Close
 • Ana
 • /
 • Oyuncaklar
 • /
 • 2020 Noeli için en iyi 20 masa oyunu: yetişkinler, aileler ve iki oyuncu için

2020 Noeli için en iyi 20 masa oyunu: yetişkinler, aileler ve iki oyuncu için

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
En iyi masa oyunu - bizim seçimimiz
En iyi masa oyunları: listelenmiş
Sizin için en iyi tahta oyunu nasıl seçilir


Masa oyunları yine harika! Bunun nedeni kısmen Monopoly ve Cluedo'nun bir milyon farklı versiyonundan çok daha fazla seçeneğin olması - modern masa üstü oyun dalgası, ilgi çekici temaları şaşırtıcı ve ilginç oynama yollarıyla harmanlayarak, aynısını hissetmeden birçok kez yeniden oynayabileceğiniz unutulmaz deneyimler yaratır.

Bu daha iyi masa oyunları uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor, ancak son 10 yılda, daha fazla yerde bulunmaları sayesinde popülerliklerini gerçekten artırdılar.

En iyi tahta oyunları, sizi sıralar arasında sıkılma tuzaklarından veya başarınızın veya başarısızlığınızın belirleyicisi olarak rastgele bir zar atmanın insafına bırakmanın tuzaklarından kaçınır - size düşünmeniz için stratejiler, yararlanabileceğiniz sosyal unsurlar veya hatta sadece oynayabileceğiniz serin bileşenler.

Bu yeni masa oyunlarının bu kadar popüler olmasının temel nedenlerinden biri, yıllarca internetin sosyal etkileşimimizin çoğunu ele geçirmesinden sonra, insanların yüz yüze vakit geçirmek için eğlenceli yollar araması ve oyunların mükemmel olması. tek bir yerde bir araya gelmek için özür dilerim.


Tamam, 2020 tam olarak masanızın etrafında grup toplama yılı olmadı, ancak aynı şey aileler için de geçerli, özellikle kış aylarına girerken. Masa oyunları, her yaştan aile üyeleri için ortak bir aktivite ve ilgi yaratır ve mükemmelleştirirNoel hediyeleri.

Ancak, her şeyde olduğu gibi, bazı oyunlar farklı kişilere veya gruplara diğerlerinden daha iyi uyacaktır! Bazıları daha acımasız ve rekabetçi, bazıları ise hafif ve işbirlikçi. Bazıları kısa ve basit, diğerleri uzun ve karmaşık. Listemizden en iyi oyunu bulmanıza yardımcı olacağız (bize göre).


En iyi masa oyunlarımıza hızlı bir rehber

Tam listeye geçmeden önce, en çok sorulan kategorilerdeki en iyi masa oyunlarının kısa bir rehberi.

 • Genel olarak en iyi masa oyunu:Kozmik Karşılaşma
 • Aileler için en iyi masa oyunu:Fotosentez
 • En iyi kooperatif tahta oyunu:Pandemi
 • 2 oyuncu için en iyi masa oyunu:Jaipur
 • En ucuz tahta oyunu:Binmek İçin Bilet: New York
 • Partiler için en iyi masa oyunu:Dalgaboyu

Örneğin, aileler için en iyi masa oyunları, farklı yaşlardan insanların oynayabileceği ve o kadar rekabetçi olmayan, sonunda büyük bir düşüşe neden olacak bir şey anlamına gelebilir.


Tersine, arkadaşlarınızla son derece rekabetçi olan ve aldatıcı planlar ve aldatmacalar oynamanıza izin veren bir şey isteyebilirsiniz. Veya belki de partiler için en iyi masa oyunlarını - çok fazla konsantrasyon gerektirmeyen ve kahkahalara yol açacağı garantili oyunlar - istiyorsunuz.

Ayrıca iki oyuncu için optimize edilmiş oyunlarımız (her şey ikiyle aynı eğlence faktörüne sahip değil!) Ve birlikte çalışmayı sevenler için ortak oyunlarımız var.

Aşağıda seçtiğimiz masa oyunlarına tüm bunların nasıl uyduğundan bahsedeceğiz, böylece mükemmel seçeneği seçeceğinizden emin olabilirsiniz - hakkında daha fazla düşüncemiz varsizin için mükemmel bir tahta oyunu nasıl seçilir.

 • Bütçe dahilinde? Buradaen ucuz tahta oyunları20 poundun altında
 • Ve işte en iyisi the-20-best-board-games-for-kidsher yaştan
 • Nasıl yeni oyunlar mı arıyorsunuz? En iyilerle tanışınyeni masa oyunları
 • Sadece ikiniz mi? Buradaen iyi iki oyunculu masa oyunları
 • En iyi Lego setleri- birlikte (veya tek başına) inşa edin

En iyi masa oyunu

 • Yalnızca bir tahta oyunu alacaksanız, tekrarlı hissetmeden ve zamanla bayatlamadan birçok kez yeniden oynayabileceğiniz bir oyun isteyeceksiniz - her oynadığınızda çok farklı bir his veren bir şey.
 • Bunu göz önünde bulundurarak, genel olarak en iyi tahta oyunu seçimininKozmik Karşılaşma. Kutudan çıkarılan 3-5 oyuncudan oluşan gruplar için mükemmeldir ve temel (öğrenmesi kolay) kuralların her oynadığınızda aynı kaldığı harika bir tasarıma sahiptir, ancak her oyuncu başlangıçta farklı bir benzersiz güce sahip olur. oyun ve bunlar oyunun gidişatını büyük ölçüde değiştiriyor.
 • Oyunun kendisi de insanların nasıl oynamayı sevdiklerine göre esnektir: Oyuncular oyunda birlikte çalışabilir, tek başına oynayabilir, bir müzakere oyunu olarak oynayabilir veya sadece cesurca savaşabilir.
 • Gelecekte de genişletebilirsiniz: Yeni kurallar ve mekanikler eklemek için satın alabileceğiniz altı (!) Genişletme ve daha da fazla oyuncu için destek vardır, böylece ihtiyacınız olandan daha fazla çeşitlilik vardır.

En iyi masa oyunları: listelenmiş

En iyi masa oyunları: Cosmic EncounterPingtwitter Best Buy logosu


1. Kozmik Karşılaşma

En iyi masa oyunu, gerçek strateji ve öngörülemeyen komikliğin mükemmel bir karışımıdır

Teknik Özellikler
Oyuncular: 3-5 Oyun süresi: 1-2 saat Önerilen yaş: 7+
Satın alma nedenleri
+ Her oynadığınızda farklı + Alması gerçekten kolay + Sert hissetmeden rekabetçi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları, BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARININ tahmin edilemezliğinden hoşlanmayabilir54,93 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle 54,93 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 154 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Cosmic Encounter'ın Mario Kart'ın tahta oyunu eşdeğeri olduğunu söylemeyi seviyoruz - pratik yapmak sizi bu konuda daha iyi hale getirecek, ancak her oyunda yeni başlayan bir oyuncunun her zaman kazanma şansı olacak kadar vahşi şeyler oluyor, bu da her ikisi için de harika yapıyor -zaman oyuncuları ve gazileri.

Temel kurallar oldukça basittir: her turda, bir oyuncu rastgele başka bir oyuncuyla eşleşir (bir 'karşılaşma') ve ikisi ya dövüşmeli (ellerinden numaralı kartları kullanarak) veya pazarlık yapmalıdır. Ödül karşılığında diğer oyuncuları onlarla ittifak kurmaya davet edebilirler. Fikir, ya savaşları kazanarak ya da iyi pazarlık yaparak diğer oyuncuların gezegenlerinde beş koloniye sahip olan ilk kişi olmaktır. Öğrenmesi çok kolay bir kurallar dizisidir.

Buradaki kırışıklık, her oyuncunun bu kuralları tamamen çiğneyen benzersiz bir uzaylı gücüne sahip olmasıdır. Bir uzaylı, onları kaybederse savaşları kazanır. Bir uzaylı, diğer oyuncuların atılan savaş kartlarını alır ve diğerleri en iyi kartlarını kullandıkça daha güçlü hale gelir. Biri, istemeseler bile, diğerlerinin karşılaşmalarına müttefik olarak davet ederek ödülleri toplayabilir. Bir başkası, tüm gemilerini kaybederse tüm oyunu kazanır, yani hiç kimse herhangi bir savaşı kazanmaya çalışacağınızı veya kasıtlı olarak kaybedeceğinizi söyleyemez.

Buna ek olarak, elinizde bulundurabileceğiniz ve kuralları daha da fazla ihlal eden ekstra tek kullanımlık kartlar ve oyunun sizi çok iyi durumda olan oyuncuları durdurmak için ittifaklar kurmaya teşvik etme şekli (ve daha sonra potansiyel olarak müttefiklerinizin altını üstüne getirirseniz) istemek). Herkesin en iyi planları çöktüğünde sizi güldürmeyi garantileyen bir oyundur.

Temel oyunda 50 uzaylı gücü (ve genişlemelerde düzinelerce ve düzinelerce daha fazla mevcut ve daha da çılgınlık ekleyen diğer isteğe bağlı diğer yeni oynama yolları) ile Kozmik Karşılaşmada neler olabileceğinin tam ölçeği, onu bu kadar çok sevdiğimizdir. . Sıkılmak imkansızdır, ancak öğrenmesi şaşırtıcı derecede kolaydır.

En iyi masa oyunları: Fotosentez

2. Fotosentez

Aileler için en iyi masa oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-4 Oynama süresi: 45-60 dk Önerilen yaş: 10+
Satın alma nedenleri
+ Ne güzel görünümlü + Oynaması kolay + Her yaş için mükemmel strateji BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 61,99 ABD doları Amazon'da görüntüleyin63,61 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 63,61 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

• Tamamı okuyunFotosentez incelemesi

Doğa Ana olarak yerinizi alın, renginizdeki ağaçları ormanın en iyi ışıklarını emecekleri en iyi noktalara dikmek için diğer oyuncularla rekabet edin. Arboreal tema sadece bu oyunun kesinlikle güzel görünmesini sağlamakla kalmaz - 3B ağaçlar herkesi oynamaya emer ve her oyuncunun ağaçlarının farklı bir şekil olması ve renklerin renk körü oyunculara yardımcı olması - kurallarla mantıklı bir şekilde çalışır ve öğrenmeyi sağlar çok daha kolay oynamak.

Oyunun başlangıcında, altıgen tahtanın kenarına yakın alanlara iki küçük ağaç yerleştireceksiniz ve oyunun ilerleyen bölümlerine hazır daha küçük ağaçlardan, orta boy ağaçlardan ve büyük ağaçlardan oluşan bir bankanız olacak. Ayrıca devasa sun jetonunu tahtanın iki tarafına da yerleştireceksiniz. Güneş ışığı, jetondan tahta boyunca düz çizgiler halinde ışınlanır ve ağaçlarınıza dokunursa, daha fazla ağaç dikmek veya mevcut ağaçlarınızı büyütmek için harcayabileceğiniz ışık noktaları elde edersiniz.

Sorun? Ağacınız bir başkasının arkasındaysa, güneş ona ulaşmayacağından, dönen ışık noktaları daha az olacaktır. Ağaç ne kadar büyükse, o kadar uzun gölge bırakır. Ama iyi haber şu ki, güneş her dönüşte kısmen tahtanın etrafında hareket ediyor, bu yüzden aniden gölgeli ağaçlarınız güneşte ve diğerleri karanlıkta. Güneş üç kez tahtanın etrafında dolandığında oyun biter - toplamda 18 tur.

İlk başta, sadece mevcut ağaçlarınızın yanına yeni ağaç tohumları ekebilirsiniz, ancak ağaçlarınız büyüdükçe, daha geniş bir alana yayılabilirsiniz ve işte burada işlerin gevrekleştiği yer. Hepiniz aynı ana alanlar için rekabet ediyorsunuz, ancak ağaçlarınızın büyümesi birkaç sıra alıyor, bu nedenle ışıkta neyin olacağını ve üç tur sonra gölgede ne olacağını tahmin edebiliyor musunuz? Ve gölgeleri düşürmek ve rakiplerinizin sorunlarına neden olmak için etrafınızda büyük bir ağaç bulundurmalı veya oyunu kazanmak için ihtiyacınız olan puanlarla takas etmeli (rakiplerinizin bu süreçte kullanması için yeni bir boşluk bırakmalı) mı?

Bu, çok sayıda strateji ve derin bir rekabet hissi sunan bir oyun, ancak birinin size zalimce davrandığını veya buna benzer bir şeyi gerçekten düşündüğünüz bir oyun değil, çünkü herhangi bir planın çekilmesi birkaç tur alır, böylece değişebilirsiniz stratejiniz ve problemden kaçının. Ve yardım edemezsin ama oynarken inşa ettiğin güzel ormanı seversin.

En iyi masa oyunları: Jaipur

3. Jaipur

Küçük bir kutuda iki oyuncu için en iyi masa oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2 Oyun süresi: 30 dakika Önerilen yaş: 10+
Satın alma nedenleri
+ Küçük bir kutuda çok sayıda strateji + Güzel sanat ve kakma + Mücadeleci olmadan doğrudan rekabetçi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 44,95 ABD doları Amazon'da görüntüleyin

Jaipur yalnızca iki oyuncu için yapılmıştır ve hız mı yoksa kalite mi seçeceğinize karar vermeniz gereken neredeyse Mahkum İkilemine benzer bir sistem oluşturarak sizi birbirinizle mükemmel bir şekilde karşı karşıya getirir. Bu bir ticaret oyunudur: Masanın ortasında alabileceğiniz kartlar vardır ve yeterince eşleşen renkli kartlar toplarsanız, bunları puan değerlerine sahip jetonlarla takas edebilirsiniz.

Ancak ticaret yapmadan önce kaç tane eşleşen kart toplamalısınız? Bir rengi ilk önce kim takas ederse, daha yüksek değerli jetonlar alır. Ancak tek seferde daha fazla sayıda kart takas ederseniz, kendilerine ait büyük puanlara sahip özel bonus jetonları alırsınız,üsttedüzenli belirteçlerin. Öyleyse, başka bir çift kart toplayarak ve büyük ödeme için bir tur daha harcayabilir misiniz? Yoksa rakibiniz önce kenetlenip sizi artıklarıyla mı bırakacak?

Bazı renklerin jetonları da diğerlerinden çok daha değerlidir (ve onlardan daha azı vardır), yani ikiniz de aynı yüksek değerli şeyler için mi rekabet ediyorsunuz yoksa rakibinizin görmezden geldiği daha düşük değerli kartlardan mı daha fazlasını istiyorsunuz?

Görünüşte kolay olan galibiyetler bile kesin kararlar olabilir: Masanın ortasında herhangi bir zamanda alabileceğiniz sadece beş kart vardır ve eğer üç yeşillik çıkarsa, bunun sizin için büyük bir bonus olduğunu düşünebilirsiniz ... ama bu üçü değiştirilecek bir şeyi alır almaz ve diğer oyuncuya açık bırakmanız daha değerli bir şeyse ne olur?

Güzel bir şekilde tasarlanmış ve basılmıştır ve kutu, her şeyin mükemmel bir şekilde düzenlenmesini sağlayan gerçekten hoş bir özel kaplamaya sahiptir. Ve ucuz.

En iyi masa oyunları: Pandemik

(Resim kredisi: Z-Man Games)

4. Pandemi

En iyi kooperatif tahta oyunu (bolca genişleme potansiyeline sahip)

Teknik Özellikler
Oyuncular: 1-4 Oynatma süresi: 60 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel işbirliğine dayalı oyun + Zorluk rastgele + Zorluk seviyesini ayarlamak kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 48,80 Amazon'da Görüntüle48,99 Catch.com.au adresinde görüntüleyin 58,80 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Bu oyun mevcut durumdan çok önce bu listede yer aldı, ancak daha uygun hale geldi. Pandemi, diğer herkesle birlikte çalışarak, tüm dünyada salgılanan hastalıkları durdurmaya çalışan bir oyundur. Sıra size geldiğinde, hastalıkları tedavi eden, araştırma istasyonları inşa eden ve size oyunu kazandıracak tedavileri bulan yerlerde dolaşmak için eylemlerinizi kullanmanız gerekir. Ancak tur başına yalnızca dört eylemle, kendi başınıza çok fazla şey yapamazsınız ve her oyuncunun dönüşünden sonra tahtada daha fazla hastalık belirir - eğer bir şehirde çok fazla şey ortaya çıkarsa, yakındaki her yerde salgın olur, ve oyunu kaybetmeden önce sadece bu kadar çok salgını alabilirsin.

Öyleyse, siz ve diğer oyuncular önceden plan yapmak, tehlikenin şu anda nerede olduğunu belirlemek ve gelecekte neyin savunmasız olduğunu analiz etmek için birlikte çalışmalısınız. Oradaki durumu tedavi etmek için en hızlı kim Pekin'e gidebilir? Madrid bir sonraki dönemeçte bir salgın riski altında, ancak buna odaklanmak, hastalıklardan birini bütünüyle iyileştirme yeteneğinizi geciktirir, peki neye odaklanıyorsunuz? Her oyuncunun ayrıca belirli görevlerde kendilerini iyi yapan ekstra bir gücü vardır, bu yüzden onları etkili bir şekilde kullanmalısınız - Araştırmacınızın hastalık küplerini tedaviyi bulmada en iyiyken tedavi etmesine izin vermeyin ... Gerçekten miihtiyaçonları.

Oyunun kalbine kart sistemi akıllıca bir gerginlik katıyor: hastalıkları iyileştirmek için, eşleşen renk kartlarından oluşan setler toplamanız gerekiyor. Bu kartların aynı zamanda tahtada dolaşmanın en hızlı yolu olması dışında ve onları seyahat etmek için kullanırsanız, onları iyileştirmek için kullanamazsınız, bu nedenle yine değerli bir kart geçirip geçirmeniz gerekip gerekmediğini çözersiniz. yönetim kurulu bir salgını önlemek için veya onu başka birine bırakma riskini alıp alamayacağınızı… ama sizbilmekbu arada daha fazla hastalık çıkacak.

Ve Epidemic kartlarından bahsetmedik bile! Çektiğiniz güvertenin her tarafına serpiştirilen bunlar, sadece hastalığı yeni bir yere yaymakla kalmaz, aynı zamanda şu anda hastalığı olan her yerde daha fazlasını almasını garanti eder. Akıllıca, ne kadar Epidemic kart ekleyeceğinizi ayarlayarak oyunu daha zor veya daha kolay hale getirebilirsiniz.

Pandemi çılgınca popülerdir ve bunun iyi bir nedeni vardır: Oyun kazanılmadan önce bile muzaffer hissetmeniz için size pek çok fırsat veren çekici ve dinamik bir deneyim - yenilgiden kaçınmanıza yardımcı olacak doğru zamanda doğru hareket, galibiyet gibi hissettirir. kendisi. İşbirlikçi olarak çocuklar, deneyimsizliklerinin cezası olmadan yetişkinlerle birlikte oynayabilir, çünkü birlikte strateji konuşabilirsiniz. Ve karışıma daha da fazlasını eklemek için üç genişletme var. Oyuna üç varyasyon ve oyuncuların olması gereken yeni roller ekleyen 'On The Brink'i öneriyoruz - ve gerçekten ilginç hale getirmek istiyorsanız varyasyonları farklı şekillerde birleştirebilirsiniz.

Günün en iyi Z-Man Games Pandemic: On the Brink fırsatları