Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi kamp tencere seti 2020: harika dış mekanlar için kompakt, akıllı pişirme ve yemek setleri

En iyi kamp tencere seti 2020: harika dış mekanlar için kompakt, akıllı pişirme ve yemek setleri

Hacimli, eskimiş, kamp tencere ve tavalarınızı değiştirmeniz mi gerekiyor? Doğru yerdesiniz. Bir dizi farklı kullanım durumu için en iyi kamp tencere setlerini topladık.

Bir tencerede köpüren akşam yemeğinin sesi, serin bir sabah taze kahvenin ve sıcak kahvaltının kokusu çoğu zaman en iyi açık hava anları arasındadır - aynı zamanda temel ihtiyaçları sağlar. Açık havada ocakta sıcak bir yemek hazırlamadan gelen gerçek bir kendi kendine yeterlilik duygusu vardır ve uzaktaki bir otoparkta hızlıca bir fincan çay yapmak bile gerçek fincanla orantısız büyülü anlar ve zengin ödüller sağlayabilir. içerik.

Eski, yedek bir tava ve plastik kupa ile idare edebilirsiniz, ancak en iyi kamp tencere setleri yerden tasarruf etmek, ağırlığı azaltmak ve tüm dış mekan beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmıştır. Şunlardan biriyle kendinizi hazırladıysanızen iyi kamp sobaları, bir sonraki adım tencere oyununuzu geliştirmek.

Kamp tencere pazarı, poundshop'taki genel bataklık standardı tavalar arasında bazı gerçek mücevherlerle beklediğiniz kadar geniş. Beklediğiniz gibi, zorlu kış koşullarında tek başına dağ kamplarından, evin tüm mod eksilerini barındıran aile arabası kampına kadar hemen hemen her durum ve kullanım için mükemmel bir kamp tencere seti vardır. Her zevke uygun bir kamp tencere seti sağlamak için buradaki tüm aralığı kapatmaya çalıştık.


En iyi kamp tencere seti: ne aranmalı

Her zaman olduğu gibi, sizin için doğru pişirme setini seçmenin anahtarı, o ölçekte nerede çalışmayı planladığınıza, bütçeye ve normal seyahat süresine bağlı olacaktır.

Hareket halindeyken ağırlık her zaman önemlidir, ancak tam ağırlığın yanı sıra tava hacmine de odaklanmaya çalışın. Her türden etkileyici yemeği küçük, fincan büyüklüğünde bir tavada (kanıtlamak için youtube videolarıyla birlikte) pişirmek teorik olarak mümkün olsa da, bunu büyük günlerin ardından arka arkaya birkaç gün yapmaya çalışmak hiç de eğlenceli değil ve siz Eşyaları içeri tıkmak için uygun geniş bir tencere veya tava özlemini çekecektir. Tıpkı evde yemek pişirmek gibi, tencere ne kadar küçükse, iyi bir sonuç elde etmek için ısıyı karıştırmak ve düzenlemek için o kadar fazla çaba sarf etmek gerekir, bu da bir sürüklenme olabilir. yorgun olduğunda.


Ayrıca satın alırken tencere kapaklarını da göz önünde bulundurun - bir kapak, malzemeleri ısıtırken büyük miktarda zaman ve yakıt tasarrufu sağlar ve düşük sıcaklıklarda hayati önem taşır. Ultralight setleri, kupayı teorik olarak çalışan, ancak pratikte can sıkıcı olabilen bir kapak olarak kullanacaktır. Kendi kalay folyodan inşa etmek evde iyi görünecek ve dışarıda tamamen yararsız olacak, bu yüzden doğaçlamalara güvenmeye kalkmayın.

Dışarıda bazı şaşırtıcı derecede ucuz markasız tavalar (ve kaçınılmaz ordu fazlası pislik tenekesi) olmasına rağmen, güvenilir markalardan seçim yapmak size genel olarak çok daha iyi bir deneyim ve kamp tencere için çok daha uzun ömür sağlayacaktır. Primus, MSR, Snow Peak ve Sea to Summit buradaki kilit markalardır ve hepsi farklı fiyat noktalarında, boyutlarda ve ağırlıklarda çoğu zevke uyacak geniş bir kamp pişirme donanımı yelpazesi sunar. 'Nihai' esnekliği arıyorsanız, çeşitli ebatlarda tavalara sahip hafif bir tava seti idealdir ve bu, aile ve kamyonet kamp senaryoları istisna olsa da, elinizdeki yolculuğa uygun olanı toplamanıza izin verir.


Aranacak temel unsurlar arasında düzgün kulplar (tam dolu 2 litrelik bir makarna oldukça ağır bir canavardır), bir brillo pedi ile derede fırçalama saatlerinden tasarruf etmek için uygun yüzey kaplamaları ve kaliteli malzemeler bulunur. İkincisi bir dengeleme eylemi olabilir (iyi alüminyum tavalar ile kötü olanlar arasındaki fark gece ve gündüzdür), ancak genellikle titanyum birinci sınıf malzemedir, ısıyı şaşırtıcı derecede iyi iletir, yiyeceklerde metalik tat bırakmaz ve olabildiğince hafiftir. Paslanmaz çelik eşit derecede (daha fazla olmasa da) dayanıklıdır, ancak yığında alüminyum en son - ama en önemlisi - olduğu gibi biraz daha ağır olma eğilimindedir.

Resim 1/2

en iyi kamp tencere seti: Sea to Summit Alpha Pot Cook Set 2.2

(İmaj kredisi: Sea to Summit)
Resim 2/2

en iyi kamp tencere seti: Sea to Summit Alpha Pot Cook Set 2.2

(İmaj kredisi: Sea to Summit)

1. Sea to Summit Alpha Pot Aşçılık Seti 2.2

Basit ama süper etkili, bu genel olarak en iyi kamp tencere seti

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 2 Malzeme: Sert Eloksallı Alüminyum Toplam ağırlık: 765g
Satın alma nedenleri
+ İki kişilik geniş mutfak seti + Düzgün detaylandırma + Temizlemesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
- Daha ağır tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49,72 $ 'a bakın Wiggle Check Amazon

Şu anda genel olarak en iyi kamp tencere seti seçimimiz Sea to Summit Alpha Pot Set 2.2. İzlenecek daha fazla uzman seçeneği var, ancak bu set çok fazla pratiklik, orta sınıf bir fiyat ve önyükleme için orta sınıf bir ağırlık sunuyor. Büyük tava, küçük tava, iki kase ve iki bardak (ayrıca dört kişilik ve tek kişilik versiyonlar mevcuttur) kulağa oldukça standart bir set gibi geliyor, ancak her zamanki gibi burada ayrıntılar çok önemli.


Bu daha büyük Sert Eloksallı Alüminyum kap, 2.7 litrelik bir canavardır, iki kişilik sağlam bir güveç tutmaya yetecek kadar küçük 1.2 litrelik tava hala buradaki diğerlerinden daha büyüktür. Her tencerenin bir kapağı da vardır ve uzun bir günün ardından kapak olarak kullanmak için bir kupayı boşaltmadan veya başka bir şeyi doğaçlama yapmadan pişirmeyi çok daha kolay hale getirir. Her iki kapakta da tahliye delikleri var, bu da yine bir odun içinde bir gaz sobası üzerinde pişirme mekanizmasını basitleştiriyor ve kulplar da yerine kilitleniyor.

Kaseler, yiyecekleri düzgün bir şekilde tutacak kadar derindir ve ısıyı içeride tutmak ve kazara dökülmeye karşı korumak için 'yalıtımlı' bardaklar kapatılmıştır. Her ikisi de BPA içermeyen, camla güçlendirilmiş polipropilenden yapılmıştır ve bu oldukça tahrip edilemez. Son bir güzelleşme, en büyük tencere tutacağının tüm yığını depoda kilitlemesidir.

Daha fazlası varsa, Sea to Summit Alpha Pot Set 4.2'ye göz atın. Şunlardan biriyle birleştirin:en iyi kamp sandalyeleri(veya uzaya gitmediyseniz, şunlardan birien iyi kamp masaları) ve harika açık havada bir akşam yemeği için hazırsınız.

Resim 1/2

en iyi kamp tencere seti: SnowPeak Titanium Solo Combo 2.0

(Resim kredisi: SnowPeak)
Resim 2/2

en iyi kamp tencere seti: SnowPeak Titanium Solo Combo 2.0

(Resim kredisi: SnowPeak)

2. SnowPeak Titanium Solo Combo 2.0

Yalnız seyahat edenler için en iyi kamp tencere seti

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 1 Malzeme: Titanyum Toplam ağırlık: 188g
Satın alma nedenleri
+ Gülünç derecede hafif + İyi tasarlanmış + Hepsi bir arada fincan / tencere kombinasyonu
Kaçınılması gereken nedenler
-Uçaktan ucuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

SnowPeak'teki Japon minimalist outdoor halkı, yıllardır küçük ama iyi biçimlendirilmiş titanyum şekerlemeler yapıyor ve Solo Combo 2.0 da bir istisna değil. Cüzdanda ağır ancak sırt çantasında çok hafif olan bu minik pişirme seti, onlarca yıldır güvenilir bir arkadaş olacak. Bir kişi için iyi bir yemek için 30 fl oz tencere yeterlidir ve biraz ustalıkla burada çok sayıda mutfak fırsatı vardır. Daha küçük kap bir bardak olarak ikiye katlanır ve kapağın silikon çıkıntısı sıcakken eldivensiz kaldırılmasına izin verir. Ek olarak, süper kompakt paketleme için büyük tencereye iki adet 110 gramlık yakıt bidonu yerleştireceksiniz - ayrıca tencerelerin çok zen benzeri bir ekranda birbiri içine düzgün bir şekilde yuvalanması da yardımcı olur.

Resim 1/2

en iyi kamp tencere seti: Quechua Yürüyüşçüler kamp SS pişirme seti

(Resim kredisi: Quechua)
Resim 2/2

en iyi kamp tencere seti: Quechua Yürüyüşçüler kamp SS pişirme seti

(Resim kredisi: Quechua)

3. Quechua Yürüyüşçüleri kamp SS pişirme seti

Bir aileyi beslemek için en iyi eksiksiz kamp tencere seti

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 4 Malzeme: Paslanmaz çelik Toplam ağırlık: 1.645g
Satın alma nedenleri
+ Komple mutfak ve yemek seti + Kolay temizlik
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Mutfak eşyalarının potansiyel olarak çoğaltılması Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

Mutfak lavabosu dışında her şeye ihtiyacınız olduğunda, Quechua's Hikers kamp SS pişirme seti kompakt ancak cömert bir seçenektir. Dört tam set tabak, bardak ve çatal bıçak takımı gibi ihtiyacınız olabilecek her şeyi bir araya getirir. Açıkça pazarın araba kampı / kamp arabası ucunu hedef alan, burada oldukça büyük bir tencere ve iyi bir kızartma tavası, bir kapak ve birleşik süzgecin yanı sıra bir sac ayağı olarak ikiye katlanan bir kapatma bağı var - tek kaplık akşam yemekleri için mükemmel karavan ve aile kahvaltıları.

Düzgün dokunuşlar arasında kızartma tavası sapındaki kayan kilit yer alırken, pişirme plakaları ve bardaklar eğimli OKB için bir rüya olacak - dört çatal bıçak takımında bile saklama için kilitlenecek özel yuvalar var. Yapışmaz kaplamalı paslanmaz tavaların bakımı nispeten zahmetsiz ve uzun süre yapıştırılmalı ve hepsi de yüksek bir fiyat noktasında - bir kamp arabası klasiği.

en iyi kamp tencere seti: Primus Campfire Cookset

(Resim kredisi: Prime)

4. Primus Kamp Ateşi Pişirme Seti

Özel dış mekan şefi için daha lüks bir seçenek

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 4 Malzeme: Paslanmaz çelik Toplam ağırlık: 1.420g
Satın alma nedenleri
+ Komple mutfak tava seti + Sağlam + Kolay temizlik
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Daha ağır tarafta Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

Bazıları kamp yapmaktan ibarettir, ancak bazıları biraz daha lüks. Primus Campfire Cookset, ikincisi içindir. Süper dayanıklı ve kolay temizlenebilir paslanmaz çelikte, bu yapı kalitesi seviyesi kelimenin tam anlamıyla yüzyıllarca sürecek ve bir dizi kullanışlı tasarım ince ayarıyla birlikte geliyor. Yeni başlayanlar için, taşıma için düzgün bir şekilde düzgün bir yığın halinde istiflenir, ardından tencere kapaklarında entegre süzgeçler, katlanabilir entegre tutamaklar ve sıcak bir kapağı rahatça kaldırmanıza izin veren deri çıkıntılar vardır. Büyük tencerenin kazan tarzı sapı, kovboy tarzı aşçılar için açık ateşe asılabilir ve 3 l'de tüm aile için yeterince büyüktür. Primus Kamp Ateşi Hazırlık setiyle birlikte bu, açık havada yemek pişirmek için iyi tasarlanmış ve güzel tasarlanmış bir çözümdür.

en iyi kamp tencere seti: Alpkit Mytistax

(Resim kredisi: Alpkit)

5. Alpkit Mytistax

Şampiyonlar için son derece uygun fiyatlı esnek titanyum tencere

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 1/2 Malzeme: Paslanmaz çelik Toplam ağırlık: 272g
Satın alma nedenleri
+ Sağlam titanyum + Keskin fiyatlı + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Orta boy tavalar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

Alpkit Mytistax, Easycamp'ın biraz daha pahalı versiyonu (# 10'da) ve ekstra paraya değecek bir sürü küçük ama önemli tasarım ayarlarıyla. Birincisi, titanyumdan yapılmıştır, sadece hafif değil aynı zamanda çok güçlüdür ve ayrıca gıdaya sade alüminyumdan daha az metalik bir keskinlik bırakır. Tencere boyutları bir kişi için cömert ve iki kişi için makul, 1,2 litre, 0,8 litre ve 0,4 litre olduğundan genel olarak oldukça esnek bir kurulum. Yalnız gidiyorsanız süper hafif ve aç (73 gram, 0,4 litre) veya birkaç gram daha taşıyıp bir kral gibi ziyafet çekmeyi (108 gram, 1,2 litre) veya 92 gram, 0,8 litrede güvenli oynama seçeneğine sahipsiniz.

Ek olarak, kızartma tavası teflon kaplıdır, bu da domuz pastırması diplerini gerçekten pratik bir seçenek haline getirirken, sapları yanıkları önlemek için kauçuk kaplıdır. Son bir numara da, jantların isteğe bağlı bir titanyum asma zinciri kitini kabul edecek şekilde kıvrılmış olması ve açık ateşte kullanıma izin vermesidir.

en iyi kamp tencere seti: MSR Trail Lite Duo

(Resim kredisi: MSR)

6. MSR Trail Lite Duo

İki kişinin rahatlıkla yemek yemesi için zarif ve renkli bir set

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 2 Malzeme: Alüminyum Toplam ağırlık: 595g
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasiteli tencere + Kaseler ve bardaklar içerir + Toplam BUGÜNÜN EN İYİ SATIŞLARINDA hafif69,95 ABD doları Campmor'da görüntüle69,99 $ Amazon'da Görüntüle

MSR Trail Lite Duo, iki kaseyi ve iki çift cidarlı bardağı kolayca ikisini besleyebilen büyük bir tencereye yerleştirerek oldukça hafif ve kompakt bir pakette çok şey toplar. 2 litrelik tencere sadece oldukça büyük değil, aynı zamanda kolay temizlemeye izin vermek için sert anotlanmış ve aynı zamanda bir kilitleme kolu ve bu makarna suyunu kaydırmak için süzgeç delikleri olan şeffaf bir kapağa sahiptir. MSR'ye göre, paketlendiğinde bardakların içinde hala kullanılmayan alan var, bu da katlanabilir çatal bıçak takımına veya küçük bir sobaya da sığacak. Genel olarak, nispeten medeni araba tipi kamp yapan iki kişi için pratik bir seçimdir ve derin tabak olan BPA içermeyen kaseler, müsli'den kuskusa kadar her şey için özellikle kullanışlı olacaktır, ancak etrafta daha hafif seçenekler vardır.

en iyi kamp tencere seti: Vango Sert Eloksallı 1 Kişilik Aşçı Seti Gri

(Resim kredisi: Vango)

7. Vango Sert Eloksallı 1 Kişilik Yemek Seti Gri

En ucuz solo tencere seti

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 1 Malzeme: Alüminyum Toplam ağırlık: 225g
Satın alma nedenleri
+ Nispeten hafif + Paranın karşılığı + Yapışmaz, kolay temizlik
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha az sağlam alüminyum yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 18,02 $ Amazon'da görüntüleyin

Bu Vango Sert Eloksallı 1 Kişilik Yemek Seti küçük olabilir, ancak oldukça cüzdan dostu ve yolda çok da ağır değil. Kupa görevi gören kapaklı basit küçük bir kap, burada sevmediğim çok şey var ama merak edilecek çok şey var. Tüm benzer kurulumlarda olduğu gibi, kupa büyüklüğünde tencerede yemek pişirmek tehlikeli bir oyundur, ancak bir kapak / kupa olarak işi iyi yapar. Alüminyum üzerine yapışmaz sert anodize kaplama dayanıklılık katar ve sizi saatlerce kazıma ve yıkamadan kurtarır, dahili tutacaklarda ise kullanım sırasında parmaklarınızı korumak için kauçuk bir katman bulunur. DofE gezileri ve benzerleri için solo bir başlangıç ​​kiti olarak paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız ve bir taşıma çantası da atılır.

Resim 1/2

en iyi kamp tencere seti: Robens Frontier Set

(Resim kredisi: Robens)
Resim 2/2

en iyi kamp tencere seti: Robens Frontier Set

(Resim kredisi: Robens)

8. Robens Sınır Seti

Bu klasik kovboy üç potlu combo, menzilde evde iyi durumda

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 2/4 Malzeme: Alüminyum Toplam ağırlık: 498g
Satın alma nedenleri
+ Tüm üsleri kapsar + Zahmetsiz yapı + İyi paketler
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI hafif değil Amazon'a bakın

Robens Frontier Set, orta seviyeye vuruyor - ultra hafif olmaktan uzak, ancak çok ağır değil, fırfırlar yok ama ihtiyacınız olan hemen hemen her şey. Aslında, daha uzun iz gezileri veya mini keşif gezileri için bu, potansiyel olarak ideal bir settir, iki kişilik hemen hemen her şeyi pişirmek için yeterli kapasiteye sahiptir ve biraz yaratıcılık ve hokkabazlık ile dörde kadar yiyecek sağlar.

Geniş 1,6 litre ve 1,4 litrelik sert anodize alaşımlı tavalar nispeten hafiftir, paslanmaz saplar ise yıllarca dayanacak kadar dayanıklı olmalıdır. Kulplar, ellerinizi sıcak metalden korumak için silikon kaplıdır ve bir file saklama çantası dahildir.

en iyi kamp tencere seti: Outwell Feast Family Cookset

(Resim kredisi: Outwell)

9. Outwell Feast Aile Yemek Seti

Profesyonel çöpçü için Van-life mutfak aletleri

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 4 Malzeme: Alüminyum Toplam Ağırlık: 1.500 gr
Satın alma nedenleri
+ Evden eve mutfak gereçleri + İyi paketler
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır-Sadece bir kapak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Outwell Ziyafet Ailesi Yemek Seti bir köşeye veya küçük winnebago dolabına düzgün bir şekilde yerleştirilir, ancak muazzam yapışmaz 3 litrelik tencere, 1,5 litrelik tencere ve bir kızartma tavası ile bu, çoğu ev yemeklerini aplomb ile mükemmel bir şekilde gerçekleştirebilir. Tek kaplık aile yemeklerinden destansı bir tam İngilizceye kadar tüm temeller burada.

Buradaki akıllıca numara, hem tencere hem de kızartma tavası saplarının minimum yer kaplamak için vidalarını açmasıdır, ancak bir kez vidalandıktan sonra geleneksel ev tavaları kadar sağlamdır - uzun vadeli minibüs aşçıları için mükemmeldir. Tüm tavalardaki yapışmaz kaplamalar, dar minivan evyelerde kolay temizlik sağlarken, set aynı zamanda minibüs pazarının daha ileri teknoloji ürünü için indüksiyonlu ocaklarda da çalışıyor.

Resim 1/2

en iyi kamp tencere seti: Easycamp Adventure Ultralight Aşçı Seti

(Resim kredisi: Easycamp)
Resim 2/2

en iyi kamp tencere seti: Easycamp Adventure Ultralight Aşçı Seti

(Resim kredisi: Easycamp)

10. Easycamp Macera Ultralight Aşçı Seti

Süper hafif, süper basit, süper ucuz

Teknik Özellikler
Kişi sayısı: 1 Malzeme: Alüminyum Toplam ağırlık: 160g
Satın alma nedenleri
+ Superlight + Cüzdan dostu + Kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-İşlenmemiş alüminyumun temizlenmesi zordur ve metalik tada sahiptir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Buraya yerleştirilmiş gerçek bir eski okul kamp tencere seti, herhangi bir zil veya ıslık çalmaz. Düz hafif alüminyumdan yapılmış üç tava, set için oldukça hafif olan yalnızca 160 gramlık bir toplamıdır. Katlanabilir tutamaklar, paketin boyutunu düşük tutar, en küçük kap iyi bir kupa yapar ve orta boy iyi bir kapak veya ikincil bir kap yapar. Dezavantajlar, kaçınılmaz olarak yanmış yiyecekleri temizlemede zorlukların yanı sıra, tutamaçları nispeten dikkatli bir şekilde işleme ihtiyacını içerecektir, çünkü bunlar düz alüminyum ve hafifçe perçinlenmiştir. Bununla birlikte, evde yandıktan sonra, yalnız yemek pişirme işini iyi yapacaklar ve ayakkabı ipi bütçesinde hafiflik için, burası başlamak için harika bir yer.