Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Apple Watch, Fitbit’in potansiyel olarak hayat kurtaran yeni özelliğine sahip değil

Apple Watch, Fitbit’in potansiyel olarak hayat kurtaran yeni özelliğine sahip değil

Bu hafta bir dizi Fitbit giyilebilir cihaz, kandaki oksijen satürasyonunu ilk kez izleme yeteneği kazandı.

Çeşitli Fitbit fitness takipçilerinin sahipleri, kan oksijen satürasyon verilerinin (SpO2 olarak da bilinir) artık Fitbit uygulamasında bir sağlık ölçütü olarak göründüğünü bildirdi. Şimdi yeni okuma sunan Fitbit cihazları arasında Versa, Versa Lite, Versa 2, Ionic ve Charge 3 giyilebilir cihazlar yer alıyor.

Fitbit Versa 2 spor akıllı saat |Satış fiyatı £ 159 | 199,99 TL | Amazon'da 41 £ (% 21) tasarruf edin
Entegre sesli asistanı kullanarak hızlı haber, bilgi ve hava durumu alın, uyku zamanı hatırlatıcıları ve alarmları ayarlayın veya akıllı ev cihazlarınızı kolaylıkla kontrol edin. Fitbit Versa 2 ayrıca diğer harika özelliklerin yanı sıra uykuyu, kalp atış hızını (24/7) izler ve akıllı bildirimleri destekler. Bahsetmiyorum bile, pil sadece bir şarjla dört günden fazla dayanıyor.


Kan dolaşımındaki oksijen seviyelerinin değişkenliği, bir Fitbit sahibine uyku apnesinin bir belirtisi olabilecek uykuda nefes almadaki değişiklikler hakkında bilgi vermesine yardımcı olabilir.


(Resim kredisi: Fitbit)

Diğer giyilebilir cihazlar uyku apnesine yardımcı olur.Apple Watch Series 5, ancak Apple henüz kandaki oksijen satürasyonu için spesifik bir okuma sağlamadı. Fransız sağlık teknolojisi firması Withings geçtiğimiz günlerde kan oksijen satürasyonunun izlenmesini merkezi bir özellik olarak sunan, ancak satışa çıkması için tıbbi izni bekleyen ScanWatch'ı duyurdu.

Fitbit, giyilebilir cihazların yeni ölçümü almak için mevcut kızılötesi sensörlerini kullandığını ve sağlıklı kullanıcıların uyku sırasında kandaki oksijen satürasyonunda yalnızca küçük değişiklikler görmesi gerektiğini söylüyor. Daha büyük varyasyonlar düzensiz nefes almanın ve potansiyel olarak altta yatan bir sağlık sorununun göstergesi olabilir.


Bu Fitbit için iyi bir hareket ve giyilebilir cihazların sağlık ve fitness verilerinin herhangi bir donanımı değiştirmeden nasıl genişletilebileceğini gösteren bir hareket. Ayrıca, şirketi Apple ve Withings gibi rakiplerinin önüne önemli bir zamanda koyuyor - özellikle de Google, sağlıklı teknoloji şirketini satın alma sürecinde olduğu için, 2020'de daha sonra tamamlanması gereken bir anlaşmada.

Fitbit Charge 3 spor izci |Satış fiyatı 94,99 TL | 129,99 TL | Amazon'da £ 35 (% 27) tasarruf edin
7 güne varan pil ömrü ile Fitbit Charge 3, birçok vücut ölçümünü uzun süre etkili bir şekilde takip edebilir. Yakılan kaloriyi daha iyi izlemek ve antrenmanları optimize etmek için 7/24 kalp atış hızı özelliğini kullanın. Bunların yanı sıra Fitbit Charge 3, koşu, yüzme, eliptik, spor ve daha fazlası gibi egzersizleri otomatik olarak tanır ve bunları sizin için Fitbit uygulamasına kaydeder.

Tercih sırasına göre güncel en iyi Fitbit fitness takip cihazlarında bugünün en iyi fiyatları Fitbit Versa 2 Health & ...Fitbit Versa 2BHPhoto139,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Mavi Kayış ... Fitbit Versa Lite Macy's $ 159.95 $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Charge 3 Unisex Siyah ... Fitbit Charge 3 Macy's $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Fitbit Inspire İK ...Fitbit Inspire HRAdorama74 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Inspire Sangria Askı ... Fitbit Inspire Macy's $ 59.95 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi apple watch serisi 5 fırsatlar Apple Series 5 44mm GPS ...379,99 GörünümYeni Apple Watch Series 6 ... Amazon Prime 384 $ Apple Watch Series 5'i Görüntüle ... Adorama389 ABD doları GörünümYeni Apple Watch Series 6 ... Amazon Prime 414,99 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?