Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Vlog çekimi için en iyi kamera aksesuarları

Vlog çekimi için en iyi kamera aksesuarları

Video klip çekmek, hatta kendi filmlerinizi ve belgesellerinizi yapmak hiç bu kadar kolay ve ucuz olmamıştı. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey iyi bir kamera veya alternatif olarak yeni bir akıllı telefon, özellikle de YouTube'a bazı içerikler eklemek istiyorsanız her ikisi de işi halledecek.


En iyi vlog kamerasını arıyorsanız, aşağıdaki Pingtwitter'ün kılavuzuna göz atmalısınız:

Yine de kamera hikayenin sadece bir parçası, çünkü videografi tekniğinizi mükemmelleştirmek için temel film yapımı aksesuarları koleksiyonumuzdan büyük ölçüde yararlanacaksınız. İlk olarak… her şey sesle ilgili…

Kötü ses çoğu zaman bir film yapım prodüksiyonunun ana düşüşüdür. Bu nedenle, insanların söylediklerini yakalamanızı sağlamak için ek bir mikrofona yatırım yapmak çok önemlidir. Yerleşik mikrofonlar genellikle yetersizdir ve diyaloğu net bir şekilde algılamak için genellikle birinin sesinden çok uzaktır.

Vlog çekmek için en iyi 12 film yapım aracı


1. RØDE VideoMic GO Kameralı Mikrofon

Ses için en iyisi

Satın alma nedenleri
+ En kaliteli + Son derece çok yönlü 55 £ Amazon'da Görüntüle 72,60 £ Amazon'da Görüntüle 104,75 £ Amazon'da 3 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Ses düzeylerini tam o anda alamazsanız, çekiminizi düzenlemek söz konusu olduğunda bu eksik kaliteyi kesinlikle ekleyemezsiniz. Piyasadaki en iyi markalardan biri RØDE'dir ve her türlü film yapımı ve ses kayıt görevine uygun çok çeşitli yüksek kaliteli mikrofonlar üretirler. RØDE VideoMic GO On Camera Mikrofon uygun fiyatlı, güçlü, iyi yapılmış ve 3,5 mm mini jakı sayesinde her türlü cihazla eşleştirilebildiği için mantıklıdır.


2. RØDE DeadCat GO Mikrofon Rüzgar Kalkanı

Kristal netliğinde ses sizin olabilir

Satın alma nedenleri
+ Çok uygun fiyatlı + İyi yapılmış 15,99 £ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Benzer şekilde, RØDE DeadCat GO Mikrofon Rüzgar Kalkanı, VideoMic için ideal bir eklentidir. Bu kabarık bağlantı, rüzgar sesini ve diğer rahatsız edici sesleri azaltmaya yardımcı olur, bu da sesinizin net ve net çıkmasını sağlar.


3. Walimex Video Rig CamFloPod

Düzgün çekime merhaba deyin

Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü + Kullanımı kolay 149,29 £ Amazon'da Görüntüle

Sırada, film çekerken pürüzsüz ve kusursuz çekimler yapmak isteyeceksiniz, bu nedenle bir video donanımı çok fazla anlam ifade ediyor. Kameranızı veya telefonunuzu, hareket halindeyken çekim yapmanıza ve ortaya çıkan çekimleri bozan çok sayıda sarsıntı ve çarpmadan kaçınmanıza olanak tanıyan bir yuvaya monte edersiniz. Bir DSLR kamera için Walimex Video Rig CamFloPod iyi bir örnektir, ancak bunları akıllı telefonlar için de alabilirsiniz.

4. Zhiyun Pürüzsüz 3 3 Eksenli El Gimbal

Olağanüstü video ve süper kaygan kayıt

Satın alma nedenleri
+ Süper pürüzsüz kayıt + Kaliteli mühendislik Amazon 12 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Akıllı telefon sabitleyicinin en iyi örneği Zhiyun Smooth 3 3-Axis Handheld Gimbal'dır. Bu doğal küçük kit, 3 fırçasız motora, 3 eksenli 360 derece sınırsız dönüşe sahiptir ve en ucuz seçenek olmasa da, hemen hemen her türlü senaryoda telefonunuzdan ipeksi pürüzsüz görüntüler sunar.


5. Beastgrip Pro

İyi, evrensel bir seçenek

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda bağlantıya izin verir + Bir lense ekler £ 152,51 Amazon'da görüntüleyin 195,66 £ Amazon'da görüntüleyin 118 Amazon müşteri incelemeleri

Diğer bir çok yönlü seçenek ise, gemide geniş açılı bir lens bulunan koruyucu bir çerçeve kadar gimbal olmayan evrensel bir akıllı telefon kamera donanımı olan Beastgrip Pro'dur. Ayrıca, LED ışıklar ve mikrofonlar gibi diğer kit parçalarını takmanıza da olanak tanır, böylece tüm donanımınızı tek bir sağlam platformda tutabilirsiniz.

6. Manfrotto 055 Alüminyum Tripod

Sağlam, sağlam bir çekim platformu

Satın alma nedenleri
+ Sabit çekimler sağlar + Uygun fiyatlı seçenek Amazon 763 Amazon müşteri incelemelerine bakın

Sabit çekim için bir tripod gitmenin yoludur. Manfrotto, hemen hemen her fotoğrafik kit ile çalışan geniş bir yelpazeye sahiptir. Hafiftirler, taşınabilirler ve kullanımı kolaydır, aynı zamanda çekimlerinizi de değiştirirler. Ayrıca, hemen hemen her bütçeye uygun bir tane alabilirsiniz.

7. Rotolight Neo 2

Işık olsun

Satın alma nedenleri
+ Saygın marka + Üstün aydınlatma 159 £ Amazon'da görüntüle 199 £ Park Kameralarında Görüntüle 81 Amazon müşteri yorumu

Harika ses ve süper sabit çekimle, film yapımındaki hüneriniz her dakika gelişecek. Kit cephaneliğinize gerçekten dikkate almaya değer bir başka ekleme de aydınlatmadır. Gün ışığında bile pek çok sahne, gerçekten işin kendisi olan bir LED ışık olan saygın Rotolight Neo 2'nin sağladığı üstün kaliteli kenar ile daha iyi görünecek.

8. Samsung 64 GB EVO Plus Sınıf 10 Mikro SDHC

En iyi depolama çözümü

Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı + Hızla okur ve yazar Amazon 308 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Tüm bu görüntüleri yakalamak, hafızayı da oldukça hızlı bir şekilde yiyeceğiniz anlamına gelecektir. Neyse ki, tüm ceplere uyacak sayısız kart seçeneği ile depolama ucuz ve bol. Güçlü yeni Samsung 64GB EVO Plus Class 10 Micro SDHC adaptörlü, hızlı okuma / yazma özellikleriyle dikkate alınması gereken bir seçenektir.

9. Atomik Ninja Cehennemi

Profesyonel düzeyde bir kit parçası

Satın alma nedenleri
+ Kristal netliğinde ekran + Geniş kayıt alanı Amazon 12 Amazon müşteri incelemelerine bakın

Çekiminiz konusunda ciddiyseniz, kit listesi için başka bir öğe de Atomos Ninja Inferno gibi bir alettir. Bu, alan kaydedici ve monitör olarak bilinen şeydir, bu nedenle, bulunduğunuz yerdeyken nesnelerin sinematik bir görünümünü elde etmenizi ve bu yüksek çözünürlüklü sahneleri yerleşik bellek aracılığıyla yakalamanızı sağlar. HDMI bağlantı noktaları vardır, 7.1 '' ekrana sahiptir ve Panasonic GH5 gibi bir şeyden 4Kp60 kaydının tüm potansiyelini ortaya çıkarır.

10. Koolertron Sihirli Kol

Yer çekimi için mükemmel

Satın alma nedenleri
+ Kurulumu kolay + Sağlam yapı Amazon 13 Amazon müşteri incelemesine bakın

Durağan film yapımcılığınıza harika bir görsel çekicilik katmak ister misiniz? Koolertron oyuncak arabası gibi bir alet, aynı anda hem hareketlilik hem de pürüzsüz çekim sağlamak için mükemmeldir. Kameranızı bunun üzerine monte edersiniz ve daha sonra bu durumda Canon 5D2, 60D, 7D ve 550D gibi modeller için hareketli çekimler yapmak için kullanılabilir. Bu aksesuarları hemen hemen her kamera için alabilirsiniz.

11. Konova Kamera Kaydırıcı arabası K2

Bir profesyonel gibi kaydırın ve takip edin

Satın alma nedenleri
+ Profesyonel sonuçlar sağlar + Çok yönlü kurulum Amazon 101 Amazon müşteri incelemelerine bakın

Herhangi bir görüntüye üretim değeri katmanın bir başka harika yolu da kaydırıcıya yatırım yapmaktır. Konova Camera Slider dolly K2 100cm, bu tür bir kitin güzel bir örneğidir. Kameranızı üzerine monte ettiğiniz etkili küçük bir yoldur ve daha sonra gerçek bir profesyonel sinema veya TV prodüksiyonu görünümüyle sorunsuz izleme çekimlerinin yakalanmasını sağlar. Çok çeşitli açılarda ve hatta dik olarak kullanılabilirler.

12. Neewer Alüminyum Alaşımlı Kamera Film Video Kafes Kiti Film Yapım Sistemi

Tam bir kit seçeneği

Satın alma nedenleri
+ Sonsuz kapsam sunar + Takip odağı sağlar 41,99 TL Amazon 380 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Son olarak, gerçekten profesyonel olmayı hedefliyorsanız, Neewer Alüminyum Alaşımlı Kamera Film Video Kafesi Seti Film Yapım Sistemi gibi bir şey görülmeye değer. Bu, Canon, Nikon, Sony veya Olympus gibi bir fotoğraf makinesi kullanıyorsanız size ekstra prodüksiyon performansı sağlayacak bir donanım ve aksesuar yapısıdır. Sistem, üzerine diğer aksesuarları monte etmenize izin verir ve ayrıca bir sonraki YouTube videosuyla gerçekten etkilemeyi hedefliyorsanız ekstra prodüksiyon değeri sağlayan takip odaklama özelliği sunar.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın