Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler size Temel Reisin kollarını VE büyük kolları da kazandıracaktır.

Kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler size Temel Reisin kollarını VE büyük kolları da kazandıracaktır.

Büyük kollara sahip olmak, gerçekten büyük ön kollar almakla başlamalıdır. Bazılarına estetik açıdan daha hoş gelmesinin yanı sıra,güçlü önkollar da daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilirbilim öne sürüyor. Ve büyük önkollar büyütmek istiyorsanız, kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizlere bir göz atmanız gerekir, çünkü bunlar aynı zamanda ön kolların çevresini de artıracaktır.


• Büyük bir göğüs VE büyük kollar için en iyi itme antrenmanları: bu ipuçlarıyla baskı egzersizinizin seviyesini yükseltin

Antrenmanlarınıza kavrama güçlendirme egzersizleri ekleyerek daha güçlü bir kavrama elde edilebilir: Umuyoruz ki bu bir tür açıktır. Ancak söz konusu önkol ve kavrama güçlendirme egzersizlerini tanıtmak aslında sandığınızdan daha kolay.en iyi tam vücut egzersizikavramayı geliştiren egzersizler içermelidir ve aslında, sadece burada bağlantılı olan egzersiz aslında bir tane içerir.

Kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizlerden birden fazlasıyla ilgileniyorsanız, lütfen okumaya devam edin.

Kavrama gücü nedir ve neden geliştirmelisiniz?

Çok farklı vartürlerikavrama gücü ve hepsi daha iyi bir kaldırıcı veya kavrayıcı olmanıza yardımcı olabilir. Farklı tutuş türleri şunları içerir:


 • Ezici tutuş:bu, tutmak için tüm parmaklarınızı kapattığınız zamandıren iyi halterlerveyaen iyi dambıl. Veyaen iyi kettlebells. Anladın.
 • Sıkıştırma sapı:bu, nesneleri tutmak için nesneleri diğer dört parmağınıza bastırmak için başparmağınızı kullandığınızda kenetleme tarzı tutamadır.
 • Destekleyici tutuş:bunu, kuşkusuz pek sık gerçekleşmeyen yerlerden asılırken kullanıyorsun, ama yaptığında kullanışlı olabilirpull up vs chin ups. Ve bir barda takılmanın o kadar da zor olmadığını düşünüyorsanız, sizemevcut ölü el dünya rekoru üç dakikadan az. Ve plank yapmanın zor olduğunu düşündün.
 • Uzatma / ters tutuş:bu güç, parmaklarınızı dışarı doğru uzattığınızda kullanılır. Kuşkusuz, parmak uzatan gücünüzü esnetmek, muhtemelen diğer insanları etkilemenin en az yararlı yoludur, ancak yine de, çeşitli günlük durumlarda yine de işe yarayabilir.

Bu dört türden, temelde kavrama güçlendirme egzersizlerini desteklemeye ve ezmeye odaklanacağız, çünkü bunlar size Temel Reis görünümünü vermek için ön kol çevresini gerçekten artırabilenler.

Sıkışarak kavrama gücünü artırmak istiyorsanız, halter plakaları veya balistik plaka sıraları kullanarak ters plaka kıvrımlarını deneyebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Uzatma gücünü artırmak için, parmaklarınızın etrafına sarılı ve parmaklarınızı uzatan lastik bantlar kullanmanızı öneririz.


JTX 10 kg Dambıl (Çift) |JTX Fitness'ta 64 £ 'a satın alın
Kettlebell'ler varoluştan çıkarılırken aynı zamanda tüm düzgün boyutlu halterleri de yanlarında götürdüler. Makul bir fiyata kaliteli 10 kiloluk dambıl çifti almak, Nisan ayında tuvalet kağıdı almak neredeyse imkansızdı. JTX Fitness, şimdi 64 £ 'a satın alınabilen imrenilen 10 kg çifti de dahil olmak üzere dambıl seçimini yeniden stokladığından artık değil. Muhtemelen uzun sürmeyecek.


Kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler

kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler: kettlebell swing

(Resim kredisi: Getty Images)

Kettlebell salıncak

Kettlebell salınımları yapmak genellikle sadece genel güç oluşturmakla kalmaz ve çekirdeğinizi iyileştirmez, aynı zamanda ezme kavrama gücünü de artırabilir. Kettlebell salınımlarını kullanarak kavrama gücünü artırmanın en iyi yolu, çoğunu arka arkaya hızlı bir şekilde yapmaktır. Mesela bunu takip edebilirsiniz10.000 salıncaklı kettlebell antrenmanıyaratıcısı Dan John'a göre sadece dört hafta süren ve 'kavrama gücünü ve çalışma kapasitesini artıran'.

JTX Neopren Kapaklı Kettlebell |JTX Fitness'ta £ 29'dan başlayan fiyatlar
Nisan ayında 16 kiloluk kettlebell'ler yeryüzünden kayboldu. Onları tekrar stokta görmek, evde direniş eğitimiyle ilgilenen herkes için Noel erken gelmiş gibi. Sadece bir kettlebell kullanarak, bununla aynı anda hem zinde kalabilir hem de kilo verebilirsiniz.4 haftalık kettlebell antrenmanı. Hemen forma girin!


kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler: çiftçi

(Resim kredisi: Getty Images)

Çiftçinin yürüyüşü

En basit egzersizler çoğu zaman en etkili olanlardır. Örneğin çiftçinin yürüyüşünü ele alalım: tek yapmanız gereken bir çift kettlebell veya halter kaldırıp onlarla dolaşmak. Kulağa kolay gelebilir ama ağırlıkları tutarken etrafta dolaşmak büyük çaba gerektirir. Kırma tutuşunu önemli ölçüde geliştirdiğinden bahsetmiyorum bile.

Daha dar bir egzersiz alanınız varsa, bunun yerine kettlebell / halter omuz silkme deneyebilirsiniz. Ağırlıkları çiftçinin yürüyüşünde yaptığınız gibi tutun, ancak etrafta dolaşmak yerine omuzlarınızı yukarı hareket ettirin ve sonra tekrar aşağı bırakın. Bu, tuzaklarınıza da harikalar yaratacaktır (bunlar boynunuzun etrafındaki kaslardır).

AmazonBasics Dökme Demir Kettlebell |Amazon'da £ 12,46'dan başlayan fiyatlar
AmazonBasics'ten daha basit olamaz, ancak kettlebells temelde sadece bir tutacağı olan bir demir yığını olduğundan, AmazonBasics dökme demir kettlebell almakta gerçekten yanlış gidemezsiniz. En popüler 16 kilo çeşidi sadece 30 sterlin olup kirli ucuzdur, ancak en ağır 20 kiloluk versiyonu bile sadece 45 sterlin. Hayatımda bir tane görürsem bu bir pazarlıktır.

kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler: ölü asılma

(Resim kredisi: Getty Images)

Ölü asmak

Çekme yapamasanız bile, ölü takılmaları denemelisiniz çünkü bu egzersizi yapmak, sonunda çekimleri gerçekten yapabilmek için gereken destek kavrama gücünü oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yeterince uzun süre yapabilmeniz durumunda, ölü takılma, omuz hareketliliğini geliştirebilir ve kas geliştirebilir.

Ve nihayetinde, bir süre durduğunuzda, o güzel V-konikliği elde etmek ve üst sırt ve biseps gücünü artırmak için pull-up yapmayı deneyebilirsiniz. Pull up'larda ustalaşmak herkesin bildiği gibi zordur, ancak bazı güçlü direnç bantları elde etmek, herhangi bir çekme yapamamaktan bir çekme ustası olmaya geçişe yardımcı olabilir.

kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler: ters bukleler

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ters kıvrılma

Ters bukleler, pazı tanımı oluşturmak için harikadırveönkol gücü. Halter veya halteri elinizin üzerinden tuttuğunuz için, standart biseps bukleleri yapmaktan daha çok tutuşunuzu zorluyorsunuz.

Daha fazla aktivasyon istiyorsanız, biraz kalın tutuşlar elde etmelisiniz: Bu 'şişman bar adaptörleri', halterlerin / halterlerin çevresini arttırır, bu nedenle onları kavramak daha zordur ve bu nedenle sadece çubuğu tutmak için daha fazla ön kol kuvveti kullanırsınız.

kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler: deadlift

(Resim kredisi: Getty Images)

Deadlift / Halter tutma

The King of Lifts, bunu yapmak isteyen herkes için neden önemli bir egzersiz olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.güçlü olvekas kütlesi oluşturmak. Deadlift'ler, ağır ağırlıkları yerden kaldırmanızı gerektirir, bu da ciddi ezilme kuvveti gerektirir. Aynı zamanda, özellikle halteri bir veya iki saniyeden daha uzun süre en yüksek konumda tutarsanız, söz konusu kavrama gücünü geliştirir. Karışıma kalın bir tutuş ekleyin ve ön kollarınız kısa sürede krikoyla kaldırılacaktır.

Bowflex SelectTech 840'ın günümüzün en iyi kettlebell fırsatları ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi dambıl fiyatları Düşük Stok Bowflex SelectTech 1090 ... Bowflex SelectTech Dumbbells Amazon $ 684.98 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi TRX Hepsi Bir Arada Süspansiyon Eğitim Sistemi, TRX Hepsi Bir Arada Süspansiyon ... TRX Hepsi Bir Arada Süspansiyon Eğitim Sistemi Amazon 169,95 TL GörüntüleTüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Bugünün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stoklar her 30 dakikada bir kontrol ediliyor Vücut için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı 60 ... RayTour Bant Ölçümü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Merdane Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti için Dik Katlanır Egzersiz Bisikleti Macy's $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • En iyi Amazon Prime Day fırsatları
 • En iyi Black Friday fırsatları
 • En iyi Siber Pazartesi fırsatları