Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi 55 inç TV'ler: muhteşem OLED ve QLED 4K TV'ler

En iyi 55 inç TV'ler: muhteşem OLED ve QLED 4K TV'ler

En iyi 55 inç TV'ler son derece popülerdir, çünkü genellikle en küçük ekran boyutunu temsil ederler ve listemizde yer almaya değer setleri tanımlayan üst düzey TV teknolojisi için en uygun fiyat noktasını temsil ederler.genel olarak en iyi TV'ler.


Örneğin, 55 inçlik televizyonlar yıllarca tüketicilere ilk satın alma fırsatını sundu.en iyi OLED TV'ler, teknolojinin yıllardır üretildiği en küçük ekran boyutu olması nedeniyle - şimdi ilk 48 inç OLED TV'ler geldi ve bunlar muhtemelen doğrudan listemize girecek.en iyi 48-50 inç TV'ler).

Bununla birlikte, 55 inç OLED TV'lerden ibaret değildir, bazı fantastik 55 inç LCD QLED TV'ler de mevcuttur ve hangi ekran teknolojisini seçerseniz seçin, her ikisine de son teknoloji HDR sunan yüksek kaliteli modeller hakimdir ve akıllı özellikler.

OLED ve QLED: Nedir ve hangisi sizin için en iyisi

En iyi 55 inç TV: Bu sizin için doğru boyutta mı?

55 inçlik bir TV başlangıçta çok büyük gelebilir, ancak son teknoloji ve tasarım trendlerini bir kez düşündüğünüzde fikrinizi değiştirebilirsiniz. Başlangıç ​​için modern TV'ler sadece OLED'ler değil, çok daha incedir.


55 inçlik bir HDR TV yalnızca 2 veya 3 cm derinliğinde olacaktır ve minimalist tasarımlar, küçülen çerçeveler ve gizli hoparlörler, hem OLED hem de LCD TV'lerin esasen yabancı tasarım özellikleri olmayan ve daha az kalın kenarları olan bir ekran olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, 55 inçlik bir 4K TV'yi daha önce daha küçük ancak daha eski bir model tarafından kullanılan bir alana sığdırabilirsiniz.

Küçük oturma odaları için, 55 inç büyük olasılıkla neyin sığacağının üst sınırı olacaktır ve emin olmak için bazı ölçümler almaya değer. Ancak, 3 metre uzakta oturuyorsanız size epik bir sinema ekranı hissi verebilir.


Daha uzakta oturabileceğiniz daha büyük oturma odalarında, temelde ekrandan 14 fit uzakta oturuyorsanız hedeflemeniz gereken standart boyuttur. Bundan daha fazlası varsa, şuna bir göz atmalısınız.en iyi 65 inç televizyonlar, ancak bunlar bir fiyat artışıyla birlikte gelir (ve tabii ki, özellikle daha büyüktür).

En iyi 55 inç TV: Ne aranmalı

En kaliteli 55 inç 4K TV pazarına OLED'ler ve yüksek kaliteli QLED TV'ler (veya eşdeğer LCD teknolojisi) hakimdir. Sonuç olarak, LCD ekranların, OLED'in sunduğu derin siyah aralığına yaklaşmalarına yardımcı olan yerel karartmalı doğrudan bir LED arka ışık kullanmasını bekleyebilirsiniz.


Fiyat merdiveninden aşağı inerseniz, OLED panelleri kaybedersiniz ve daha fazla bütçeye gittikçe kenardan aydınlatmalı LED panellere geçmeden önce arka ışıkta daha az karartma bölgesi ile LCD paneller daha basit hale gelir. Bunlar yine de güçlü parlaklık ve renkler sunacak, ancak karanlık sahneler söz konusu olduğunda bu kadar yetenekli olmayacak.

Her iki TV teknisyeni de kapsamlı HDR desteği ve yapay zeka ile geliştirilmiş görüntü işleme sunacak. Ayrıca, üst düzey ses sistemleri (üst düzey bir ses çubuğu veya surround sistemi düşünüyorsanız Dolby Atmos desteği dahil), kapsamlı akıllı sistemler ve birçok harika oyun özelliği de aramalısınız.en iyi oyun televizyonus bu boyutta gelir.

PS5 ön siparişleri- kaçırmadan içeri gir!
En iyi ses çubukları- herhangi bir TV'nin sesini anında yükseltin

En iyi 55 inç TV: liste

En iyi 55 inç TV


(Resim kredisi: Panasonic)

1. Panasonic TX-55HZ2000

En iyi OLED TV ve en sinematik 55 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Sınıfının en iyisi görüntü kalitesi + Harika Dolby Atmos ses + Dolby Vision ve HDR10 +
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI çok premium fiyat fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_cSonic Direct Check Amazon'da 2.299 £ görüntüleyin

• Tamamı okuyunPanasonic HZ2000 incelemesi

Panasonic HZ2000, diğer OLED TV'lere benzemez: benzersiz bir panel tasarımına sahiptir, bu da biraz daha kalın olması karşılığında piyasadaki başka bir OLED TV'den daha parlak olabileceği anlamına gelir (ancak yalnızca ortalama LCD TV'nizle aynı boyuttadır) ama çok daha pahalı.

Sonuçlar ortada olsa da - bu, OLED'in inanılmaz kontrast ve HDR işleme kombinasyonu sayesinde Panasonic'in set resimlerini profesyonel Hollywood renk uzmanlarıyla birlikte ayarlaması sayesinde şimdiye kadar gördüğümüz en rafine, sinematik resimleri sunuyor. filmleri çekerken kullandıkları şeye olabildiğince yakın.

Bize göre film hayranları için daha iyi bir TV yok. Mükemmel yükseltme ve işleme sayesinde TV için de bir başarıdır, böylece izlediğiniz her şey panelinden en iyi şekilde yararlanır. Bu sadece oyun oynamak için gerçekten bir hayal kırıklığı: giriş gecikmesi hoş bir şekilde düşük, ancak 120 Hz'de 4K veya değişken yenileme hızı gibi yeni PS5 özellikleri için destek yok.

Ek bir bonus olarak, ekranın altındaki ileri ateşlemeli hoparlörler ve gerçek yükseklik için üstte ateşleyen hoparlörler dahil olmak üzere yerleşik bir Dolby Atmos ses sistemi var. Elbette, bu parayı bir TV'ye harcayan çoğu insan muhtemelen özel bir ses sistemine sahip olacaktır, ancak bu size paranızı tasarruf etme seçeneği sunar.

En iyi 55 inç TV

(Resim kredisi: LG)

2. LG OLED55CX

Çoğu insan için en iyi 55 inç OLED TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü kalitesi + Dolby Vision ve Dolby Atmos + Harika akıllı platform
Kaçınılması gereken nedenler
- HDR10 +, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI desteklemez fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c 1.399 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin1.399 £ Currys PC World'de Görüntüleyin

• Tamamı okuyunLG CX incelemesi

Çoğu insan için en iyi 55 inç OLED TV olan LG CX, Panasonic HZ2000'in neredeyse yarı fiyatına geliyor, ancak yine de mükemmel görüntü kalitesi sunuyor. OLED'in ayırt edici özelliği olan muhteşem renkleri ve mükemmel siyahları sunar, aynı zamanda mükemmel oyun desteği de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen hemen her akıllı özelliğe sahiptir.

Ayrıca LG'nin yapay zeka ile geliştirilmiş & alfa 9.Nesil işlemcisini kullanarak dikkat çekici derecede temiz ve ayrıntılı görüntüler sunar. Bu etkileyici 55 inç 4K TV, hem SDR hem de HDR içeriğiyle çarpıcı görüntüler üretebilir. İkincisi durumunda, hayal kırıklığına uğratmak için yalnızca HDR10 + eksikliği ile HLG ve Dolby Vision'ı da destekler.

CX, eARC desteği, 120 fps'de 4K, değişken yenileme hızları ve bu noktada inanılmaz derecede nadir olan otomatik düşük gecikme modu içeren dört HDMI girişi içerir. Son üçü aynı zamanda PS5 ve Xbox Series X tarafından desteklenen özelliklerdir, çünkü inanılmaz derecede düşük giriş gecikme süresi oyun oynamak için de harikadır ve eARC üzerinden Dolby Atmos sürükleyici ses ile güçlendirilmiş ses sistemi ekleme seçeneği gerçekten memnuniyetle karşılanmaktadır. dahili hoparlör oldukça yayalara uygundur.

Bununla birlikte, en üstteki kiraz webOS smart sistemidir: yerleşik Amazon Alexa ve Google Assistant ile duyarlı ve sezgiseldir. Kapsamlı bir video aktarıcı seti ekleyin ve LG CX'in hata yapması zordur - dünyadaki en iyi TV'lerden biridir.

En İyi 55 inç TV: Samsung Q90T

(Resim kredisi: Samsung)

3. Samsung Q90T

Çarpıcı HDR için üretilmiş en iyi QLED 55 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün HDR performansı + Kapsamlı akıllı platform + Mükemmel oyun özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision veya Atmos yok fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c1.199 £ Currys PC World'de Görüntüleyin 1.199 £ Amazon'da Görüntüleyin

• Tamamı okuyunSamsung Q90T incelemesi

Samsung Q90T, şirketin amiral gemisi 4K QLED modelidir ve bu nedenle bu 55 inç LCD TV, etkileyici bir performansı en yeni özelliklerle birleştirir. Yerel karartma, daha geniş izleme açıları ve kuantum nokta teknolojisine sahip doğrudan bir arka ışık,% 100 renk hacmi, derin siyahlar, ek gölge ayrıntısı ve referans ayarlı parlaklık seviyelerine sahip bir görüntü sağlar.

Bir QLED TV olarak, OLED TV'lerden çok daha parlaktır, bu da şaşırtıcı derecede canlı HDR görüntüler verir (ve güneş ışığının görüntüyü çok fazla yıkamayacağı anlamına geldiği için daha aydınlık odalarda kullanışlıdır), ancak başa çıkmaz OLED kadar derin siyahlar da var.

Yapay zeka ile geliştirilmiş Kuantum İşlemci ayrıca SDR ve HDR kaynakları ile üstün bir görüntü sunar ve ikincisi özellikle etkileyici görünür. HDR10 + desteği var ve bu TV ile ilgili tek şikayet Dolby Vision'ın olmaması.

Q90T, Dolby Atmos'u da desteklemez, ancak etkileyici ses formatını yerleşik uygulamalarından eARC aracılığıyla gönderebilir. Ayrıca Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve Birleşik Krallık yakalama hizmetleri gibi video akışı sağlayan birçok uygulama var. Tüm bu seçimleri anlamanıza yardımcı olacak kullanışlı bir Evrensel Kılavuz da bulunmaktadır.

Diğer kullanışlı özellikler arasında SmartThings uygulamasını kullanarak kolay kurulum ve Amazon Alexa veya Google Assistant ile çalışma yeteneği bulunur. Q90T aynı zamanda çok düşük giriş gecikmesi ve 120 Hz'de 4K desteği, değişken yenileme hızı ve otomatik düşük gecikme modu ile oyuncular için harika bir 55 inç 4K TV'dir.

En İyi 55 inç TV: Panasonic HX800

(Resim kredisi: Panasonic)

4. Panasonic TX-58HX800

HDR için en kaliteli 58 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü doğruluğu + Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI parlak değil fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c749 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 749 £ Amazon'da görüntüleyin

• Tamamı okuyunPanasonic HX800 incelemesi

Panasonic HX800, Panasonic'in zengin, doğru, sinematik görüntülerle tüm saplantısını üst düzey TV'lerinden çok daha ucuza getiriyor ve bu set, size diğer setlere göre ekstra üç inçlik bir boyut sunuyor, bu bir çifte pazarlık.

Panasonic burada her şeyi gösterişli hale getirmedi; yalnızca evrensel HDR desteğinden en iyi şekilde yararlanan gerçekten net, iyi tanımlanmış görüntüler sunmaya odaklanmıştır. Kontrast, fiyat açısından etkileyici, renkler gerçekçi ve ayrıntılar mükemmel. Yukarıdaki HZ2000'de olduğu gibi, temelde fiyat aralığında film severler için en iyi seçenektir, ancak yeni nesil özellikleri içermemesi açısından oyunlar için biraz daha zayıftır (yine de son teknolojiyi önemsemiyorsanız oyun teknolojisi, düşük giriş gecikmesi sayesinde harika bir seçenektir).

Ana Ekranım akıllı sistemi, LG ve Samsung'dan aldığınız kadar düzgün değil, ancak fazlasıyla iyi ve kesinlikle yolunuza çıkmıyor. Tek sorun şu anda Disney + eksikliğidir, ancak bunu birmedya yayıncısı.

En iyi 55 inç TV

(Resim kredisi: Sony)

5. Sony KD-55XH9505 / XBR-55X950H

Spor ve geliştirme için en iyi 55 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği + Kapsamlı uygulama desteği + Ambilight harika bir eklentidir
Kaçınılması gereken nedenler
-Edge LED arka ışık BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c 1.099 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin1.099 £ Currys PC World'de Görüntüleyin

• Tamamı okuyunSony XH95 / X950H incelemesi

Sony XH95 (İngiltere) / X950H (ABD) şirketin amiral gemisi 55 inç LCD TV'sini temsil ediyor ve üstün bir görüntü performansı sunmak için tasarlanmış bir dizi görüntü geliştirme özelliğine sahip. Daha fazla renk, daha geniş izleme açıları, daha derin siyahlar, gelişmiş gölgeler ve daha fazla parlaklık sağlayan doğrudan tam dizi LED arka ışık ve yerel karartma vardır.

Ayrıca, mümkün olan en iyi yükseltme ve gürültü azaltma için Sony'nin X1 Ultimate görüntü işlemcisi, daha akıcı ve daha net hareket için X-Motion Clarity ile birlikte - 4K'dan daha az görüntünün bozulmamış görünmesini sağlar ve hızlı ayrıntılar ekler. hareketli spor.

XH95, HDR10 + olmasa da Dolby Vision'ı destekler ve SDR ve HDR ile parlak, ayrıntılı ve renkli görüntüler üretir. Olağanüstü hareket idaresi, hem spor hayranlarını hem de oyuncuları memnun edecekken, düşük giriş gecikmesi ikincisi için iyi bir haber.

Android TV işletim sistemi yerleşik Google Assistant'ı içerir, ancak aynı zamanda Amazon Alexa ile de çalışır ve akış hizmetlerinin seçimi LG veya Samsung kadar kapsamlı olmasa da, XH95, spor ve sporları izlemek için mükemmel bir 55 inç Akıllı TV'dir. oyun.

En iyi 55 inç TV Philips OLED754

(Resim kredisi: Philips)

6. Philips 55OLED754

En ucuz OLED 55 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Zengin OLED kontrastı + Ambilight teknolojisi + Dolby Vision ve HDR10 +
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu parlak sınırlı akıllı, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 989 Amazon'da görüntüleyin