Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Apple TV 4K'da üç temel özellik eksik (ve ikisi yeni uzaktan kumandada)

Apple TV 4K'da üç temel özellik eksik (ve ikisi yeni uzaktan kumandada)

Bazı yönlerden, yeniApple TV 4K (2021)şirket için her zaman kolay bir yükseltme olacaktı: çok kötü niyetli Siri Remote'un yerini aldığı sürece hiçbir şeyi değiştirmeye gerek yoktu.

Ve elimizdeki hemen hemen bu: kutu için aynı tasarım, fiyatta değişiklik yok, ancak ekstra işlem gücü ve yüksek kare hızlı HDR desteği, ayrıca gelişmiş Wi-Fi ve akıllı ev bağlantısı için bazı yararlı dahili ince ayarlar. Ve daha da önemlisi, yepyeni bir Siri Remote.

Ben fiyatın, çoğu insan için tam olarak haklı çıkmanın zor olduğunu düşünüyorum.Google TV'li Chromecastve Amazon Fire TV Stick 4K fiyatın çok küçük bir kısmı, Apple TV bu ürünlerin ikisinden de daha fazla özellik sunuyor, bu yüzden eğer isterseniz, yine de iyi bir satın alma olacaktır.

Ama onun için bir smaç olması gereken üç özellik var, ama hepsi eksik. Eh, bir tanesi neredeyse hiç bir özellik değil, ama yine de açıklanamaz buluyorum.


Birincisi, Uzamsal Ses desteğidir. Bu, için bir özelliktirAirPods ProveAirPods Maks., bir iPhone veya iPad ile kullanıldığında. Temel olarak, surround sesli bir video izliyorsanız, kulaklıkların, telefonunuzun TV olduğu bir odadaymışsınız ve etrafınızda fiziksel hoparlörler varmış gibi bir 3D ses efekti oluşturduğu anlamına gelir. Başınızı çevirirseniz, ses kulaklarınızda sabit kalmaz – önünüzde olan sesler artık yanlardan geliyormuş gibi görünür.

Bu çok güzel bir özellik, ancak gerçek değeri her zaman Apple TV'deymiş gibi hissedildi; bu, büyük TV'nizi izlerken, hoparlörler olmasa bile (ve isterseniz başka birini uyandırmadan) ikna edici surround sese sahip olabileceğiniz anlamına gelir. bir hareketi sağa çevirin).


Ve işte buradayız, yeni Apple TV 4K donanımıyla ve Uzamsal Ses'ten söz etmiyoruz. Sana ne söyleyeceğimi bilmiyorum.

uzak ihtimaller

Yeni Siri Remote bana genel olarak iyi görünüyor ve Apple'ın yaptığı kontrol değişikliklerinden memnunum, ancak eksik olan bir unsur var ki, bunu düşündüğünüzde çok bariz görünüyor.Hava Etiketiaynı etkinlikte piyasaya sürüldü… neden yerleşik AirTag konum teknolojisine sahip değil?


Mevcut Siri Remote, çok ince çerçevesi ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde mevcut herhangi bir aralıktan aşağı kayma için bir kabus. Yeni sürüm daha tıknaz görünüyor, ancak yine de yanlışlıkla genel olarak gizlenme olasılığı çok yüksek. Apple dünyanın ilk kaybolmayan uzaktan kumandasını duyursaydı ne muhteşem bir özellik olurdu! Az önce duyurdukları teknolojiyi kullanarak, tam anlamıyla aradığınız şeye işaret ediyor!

Ve son şikayetim teknik olarak bir özellik değil, ama yine, Apple'ın geri kalanına baktığımda merak edemiyorum… Uzaktan kumanda neden farklı renklerde gelmiyor? için muhteşem pastel renklerimiz var.iMac 24 inç (2021),iPad Havası (2020)veiPhone 12, tümü tıpkı Siri Remote gibi alüminyumdan yapılmıştır.

Apple TV ünitesi siyah kalabilir – AV ekipmanı için bu yanlış olamaz – ancak insanlar görünür kalması gereken parça için güzel bir renge sahip olmayı çok isterler (kaybolduğu zamanlar hariç). Ve Apple'ın açık renkleri yine de düğme için güçlü bir kontrast oluşturacaktır.

Yeni bir ürünü, bir şirketin hiçbir zaman ilgilenmediği bir özelliği sunmadığı için eleştirmekten her zaman çekinirim – hiçbir zaman belirli bir Mac demeyeceğimNSörneğin bir dokunmatik ekrana sahip olmak, çünkü Apple bunun doğru yaklaşım olmadığını düşünüyor.


Ama burada sadece Apple'ın özelliklerinden bahsediyorum.aslında varTV kutusu için özel olarak yapılmış gibi görünen diğer ürünlerde. Ve en büyük hayal kırıklığı, eğer şimdi burada olmazlarsa, onları içeren yeni bir sürüm için dört yıl daha beklememiz gerekecek mi?