Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Super Bowl 55'ten en iyi reklamlar: Sıralanmış 2021 büyük oyun reklamları

Super Bowl 55'ten en iyi reklamlar: Sıralanmış 2021 büyük oyun reklamları

Amerikan futbolunun ana etkinliği ve ABD'deki milyonların yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar için temel izleme etkinliğidir. Pazar gecesi Tampa Bay Buccaneers, Kansas City Chiefs'i yenerek Super Bowl 55'i kazandı.

Geçen yıl 148,5 milyon izleyici 'The Big Game'i izledi ve bu yıl şahsen katılanların ve partilerden kaçınanların sayısı daha da artabilir.

COVID önlemleri nedeniyle, Florida, Tampa'daki Raymond James Stadyumu, bu yıl sıkı çalışmaları için ücretsiz bilet verilen 7.500 aşılı sağlık çalışanını da içeren 25.000 kişilik üçte bir kapasiteye izin veriyor. Sınırlı sayıda mevcut olan biletler, bir seferde 6.000 ila 85.000 ABD Doları arasında satılmaktadır.

Bu yılın ana etkinliği, bloktaki nispeten yeni çocuk olan oyun kurucu Patrick Mahomes ile 10. Super Bowl'da ve neredeyse 20 yaş büyük olan Tom Brady arasında bir yaş savaşıydı.


Ancak, oyunlar arasında reklam aralarında gerçekleşen başka bir savaş var. Bu kadar büyük bir kitleye sahip olan reklamcılar, bir slot için prim ödüyor. Geçen yıl 30 saniyelik bir yayın süresi yaklaşık 5,6 milyon dolara mal oldu.

Bu kadar yüksek riskler, ancak büyük potansiyel kazanımlar ile şirketler sadece mevcut TV kampanyalarını kullanmıyorlar. Bunun yerine, öne çıkmalarına yardımcı olmak için yeni, bazen tek seferlik parçalar oluşturmak için milyonlar daha harcıyorlar.


Sonuç, Don Draper'ın adını koymaktan gurur duyacağı bir reklamcılık şaheseridir. Mizah ve şöhret uzun zamandır burada tercih ediliyor olsa da, son zamanlarda karışımda daha fazla duygu ve marka aktivizmi gördük.

2021 için, bir yıl süren pandemi, politik ve sosyal bölünmenin ardından ortaya çıkan markalar da değişti. 2021 listesinde eksik olan Budweiser, Coca-cola ve Hyundai - Super Bowl reklamcılığının önceki tüm dayanak noktaları. Bunun yerine, burrito devleri Chipotle, araba satın alma web sitesi Vroom ve Reddit kullanıcılarının düşmanı Robinhood'dan yeni görünümler var.


Bu yılki oyun hype'ı karşılamamış olabilir, ancak reklam aralarındaki yetenek bir kez daha etkiledi. Reklamların yanı sıra M Night Shyamalan'ın yeni filmi Old ve Eddie Murphy'nin Coming2America'daki dönüşü için fragmanlar da vardı. Aşağıda, Super Bowl 55'in canlı yayınında öne çıkan gecenin en iyi reklamlarını sıraladık. İyi eğlenceler!

En iyi Super Bowl 55 teknoloji reklamları

1. Amazon Alexa ustalığı. Michael B Ürdün

Creed ve Black Panther oyuncusu Michael B Jordan, kendi kişisel Alexa'nız olur.

2. Logitech ustalığı. Küçük Nas X

ABD'li rapçi Little Nas X, yalnızca bu reklamı seslendirmekle kalmayıp, aynı zamanda yeni şarkısı 'Call Me By Your Name'i de takdim ettiği için mantığa meydan okumamızı söylüyor.

3. General Motors ustalığı. Will Ferrell, Awkwafina ve Kenan Thompson

Efsanevi Will Ferrell'e, GM'nin EV'ler için yeni ultium pilini tanıtan Norveç yarışında komedyenler Awkwafina (Çılgın Zengin Asyalılar) ve Kenan Thompson (Saturday Night Live) eşlik ediyor.


4. Verizon

Sayısallaştırılmış bir Samuel L Jackson, Verizon'un Ultra geniş 5G ağını tanıtıyor

5. Dindar

Vroom, bu reklamda bir bayiden araba almanın acısını korku filmi işkence sahnesine dönüştürüyor.

6. Klarna

Maya Rudolph, Klarna'nın dört küçük ödeme hizmetinde ödemesini teşvik etmek için dört minyatür kovboy rolünde.

7. Robinlik

Hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood, GameStop sorunlarından sonra itibarını yükseltmek amacıyla bu Super Bowl reklamında hepimizin yatırımcı olduğumuzu söylüyor.

8. T-Mobile ustalığı Anthony Anderson

Aktör Anthony Anderson, Kansas City Chief Tight End Travis Kelce'den biraz yardım alan annesine karşı bir aile futbolu maçı düzenliyor.

9. SquareSpace ustalığı. Dolly Parton

Dolly Parton, klasik Çalışma 9'dan 5'e, web sitesi yaratıcısı SquareSpace'i tanıtmak için 5'ten 9'a kadar kaydeder.

10. Cadillac Lyriq tamamen elektrikli araç

Timothée Chalamet, Cadillac'ın yepyeni elektrikli otomobilinde Winona Ryder ile birlikte Edgar Scissorhands'ı (Edward'ın oğlu) canlandırıyor.

En iyi Super Bowl 55 diğer reklam

1. Uber, Wayne'in Dünyası ve Cardi B ile Yiyor

2. Mila Kunis, Ashton Kutcher ve Shaggy ile Cheetos

Bud Bud Lite

4. Matthew McConaughey ile Doritos

5. Bud Lite Seltzer

6. Pringles

7. M & Ms ustalığı. Dan Levy

8. Gelgit ustalığı. Jason Alexander

9. Jeep ustalığı. Bruce Springsteen

10. Toyota

Toyota, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Team USA ile ortaklığına odaklanıyor.

11. Guinness başarısı. Joe Montana

12. Jimmy John'un başarısı. Brad Garrett

13. Stella Artois ustalığı. Lenny Kravitz

14. Ford

Ford, bu yılki Super Bowl reklamı için çizgiyi korumamızı ve COVID-19 ile mücadelede güçlü bir şekilde bitirmemizi istiyor.

15. Chipotle

16. Michelob Ultra

17. Devlet Çiftliği Sigortası

18. Eskizciler

19. Michelob Seltzer

20. Gerçekten

21. Hızlı

22. Rockstar Enerji İçeceği feat. küçük bebek

23. Dr Squatch

24. İlham 4 uzay görevi

25. Doordash feat Susam Sokağı

26. Rocket Mortgage feat Tracy Jordan

27. E*Ticaret

28. Beşrr

29. Bas Pro Mağazaları

30. Scotts Mucizesi-Gro