Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • 2020'de yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar

2020'de yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar

Pingtwitter'ün yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar resmi sıralamasına hoş geldiniz. Akustik gitarlar şu anda bir an yaşıyor: Görünüşe göre tanıdığımız herkes bir web kamerasının önünde oturuyor ve klasikleri veya kendi bestelerini patlatıyor. Bu insanlardan biri olmak istiyorsanız ya da sadece nasıl oynanacağını öğrenmek istiyorsanız, daha iyi bir zaman olamaz - sadece şu anda bunu yapacak vaktiniz olduğu için değil, çünkü YouTube'dan Fender Play'e kadar çevrimiçi kaynaklar, gitar öğretmenlerini evinize getiriyor.


İyi bir zaman olmasının başka bir nedeni daha var: akustik gitarlar hiç olmadığı kadar iyi. Tasarımlar klasik olabilir, ancak onları yapan teknoloji genellikle son teknolojidir. Eskiden çok çok daha pahalıya benzeyen ve kulağa benzeyen çok sayıda uygun fiyatlı gitar görüyoruz ve bu, her bütçeye sahip oyuncular için harika bir haber. Paranız her zamankinden çok daha ileri gidiyor. (Akustik konusunda hala emin değilseniz, aynı zamandayeni başlayanlar için en iyi elektro gitarlarveya deneyebilirsinen iyi klavye piyanoları).

Bu kılavuzda şu anda yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarları sıraladık. Size farklı türden oyuncular için farklı gitarlar vereceğiz: Küçük eller için 3/4 ölçekli gitarlar ve büyük sesler için dretnotlar, inanılmaz değer sunan gitarlar ve hissettikleri için öğrenmeyi seveceğiniz gitarlar ve sesi çok iyi.

Çamurluk Oyunu |3 aylık ücretsiz çevrimiçi dersler
Fender Play, birinci sınıf eğitmenlerden takip etmesi kolay video dersleri sunan popüler bir çevrimiçi öğrenme platformudur ve tamamen yeni başlayanlar için uygundur. Şu anda, gitar (veya bas veya ukulele) için 3 ay ücretsiz olarak öğreniminize başlayabilirsiniz.Anlaşmayı Görüntüle


Yeni başlayanlar için akustik gitarlar: En iyi seçimimiz

En iyi seçeneklerimize derinlemesine bir bakış için okumaya devam edin. Zamanında kısa mı? Yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarÇamurluk FA-115 II Korkusuz. Bu listedeki en ucuz gitar değil, ancak yine de 100 sterlin altında ve paranızın tam karşılığını veriyor. Harika tonu ve başlangıç ​​dostu yapısı sayesinde listemizin başında geliyor.

Ancak, şu anda bir Fender FA-115 II Savaş Gemisini elde etmekte sorun yaşayabilirsiniz - bu durumda iki numaralı seçimimize göz atmak isteyebilirsiniz: fan.go2jump.org/aff_c. Yeni başlayanlar için bir başka mükemmel gitar, bu mükemmel bir fiyat karşılığında iyi bir ses ve rahat bir çalma deneyimi sunuyor.


Yeni başlayanlar için akustik gitarlar: Nelere bakmalı

Akustik gitarlar, naylon telli klasik (aka İspanyol) gitarlardan başlayarak ve en küçük salon / salon boyutundan dev ve çok gürültülü jumbos ve dretnotlara kadar bir dizi çelik veya bronz telli akustikte hareket eden çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Boyut bilge, Orkestra, konser ve oditoryum gitarlar ortada oturur; gitar ne kadar büyükse, sesi de o kadar yüksek olur. Yeni başlayanlar için gitarlar genellikle 3/4 ölçekli versiyonlarda mevcuttur, bu da onları daha küçük eller için daha küçük ve daha çalınabilir hale getirir.

Nerede oynayacağınızı düşünmek önemlidir. Çalmanızı veya diğer müzisyenlerle birlikte performansınızı kaydetmeyi planlıyorsanız, bir amplifikatöre, PA'ya veya PC'ye bağlayabilmeniz için alıcıya sahip bir elektro-akustik düşünmeye değer olabilir.


Fiyat elbette önemlidir, ancak yanlış ekonomilere dikkat edin: Rahatsız olduğu veya kulağa kötü geldiği için çalmak istemediğiniz bir gitar kötü bir satın alımdır.

Akustik gitarları gerçekten farklı kılan şey tonlarıdır. Farklı ahşap türleri kulağa farklı gelir, bu nedenle örneğin maun derin, sıcak tonu ve netliğiyle ladin rengi ile ünlüdür. Üreticiler, maun gibi sert ağaçların tonunu ve hissini masrafsız olarak taklit etmelerini sağlayan yüksek basınçlı laminat (HPL) gibi malzemelerin kullanımı ile son yıllarda büyük atılımlar yaptılar. Maun ağacından yapılmış uygun fiyatlı bir akustik görürseniz, bu HPL olacaktır.

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: Fender FA-115 II Dreadnought

(Resim kredisi: Çamurluk)

1. Çamurluk FA-115 II Korkusuz

Büyük bir isimden büyük bir sese sahip büyük bir gitar, bu yeni başlayanlar için en iyi akustik gitardır

Teknik Özellikler
Tarz: Korkusuz Somun genişliği: 42.95mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ 100 sterlin altı bir gitar için şaşırtıcı derecede iyi bir ton + Harika başlangıç ​​dostu
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları için çok büyük olabilir-Rakiplerinden biraz daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c

İkinci nesil Fender FA-115, kesinlikle yeni başlayanlara yöneliktir: gitarın kendisine ek olarak bir konser çantası, bir gitar askısı, yaylılar, mızraplar ve çevrimiçi Fender Play eğitimlerine üç aylık ücretsiz abonelik, hepsi için 100 poundun biraz altında. Bütçeye göre inşa edildi - arka ve yanlar için ıhlamur ağacı var, boyun nato (nato maun yerine daha ucuz bir alternatif) ve klavye lamine parke - ancak masif ladin üst ve korkusuz şekli bol miktarda varlığa sahip olduğu anlamına geliyor ve bol miktarda hacim.


Pek çok bütçe gitarı korkusuz şekline gider, çünkü devasa hacmi ton eksikliğini telafi eder, ancak Fender siz de ondan topaklanmadığınızda mükemmel bir performans gösterir. Çok daha ucuza mal olan dretnotlar alabilirsiniz, ancak sesleri fark edilir derecede daha ince ve daha az ilgi çekicidir.

Harley Benton Delta Blues T

(Resim kredisi: Harley Benson)

2. Harley Benton Delta Blues T

Düşük fiyata iyi görünüm ve iyi ses

Teknik Özellikler
Stil: Seyahat Somunu genişliği: 43mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Çok ucuz + Küçük ve rahat
Kaçınılması gereken nedenler
-İnce ton-Bazı pürüzlü kenarlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c

Delta Blues T, tek başına veya bir kayış ve bir konser çantası içeren bir setin parçası olarak mevcuttur. Bu, nostaljik güzel görünüme sahip seyahat boyutunda bir gitardır ve güzel tınılı bronz on iki kalibrelik tellerle asılmıştır. Vücudun maun rengi, çarpıcı görünümlü koyu bir yüzey ve bir kara tahta klavye ve oldukça küçük bir gitar için şaşırtıcı derecede yüksek sesle geliyor. Bazı kenarlar biraz sert ve aksiyon yüksek, ancak bunu düzeltmek için yeterince kolay.

Delta Blues T iyi adlandırılmıştır, çünkü en iyi sesi blues ve bluegrass rengindedir. Bu çok parlak bir gitardır ve tonu kaçınılmaz olarak, örneğin sapele gövdeli ve maun tepeli Taylor BT2 Baby Taylor'dan daha incedir - ancak Baby Taylor fiyatının yaklaşık altı katıdır. İyi görünen, sesi iyi olan ve çok paraya mal olmayan bir gitar arıyorsanız, bu çok güçlü bir rakiptir.

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: Yamaha JR1

(Resim kredisi: Yamaha)

3. Yamaha JR1

Daha küçük ellere sahip insanlar için mükemmel bir ilk gitar

Teknik Özellikler
Stil: 3/4 ölçek hareket Somun genişliği: 43mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Küçük eller için ideal + İyi bir seyahat gitarı + Boyutuna göre iyi ton
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI dizeleri değiştirmek isteyeceksiniz Amazon Sitesini Ziyaret Edin

JR1, Yamaha'nın mükemmel bir ilk gitarıdır ve daha küçük eller için tasarlanmıştır: 3/4 ölçeği, her şeye ulaşmanın daha kolay olduğu anlamına gelir ve aynı zamanda kullanışlı bir seyahat gitarı olduğu anlamına gelir. Kaplumbağa kabuğu kazma koruyucusu ve siyah kenarlı ünlü Yamaha FG serisi folk akustik gitarları üzerine modellenen güzel bir şey.

JR1 tropik ton ağaçlarından yapılmıştır - kesin olanı üretim sırasındaki mevcudiyete bağlıdır, ancak en yaygın olanı meranti - ladin üst kısmı ile ve nato boynunun üstünde gül ağacı bir klavye vardır. Köprü gül ağacı, somun ve eyer sentetik kemiktir.

3/4 ölçekli gitarlar genellikle normal boyutlu olanlardan daha sessizdir ve düşük uçtan yoksun olabilir, ancak Yahama, benzer büyüklükteki birçok tekliften daha iyi olan hoş ve net bir ton sunar. Çoğu bütçe gitarı gibi, fabrika tarafından sağlanan dizelerden kurtulduğunuzda çok daha iyi ses çıkarır ve çalar.

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: Yamaha CS40 II

(Resim kredisi: Yamaha)

4. Yamaha CS40 II

Bir başka harika küçük Yamaha, bu sefer klasik formda

Teknik Özellikler
Stil: 3/4 ölçek klasik Somun genişliği: 48mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Küçük eller için yapıldı + Oynaması ve dinlemesi güzel + Naylon parmakları daha kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c

Kısa ölçekli bir Yamaha fikrini seviyorsanız, ancak gitarlarınızın naylon telli olmasını tercih ediyorsanız, CS40 harika bir seçimdir. 3/4 ölçekli bir gitardır - ölçek uzunluğu, normal 650 mm'ye kıyasla 580 mm'dir - bu nedenle daha küçük oyuncular veya daha küçük eller için biraz daha rahattır. JR1 gibi, nato boyunlu, sırtı ve yanları meranti ve gül ağacı klavyeli lamine ladin bir üst ve hem çalması rahat hem de dinlemesi güzel.

Bir kez daha küçültülmüş boyutlar, tam boyutlu bir gitara kıyasla biraz daha az hacim ve düşük uç anlamına gelir, ancak gerçekten çok fazla şey yoktur ve piyasanın bu ucunda bu gerçekten bir sorun değil. Dikkat edilmesi gereken tek bir şey var: çoğu klasik gitarda yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak işaretler yoktur ve bu Yamaha bir istisna değildir.

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: Martin LX1E

(Resim kredisi: Martin)

5. Martin LX1E 'Küçük Martin'

Ucuz değil ama her kuruşuna değer

Teknik Özellikler
Stil: Seyahat Somunu genişliği: 43mm Elektrik: Fishman Sonitone
Satın alma nedenleri
+ Güzel ses + Her yönden harika + Şaşırtıcı derecede yüksek sesle
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Başlangıç ​​için pahalı Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

İtiraf edeceğiz: Bu yeni başlayanlar için çok fazla para. Ama aynı zamanda, bir Martin için çok fazla gitar ve çok küçük bir miktar: Mevcut Martin'lerden bazıları 5.000 £ 'dan fazla tutuyor. Martin gitarlar efsanedir ve Little Martin, çalmaya devam etmek isteyeceğiniz türden bir gitardır. Sevgilinize, muhasebecinize veya vicdanınıza bunun bir yatırım olduğunu söyleyin.

LX1E, Martin serisine hakim olan oditoryum şekillerinden daha küçüktür. Sağlam bir Sitka ladin üst ve maun yüksek basınçlı laminat kenarlara sahip bir elektro-akustiktir. 23 'ölçek uzunluğuna sahip seyahat boyutunda bir gitar, ancak nispeten küçük boyutlarına rağmen gerçekten iyi yansıtıyor - ve tüm Martins gibi, çok sayıda alçak uçlu gerçekten hoş ve sıcak bir sese sahip. Bir amplifikatör aracılığıyla da kulağa hoş geliyor: Fishman Sonitone T alıcı sistemi sessizdir ve etkileyici ayrıntılar sunar.

Martin Smith W-100 Akustik Gitar Kiti

(Resim kredisi: Martin Smith)

6. Martin Smith W-100 Akustik Gitar Kiti

Özellikle öğrenciler için tasarlanmış gösterişten uzak bir akustik

Teknik Özellikler
Tarz: Orkestra Somun genişliği: Belirtilmemiş Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Çok ucuz + Temel unsurlarla birlikte gelir + Çok büyük değil
Kaçınılması gereken nedenler
- Etkileyici olmayan ses tonu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Bu Martin, yukarıdaki Martin ile karıştırılmamalıdır: Martin Smith gitarları tamamen farklı bir şirketten, gitar öğrencileri için tasarlanmış ve uygun fiyatlı olacak şekilde üretilmiştir, bu yüzden onları Costco ve cadde perakendecileri gibi yerlerde bulma eğilimindesiniz. gitar dükkanlarından daha fazla. W100 son derece ucuz ve pakette sadece gitar değil, bir kayış, mızrap, yedek tel seti, eğitim DVD'si ve bazı çevrimiçi dersler de var.

Gövde, ladin üst, gül ağacı boyun ve klavye ile ıhlamur ağacıdır. Kesilmiş tasarım ve orkestra şekli, tam boyutlu olmasına rağmen (39 ') çoğu küçük oyuncu için hala rahat olduğu anlamına gelir ve büyük boyut, iyi projeksiyon yaptığı anlamına gelir. Elbette bir Martin gibi görünmüyor, ancak çok düşük fiyatı, sıkı bir bütçeyle mutlak yeni başlayanlar için çok iyi bir seçim olduğu anlamına geliyor.

Harley Benton D-120TB

(Resim kredisi: Harley Benton)

7. Harley Benton D-120TB

Küçük bir miktar para için büyük bir gitar

Teknik Özellikler
Tarz: Korkusuz Somun genişliği: 42,5 mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Son derece ucuz + Çok yönlü iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz ses için çok büyük - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c

Bundan daha pahalı olmayan aynı boyutta iyi bir akustik bulmada bol şans: Harley Benton inanılmaz derecede düşük bir fiyata çok yönlü iyi bir başlangıç ​​gitarı buldu. Buradaki D, korkusuz anlamına gelir: büyük ve gürültülü olacak şekilde tasarlanmış bir gitar tarzıdır.

Gitar, lamine ladin üst kısmı ve gül süslemeli klavye ile maun ağacından yapılmıştır; Bu, gül ağacına benzeyen işlenmiş bir akçaağaç ağacıdır. Fabrikada 0,10 ila 0,47 dizelerle birlikte gelir ve çoğu bütçe gitarda olduğu gibi bunlardan hemen kurtulmanızı öneririz. Teller normalde ekstra hafif olarak tanımladığınız şeylerdir: dretnotlar genellikle bunlardan çok daha ağır tellere sahiptir ve ses, sonuç olarak olabileceğinden daha az yankılanır ve heyecan vericidir.

D-120TB çok eğlencelidir, ancak dretnotlar oldukça büyük gitarlar ve bazı kadınlar için otururken veya daha küçük kollu oyuncular için rahatsız edici olabilir: eğer öyleyse, salon, orkestra veya seyahat gitarları muhtemelen daha rahat olacaktır .

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: Fender CD-60S All Mahogany

(Resim kredisi: Çamurluk)

8. Çamurluk CD-60S Tümü Maun

Bu Çamurluk çok daha pahalı bir gitar gibi görünüyor ve ses çıkarıyor

Teknik Özellikler
Tarz: Korkusuz Somun genişliği: 43mm Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Güzel yapılmış + Çekici kaplama + İyi ton
Kaçınılması gereken nedenler
-Rakiplerinden biraz daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Fender bugünlerde gerçekten çok hoş akustik gitarlar yapıyor ve All Mahogany, stil ve sesin kazanan bir karışımı. Koyu renkli ahşabı, eski bir bluesman'ın ellerinden koparılmış gibi görünen mevcut akustik trendine uyuyor ve bir dretnot olduğu için bol miktarda alçak uçlu büyük, zengin bir ses sunuyor. Yine de sadece Wonderwall'u tıngırdatmak için değil: parmakla seçmek için güzel ve net ve sesi ahşap eskidikçe olgunlaşmalı. Oynaması çok rahat, ancak boyutu küçük oyuncular için uygun olmayabilir.

Genellikle daha ucuz akustik gitarların korkunç tellerle geldiğini ve onları güzelleştirmek için biraz dikkat gerektiğini göreceksiniz, ancak burada durum bu değil: CD-60S, Fender'ın kendi Dura-Tone dizileriyle birlikte geliyor ve tel yüksekliği sağ. Diğer bazı bütçe dretnotlarından biraz daha pahalı ama ağırlığının çok üstünde.

Tanglewood Crossroads TWCR O E

(Resim kredisi: Tanglewood Crossroads)

9. Tanglewood Crossroads TWCR O E

Bankayı bozmayacak gerçekten güzel bir elektro-akustik

Teknik Özellikler
Tarz: Orchestra Somun genişliği: 43mm Elektrik: Tanglewood EX-4
Satın alma nedenleri
+ Harika bir fiyat için elektro-akustik + Sıcak ton + Muhteşem görünüm BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Burada önerdiğimiz akustiklerin çoğu standart akustik veya klasik gitarlardı, ancak bir bilgisayar, bir amplifikatör veya bir PA sistemi aracılığıyla da çalabileceğiniz bir akustik elde etmek için çok para harcamanıza gerek yok. Bu Tanglewood, maun gövdesi ve tepesi sayesinde muhteşem görünüyor - Tanglewood bu bitişe Whiskey Barrel Burst diyor - ve gerçekte olduğundan çok daha pahalı görünüyor. Bu orkestra şekilli bir gitardır, bu yüzden korkusuz bir gitardan daha küçük ve kıvrımlıdır, ancak tipik bir seyahat boyutlu gitardan daha büyük ve daha yüksektir.

Elbette görünüş her şey değildir. Tanglewood da kulağa hoş geliyor. Maun, ona beklediğinizden daha sıcak, daha derin bir ton verir ve üç bantlı EQ, elektro-akustik gitarlardan aldığınız sertliğin çoğunu kesmenizi sağlar. Yerleşik tuner de olması güzel.

İşte bir Tanglewood satın almak için başka bir iyi neden: ana cadde mağazaları kapalıyken, çevrimiçi satışlardan elde edilen perakende karını size en yakın Tanglewood perakendecisine bağışlayacak.

yeni başlayanlar için en iyi akustik gitarlar: John Lewis and Partners Wooden Acoustic Guitar

(Resim kredisi: John Lewis and Partners)

10. John Lewis ve Ortakları Ahşap Akustik Gitar

Asla bilerek bunaltıcı değil, ama fiyat için güzel

Teknik Özellikler
Tarz: Klasik Somun genişliği: Belirtilmedi Elektrik: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten ucuz + Parmak dostu naylon ipler
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçekten ucuz-Burada iyi bir zaman için, uzun bir süre değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARISiteyi ziyaret et

Deneyimlerimizden biliyoruz ki, eğer bir ebeveynseniz, genellikle kendinizi bir rafta veya bir köşede toz toplayan şeylere harcarken bulursunuz. Bu, müzik aletleri için de geçerlidir, özellikle çocuklar büyüdüklerinde gitar tanrıları veya tanrıça olmak istedikleri için okul onlara bunu söylediği için öğreniyorlarsa. Bir gitara ihtiyacınız varsa ancak olabildiğince az harcamak istiyorsanız, bu basit ama mükemmel şekilde çalınabilir naylon telli akustiği düşünmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Daha küçük oyuncular için üretilmiştir (John Lewis, altı yaş üstü olmasını önerir) ve naylon teller, çelik parmaklardan çok küçük parmakları daha bağışlayıcıdır.

Bu, John Lewis'in çocuklara sunduğu en ucuz akustik değil - yarı fiyatına küçük bir 'mini gitar' var - ama bu daha iyi bir boyut ve yine de çok ucuz: Sinemaya yapılan bir aile gezisi ile neredeyse aynı maliyet.