Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi 80 inç TV'ler: Bu devasa 4K ve 8K TV'lerle ev sineması cennetine kavuşun

En iyi 80 inç TV'ler: Bu devasa 4K ve 8K TV'lerle ev sineması cennetine kavuşun

En iyi 80 inçlik TV'lerden birini satın almayı düşünüyorsanız, elit ev sinemasının harika dünyasına girmek üzeresiniz - bunlar,en iyi televizyonlardünyada.


PS5 ön siparişleri- kaçırmadan içeri gir!

Bu kadar büyük bir ekran yalnızca önemli bir finansal yatırım değil, aynı zamanda ciddi miktarda alan gerektirecektir - bu,en iyi 65 inç televizyonlarve hattaen iyi 75 inç televizyonlarbeklediğinizden daha fazlası.

Bu kadar büyük görüntüler söz konusu olduğunda bir projektör tek uygun maliyetli alternatiftir, ancak bir TV'nin bazı avantajları vardır: 80+ inç 4K veya 8K TV'yi hızlı bir şekilde açıp kapatabilirsiniz, kullanım ömrü hakkında endişelenmenize gerek yoktur ve yayın tarayıcıları ve akıllı platformlar gibi tüm olağan TV özelliklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Daha da önemlisi, 80+ inçlik bir HDR TV, bir projektör için imkansız olan en yüksek parlaklık seviyelerini sunarak, HDR'nin tüm avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır.


En iyi 80+ inç TV: Bu sizin için doğru boyutta mı?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde 80+ inçlik bir TV gerçekten büyüktür ve böyle bir ekran normal bir oturma odasına sığabilirken, büyük bir açık alanınız yoksa, muhtemelen alana istenmeyen bir dereceye kadar hakim olacaktır.

Bu kadar büyük bir TV, merkez sahneyi alabileceği ve boyutunun sorun olmayacağı özel bir odaya gerçekten kurulmalıdır. Duvara montaj muhtemelen en iyi yaklaşımdır, ancak duvarın taşıyıcı olduğundan ve braketin sağlam olduğundan emin olun.


Teorik olarak 18 fit uzağa oturabilirsiniz, ancak bugünlerde mevcut olan artan çözünürlük göz önüne alındığında, çok daha yakın oturabilir ve deneyimi daha sürükleyici hale getirebilirsiniz.

Ayrıca çok kanallı bir ses sistemine yatırım yapmayı da düşünmelisiniz, böylece bu etkileyici görsellere eşlik edecek büyük bir ses sahnesi var. En azından şuna bir bakın:en iyi ses çubukları- bazıları size arka hoparlörlerle Dolby Atmos sesi verir.


En iyi 80+ inç TV: Ne aranmalı

80+ inç HDR TV pazarında, daha büyük ekran boyutunun artan çözünürlükten yararlandığı üst düzey modeller ve 8K paneller hakimdir. Bununla birlikte, hala birkaç 80+ inç 4K TV var - yine de yapabiliyorsanız 8K'ya gitmenizi öneririz.

• Theen iyi 8K TV'ler- artı yeni yüksek çözünürlüklü teknolojinin açıklaması

Hem OLED hem de QLED ekranlar mevcuttur (diğer LCD formlarının yanı sıra), ancak bu boyut aralığına şu anda LCD hakim olma eğilimindedir. Çok azıen iyi OLED TV'leraslında bu ölçeğe ulaşır.

OLED vs QLED açıklaması: bunlar nedir ve hangisi sizin için doğru


Herhangi bir ekran boyutunda olduğu gibi, HDR desteği, Dolby Atmos, son teknoloji akıllı platformlar ve yeni nesil konsollar için hazır oyun özellikleri aramanız gerekir, eğer çok eğiliyorsanız - bunlar hakkında daha fazla bilgi burada için rehberen iyi oyun TV'leri.

Bu kadar büyük panellerle uğraşırken en önemli şey, tüm içeriğin büyük ekranda harika görünmesini sağlamak için yüksek teknolojili görüntü işlemeye sahip olmaktır - resim bu kadar büyük olduğunda, sizniyetherhangi bir kusur gör.

En iyi 80+ inç TV: liste

En iyi 85 inç TV

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung Q950TS

Olağanüstü HDR ile genel olarak en iyi 85 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün HDR performansı + Kapsamlı akıllı platform + Mükemmel oyun özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision veya Atmos yok Amazon'a bakın

Samsung Q950TS, üreticinin en son amiral gemisi 8K QLED modelidir ve bu nedenle bu 85 inç TV, en son teknoloji ile donatılmıştır. Her şeyden önce, çarpıcı bir minimalist tasarımla bakmak muhteşem.

İkinci olarak, sesleri ekrandaki görüntülerle tam olarak eşleşecek şekilde hareket ettirmek için yapay zeka ile geliştirilmiş işleme ile birlikte üstte, ortada ve altta hoparlörler kullanan Samsung’un yeni Nesne İzleme Sound Plus özelliğini kullanıyor. Q950TS, tüm bu hoparlörler düşünüldüğünde utanç verici olan Dolby Atmos'u desteklemiyor, ancak Atmos'u HDMI-eARC aracılığıyla bir ses çubuğuna veya amplifikatöre geçirebilir.

Bu 85 inç Smart TV, kullanımı hızlı, duyarlı ve sezgisel olan gelişmiş bir işletim sistemine sahiptir. Ayrıca Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve İngiltere yakalama hizmetleri dahil olmak üzere çok çeşitli yayıncılar sunar. Evrensel Kılavuz'un güncellenmiş bir sürümü, SmartThings uygulaması kullanılarak kolay kurulum ve yerleşik Amazon Alexa mevcuttur. Ayrıca, diğer cihazları bağlamayı ve kontrol etmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni Digital Butler da var.

Q950TS, değişken yenileme hızı (VRR) ve otomatik düşük gecikme modu (ALLM) desteğinin yanı sıra inanılmaz derecede düşük bir giriş gecikmesine sahiptir.Playstation 5veXbox Series X, onu oyuncular için harika bir 85 inç QLED TV yapıyor.

Q950TS, tümü daha geniş renkler, inanılmaz siyah seviyeleri ve daha parlak vurgular sunmak için bir araya gelen doğrudan arka ışık, yerel karartma, daha geniş izleme açıları ve kuantum nokta teknolojisine sahiptir.

8K Quantum Processor, SDR ve HDR kaynakları ile inanılmaz derecede temiz ve ayrıntılı görüntüler üretmek için gelişmiş sinir ağları kullanır. İkincisi, artan renk hacmi sayesinde özellikle etkileyicidir ve HDR10 + desteği vardır (yine de Dolby Vision olmamasına rağmen). Ancak, genel olarak bu, bu yıl göreceğiniz en etkileyici 85 inç HDR TV'dir.

• Tam Samsung Q950TS incelememizi okuyun

Samsung Q950TS'yi her boyutta satın alın

• Samsung 65Q950TS'yi 5.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
Samsung 65Q950TS'yi Appliances Direct'ten 5,999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q950TS'yi 7.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
Samsung 75Q950TS'yi Appliances Direct'ten 7,999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 85Q950TS'yi Currys'den 11.999 £ karşılığında satın alın
Samsung 85Q950TS'yi Appliances Direct'ten 11.999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 65Q900TS'yi Best Buy'dan 5.499 $ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q900TS'yi Best Buy'dan 7.499 $ karşılığında satın alın
• Samsung 85Q900TS'yi Best Buy'dan 9.999 $ karşılığında satın alın

Samsung QE82Q70R

(Resim kredisi: Samsung)

2. Samsung QE82Q70R

En ucuz 80+ inç 4K TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel HDR performansı + Kapsamlı akıllı platform + Mükemmel oyun özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision veya Atmos yok Amazon'a bakın76 Walmart müşteri yorumları

Büyük bir ekran aksiyonuyla uğraşmak istiyorsanız, ancak buradaki en iyi TV'ler için bütçeniz yoksa, orta seviye 4K Q70R, Samsung'un QLED serisinin pek çok avantajından bütçenizi sarsmadan yararlanmanın mükemmel bir yolunu temsil eder.

Bu 82 inç TV, daha fazla renk ve daha parlak vurgular sunmak için yerel karartma ve kuantum nokta teknolojisinin yanı sıra büyük ekranını aydınlatmak için doğrudan bir LED dizisi kullanıyor. Sonuç olarak Q70R, HDR ile% 100 renk hacmi üretebilir, ayrıca görüntünün daha karanlık kısımlarındaki gölge ayrıntılarını ve gerçekten göze çarpan aynasal vurguları koruyabilir. Quantum Processor, bu 82 inç HDR TV'de temiz ve ayrıntılı görüntüler oluşturmak için yapay zeka destekli yükseltme ve görüntü işleme uygulayarak üzerine düşeni yapıyor.

Q70R, QLED söz konusu olduğunda orta sınıf bir model olabilir, ancak üst düzey kardeşleriyle tam olarak aynı akıllı sisteme sahiptir. Bu, Samsung'un tescilli Ambient Mode'una, SmartThings uygulamasını kullanarak kolay kurulum ve Amazon Alexa veya Google Assistant ile çalışabilme becerisine sahip olduğunuz anlamına gelir. Netflix, Amazon, YouTube, Apple TV +, Disney + ve Birleşik Krallık yakalama hizmetleri gibi kapsamlı bir video akış hizmetleri seti ve tüm bu seçenekleri gözden geçirmenize yardımcı olacak bir Evrensel Kılavuz da vardır.

Q70R, VRR ve ALLM desteğinin yanı sıra çok düşük bir giriş gecikmesi içeren bir dizi özelliğe sahip, oyun oynamak için mükemmel bir 82 inç TV'dir.

Samsung Q70R Samsung Q70 Serisi 65 inç'in tüm boyutlarında en iyi fiyatlar ... Samsung QE55Q70R QLED TV Amazon 1.499 $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En iyi 80+ inç TV: Sony XG85

(Resim kredisi: Sony)

3. Sony KD-85XG9505

En iyi paranın karşılığını veren 80+ inç 4K TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü işleme + Dolby Vision ve Dolby Atmos + Kapsamlı uygulama desteği
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSony 85XG9505'i John Lewis'ten 3.499 £ karşılığında satın alın

Samsung Q70R, satın alabileceğiniz en uygun bütçeye sahip 80+ inç TV olabilir, ancak Sony XG95, görüntü kalitesini fiyata dengelemek için en iyi toplam değeri sunan 85 inç 4K TV'dir. Yalnızca biraz daha büyük 4K ekran sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Sony’nin tescilli görüntü geliştirme teknolojisini de içerir.

Bu, daha zengin renkler, daha geniş görüş açıları, daha derin siyahlar, gelişmiş gölgeler ve daha fazla parlaklık için doğrudan tam dizi LED arkadan aydınlatmalı ve yerel karartmalı bir Triluminos LCD panel anlamına gelir. Ayrıca, daha akıcı ve daha net hareket için X-Motion Clarity ile birlikte mümkün olan en iyi ölçeklendirme ve gürültü azaltma için Sony’nin X1 Ultimate görüntü işlemcisi anlamına gelir. Her ikisi de önemli özellikler çünkü eserler bu kadar büyük bir ekranda açıkça görülüyor.

Tüm bu özellikler sayesinde XG95, HDR10 + desteği olmamasına rağmen Dolby Vision içeren 85 inçlik fantastik bir HDR TV'dir. SDR ve HDR izlemenizden bağımsız olarak, XG95 olağanüstü zirvelere sahip parlak, ayrıntılı ve renkli görüntüler sunar. Sony’nin mükemmel hareket işleme özelliği, hem sporseverleri hem de oyuncuları memnun edecekken, düşük giriş gecikmesi ikincisi için de iyi bir haber.

Android TV işletim sistemi yerleşik Google Assistant özelliğine sahiptir, ancak aynı zamanda Amazon Alexa ile de çalışır ve akış hizmetlerinin seçimi LG veya Samsung kadar geniş olmasa da, XG95 çok değerli 85 inçlik bir Smart TV'dir. harika büyük ekran görüntüler.

En iyi 80+ inç TV

(Resim kredisi: Sony)

4. Sony KD-85ZG9

Para önemli değilse en iyi 80+ inç 8K TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision ve Dolby Atmos + Mükemmel görüntü işleme + Kapsamlı uygulama desteği
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bütçeniz varsa, Sony ZG9'u düşünebilirsiniz. Bu, şirketin amiral gemisi TV'si ve MASTER Series serisinin en üstünde yer alıyor. Böylelikle bu son teknoloji ürünü TV, Sony'nin kullanabileceği en son teknolojinin her parçasını içerir. Ve bu seçeneklerden biri aslında 98 inçlik bir ekran, bu tamamen şaşırtıcı ama açık konuşalım, bir daire kadar maliyetli.

Bu, tam dizi LED arkadan aydınlatmalı ve yerel karartmalı 8K LCD panel elde edeceğiniz anlamına gelir. Artan sayıda LED, daha hassas yerel karartma kontrolüne izin verir, bu da daha derin siyah ve daha parlak vurgularla üstün bir kontrast performansı sağlar. HDR görüntüler, resmin karanlık ve parlak kısımlarında daha fazla ayrıntı ortaya çıkarırken dinamik aralığı genişleten X-tended Dynamic Range PRO kullanılarak da geliştirildi.

Ek olarak, Sony’nin X1 Ultimate görüntü işlemcisi, daha fazla ayrıntı düzeyi için X-Reality PRO ile birlikte üstün yükseltme ve gürültü azaltma sağlamak için 8K tarafından sunulan ekstra piksellerden tam olarak yararlanır. ZG9, IMAX Enhanced'i destekleyen ve ayrıca Dolby Vision içeren olağanüstü bir 85 inç HDR TV'dir - ancak Sony'nin tüm TV'lerinde olduğu gibi hala HDR10 + desteği yoktur. Bununla birlikte, SDR ve HDR performansı olağanüstüdür ve ZG9, çok parlak tepe vurguları olan son derece ayrıntılı ve doygun görüntüler sunar.

Ek olarak, Sony’nin mükemmel hareket işleme özelliği, spor hayranlarını kesinlikle memnun ederken, düşük giriş gecikmesi duyarlı ve eğlenceli oyun oturumlarının keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Sony TV'lerin çoğunda olduğu gibi ZG9, yerleşik Google Assistant'ı içeren ve Amazon Alexa ile çalışan Android TV işletim sistemini kullanır. Platform, rakiplerin bir kısmı kadar kapsamlı olmasa da, uygun bir akış hizmeti seçeneği de mevcuttur.

ZG9 ayrıca, Sony'nin üstü kapalı bir şekilde Görüntüden Ses Gerçekliği olarak adlandırdığı, ses açısından geliştirilmiş bir ses sistemine sahiptir. Bunun anlamı, TV'nin ekranın üstünde ve altında ileriye dönük hoparlörlere sahip olmasıdır, bu da ses efektlerinin ekrandaki görüntülerle tam olarak hizalanmasını sağlar. Tüm bu özelliklerin sonucu, sürükleyici bir ses ve görsel deneyim sunan 85 inçlik bir akıllı TV'dir.

En iyi 80+ inç TV

(Resim kredisi: LG)

5. LG OLED88Z9

En iyi 80+ inç OLED TV

Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz 8K görüntü kalitesi + Dolby Vision ve Dolby Atmos + Mükemmel akıllı platform
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + desteği yok-Çok pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 29.996,99 Amazon'da görüntüle 29.999,99 $ Best Buy'da görüntüle

LG Z9 inanılmaz bir teknolojik başarı, ancak bu 88 inçlik akıllı TV göze batan derecede pahalı ve Sony ZG9'u ucuz gösteriyor. Bununla birlikte, para önemli değilse, Z9 dikkat çekici büyük ekran görüntüleri sunabilir.

Bu son teknoloji ürünü dev sadece bir 8K OLED panele sahip olmakla kalmaz (bu özelliği tam olarak kullanmak için tuhaf bir şekilde dahili bir kod çözücüyü kullanmanız gerekir), aynı zamanda tüm bu ekstra özelliklerden tam olarak yararlanan LG'nin & alfa 9 Akıllı İşlemcisine de sahiptir. düşük çözünürlüklü malzemeyi yükseltirken piksel.

Sonuç olarak, ister SDR ister HDR içeriği izleyin, görüntüler keskin, ayrıntılı ve temizdir. İkincisi durumunda, bu kadar pahalı bir ekranda hayal kırıklığına uğratmak için yalnızca HDR10 + eksikliği olan HDR10, HLG ve Dolby Vision seçenekleri vardır.

Bu muhteşem 88 inç HDR TV, OLED teknolojisinin sınırlamaları nedeniyle Samsung Q950TS'nin zirvelerine ulaşamasa da, genellikle nefes kesici görüntüler sunar.

Z9, saniyede 120 kare hızında 8K, eARC, 4K, VRR ve ALLM'yi desteklemesini sağlayan HDMI 2.1 girişleri içerir. Bu son üç özellik, çok düşük bir giriş gecikmesi gibi oyuncular için kritik özelliklerdir.

LG'nin webOS'i, yerleşik Amazon Alexa ve Google Assistant'ın yanı sıra çok çeşitli akış uygulamaları ile sektör lideri akıllı sistemdir.

Z9, Dolby Atmos'u destekler ve kalıcı olarak takılan standa yerleşik bir ses sistemi içerir. Bu, ekranın kendisi kadar sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmak için daha büyük hoparlörler, subwooferlar ve güçlendirilmiş amplifikasyon kullanır. Genel olarak LG Z9, çok derin cepleriniz olup olmadığını seçebileceğiniz dev OLED TV'dir.