Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • 2020'nin en iyi 8K TV'leri: artı 8K hakkında bilmeniz gereken her şey

2020'nin en iyi 8K TV'leri: artı 8K hakkında bilmeniz gereken her şey

En iyi 8K TV'ler: hızlı bağlantılar

Doğrudan atla…
8K TV: hangi çözünürlük?
8K: HDR açıklaması
8K TV'ler: satın alınabilecek en iyi setler
8K TV: Ne izleyebilirim?
8K oyun: PS5, Xbox, PC
8K TV: Hangi HDMI kablosuna ihtiyacım var?
8K TV: yükseltmeye değer mi?


8K TV bent kapakları açıldı ve yeni nesil görüntü kalitesi geldi. En iyi 8K TV setleri, QLED ve OLED gibi gelişmiş teknolojilerin yeni nesil panellere uygulandığı Samsung, Sony ve LG gibilerinden geliyor.

Bilinmesi gereken bir şey, çeşitli bütçe aralıklarında artan 8K TV setlerine rağmen, 8K'nın hala emekleme döneminde olduğudur. Bu, 8K'nın gerçekte ne anlama geldiğinden, 8K TV'de izleyebileceğinizden ve 4K eşdeğerlerini aşmaya gerçekten değer en iyi 8K TV'lerin hangilerine kadar yanıtlanması gereken birçok soru olduğu anlamına gelir.

Bu yüzden tüm bu soruları ele alacağız ve şimdiye kadar 8K TV hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olacağız ...

8K TV: hangi çözünürlük?

8K TV


8K: tam bir lotta piksel

Normal bir 8K TV 7680x4320 çözünürlüğe sahip olacaktır. Full HD 1080p TV'lere göre dört kat daha fazla piksel içeren 4K Ultra HD TV'ler gibi, 8K da Ultra HD'nin çözünürlüğünü dört katına çıkarır.


Bu, toplam 33 milyon pikseldir, yani çoğu insanın hareketsiz kameraları tek bir görüntüyle yerel olarak dolduramaz - bu kadar büyük ve ayrıntılı.

8K bu bağlamda tam olarak ne anlama geliyor? Yaklaşık 8.000 piksel genişliğinde olan ekranları ifade eder, tıpkı 4K'nın yaklaşık 4.000 piksellik ekranları ifade etmesi gibi. Bu çok kesin bir sınıflandırma değil, ancak zamanın% 99'unda 8K'dan bahsederken yukarıda bahsedilen çözünürlüklerden bahsediyoruz.


Tüm 8K TV'ler, ekranı doldurmak için çözünürlük artırıldığında 4K veya HD içeriğin iyi görünmesini sağlamak için gelişmiş yükseltme yeteneklerine sahip olacaktır. 4K içeriğin ölçeklendirilmesi nispeten kolaydır, ancak akış hizmetlerinde yalnızca sınırlı miktarda ve hatta 4K'da yayında daha az şey olduğu göz önüne alındığında, yükseltme HD, 8K TV'leri gerçekten satın almaya değer olan şey olacaktır.

8K, görsel kalite açısından ne anlama geliyor? Geleneksel 35 mm filmin genellikle yaklaşık 6K'ya eşdeğer olduğu söylenir, bu nedenle en yaygın gerçek filmin yapabileceği ayrıntı seviyesinin ötesindeyiz. IMAX 70mm filmin daha çok 12K gibi olduğu tahmin ediliyor, ancak aslında IMAX sahneleri için dijital efektler 8K'da yaratılma eğiliminde ve bu Christopher Nolan için yeterince iyiyse, bizim için yeterince iyi. 8K'nın başlık tanımını istiyorsanız, bu evde IMAX deneyimine sahip olmak gibidir.

8K: HDR açıklaması

8K TV'ler, HDR10 (temel standart biçim), buna dinamik HDR10 + yükseltme, daha yayın dostu HLG, Dolby Vision (Blu-ray'de kullanılan daha gelişmiş HDR sürümü, Netflix dahil olmak üzere mevcut HDR biçimleriyle uyumludur) ve Apple TV) ve HDR10 + (Amazon Prime Video ve bazı Blu-ray'ler tarafından kullanılan Dolby Vision'ın rakibi).

Tüm TV'ler hem Dolby Vision hem de HDR10 + 'ı desteklemeyecektir - en iyi 8K TV'lerin çoğu ne yazık ki birine veya diğerine gitme eğilimindedir.


Aslında, birçok 8K TV birinci sınıf HDR performansına sahip olacak, ancak bunun çözünürlük yükseltmesiyle hiçbir ilgisi yok: sadece üreticiler en iyi teknolojilerini bunlara koyuyorlar, bu da ek avantajlar elde edeceğiniz anlamına geliyor. fantastik HDR kadar.

HDR açıkladı

Amazon Prime Day ve Black Friday 8K TV fırsatları

8K o kadar yeni ki çok fazla görmeyi beklemiyoruzAmazon Prime Day fırsatlarıveyaBlack Friday fırsatları8K TV'lerde. Herhangi birini Sony'nin 8K modellerinde ve LG'nin ultra seçkin 8K OLED TV'sinde görmek bizi şaşırtacak.

Bununla birlikte, Samsung'un 8K TV'lerinde - veya belki de bir soundbar veya telefon veya benzerini satın aldığınızda aldığınız paketlerde - veya LG'nin NanoCell 8K TV'lerinde küçük indirimler görebiliriz.

Bu indirimlerin büyük olacağından şüpheliyiz - belki de% 10 ya da öylesine - ancak bunlar premium fiyatlı TV'ler olduğundan, bu yine de oldukça sağlam bir tasarruf anlamına gelebilir.

8K TV'ler: Hangi TV'ler mevcut?

Currys'de 8K TV fırsatlarını görüntüleyin
John Lewis'te 8K TV fırsatlarını görüntüleyin
Amazon İngiltere'de 8K TV fırsatlarını görüntüleyin
Walmart'ta 8K TV fırsatlarını görüntüleyin
Best Buy'da 8K TV fırsatlarını görüntüleyin
Amazon ABD'de 8K TV fırsatlarını görüntüleyin

En İyi 8K TVPingtwitter Ödülleri 2020 - Yüksek Övgü

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung Q950TS

8K veya 4K içerik için şaşırtıcı bir TV ve 2020 Pingtwitter Ödülleri kazananı

Teknik Özellikler
Boyutlar: 65, 75, 85 inç Ekran teknolojisi: QLED HDR desteği: HDR10, HLG, HDR10 +
Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı parlak HDR görüntüler + 4K veya HDR için inanılmaz yükseltme + Çarpıcı tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Vision desteği yok11.997,99 $ BHPhoto'da görüntüle11.999,99 $ En İyi Satın Al Amazon'da Görüntüleyin

• Tamamı okuyunSamsung Q950TS incelemesi

65-inç, 75-inç ve 85-inç modellerde mevcut olan bu gerçekten akıllara durgunluk veren bir TV - öyle ki, her türden En İyi TV ödülünü kazandı.Pingtwitter Ödülleri 2020. Göz kamaştırıcı HDR üretme yeteneği eşsizdir - sadece OLED ekranlardan çok daha parlak olabilir, aynı zamanda herhangi bir QLED veya LCD ekrandan da çok daha parlak olabilir. Ve arka ışık dizisindeki muazzam 480 karartma bölgesi sayesinde, ihtiyaç duyulduğunda hassas alanlarda aşırı derecede karanlığa gidebilir ve LCD setlerin sahip olduğu temel zayıflığın üstesinden gelebilir.

Sonuç, QLED ekran sayesinde hem kontrast hem de renklerde gerçekten şaşırtıcı HDR performansıdır. Sahip olduğu menzile inanılması gerekiyor - bazıları, aşağıdaki OLED LG Z9'un nüanslı derin siyah seviyelerine kıyasla biraz şok ve dehşet bulabilir, ancak parlak ışıklar ve güneş ışığı olan normal bir oturma odasında, bu tam olarak ne istersen.

Piksel kalitesi kadar önemli olan, işleme ve özellikle de yükseltme, çünkü çoğunlukla yükseltilmiş 4K veya HD video izleyeceksiniz. Yükseltilmiş 4K, tam 8K'nın ihtişamıyla tam olarak eşleşemese de, aynı boyuttaki normal 4K'ya göre fark edilir şekilde geliştirildi ve yükseltme işleminden hiçbir şekilde belirgin bir bozulma olmadı - bu kalite düzeyi yalnızca 8K ekranda elde edilebilir. Bu, basitçe, gezegende TV izlemenin en iyi yoludur.

Üst ve yan çerçeveleri (% 99 ekran / gövde oranı) etkili bir şekilde kaldıran ve güzel görünen tasarım, görüntü kalitesi kadar etkileyici. Ayrıca, videonun 3B ses müziği olmasa bile, 3 boyutlu bir efekt için hoparlörleri aslında farklı sesleri hareket ettiren geniş ve uzun bir ses sahnesi oluşturmak için her tarafta hoparlörlere sahiptir.

İki versiyonu vardır - Q950TS ultra incedir, çünkü tüm bağlantıların ve işlemlerin tek bir ince kabloyla TV'ye bağlı olduğu ayrı bir kutusu vardır. Q900TS tam olarak aynı settir, ancak gövdeye yerleşik bağlantıları vardır, bu nedenle daha kalın ve aynı zamanda daha ucuzdur. Her ikisi de size arzuladığınız elit TV kalitesini verir!

Sony 8K TV

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony ZH9 Master Serisi

Adıyla usta, doğası gereği usta

Teknik Özellikler
Boyutlar: 75, 85 inç Ekran teknolojisi: Triluminos LED HDR desteği: HDR10, HLG, Dolby Vision
Satın alma nedenleri
+ Büyük, parlak HDR görüntüler + Mükemmel işleme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Sony'nin ekran bilgisinin her santiminden faydalanan inanılmaz bir TV ... ve Sony'ninçokekran teknik bilgisi. 75 inç veya 85 inç boyutlarında geliyor ve bu gerçekten dev çözünürlükten en iyi şekilde yararlanacak.

Bu bir LCD ekrandır ve Sony'nin Full Array Backlight Master Drive teknolojisini kullanır, bu da ekranın arkasında tam bir LED paneli olduğu anlamına gelir (kenarlarda şeritler yerine). Bu, onu modern bir TV için kalın yapar, ancak iki büyük avantajı vardır: çok parlak olabileceği anlamına gelir, ancak çok karanlıkta kalması için ayrı bölümlerde de kapanabilir. Temel olarak, size OLED'e yakın derinlik seviyeleri sunar, ancak OLED'in yönetebileceğinden daha parlak vurgulara sahiptir.

Ayrıca, Sony'nin en gelişmiş yükseltme ve hareket işleme teknolojisine sahiptir, böylece her şey mükemmel şekilde net görünür. Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi TV'lerden biri, ancak diğer 8K TV'ler gibi maliyeti - 75 inç için 5,999 £ / 6,999 $, 85 inç için 8,999 £ / 9,999 $.

Yeni bir sürüm olan Sony ZH9'un yerini alacağı duyuruldu - muhtemelen 2020'nin sonlarında. Hoparlör görevi görmek için TV'nin çerçevesini kullanan akıllı yeni bir ses sistemi ekler, ayrıca TV'nin görüntüsünü buna göre otomatik olarak optimize eder. Örneğin, oda aydınlandığında parlaklığı değiştirerek yerleştirildiği oda.

Currys'de Sony 8K TV'lere göz atın
John Lewis'te Sony 8K TV'lere göz atın
Walmart'ta Sony 8K TV'lere göz atın
Best Buy'da Sony 8K TV'lere göz atın

En İyi 8K TV: LG ZX 8K OLED TV

(Resim kredisi: LG)

3. LG ZX

2020'de izlenecek 8K OLED TV

Teknik Özellikler
Boyutlar: 77, 88 inç Ekran teknolojisi: OLED HDR desteği: HDR10, HLG, Dolby Vision
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz ince tasarım + Kontrastta inanılmaz gerçekçilik + Piksel başına kusursuz ayrıntı
Kaçınılması gereken nedenler
-LED ekranlar kadar parlak değil-ÇOK PAHALI BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19.996,99 $ Amazon'da görüntüle

77 inç LG OLED77ZX'i PRC Direct'ten 24.999 £ karşılığında sipariş edin
88 inç LG OLED88ZX'i PRC Direct'ten 39.999 £ karşılığında sipariş edin

LG, geçen yıl dünyanın ilk OLED 8K TV'sini tanıttı ve bu, geliştirilmiş işleme ile 2020 sürümüdür. 77 inç veya 88 inç modellerde mevcut, biraz tasarım harikası: Ekranın kendisi muazzam olmasına rağmen ultra ince, bu da 88 inçlik modelin aslında yapabileceğiniz bir ayağa (yerleşik hoparlörlerle) sahip olduğu anlamına geliyor. Onu ayırmayın - yapı, şeyi tek parça halinde tutmak için çok önemlidir. 77 inçlik model duvara monte edilebilir.

Herhangi bir şeyi izlemek de aynı derecede harika. OLED'in tüm avantajları burada - piksel başına mükemmel renk doğruluğu ve inanılmaz kontrast - ama üzerinizi yıkayan devasa güzel bir ekranda.

LG'nin hareket bulanıklığını artırmak ve gidermek için görüntü işleme özelliği de mükemmel - bu, herhangi bir odanın merkezinde olmayı hak ediyor. 77 inçlik versiyonun fiyatı 25.000 sterlin olduğundan, öyle olmasını umarsınız, değil mi?

Currys'de LG 8K TV'lere göz atın
John Lewis'te LG 8K TV'lere göz atın
Best Buy'da LG 8K TV'lere göz atın

En İyi 8K TV

(Resim kredisi: LG)

4. LG Nano95 8K LCD TV

Üst düzey LG özellikleriyle 8K'ya pazarlıklı bir yol

Teknik Özellikler
Boyutlar: 55, 65 inç Ekran teknolojisi: NanoCell LED HDR desteği: HDR10, HLG, Dolby Vision
Satın alma nedenleri
+ Daha az maliyetle tonlarca 8K ayrıntı + LG'nin tüm üst düzey işlemcisi + Harika webOS yazılımı
Kaçınılması gereken nedenler
-Üst düzey 8K setler kadar parlak değil - Dev ekran boyutları yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

55 inç LG 55NANO956NA'yı PRC Direct'ten 1,999 £ karşılığında sipariş edin
65 inç LG 65NANO956NA'yı PRC Direct'ten 2.999 £ karşılığında sipariş edin
55 inç LG 55NANO956NA'yı Hughes'dan 2.499 £ karşılığında sipariş edin
65 inçlik LG 65NANO996NA'yı Hughes'dan 2,999 £ karşılığında sipariş edin

LG'nin giriş seviyesi 8K TV serisi, abartılı OLED 8K TV'leriyle aynı Alpha 9 Gen 3 işlemcisine ve aşağıdaki daha pahalı LCD 8K setlerine sahiptir, ancak parlaklık için biraz daha az gelişmiş panel teknolojisine sahiptir ve daha küçük boyutlarda gelir.

Sonuç olarak, 8K'nın tüm ayrıntılarını, bütçeden daha kolay ve daha küçük odalar için uygun bir TV'de elde edersiniz.

Bu, oyun oynamak için de harika bir seçimdir - HDMI 2.1 desteği de dahil olmak üzere PS5 ve Xbox Series X için hazır özelliklerle doludur; bu, 120 Hz'de 4K oyunları oynayabileceğiniz anlamına gelir, ancak her iki konsol da 8K desteği talep etti, bu nedenle bir Hangi 8K oyun varsa oynamanın uygun maliyetli yolu işte burada.

Currys'de LG 8K TV'lere göz atın
John Lewis'te LG 8K TV'lere göz atın
Best Buy'da LG 8K TV'lere göz atın

En İyi 8K TV: LG Nano99

(Resim kredisi: LG)

5. LG Nano99 8K LCD TV

Harika bir markadan Sharp 8K

Teknik Özellikler
Boyutlar: 65, 75 inç Ekran teknolojisi: NanoCell LED HDR desteği: HDR10, HLG, Dolby Vision
Satın alma nedenleri
+ Ultra keskin 8K ayrıntı + Canlı HDR renkler + Harika webOS yazılımı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2.696,99 $ Amazon'da Görüntüle 3.996.99 $ Amazon'da Görüntüle

65 inç LG 65NANO996NA'yı PRC Direct'ten 4.499 £ karşılığında sipariş edin
75 inç LG 75NANO996NA'yı PRC Direct'ten 5,499 £ karşılığında sipariş edin

LG'nin yukarıdaki Samsung ekranlarına eşdeğeri, bu LG'nin 2020 amiral gemisi LCD TV'sidir. 65 inç ve 75 inç modeller vardır, bu nedenle yüksek fiyatlı olmasına rağmen LG, gerçek anlamda birinin evine sığması daha muhtemel modellere sadık kalmaktadır. hayat.

Hem Sony hem de Samsung gibi, yerel karartmalı tam bir dizi arka ışık elde edersiniz, ancak bu ekran sahip oldukları övgüleri pek toplamamıştır. Ayrıca, OLED amiral gemisi setlerinde bulacağınız gibi LG'nin en yeni nesil görüntü işlemesine de sahip olacaksınız.

Currys'de LG 8K TV'lere göz atın
John Lewis'te LG 8K TV'lere göz atın
Best Buy'da LG 8K TV'lere göz atın

Toshiba 8K TV


Gelecek diğer 8K TV'ler

Yukarıda belirtilen setlerin yanı sıra, Philips, şirket pazarın hazır olduğunu hissettiğinde etkin bir şekilde kullanıma hazır olan 88 inç 8K OLED TV'ye sahip. LG'lerden biraz daha pratik: LG'nin yerleşik mobilyalarından ziyade normal bir stand tasarımına (her iki ucunda bir ayak) sahip. Philips ayrıca 77 inçlik bir model üzerinde çalışıyor. Tahminimiz, kesinlikle en erken sonbahara kadar bunlar için bir lansman duymayı beklememeniz gerektiğidir.

Toshiba, 65 inçlik 8K konseptli bir TV'yi ortaya çıkardı. Bu TV, hızlı bir şekilde lansmanını planladığını ... Bu, 'Öngörülebilir gelecekte olmaz' demenin biraz ters bir yolu olabilir.

Sharp ayrıca bir set sergiledi (iki şirketin de aynı ana şirkete ait olması şaşırtıcı değil).

Hisense zaten bir 8K modeline sahip, ancak yalnızca belirli bölgelerde - henüz İngiltere veya ABD kıyılarını vurup vurmayacağını bilmiyoruz.

8K TV: Ne izleyebilirim?

Yerli, saf, 8K mı? Etkili hiçbir şey. Hollywood, son zamanlarda bile dijital olarak çalışırken bile 6K kamera kullanma eğiliminde olmuştur (ve daha önce önerdiğimiz gibi, eski filmler gerçekten yalnızca 6K'ya yeniden taranabilir, ancak daha sonra yükseltilebilirler, bu da oldukça etkili olabilir), bu nedenle içerik tam olarak patlamak üzere değil.

Japonya, Olimpiyat Oyunları için bu yıl halka açık ilk 8K yayınlarını denemek üzereydi, ancak bu açıkçası bir daha olmayacak. Benzer şekilde BT Sport, İngiltere'deki bir futbol maçının canlı 8K yayınını gösterdi ve 2020/2021 futbol sezonunu 8K'da özel kanallarda göstermeyi beklediğini açıkladı, ancak orada her şey havada pandemik bozulma da.

Şu anda 8K disk formatı için herhangi bir plan bulunmamaktadır. Vimeo'nun artık videolar için 8K desteği var ve YouTube bu şeylerin ön saflarında yer almayı seviyor, bu nedenle 8K akış, internetinizin bununla başa çıkabileceğini varsayarak gelecek gibi görünüyor.

Samsung, 8K'nın sınırlı bağlantı hızlarında aktarımını kolaylaştırmak için tasarlanmış ve özellikle ilginç olan ScaleNet adlı bir teknoloji geliştiriyor. Görüntüyü 4K'ya küçültmek için iletim ucunda bir 'AI', ardından ilkinin 8K'ya ölçeklendirmek için nasıl çalıştığını tam olarak bilen eşleşen bir 'AI' kullanarak çalışır - bu, normal bir sıkıştırma algoritmasından daha fazla ayrıntıyı korumalıdır. .

Makine öğrenimi sayesinde daha düşük çözünürlüklerden yükseltme çok gelişmiş hale geldiğinden, endüstrinin yerel çözünürlük endişesinden gitgide daha fazla uzaklaşabileceğini söylemeliyiz. 8K ekran yeterince iyi olduğu sürece, HD, 4K 6K veya tam 8K atsanız da bir avantaj sunmaya devam edecektir.

Yukarıdakilerin tümü yalnızca görüntüyü size ulaştırmayı çözer, ilk etapta kaydetmeyi değil! Şu anda 8K kayıt yapan ilk tüketici kameralarını görüyoruz:Samsung S20 UltraLG V60 ThinQ telefon ve Canon EOS R5 aynasız kamera gibi bunu içerir.

8K oyun: PS5, Xbox, PC

Eğer gülünç derecede güçlü bir PC'niz varsa, 8K'da oyun oynamak mümkün - iki (en azından) birlikte çalışan en son teknoloji grafik kartlarına ihtiyacınız olacak ve oynadığınız oyunların bunun için sağlam bir desteğe sahip olması gerekecek.

Her iki yeni nesil konsol -Sony PlayStation 5veXbox Series X- 8K'yı destekleyeceğine söz verdiler, ancak bunun her oyunun gerçek bir 8K çıktısına sahip olacağı anlamına gelmesini beklemeyin. Şu anda küçük kutularda bu güç seviyesi mümkün değil.

Ancak kesinlikle 8K HDMI desteğine sahip olacaklar ve etkileyici bir şekilde 8K'ya yakın görünen bir şey oluşturmak için akıllı yükseltme tekniklerini (şu anda PS4 Pro'nun bazı zorlu 4K oyunlar için kullanılana benzer) kullanabilirler. Zaman gösterecek.

Yani, gerçekten, çoğunlukla mevcut içeriği yükseltiyor olacaksınız. Ancak 4K videodan gerçekten iyi bir görüntü yükseltici ile, özellikle gerçekten büyük bir ekranda bu ekstra piksellerden en iyi şekilde yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yerel 8K kadar iyi görünmeyecek, ancak 4K'dan daha iyi görünecek ve büyük ekran boyutunda bu, sahip olmaya değer bir gelişme.

8K TV: Hangi HDMI kablosuna ihtiyacım var?

Şimdi bu önemli ve seksi bir soru. 2011'de DVD oynatıcınızla birlikte ücretsiz olarak gelenini kullanamazsınız, ancak 8K için gereken piksel sayısını tek bir kablo üzerinden itebilen yeni bir HDMI standardı var. Adı HDMI 2.1 ve önceki HDMI bağlantılarının üç katı bant genişliğine sahip.

HDMI 2.1, önceki HDMI bağlantılarıyla geriye doğru uyumludur, bu nedenle mevcut kablolarınızı kullanarak 4K veya Full HD için hepsi iyidir, ancak ona bir 8K kaynağı bağlamak istiyorsanız, yeni bir yüksek hızlı kabloya ihtiyacınız olabilir. Yeni bağlantı türünün tam bant genişliğini kullanmak için onaylanan kablolar Ultra Yüksek Hızlı HDMI olarak etiketlenir. Whoah.

8K TV: yükseltmeye değer mi?

Gerçekten olabilir, ama tahmin ettiğiniz nedenle değil. Normalde, büyük bir çözünürlük sıçraması gelir ve yeni çözünürlükte güzel videoları görebilmeniz için yeni sürüme geçmenizi öneririz… ancak burada durumun böyle olmadığını zaten söylemiştik.

Hayır, en iyi 8K TV'lerden birini (yani yukarıda listelenenleri) satın almanızın nedeni, TV teknolojisinin zirvesini temsil etmeleridir - bunları satın alın çünkü insanların bildiği en iyi hareket işleme, HDR performansı ve renk reprodüksiyonunu istiyorsunuz. Çözünürlükten bağımsız olarak mevcut en iyi TV'yi istiyorsanız satın alın.

Yine de bu, daha yüksek çözünürlüğün sizin için bir avantaj olabileceğini tamamen reddetmek anlamına gelmez. 8K TV'lerin genellikle 65 inçten büyük boyutlarda olmasının iyi bir nedeni var - 4K TV satın almaya kıyasla en büyük gelişmeyi burada göreceksiniz.

Ortalama büyüklükte bir evde yaşıyorsanız, maksimum 50 ila 65 inç TV ile, ekrana gerçekten yakın oturup her damlayı seçmek istemediğiniz sürece, yalnızca piksel sayısı için buna değmez. detay.

Ancak daha büyük bir alanınız varsa ve 70 inç + TV'lere (veya 98 inç 8K TV'ler olduğu için projektörlere) bakıyorsanız veya sadece en iyi TV teknolojisinin kullanılmasını istiyorsanız, o zaman bir 8K TV ciddiye almaya değer.

Currys'de 8K TV fırsatlarını görüntüleyin

John Lewis'te 8K TV fırsatlarını görüntüleyin

Walmart'ta 8K TV fırsatlarını görüntüleyin

Best Buy'da 8K TV fırsatlarını görüntüleyin