Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi 48, 49 ve 50 inç TV'ler: tüm odayı kaplamayan sinematik 4K TV'ler - şimdi OLED TV'ler de dahil!

En iyi 48, 49 ve 50 inç TV'ler: tüm odayı kaplamayan sinematik 4K TV'ler - şimdi OLED TV'ler de dahil!

En iyi 48 inç, 49 inç ve 50 inç TV'ler, ayak parmaklarınızı büyük ekran eğlencesinin harika dünyasına dalmaya başlayabileceğiniz yerdir. Bunlar, dünyadaki çoğu Birleşik Krallık oturma odası ve dar apartman dairesi için hala yeterince küçüktür, ancak bölgede büyük bir sıçramayı temsil etmektedir.en iyi 43 inç televizyonlar, size dünyanın en büyüğüne yakın bir sinema deneyimi yaşatıyor.en iyi televizyonlarveriyorum.


PS5 ön siparişleri- kaçırmadan içeri gir!

En iyi 50 inç TV'ler listemize 4K LCD panellerin hakim olduğunu göreceksiniz, çünkü yakın zamana kadar,en iyi 55 inç TV'lerBir OLED TV satın almadan önce - bu 2020'de bazılarında değişiyor olsa daen iyi OLED TV'lerilk kez 48 inçlik versiyonlarla geliyor.

Özellikle HDR performansı söz konusu olduğunda, bu daha büyük LCD panellerle 43 inç TV'lerin görüntü kalitesinde önemli bir artış olma eğilimindedir - daha büyük ekranlar, LCD modellerde daha parlak arka aydınlatma için daha fazla alan anlamına gelir, bu da özellikle daha göz kamaştırıcı renkler anlamına gelir. QLED gibi panel teknolojisi.

  • OLED ve QLED: bunlar nedir ve hangisi sizin için doğru

Daha büyük bir ekran aynı zamanda Ultra HD panellerin getirdiği daha fazla ayrıntıyı görebileceğiniz anlamına gelir ve tüm seçimlerimiz, ekstra piksellerden en iyi şekilde yararlanmak için HD içeriği yükseltmede mükemmeldir.


Seçeneklerimiz bir dizi fiyatı kapsamaktadır ve her bir TV'nin uzmanlaştığı belirli alanları söylemekten emin olduk, böylece önceliklerinize tam olarak uyan bir set seçebilirsiniz.

En iyi 50 inç TV: Bu sizin için doğru boyutta mı?

43 inç en popüler ekran boyutu olmaya devam ederken, 50 inçlik 4K TV, görsel gücünüzde büyük bir yükseltme istiyorsanız günümüzün yaşam alanları için mükemmeldir. Evler daha açık plana geçtikçe, daha uzak mesafeden görebileceğiniz daha büyük bir ekrana olan talep arttı. Genel olarak, 48 ila 50 inçlik bir Akıllı TV, 3 metre veya daha fazla mesafeden iyi görüntülenebilir, ancak biraz yaklaşırsanız, bu 4K detayına iyi bakacaksınız.


En iyi 50 inç TV: Ne aranmalı

Bu ekran boyutunda, tamamen belirtilmiş 50 inç LCD TV'leri aramanız gerekir. Bu, üst düzey modellerde doğrudan bir LED arka ışık ve yerel karartma bekleyebileceğiniz anlamına gelir, bu da size daha canlı renkler ve daha parlak vurgular ve hareket halindeki karanlık sahneler için daha fazla kontrast sağlar.

Filmlerin bu kısımlarını gerçekten yükseltmek için, kapsamlı HDR format desteğine de ihtiyacınız olacak - özellikle Dolby VisionveMümkün olduğunda HDR10 + (birçok TV sizi bunlardan biriyle sınırlandıracaktır).


2020'de ayrıca, 4K ekranı doldurmak için SD veya HD'den yükseltme yapma yeteneğini geliştiren AI ile geliştirilmiş görüntü işleme arıyoruz. Ve Dolby Atmos desteği, kapsamlı akıllı sistemler ve ek oyun özellikleri bekliyoruz - buradaki bazı setler,en iyi oyun TV'leri.

En iyi 48, 49 ve 50 inç TV'ler: liste

En iyi 48, 49, 50 inç TV

(Resim kredisi: LG)

1. LG OLED48CX

En iyi 48 inç OLED TV ve çok yönlü en iyi seçim

Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı OLED kontrastı + Harika ayrıntı ve geliştirme + Gezegendeki en iyi oyun TV'si
Kaçınılması gereken nedenler
-HAYIR HDR10 + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

• Tamamı okuyunLG CX incelemesi

LG CX, LG'nin ürettiği en yüksek seviyede 4K ekran kalitesini sunan 2020 serisindeki tatlı noktadır (ve LG bu bölümün en iyilerinden biridir), ancak onu en uygun fiyatlı OLED TV setleri arasına koyan bir fiyata .


Bu yıl, LG'nin (veya başka herhangi birinin) 48 inç OLED 4K setini ilk kez ürettiği ve gerçekten nefes kesici bir TV: Kontrast açısından zengin sahnelerde üretebildiği nüans, olduğundan çok daha üstün. Buradaki LCD TV'ler yönetebilir. Moody sahneleri, gözün algılayabileceğine çok daha yakın bir gerçekçiliğe sahiptir ve OLED'in karanlık alanların hemen yanında aralarında kanama olmadan parlak vurgulara sahip olma yeteneği, bu listedeki başka hiçbir şeyin tam olarak eşleşemeyeceği bir göz kamaştırıcı düzey sağlar - ve bizGerçekten mibu listedeki televizyonlar gibi.

LG'nin işlemesi, normal HD materyali alma ve gerçek 4K'ya yakın görünmesini sağlama konusunda mükemmeldir; bu, akış hizmetlerinde bulunanların çoğu hala HD kalitesinde olduğu için harika. Ancak doğal 4K ve Dolby Vision HDR ile set gerçekten saçlarını aşağı indiriyor… ve çocuk, bu saç keskin ve iyi dokulu.

Rakipsiz görüntü kalitesinin yanı sıra, mükemmel uygulama desteği ile gerçekten samimi ve anlaşılır bir akıllı TV platformuna sahiptir. Ayrıca, 120 fps'de 4K video, Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) ve Değişken Yenileme Hızları (VRR) dahil olmak üzere en yeni özel PS5 ve Xbox Series X özelliklerini destekleyen dört HDMI bağlantısının tümü de dahil olmak üzere üst düzey teknolojik özelliklerle doludur.

En iyi 48, 49, 50 inç TV: Sony XH95

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony KD-49XH9505 / XBR-49X950H

Genel görüntü kalitesi için en iyi 50 inç LED TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü işleme + Dolby Vision desteği + İyi yerleşik ses
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + Yok -En son oyun özelliklerini kaçırma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Tamamı okuyunSony XH95 / X950H incelemesi

Sony XH95 (veya ABD'deki X95H), şirketin 2020 için amiral gemisi 4K LED TV'si ve burada tonlarca üst düzey görüntü teknolojisini daha kompakt bir boyuta sığdırmak için büyük çaba harcandı. Sonuç, 49 inçlik bir 4K TV için gerçekten etkileyici bir performanstır - panel, yerel karartmalı doğrudan tam dizi LED arkadan aydınlatmadan yararlanır ve bir dizi görüntü işleme özelliği vardır.

Bunlar arasında, HD'den 4K'ya yükseltme yapmak, SDR'yi daha çok HDR'ye benzetmek ve birleştirmek için üst düzey işleme için Sony'nin X1 Ultimate işlemcisi (hiç kimse Sony'den daha iyi işlem yapmaz ve bu Sony'nin elit düzeyindeki çipi) içerir. elde edebileceğiniz en akıcı ve net hareket için X-Motion Clarity teknolojisi ile.

XH95, bu nedenle spor hayranları için ideal 50 inç akıllı TV'dir, ancak göz kamaştırıcı HDR performansı ve mükemmel kontrast kontrolü sayesinde film severler için olduğu kadar. Görüntüler parlak, ayrıntılı ve renkliyken, olağanüstü hareket işleme özelliği hiçbir eylemi kaçırmayacağınız anlamına gelir. İncelememiz bu TV'yi bu fiyat aralığında 'sınıfının en iyisi' olarak adlandırdı. Ahır fırtınası sesini, çoğu zaman gerçekten güzel olan resimlerle birleştiriyor. '

Ses bile yeterince iyi ve hemen bir soundbar eklemenize gerek kalmayacak!

Android TV işletim sistemi yerleşik Google Assistant'ı içerir, ancak Amazon Alexa ile de çalışır ve akış hizmetlerinin seçimi LG veya Samsung kadar kapsamlı olmasa da, XH95 49 inçlik harika bir akıllı TV olmaya devam ediyor.

Tek gerçek dezavantajı, 120 fps'de 4K ve VRR gibi en yeni ve en büyük PS5 / Xbox Serisi X'e hazır oyun özelliklerinden yoksun olmasıdır - ancak en yeni oyun özelliklerine sahip değilseniz, bu bir hiç sorun.

En İyi 50 inç TV: Panasonic TX-50GX800

(Resim kredisi: Panasonic)

3. Panasonic TX-50HX800

En uygun fiyatlı 50 inç TV ve oyun oynamak için harika

Satın alma nedenleri
+ Üstün görüntü doğruluğu + Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Akıllı sistem basittir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunPanasonic HX800 incelemesi

Performans ve özellikler söz konusu olduğunda, Panasonic HX800, yenilmesi gereken 50 inç 4K TV'dir. Bu model, olağanüstü ayrıntı ve doğrulukta nefes kesen görüntüler sunmak için Panasonic'in kapsamlı resim bilgisinden yararlanıyor.

HCX işlemci, son teknoloji ürünü yükseltme ve gürültü azaltmayı kullanarak her kaynaktan en iyi sonucu alırken, zengin LCD panel ve yerel kısma üstün bir HDR performansı sağlar. En iyisi HX800, HDR10 + ve Dolby Vision'ı destekler, böylece her iki dinamik HDR formatının da keyfini çıkarabilirsiniz.

Vurgu görüntü kalitesi olabilir - Panasonic, TV'lerini doğru sinematik reprodüksiyon için ayarlamasıyla ünlüdür - ancak burada oyun performansı da inanılmaz derecede düşük gecikme süresiyle birinci sınıftır.

My Home Screen akıllı platformu oldukça basittir, ancak Freeview Play ile birlikte ana video akışlarını içerir ve ayrıca Amazon Alexa ve Google Assistant ile çalışır. Daha fazla uygulama eklemek istiyorsanız, şunlardan birini deneyin:en iyi 4K medya yayıncıları, yaklaşık 40 £ / 40 $ 'dan başlayan fiyatlarla.

Bu TV'nin karışımına çekici bir tasarım ve aynı derecede cazip bir fiyat katın ve en iyi 50 inç HDR TV'ye sahipsiniz.

En iyi 48, 49, 50 inç TV: Samsung Q80T

(Resim kredisi: Samsung)

4. Samsung QE49Q80T

HDR ve oyun için mükemmel bir 49 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün HDR performansı + Kapsamlı akıllı platform + Mükemmel oyun özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision veya Atmos yok Amazon'a bakın

• Tamamı okuyunSamsung Q80T incelemesi

Q80T, Samsung'un ürün yelpazesinin mükemmel bir dengesi olup, markanın 2020'de sunduğu her önemli özelliği - yerel karartmalı QLED 4K paneli, artı en iyi işleme ve akıllı TV teknolojisinin yanı sıra en yeni oyun özellikleri de dahil olmak üzere - 49- inç seti. Sonuç olarak HDR, güzel renkler, bol miktarda gölge detayı ve göz kamaştırıcı aynasal vurgularla özellikle etkileyicidir.

Quantum Processor'u yapay zeka ile geliştirilmiş yükseltme ve görüntü işleme özelliğiyle dahil ettiğinizde, ne izliyor olursanız olun etkileyici bir görüntü sunabilen 50 inçlik bir HDR TV'ye sahip olursunuz.

Görsel kalite için çok yönlü bir galibiyet - QLED'in renkleri filmlerin gösterişli görünmesini sağlar, yükseltme, çözünürlükten yararlanmak için HD şovları dönüştürmede küçük bir eldir ve hareket için de gerçekten iyi bir seçimdir. Fiyat için burada büyük bir zayıflık yok.

Samsung, ekranın kenarına yerleştirilmiş hoparlörlerle, işlemlere biraz yükseklik ve genişlik eklemek amacıyla sesi iyileştirmek için kayda değer bir çaba bile gösterdi. Gerçek kalite akıllara durgunluk vermemesine rağmen sağlam bir iş çıkarıyorlar ve Dolby Atmos desteğinin olmaması, dahil edilmiş olsaydı daha iyi yapıp yapamayacaklarını merak ediyor.

Q80T, Samsung'un tam akıllı sistemini içerir; bu, Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve İngiltere yakalama hizmetleri gibi kapsamlı bir video akış hizmetleri seti anlamına gelir. Samsung'un sistemi, kullanım kolaylığı ve içerdiği özellikler, aralarında Alexa ve Google Assistant kontrolü için hangi numarayı desteklediğini gösteren en iyilerden biridir.

Q80T, düşük giriş gecikmesi sayesinde oyunda da mükemmel bir eldir. Ancak, bu modelin daha büyük sürümlerinden farklı olarak, bu 49 inçlik sürüm 120Hz veya Değişken Yenileme Hızı desteği içermiyor.

En İyi 50 inç TV: LG 49SM8500

(Resim kredisi: LG)

5. LG 49SM8500

Akıllı özellikler için en iyi 50 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Etkileyici resim kalitesi + Dolby Vision ve Atmos + Yapay zeka ile geliştirilmiş işlemci + Harika akıllı platform
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

LG SM85, ekran boyutu aslında 49 inç olsa bile, çok yönlü 50 inç 4K TV'nin harika bir örneğidir. LG'nin NanoCell teknolojisini kullanıyor, bu da temelde daha fazla renk ve daha parlak görüntü sağlayabilen LED arka aydınlatmalı bir LCD TV anlamına geliyor.

Ayrıca, daha düşük çözünürlüklü içeriği yükseltmek ve daha temiz ve daha ayrıntılı görüntüler elde etmek için tasarlanmış, AI ile geliştirilmiş & alpha; 7 işlemciyi de içerir. Bu 50 inç HDR TV, Dolby Vision da içerir, ancak LG'nin tüm TV'lerinde olduğu gibi, HDR10 + yoktur - ikincisi, iki gelişmiş HDR biçiminden daha az yaygındır (çoğunlukla Amazon Prime Video tarafından kullanılır), bu nedenle yaşayabiliriz Bununla.

SM85, iyi bir ses sistemine ve Dolby Atmos sürükleyici ses desteğine sahiptir, ancak gerçekten etkileyici olan akıllı platformdur. Çığır açan webOS işletim sistemi etrafında oluşturulmuş, yerleşik Amazon Alexa ve Google Assistant sayesinde duyarlı, sezgisel ve tam işlevli bir akıllı asistan.

Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve İngiltere yakalama hizmetlerini içeren kapsamlı bir video akışı seti, SM85'i satın alabileceğiniz en akıllı 50 inç TV yapar.

En iyi 50 inç TV

(Resim kredisi: Philips)

6. Philips 50PUS6814

HDR için en iyi 50 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği + Ambilight harika
Kaçınılması gereken nedenler
-Akıllı sistem basittir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Philips 6814, HDR söz konusu olduğunda en iyi 50 inç 4K TV'lerden biridir ve performans ve özellikler açısından Panasonic GX800'e yakın bir saniyede çalışır. Bu LCD TV, LED arka ışık kullanır ve Philips & rsquo; SDR ve HDR içeriğiyle üstün bir görüntü sunmak için mükemmel görüntü işleme.

Bununla birlikte, 6814'ün HLG, HDR10 + ve Dolby Vision dahil her versiyonu destekleyen en iyi 50-inç HDR TV olmasını sağlayan ikincisi ile performansı. 6814 ayrıca Dolby Atmos kod çözme içerir ve daha sürükleyici bir ses deneyimi sunmak için işlemeyi kullanır.

Bu bir Android TV değildir, bunun yerine Philips & rsquo; Saphi işletim sistemi, sınırlı olsa da duyarlı ve sezgiseldir. Yine de, bir Roku Streaming Stick + veya diğerlerinden birini ekleyebilirsiniz.en iyi 4K medya yayıncılarıküçük bir harcama için.

Gecikmeyi azaltmak için etkili bir oyun modu da dahil olmak üzere bir dizi resim ayarı vardır. Ve Philips'ten beklediğiniz gibi, tüm izleme deneyiminizi daha sürükleyici hale getirmek için Ambilight var. Nihayetinde 6814, iyi tasarlanmış, iyi tasarlanmış ve uygun fiyatlı 50 inçlik bir Smart TV'dir.