Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • En iyi karanlık rom 2020: içecek dolabınız için zengin ve yumuşak tatlar

En iyi karanlık rom 2020: içecek dolabınız için zengin ve yumuşak tatlar

O günlerde, iltihaplı gemi suyu içmenin korkunç etkilerinden korktukları için rom, Donanma Görevlilerine sağlık için bir fırlatma olarak paylaşıldı. Şimdi, zengin tatları hem kara severler hem de deniz sakinleri tarafından beğeniliyor, en çok tercih edilen Black Tot Last Consignment gibi ekstra özel tatlar, içeceğiniz en pahalı rom miktarını kendi kendinize döktüğünüz önemli durumlar için ayrılmış (standart 25ml atış size 23 sterlinlik bir bölgeye mal olur), çok haklı.

Rom, saygın bir kaliteye sahipse, en iyi oda sıcaklığında bir bardak bardakta içilir - Kola yok, ahududu yok ve zencefil birası yok. Bu, baharatlı bir Dark and Stormy'ye veya meyveli bir Daiquiri'ye burnunuzu sokmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak bu makale en iyi romu kutlamakla ilgilidir ve bu, ona hak ettiği saygıyı göstermeniz ve en doğal haliyle almanız gerektiği anlamına gelir. form.

Sade, kuru meyve, kahve, bitter çikolata, meşe ve deri alındığında damak tadınızın yaşayacağı tipik lezzetlerdir. Bu son derece zengin tatlar, genellikle hafif karamel melas bazı ile tamamlanmaktadır. Romun kökeni, daha hafif ve daha etkili olan Küba ve Barbados karışımlarına kıyasla, Orta Amerika ve Karayipler'den gelen karışımlar genellikle daha tatlı bir tada sahip olduğundan, romun tadı üzerinde bir etkiye sahip olabilir.

En iyi karanlık romlar listemiz, Guyana, Guatemala ve Venezuela'dan gelen seçimlerle Karayip ve Orta Amerika romunun zengin, derin tatlarına odaklanmaktadır. Zengin, baş döndürücü Black Tot Last Confinement'tan El Dorado'nun tatlı, yapışkanlığına, tatlıya veya gece içkisine kadar, bu olağanüstü koyu romların tatlarından keyif alacağınızdan eminiz.


En iyi karanlık rom

1. Siyah Tot Son Sevkiyat

Eski bebek geleneğine bir gönderme, bu karanlık rom tarihte bir noktaya işaret ediyor ve dilinizde de önemli bir iz bırakmalıdır.

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Nihai satın alma Alkol içeriği:% 54,3 Renklendirme: Evet
Satın alma nedenleri
+ Zengin ve lüks + Diğerlerine kıyasla çok tatlı değil
Kaçınılması gereken nedenler
-Ne yaparsanız yapın, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Kötü haber şu ki, bu şişe cebinizden büyük bir parça alacak, iyi haber ise buna değer - ve bize güvenin, Black Tot standartlarına göre, bu şişe tamamen makul (bir şişe Black Tot 40 Year Old Rum size 1500 sterlinlik bir geri ödeme yapacak).


Tadımcılar, altında kara muz ve meyankökü gümbürtüsü bulunan, melez ve siyah meyveden oluşan zengin, yapışkan bir burun yazıyor. Siyah frenk üzümü ve böğürtlenin ardından espresso ve kakaoyu ortaya çıkarmak için dilde yumuşayan bir tada sahip olan Black Tot Last Consignment, fiyat etiketine layık bir açıklayıcı rom.

Diplomatik Özel Rezerv


2. Diplomatik Rezerv Özel

Meyveli kek burnu ile tatlı ve yapışkan, yemek sonrası içecekten sonra bu koyu romu içecek dolabına eklemelidir.

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Tatlılık Alkol içeriği:% 40 Renklendirme: Evet
Satın alma nedenleri
+ Tatlı ve yapışkan + Derin tatlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı tadımcılar için çok tatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Tatlıya düşkünseniz veya mükemmel yemek sonrası içeceği arıyorsanız, Diplomatico Reserva Exclusiva içecek dolabınızda bir yer olmalıdır. Damakta çikolata, şekerleme ve tropikal meyvenin ipuçlarını öneren tadımcılar ve hoş bir çikolata burnu ile bu, kazandığı ödüllere layık gerçek bir bitter rom. Eleştirmenler arasındaki popülaritesine rağmen, bazı tadımcılar, belki de daha az tecrübeli damak tadının karamel bazı tarafından boğulduğu için çok tatlı olduğu yorumunu yapıyor.

Ron Zacapa Centenario XO Rum Solera Gran Reserva Özel

3. Ron Zacapa Centenario XO Rum Solera Gran Reserva Özel

Rahat bir sandalyede dinlenmek için; bir elinde rom bardağı, diğer elinde şişman puro

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Alkol içeriği yudumlarken:% 40 Renklendirme: Evet
Satın alma nedenleri
+ Muhtemelen dünyadaki en iyi tada sahip rom + Onu bir Küba purosuyla tamamlayın
Kaçınılması gereken nedenler
- Bazıları Ron Zacapa 23 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'nın tadını tercih ediyor Amazon'a bakın

Ron Zacapa, XO'nun 6-25 yaş arası romların bir karışımı olduğunu ifade ederken, yaşı eksik olanları kendine has aromasıyla tamamlıyor. Esmer şekerin ve pekmezin tatlılığını baharatlı meşe, sedir ve tütünün lezzetli tatlarıyla derinlemesine dengeleyen bu, puro ile birlikte tadını çıkarmak için ideal olan karmaşık bir romdur.

Tadımcılar, diğer geleneksel Orta Amerika romlarının yapışkanlığına kurban gitmediğini söylüyor, bu da onu Uluslararası Rum Festivali'nde Süper Premium kategorisinin mükemmel savunucusu ve yüksek fiyat etiketi yapıyor.


El Dorado Rum 15 Yaşında

4. El Dorado Rum 15 Yaşındaki

Başka bir ödül kazanan rom… görünüşe göre tadı Noel Pastası gibi.

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Mevsimlik bir içecek Alkol içeriği:% 43 Renklendirme: Evet
Satın alma nedenleri
+ Sıcak ve baharatlı + Şuruplu ve tatlısı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için çok hastalıklı Amazon'a bakın

İdeal mevsimlik içeceği arıyorsanız, bu El Dorado sayısının faturaya çok yakışacağını düşünüyoruz. Baharatlı kuru meyve, bal, zencefil ve meşe tadına bakanlar, bardakta Noel pastası ve akşam yemeği sonrası içeceği için ideal seçim.

Tadı zengin olmasına rağmen, orta bir gövdeye sahiptir ve uzmanlar, hoş bir şekilde dengelenecek tatları bulurlar ve bunu insanları büyük bir memnuniyet olarak görürler. ).

Aziz Teresa 1796

5. Santa Teresa 1796

Düzgün veya kokteyl halinde ... Santa Teresa çok yönlü bir rom ve bir içeceğin dolabıdır

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Eski Moda Alkol içeriği:% 43 Renklendirme: Evet
Satın alma nedenleri
+ Pürüzsüz, kuru ve dengeli + Buz üzerinde veya Eski Tarzda servis yapın
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için biraz fazla kuru Amazon'a bakın

Santa Teresa 1796'nın kuru doğası, onu rom, Angostura acıları, su, şeker, buz ve portakal kabuğunun bir karışımı olan Old Fashioned'a ideal bir şekilde eşlik ediyor. Bunun dışında, bu romu kayaların üzerinde veya bir tutam su ile servis etmeniz önerilir, bu da zengin lezzetini ayırt edebilir.

Tadımcılar, Venezuelalıların kendi ülkelerinin ürettiği en iyi rom olduğunu iddia ederken içmenin kolay olduğunu söylüyorlar. Uluslararası Cane Spirits Festivalinde en iyi 15+ Yaşlı Rums ödülünün sahibi, bu rakama yatırım yapmanız için kesinlikle birçok neden var.