte çoğu insan için oldukça pratik değildir. Etkinliği, aynı zamanda, 'normal' olduğunu düşündüğünüz şeye bağlı olarak da büyük ölçüde değişecektir. diyet olmak.


16: 8 planıyla, diyet yapanlar günde sekiz saat istedikleri her şeyi yiyebilirler, ancak sağlıklı beslenerek daha hızlı kilo vereceğinizi düşünüyoruz, ancak öğünleri doldurarak, saat 18: 00'den sonra oruç tutuyor olsanız da değil.

Bunu beğendin mi? Kilo verme özelliğimizi okuyundiyet ve egzersizle nasıl hızlı kilo verilir.