Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Telefonunuzda görüntülü görüşme için en iyi uygulamalar

Telefonunuzda görüntülü görüşme için en iyi uygulamalar

Modern teknolojinin harikaları sayesinde, dünyanın herhangi bir yerinden, sadece telefonunuzu kullanarak, sevdiğiniz kişilerle görüntülü sohbet edebilirsiniz. Başlamak için internet bağlantınız için zaten ödediğiniz paranın dışında, genellikle de ücretsizdir.


Üzerinde tonlarca uygulama varAndroidveiosbu, sizi seçtiğiniz bir kişiye bağlayacaktır, ancak bazıları diğerlerinden daha iyidir ve bu nedenle en iyi araçlarımızın bu listesini bir araya getirdik. Hepsi güvenilir performans, özellik paketleri ve kolay kurulum sunar.

FaceTime

FaceTime, arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü görüşme yapmak için harika bir seçimdir - tabii ki konuşmak istediğiniz herkesin yanında bir iPhone, iPad veya Mac'in olması şartıyla. Android için (ya da Windows için) FaceTime uygulaması yok ve birinin ortaya çıkmasını beklemiyoruz.

Bir Apple cihazına sahip olma kriterlerini karşılıyorsanız, FaceTime'ın kullanımı çok kolaydır ve arama bekletme özelliğini içerir (böylece zaten sohbet ediyorsanız ikinci bir aramayı beklemeye alabilirsiniz). 'Hey Siri, FaceTime ...' ve ardından bir ad söyleyerek Siri'nin aramalarınızı da yapmasını sağlayabilirsiniz.


İOS 11 sayesinde artık bir FaceTime aramasında ekran görüntüleri ve Live Photos çekebilirsiniz, ancak uygulamanın sınırlamaları yok - iOS ve macOS'un yalnızca yönünden daha önce bahsetmiştik, ancak FaceTime da sadece bire bir. bir ve grup görüntülü görüşme desteklenmiyor.

FaceTimeiçin ücretsizios


Google Duo

Google Duo, Google'ın FaceTime'a cevabı, ancak 2016'dan beri bizimle birlikte. Kısa geçmişi boyunca, gerçekten ihtiyacınız olmayan birçok özellik eklemek yerine kaygan ve istikrarlı bir deneyim sağlamaya odaklanıyor.


FaceTime gibi, uygulama (Android veya iOS) telefonunuzun geri kalanıyla sıkı bir şekilde bütünleşir ve arama yapmak için kişilerinizden birini seçmek çocuk oyuncağıdır. Ayrıca FaceTime gibi, bir seferde bir kişiyle arama yapmakla sınırlısınız - grup video görüşmeleri seçeneği yoktur.

Güzel bir özellik, arama gelirken arayanın video önizlemesini görebilmenizin yoludur ve Google, zayıf bir durumda olduğunuzda bile video ve ses kalitesinin yükselmesini sağlamak için akıllı bir sıkıştırma algoritması kullandığını söylüyor (3G ) Wi-Fi veya 4G yerine bağlantı.

Google Duoiçin ücretsiz play.google.com/store/apps/detailsveios

Facebook haberci


Facebook'un Messenger'ı ayrı bir uygulamaya dönüştürme kararı geçmişe bakıldığında çok akıllıca bir karar oldu ve Messenger şu anda piyasadaki en yetenekli iletişim uygulamalarından biri - olmadan da kullanabilirsinizHaber Kaynağının karmaşasıve Facebook'un sunduğu diğer her şey.

FaceTime ve Google Duo'nun aksine, yerleşik metin mesajlaşma ve fotoğraf paylaşımının yanı sıra, normal görünümünüz kesmiyorsa yüzünüze uygulayabileceğiniz her türden çılgın çıkartma ve efektlere sahip olursunuz. Messenger'ı kurmuş olan herhangi birine görüntülü (veya sesli) arama yapabilirsiniz.

Apple ve Google'ın uygulamalarına göre, bir video görüşmesine 50'ye kadar kişi eklemenize izin verme avantajına sahiptir (bu kadar çok arkadaşınız varsa). Olumsuz tarafı, kullanımda modern Apple FaceTime ve Google Duo'dan daha dağınık ve şişkin hissettiriyor.

Facebook haberciiçin ücretsiz play.google.com/store/apps/detailsveios

Skype

Görüntülü görüşme uygulamalarının tecrübeli ve Microsoft sayesinde hala güçlü olan Skype, bir görüntülü sohbet uygulamasından isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi ve ayrıca pek çok ek özelliği sunar - eğer hazırsanız normal telefon hatlarını arama yeteneği gibi ayrıcalık için ekstra ödeme yapın.

Görüntülü görüşme söz konusu olduğunda, ücretsiz olarak bire bir veya grup görüşmeleri yapabilirsiniz ve bant genişliğiniz ne olursa olsun internet bağlantınızdan en iyi şekilde yararlanmak için genellikle Skype'a güvenebilirsiniz. İtirazın yanı sıra Windows ve macOS için eşleşen masaüstü uygulamaları da var.

Skype ayrıca anlık mesajlaşma özelliklerinin yığınları halinde paketleyerek zamanla hareket etmeye çalışıyor, böylece kişilerinize çıkartmalar ve GIF'ler gönderebilir ve Snapchat ve diğer uygulamalardaki Hikayeler özelliğiyle eşleşen gününüzden 'önemli anları' bir araya getirebilirsiniz. .

Skypeiçin ücretsiz play.google.com/store/apps/detailsveios

Google Hangouts

Duo'nun lansmanından bu yana, Google daha çok eski Hangouts uygulamasıyla iş kullanıcılarını hedefliyor gibi görünüyor, ancak gerçekten herkes için kaliteli bir seçenek olmaya devam ediyor. Duo'nun aksine, birden çok kişiyi ücretsiz olarak arayabilirsiniz ve bu, yine de doğrudan Gmail ve diğer Google hizmetlerine uyar.

Web'de Hangouts'un daha önce hiç karşılaşmamış olabileceğiniz bağımsız bir sürümü de vardır, bu nedenle, sizin veya kişilerinizin kullanması muhtemel hemen hemen her platformda kullanılabilir olmak için puan alır. Aynı zamanda güvenilir ve kullanımı istikrarlı olduğu için bir ün kazandı.

Hangouts'u kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız var, bu yüzden herkese uygun olmayabilir, ancak bunun için çok şey var. Hangouts, ek bir ücret karşılığında metin tabanlı anlık mesajlaşma, çıkartmalar ve normal telefon numaralarını arama desteği de dahil olmak üzere birçok ek özellik içerir.

Google Hangoutsiçin ücretsiz play.google.com/store/apps/detailsveios

Snapchat

Bir çok sosyal medya uygulamasının bugünlerde ona bağlı bir görüntülü arama bileşeni var ve burada bunların hepsinden bahsetmek için yerimiz yok. Kaybolan fotoğraf uygulamasının video görüşmeleri yapmak için kullanılabileceğini fark etmemiş olabileceğiniz için Snapchat'ten bahsedeceğiz.

Yalnızca bire bir video görüşmeleri desteklenir ve bir arkadaşınızın adına ve ardından video görüşmesi düğmesine dokunarak birini başlatabilirsiniz. Snapchat'i normal şekilde kullanmaya devam ederken lens takabilir, kameralar arasında geçiş yapabilir ve hatta aramayı daha küçük bir pencereye en aza indirebilirsiniz.

Elbette Snapchat size diğer tüm sosyal medya güzelliklerini de verir: bir arkadaş veya arkadaş gruplarıyla metin tabanlı sohbetler, kaybolan fotoğraflar ve videolar, kişilerinizin nerede olduğunu görmek için Snap Haritası, son 24 saati özetlemek için Hikayeler sayfası , ve bunun gibi.

Snapchatiçin ücretsiz play.google.com/store/apps/detailsveios

  • Bunu beğendin mi? İşte arkadaşlarınızla sosyalleşmenin birkaç yolu daha