Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi 75 inç TV'ler: sinemayı eve getiren lüks 4K ve 8K TV'ler

En iyi 75 inç TV'ler: sinemayı eve getiren lüks 4K ve 8K TV'ler

Gerçekten büyük bir TV arıyorsanız, gözünüzü en iyi 75 inç TV'lere çevirmeniz gerekir - bunlar gerçekten büyük ekranı orta büyüklükte bir oturma odasına getirir, hatta tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. daha geniş bir yaşam alanı.


PS5 ön siparişleri- kaçırmadan içeri gir!

Çoğu insana 75 inçlik bir televizyon fikri muhtemelen çılgınca geliyor: sadece ev sineması takıntılılarına veya süper zenginlere hitap eden bir ekran boyutu. Ancak bugünlerde durum gerçekten böyle değil ve çerçeve, şasi ve fiyat olaraken iyi televizyonlarher şey küçüldü, insanlar son birkaç yıldır giderek daha büyük ekranlara bakıyor. Aslında, 70+ inç, TV satışlarının en hızlı büyüyen alanıdır.en iyi 80+ inç TV'ler.

Sonuç olarak, en iyi 75 inç TV'ler, 1.000 sterlin altından birkaç bin sterline kadar değişen bir dizi farklı fiyat aralığında sunulur. Üstün kaliteli bir panel istiyorsanız, üzerinde büyük bir fiyat artışı olduğunu unutmamalıyız.en iyi 65 inç televizyonlar… Ve bunlar zaten daha dik olma eğilimindedir.en iyi 55 inç TV'ler.

Ancak onlara uzatabilirseniz, dev paneller OLED ve QLED gibi üst düzey teknolojilerden gerçekten en iyi şekilde yararlanarak neler yapabileceklerini sergiliyor. Hepsi değilen iyi OLED TV'lerbu setler kadar büyük boyutlarda mevcuttur, ancak temel modellerin çoğu öyledir.


OLED ve QLED: Nedir ve hangisi sizin için en iyisi

Bu aynı zamanda 8K'nın kendine gelmeye başladığı boyuttur - ekranlar, ekstra piksellerin fark yaratacak kadar büyüktür, özellikle de TV'nin vizyonu dolduran bir ev sineması deneyimi olmasını hedefliyorsanız.


• Theen iyi 8K TV'ler- artı yeni yüksek çözünürlüklü teknolojinin açıklaması

En iyi 75 inç TV: Bu sizin için doğru boyutta mı?

Daha uygun bir soru, odanız var mı? 75 inçlik bir TV açıkça çok büyüktür ve ortalama bir oturma odasında bir duvarın çoğunu kaplar.


Bu yüzden mevcut alanı ölçmeniz ve bu boyutta bir ekranın odaya hakim olacağının farkında olmanız gerekir. İyi haber şu ki, bu günlerde çok az çerçeve var, 3-5 cm derinlik ise kurulumu kolaylaştırıyor. Duvara montaj en iyi seçenektir, çünkü en az yer kaplar, sağlam bir dirsek kullandığınızdan emin olun ve duvarınızın gerçekten ağırlığı taşıyıp taşımadığını kontrol edin!

En iyi 75 inç TV: Ne aranmalı

75 inç HDR TV pazarına büyük ekran 4K OLED TV'ler, bazı daha ucuz 4K LCD TV'ler ve 8K QLED TV'ler hakimdir. Genel olarak, bu ekranlar her zaman olmasa da üst düzey modeller olma eğilimindedir ve bu nedenle AI geliştirmeleri, kapsamlı HDR desteği, Dolby Atmos sürükleyici ses, kapsamlı kullanan son teknoloji görüntü işlemeyi aramanız gerekir. akıllı platformlar ve birçok oyun özelliği.

En iyi oyun TV'leri- PS5 ve Xbox Series X için optimize edilmiş setler

Görüntüdeki herhangi bir kusur oldukça açık olacağından işleme yetenekleri bu boyutta özellikle önemlidir - bu, HD ve SD içeriğin iyi bir şekilde yükseltilmesinin hayati olduğu anlamına gelir.


Bu, 8K'ya gitmenin ciddi bir düşünce olması gereken bir boyut, çünkü bu TV'ler bu ekstra pikselleri değerli kılacak kadar büyük. En iyi 8K TV'lerde yükseltme, 4K içeriğin gerçek doğal 8K çekim gibi görünmesini sağlayamaz, ancakYapabilmek4K'dan bile daha iyi görünmesini sağlayın, böylece gerçek faydalar var.

En iyi ses çubukları- çünkü büyük bir TV'nin büyük sese ihtiyacı vardır

En iyi 75 inç TV: liste

En iyi 75 inç TV

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung Q950TS

Akıllara durgunluk veren HDR ile en iyi 75 inç 8K TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün HDR performansı + Kapsamlı akıllı platform + Mükemmel oyun özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision veya Atmos yok Amazon'a bakın

Samsung Q950TS, yeni amiral gemisi 8K QLED modelidir veen iyi Samsung TV2020'de satışa sunuluyor. Harika bir endüstriyel tasarım parçası ve bir ton mükemmel teknolojiyi barındırıyor.

Daha fazla renk, daha derin siyahlar ve daha parlak vurgular üretmek için doğrudan arka ışığı, yerel karartmayı, daha geniş görüş açılarını ve kuantum nokta teknolojisini birleştirir. 8K Quantum Processor, SDR ve HDR içeriğini hassas bir şekilde yükseltmek için son teknoloji sinir ağlarını kullanır. İkincisi, daha büyük renk hacmi sayesinde harika görünüyor ve HDR10 + desteği var (yine de Dolby Vision olmasa da).

Q950TS, Object Tracking Sound Plus içerir ve muhteşem kasanın içine gizlenmiş, üstte, ortada ve altta bulunan hoparlörlerdir. Yapay zeka ile geliştirilmiş işleme ile birlikte, bu hoparlörler sesleri ekrandaki görüntülerle tam olarak eşleşecek şekilde hareket ettirir. Dolby Atmos işleme yoktur, ancak bu yeni özellik herhangi bir kaynağa ses yükseltmesi sağlar ve Samsung sonunda ses çubuklarına daha yüksek kaliteli ses çıkışı için eARC ekledi.

Q950TS, değişken yenileme hızı (VRR) ve otomatik düşük gecikme modu (ALLM) desteğiyle birlikte inanılmaz derecede düşük bir giriş gecikmesine sahiptir ve her ikisi de cihazda kullanımda olacaktır.Playstation 5veXbox Series Xbu, onu oyuncular için mükemmel bir 75 inç QLED TV yapıyor.

Bu 75 inç akıllı TV, Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve İngiltere yakalama hizmetleri dahil olmak üzere geniş bir yayın yelpazesi sunan mükemmel bir işletim sistemine sahiptir. Evrensel Kılavuz'un güncellenmiş bir sürümü, SmartThings uygulaması kullanılarak kolay kurulum ve yerleşik Amazon Alexa mevcuttur. Ayrıca, diğer cihazları bağlamayı ve kontrol etmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni Digital Butler da var.

Aslında bu TV'nin iki versiyonu var - Q950TS ve Q900TS. Görüntü kalitesi ve diğer özellikler için aynıdırlar, ancak Q950TS daha incedir ve tüm bağlantıları TV'ye giden tek bir kabloyla harici bir Samsung OneConnect kutusuna koyar. Bu kurulumu gerçekten seviyoruz, ancak daha kalın olan Q900TS, ünitenin kendisindeki tüm bağlantıları içerecek ve daha ucuz olacak (bu sürüm henüz mevcut olmasa da).

Ve Q950TS elbette sadece 75 inçten daha fazla boyutta mevcuttur - 65 inç ve 85 inç modeller de mevcuttur.

• Tam Samsung Q950TS incelememizi okuyun

• Samsung 65Q950TS'yi 5.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
Samsung 65Q950TS'yi Appliances Direct'ten 5,999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q950TS'yi 7.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
Samsung 75Q950TS'yi Appliances Direct'ten 7,999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 85Q950TS'yi Currys'den 11.999 £ karşılığında satın alın
Samsung 85Q950TS'yi Appliances Direct'ten 11.999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 65Q900TS'yi Best Buy'dan 5.499 $ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q900TS'yi Best Buy'dan 7.499 $ karşılığında satın alın
• Samsung 85Q900TS'yi Best Buy'dan 9.999 $ karşılığında satın alın

En iyi 75 inç TV

(Resim kredisi: LG)

2. LG OLED77C9

En iyi 75 inç OLED TV

Satın alma nedenleri
+ Etkileyici resim kalitesi + Dolby Vision ve Dolby Atmos + Mükemmel akıllı platform
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

77 inç LG C9, satın alabileceğiniz en büyük 4K OLED TV olup, teknolojinin üstün siyah seviyeleri, olağanüstü gölge ayrıntısı ve doygun renklerinden yararlanan muhteşem bir büyük ekran deneyimi sunar.

Büyük resme rağmen, & alpha; 9 Akıllı İşlemci, düşük çözünürlüklü materyalleri yükseltmek için harika bir iş çıkarıyor. Sonuç olarak, ister SDR ister HDR içerik izleyin, görüntüler keskin, ayrıntılı ve temizdir. İkincisi durumunda, hayal kırıklığına uğratacak HDR10 + eksikliği olan HDR10, HLG ve Dolby Vision seçenekleri vardır.

C9, HDMI 2.1 girişlerini kullanıyor - hala nadir görülen bir şey - bu, 77 inç HDR TV'nin saniyede 120 kare hızında eARC, 4K, VRR ve ALLM'yi desteklediği anlamına geliyor. Bu son üç özellik, çok düşük bir giriş gecikmesi gibi oyuncuları kesinlikle memnun edecektir.

LG’nin webOS'i piyasadaki en iyi akıllı sistemdir ve C9, ThinQ AI ile geliştirilmiş özelliklerden yerleşik Amazon Alexa ve Google Assistant'a kadar her şeyi içerir. Platform, Magic Remote sayesinde duyarlıdır ve kullanımı sezgiseldir ve çok çeşitli akış uygulamaları mevcuttur ve bu 77 inç akıllı TV'yi bu boyutta genel olarak en iyi OLED seçeneği yapar.

Aynı kaliteyi istiyorsanız, ancak çok daha düşük bir fiyatla 55 inç ve 65 inç boyutlarında da mevcuttur.

LG C9 LG C9 Serisi Smart OLED TV'nin tüm boyutlarında en iyi fiyatlar -... LG OLED55C9PUA Amazon $ 2,448,88 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED65C9PUA 65 'C9 4K HDR ... LG OLED65C9PUA Amazon $ 3.102 $ 2.899 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En iyi 75 inç TV

(Resim kredisi: Philips)

3. Philips 75PUS6754

En kaliteli 75 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği + Ambilight harika
Kaçınılması gereken nedenler
-Temel akış hizmetleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Bu listedeki 75 inçlik TV'lerin çoğu, aynı derecede yüksek fiyatlara sahip üst düzey modeller olsa da, etkileyici özelliklere ve rekabetçi bir fiyat noktasına sahip Philips 6754 dolarlar.

Bu 4K LCD TV, güçlü renkler ve parlak vurgular sunmak için bir LED arka ışık ve yerel karartma kullanır, ancak aynı zamanda düz siyahlarla da. Philips’in SDR ve HDR içeriğini yükselten ve geliştiren, aynı zamanda etkili hareket yumuşatma uygulayan Pixel Precise Ultra HD işlemcisini içerir. Ayrıca HLG, HDR10 + ve Dolby Vision dahil her HDR sürümü için destek vardır ve bu da bunu iyi belirlenmiş 75 inç HDR TV yapar.

Ses açısından, bu büyük TV, daha büyük hoparlörlerden ve 20W amplifikasyondan yararlanırken, Dolby Atmos kod çözme özelliğinin dahil edilmesi, uyumlu hoparlörlerde veya ses çubuklarında sürükleyici 3D sesin keyfini çıkarmanıza da olanak tanır. 6754, Philips'in SAPHI akıllı sistemini kullanır ve bu sistem, nispeten basit olmasına rağmen yine de iyi bir video akış hizmeti yelpazesi içerir. Düşük giriş gecikmeli etkili bir oyun modu da vardır.

Son olarak, tescilli Ambilight teknolojisi, izleme deneyiminizi geliştiren senkronize ortam ışığı üretmek için panelin arkasındaki LED'leri kullanır ve Philips 6754'ü çok değerli bir 75 inç Akıllı TV haline getirmeye yardımcı olur.

Lütfen dikkat: Bu TV yalnızca Avrupa'da mevcuttur - dışarıda satıldığını görebilirsiniz, ancak bir ithalat olarak daha pahalı olması muhtemeldir, bu yüzden bu kadar iyi bir değer olmayacaktır.

En İyi 75 inç TV

(Resim kredisi: Panasonic)

4. Panasonic TX-75FX750

Görüntü doğruluğu için en ucuz 75 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün görüntü doğruluğu + HDR10 + desteği + Dolby Atmos desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Akıllı sistem basittir-Bugünün en iyi teklifleri Dolby Vision yok Amazon'u kontrol edin

Yukarıdaki Philips kadar ucuz olmayabilir, ancak bu ultra büyük ve ultra parlak 4K LCD TV, dev ekranı ve Japon üreticinin efsanevi görüntü uzmanlığı sayesinde hala gerçek bir pazarlık.

Bu, daha geniş bir renk gamına sahip bir panel ve gelişmiş yükseltme ve gürültü azaltma için şirketin HCX işlemcisinin dahil edilmesi anlamına gelir. FX750 HDR'yi destekler (Dolby Vision olmasa da) ve Panasonic'ten beklediğiniz gibi kapsamlı kalibrasyon kontrolleri sayesinde mükemmel görüntü doğruluğu sunar.

Ses, uygun boyutlu hoparlörlerden ve bol miktarda amplifikasyondan yararlanarak TV'ye akustik bir güç kazandırır. Dolby Atmos desteği yoktur, ancak FX750'nin gerçek boyutu, ses iletimine daha büyük bir etki sağlar.

Ana Ekranım akıllı platformu, rekabetin çoğuna kıyasla oldukça basittir, ancak duyarlı ve kullanımı sezgiseldir. Ayrıca, Birleşik Krallık'taki Freeview Play ile birlikte ana video yayıncılarını da içerir ve Amazon Alexa ve Google Assistant ile çalışır. Panasonic FX750, bu listedeki diğer modeller kadar özellikli değildir, ancak bütçe dahilinde profesyonel tarzda bir resim istiyorsanız, mükemmel bir seçimdir.

5. Sony KD-77AG9

(Resim kredisi: Sony)

5. Sony KD-77AG9

Görüntü işleme ve spor için en iyi 77 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision ve Dolby Atmos + Mükemmel Akustik Yüzey hoparlörü + Kapsamlı uygulama desteği
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

LG C9 ile aynı 77 inç OLED paneli kullanan amiral gemisi Sony AG9, şirketin MASTER Series TV'lerin bir parçasını oluşturuyor. Bu nedenle, OLED ile ilişkili mürekkep gibi siyahlara ve zengin renklere sahiptir, ancak aynı zamanda Sony'nin işleme uzmanlığından da yararlanır.

Bu, X1 Ultimate görüntü işlemcisini kullandığı anlamına gelir, sektör lideri ölçeklendirme ve gürültü azaltmanın yanı sıra gerçekten mükemmel hareket işleme sağlar ve spor gibi hızlı hareketleri daha net hale getirir (ölçeklendirilmiş olsa bile). Ortaya çıkan SDR ve HDR resimler genellikle çarpıcıdır ve ikincisi, daha parlak zirve vurguları için Sony’nin Pixel Contrast Booster özelliğinden yararlanır. Bu 77 inç HDR TV, HDR10 + olmasa da Dolby Vision'ı da destekler.

AG9, Sony'nin Acoustic Surface ses sisteminin dahil edilmesi sayesinde göründüğü kadar iyi ses çıkarır. Bu, OLED panelini titretmek için arkadaki aktüatörleri kullanır ve tüm ekranı bir hoparlöre dönüştürür. Subwoofer'lar düşük düzeyde etki sağlar ve genel olarak sonuçlar gerçekten etkileyicidir. Sesler ekrandaki görüntüleri takip ederken, Dolby Atmos'un dahil edilmesi daha fazla daldırma sağlar.

Android TV OS, Google Assistant'ı içerir, ancak aynı zamanda Amazon Alexa ile de çalışır ve akış hizmetleri bazıları kadar kapsamlı olmasa da, Sony AG9, ürünleri sunan etkileyici bir 77 inç akıllı TV'dir.

Sony AG9 Sony XBR55A9G 55 '4K Smart'ın tüm boyutlarında en iyi fiyatlar ...Sony KD-55AG9Crutchfield.com1.676,88 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Sony XBR-65A9G 65 İnç TV: ... Sony KD-65AG9 Amazon $ 2.999.99 $ 2.798 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz