Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi ilk yardım çantaları 2020: küçük yaralanmalara karşı kendinizi silahlandırın

En iyi ilk yardım çantaları 2020: küçük yaralanmalara karşı kendinizi silahlandırın

Kendinizin ve sevdiklerinizin güvende olmasını ve küçük kazalar ve yaralanmalarla başa çıkabilmenizi istiyorsanız, kendinizi en iyi ilk yardım çantalarından biriyle donatmak mantıklıdır. Bu nedenle, kesikler, sıyrıklar, kıymıklar, burkulmalar, kabarcıklar ve yanıklarla hızlı ve verimli bir şekilde başa çıkabilmenizi sağlamak için, zevk aldığınız açık hava etkinlikleri veya geziler için çantanızda iyi stoklanmış bir ilk yardım çantası bulundurmanız önemlidir. Ayrıca arabada ve evinizde ikinci bir ilk yardım çantası bulundurmak da iyi bir fikirdir.


Yine de pazarlamaya aldanmayın: Sık sık 'ihtiyacınız olan her şeyi' vaat etmesine rağmen, birçok ilk yardım çantası birkaç bandaj ve plasterden fazlasını içermez ve her şeyi ayrı ayrı satın almak için çok daha az para harcarsınız.

  • Yüz kaplaması için mi avlanıyorsunuz? İşteyüz maskeleri nereden alınırşimdi

Çoğumuzun bunun için zamanımız yok. Bu nedenle, bu yazıda, makul bir fiyata, hepsini değilse de çoğunu kapsayan altı ilk yardım çantası getiriyoruz. Ve bunları daha sonra tamamlamak için fazladan birkaç bit eklemeniz gerekse bile, yine de paranızın tam karşılığını temsil ederler.

Bunun ötesinde, iyi bir ilk yardım çantasını yapan şey, iyi organize edilmiş olmasıdır (böylece zamanı geldiğinde aradığınızı hızlıca bulabilirsiniz) ve öğelerin son kullanma tarihleri ​​vardır, böylece kitinizi zaman içinde güncel tutabilirsiniz. Bu listedeki tüm ilk yardım çantaları da bu kutuları işaretler, böylece seçeceğiniz kişi kişisel ihtiyaçlarınıza ve aradığınız ilk yardım çantasına bağlı olacaktır.

Bunu akılda tutarak, size en kapsamlı ilk yardım çantasını, en iyi bütçeli ilk yardım çantasını, cep boyutunda en iyi ilk yardım çantasını, en ucuz ilk yardım çantasını, arabanız için en iyi ilk yardım çantasını getirirken okumaya devam edin. ve bugün mevcut olan en iyi su geçirmez ilk yardım çantası.


İlk yardım çantaları: JFA Medical

(Resim kredisi: JFA Medical)

1. JFA Medical 212 Parça Premium İlk Yardım Çantası

En kapsamlı ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 35 x 28 x 8cm Ağırlık: 1.35kg İçindekiler: Kılavuz kitapçığı, 6 orta steril pansuman, 4 büyük steril pansuman, 4 üçgen bandaj, 24 emniyet pimi, 4 göz pedi steril pansuman, 100 steril yapışkan pansuman (flaster), 40 steril temizleme mendilleri, 3 x yapışkan bant, 12 çift tek kullanımlık eldiven, 4 parmak steril pansuman, 2 resüsitasyon kalkanı, 3 folyo battaniye 2 hidrojel yanık pansuman, makas, 2 uygun bandaj
Satın alma nedenleri
+ Geniş ürün yelpazesi + Yüksek kaliteli ürünler
Kaçınılması gereken nedenler
-Seyahat kullanımı için çok ağır -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Araba kullanımı için çok büyük Amazon'da görüntüle

Çok çeşitli olasılıkları kapsayan kapsamlı bir ilk yardım çantası istiyorsanız, bu bizim en iyi seçimimizdir. Aslında büyük işyerleri için tasarlandı, ancak özellikle makul fiyatı göz önüne alındığında, bunu kendi eviniz için alamamanız için hiçbir neden yok.


Bu kit, duvara monte edilebilen ve tümü tipik olarak üç ila beş yıl arasında bir son kullanma tarihine sahip olan 212 parça içeren sağlam bir yeşil kutu içinde gelir. Bunlar, yanık jel sargıları, canlandırma kalkanı, acil durum folyo battaniyesi ve sert kesme makası gibi standart bir ilk yardım çantasında mutlaka beklemeyeceğiniz birkaç şeyi içerir. Göz yıkama ve turnike gibi birkaç önemli eksiklik vardır, ancak genel olarak bu çok iyi düşünülmüş bir ürün koleksiyonudur.

Ana dezavantajlar, herhangi bir büyük ilk yardım çantasıyla mantıksal olarak gelecek olanlardır: birçok öğe asla kullanılmayacak ve dahil edilen öğelerin sayısı, aradığınız şeyi bulmanın biraz daha uzun sürebileceği anlamına gelir.


İlk yardım çantaları: Body Source Store 90 parçalı ilk yardım çantası

(Resim kredisi: Body Source Store)

2. The Body Source Store 90 Parça İlk Yardım Çantası

En iyi temel ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 23 x 17 x 8cm Ağırlık: 599g İçindekiler: 2 anında soğuk (buz paketleri), steril göz yıkama, 4 uygun bandaj, 2 üçgen bandaj, ilk yardım bandı rulosu, 3 yara örtüsü, krep bandaj rulosu, 2 steril göz pedi, 40 yapışkan sıva, folyo acil durum battaniyesi, yapışkan olmayan ped, 2 parmak ucu kumaş şeridi, 10 antiseptik mendil, 12 emniyet pimi, 2 vinil tıbbi eldiven, plastik cımbız, medikal makas
Satın alma nedenleri
+ İyi ürün seçimi + Makul fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Su geçirmez değildir-Antiseptik krem ​​yoktur BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'da görüntüle

En kapsamlı ve pahalı ilk yardım çantasını satın almak, kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için en sorumlu yaklaşım gibi görünebilir. Ancak, faaliyetlerinize, yaşadığınız bölgeye, sahip olduğunuz tıbbi koşullara vb. Bağlı olarak, temel bir ilk yardım çantası satın alıp daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz belirli şeyleri eklemeniz daha iyi olabilir. Böyle gitmek isterseniz, Body Source Store'dan bu çok değerli ilk yardım çantasını üç özel nedenden ötürü tavsiye ederiz.

İlk neden, iyi seçilmiş bir ürün yelpazesine sahip olmasıdır. Antiseptik kremin dikkate değer istisnası dışında, standart bir aile ilk yardım çantasında beklediğiniz hemen hemen her şeyi bulacaksınız.

İkinci sebep, kasanın kendisinin düzgün ve dayanıklı olmasıdır. 23 x 17 x 8 cm boyutlarında, aynı zamanda bir arabaya veya sırt çantasına sığacak kadar küçüktür, bu nedenle çoğu amaç için uygundur, ancak suya dayanıklı olduğunu ancak gerçekte su geçirmez olmadığını unutmayın.


Bu kiti sevmemizin üçüncü ve belki de en önemli nedeni, fazla paketlenmemiş olmasıdır. Bu, bazı ekstralar eklemek ve kitinizi tamamlamak için geniş bir alan olduğu anlamına gelir; gerçekten de, yapımcılar bu amaç için özel olarak iç cepleri dahil ettiler.

İlk yardım çantaları: İlk Evde Güvenlik İlk Yardım Çantası

(Resim kredisi: Önce Güvenlik)

3. Evde Güvenlik İlk Yardım Çantası

En ucuz ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 20 x 13 ve 5cm Ağırlık: 458g İçindekiler: İlk yardım kılavuzu broşürü, çocuklar için ilk yardım broşürü, 2 steril pansuman, 2 üçgen bandaj, 12 emniyet pimi, 2 steril göz pansumanı, 20 yıkamaya dayanıklı sıva, mikro gözenekli bant, 2 çift vinil eldivenler, 10 ıslak mendil, 2 az yapışan pansuman, makas, uygun bandaj, 20 streç kumaş sıva, 20 mavi ikram sıvası, göz yıkama bölmesi, yanık jel poşeti, anında soğuk paket
Satın alma nedenleri
+ Düşük fiyat + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı belirgin eksiklikler -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ekstralara yer yok Amazon'da Görüntüle

En düşük fiyatı göz önüne alındığında, bu ilk yardım çantası oldukça iyi bir temel ürün yelpazesi sunar. Dikkate değer birkaç eksiklik var - örneğin cımbız veya antiseptik krem ​​yok - ama genel olarak çoğu bazda kapsanmıştır.

Bir diğer güzel ek ise, biri çocuklar için diğeri yetişkinler için çok iyi bir araya getirilmiş iki basılı ilk yardım kılavuzu kitapçığıdır.

20 x 13 ve 5 cm boyutlarında, bu kit aynı zamanda hoş bir şekilde kompakt ve taşınabilir. Naylon kılıf da oldukça iyi bir kaliteye sahip, ancak eşyaların içinde sıkıca sıkıştığının farkında olun, bu da, önce başka şeyler çıkarmadığınız sürece, herhangi bir ekstra eklemek için kesinlikle yer olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, satın alma seçimini yapmadan önce yukarıdaki içerik listesini dikkatlice kontrol edin.

İlk yardım çantaları: İlk yardım çantaları: Lifesystems Cebi İlk Yardım Çantası

(Resim kredisi: Lifesystems)

4. Lifesystems Cep İlk Yardım Çantası

Cep boyutunda en iyi ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 12,5 x 8 x 4,5 cm Ağırlık: 180g İçindekiler: Birincil bakım broşürü, düşük yapışkanlı pansuman, dokuma bandaj, küçük krep bandaj, kumaş sıvalar, makas, emniyet pimleri, mikro gözenekli bant, gazlı bezler, antiseptik krem, antiseptik mendiller, cımbız
Satın alma nedenleri
+ Küçük + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Evdivensiz-Göz yıkama yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARICotswold Outdoor'da görüntüle

Dolaşmak, yürüyüş yapmak veya trekking yapmak ve süper hafif bir ilk yardım çantasına mı ihtiyacınız var? Yalnızca 12,5 x 8 x 4,5 cm ve 180 g ağırlığındaki bu, faturaya çok yakışıyor. Özellikle çantanın arkasındaki halka, onu bir kemer üzerinde veya sırt çantasının dışında taşımanıza izin verdiğinden.

Antiseptik krem, kumaş sargı ve dokuma bandaj gibi çok çeşitli standart öğeler içeren bu ürün, seyahatinizde karşılaşabileceğiniz küçük yaralanmaların çoğu için iyi bir şekilde donatılmıştır. Evet, bu hiçbir şekilde tam bir ilk yardım değildir - örneğin, eldiven veya göz yıkama yoktur - ve daha büyük kitlerle aynı parayla daha fazla ürün alabilirsiniz. Ancak boyutu ve ağırlığı en aza indirmek sizin için önemliyse, bu gerçekten cep boyutundaki vaadini takdire şayan bir şekilde yerine getiriyor. Yine de, kasanın su geçirmez olmadığını unutmayın.

İlk yardım çantaları: AA Ultimate First Aid Kit

(Resim kredisi: AA)

5. AA Nihai İlk Yardım Çantası

Arabanız için en iyi ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 20 x 15 x 7cm Ağırlık: 440g İçindekiler: 6 yara örtüsü, 2 üçgen rozet, 2 ilk yardım pansumanı, ilk yardım pansumanı, 3 ilk yardım kompresi, 2 bandaj, 3 bandaj, acil durum battaniyesi, 8 yapışkan alçı, makas, yapıştırıcı bant, bilgi sayfası, acil durum prosedürleri sayfası
Satın alma nedenleri
+ Cep saklama sistemi + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı ürün seçimi-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI tespit etmek kolay değil Amazon'da Amazon Görünümüne bakın

AA Ultimate İlk Yardım Seti, özellikle araba, kamp veya karavanda kullanım için tasarlanmıştır. 20 x 15 x 72 cm boyutlarındaki kasa kesinlikle aracınıza sığacak kadar kompakttır. Yumuşak naylondan yapılmış olduğundan, gerekirse dar bir alana sığmasına yardımcı olmak için biraz ezilebilir.

Küçük boyutuna rağmen, bu ilk yardım çantası yine de iyi bir standart ürün yelpazesi içerir. Kuşkusuz, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulamayacaksınız: en önemlisi, eldiven, antiseptik krem, cımbız veya çengelli iğne yok, bu yüzden yola çıkmadan önce eklemek isteyebilirsiniz.

Diğer bir sorun da, düz siyah olduğu için acil bir durumda, özellikle karanlıkta bulmanın zor olabileceğidir, bu nedenle daha görünür hale getirmek için renkli bir veya iki çıkartma eklemek isteyebilirsiniz. Bunu dengelemek için, bu kasanın içi çok net bir cep saklama sistemine sahip ve bu da panik halinde bir durumda aradığınızı bulmanızı çok kolaylaştırıyor.

İlk yardım çantaları: Lifesystems Su Geçirmez İlk Yardım Çantası

(Resim kredisi: Lifesystems)

6. Lifesystems Su Geçirmez İlk Yardım Çantası

En iyi su geçirmez ilk yardım çantası

Teknik Özellikler
Boyut: 33 x 16 x 8cm Ağırlık: 500g İçindekiler: Temel bakım broşürü, 6 emniyet pimi, resüsitasyon yüz kalkanı, makas, nokta kontrol termometresi, cımbız, 2 çift vinil eldiven, 16 parasetamol tablet, krep bandaj, üçgen patiska bandaj, açık dokuma bandaj, 5 adet dört katlı steril gazlı bez, 5 mikro gözenekli bant, 6 hijyenik temizleme mendili, yanık jel poşeti, çeşitli sıvalar paketi, 2 blister alçı, 2 düşük yapışkan pansuman, 5 orta boy yara örtüsü, küçük alçı kumaş şerit
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Bugünün en iyi fırsatlarıCotswold Outdoor'da görüntüle

Kano, kano ve rafting gezileri gibi su temelli faaliyetlere veya ıslanmanızın muhtemel olduğu diğer herhangi bir girişimde yer alıyorsanız, su geçirmez bir ilk yardım çantasına ihtiyacınız olacaktır. Ve Lifesystems'in bu teklifi sadece bilet.

Bu ilk yardım çantası listemizdeki diğerlerinden biraz daha pahalıdır, ancak yine de mükemmel bir değer olduğunu düşünüyoruz. Başlangıç ​​olarak, darbeye dayanıklı ve tamamen su geçirmez olan sert malzemeden yapılmıştır ve çantanın açılması ve kapatılması çok kolaydır. İkincisi, bir canlandırma yüz siperi ve bir nokta kontrol termometresi dahil olmak üzere iyi bir ürün yelpazesi ve antiseptik krem ​​hariç temel özelliklerin çoğunu içerir.

Bu kesinlikle listemizdeki en küçük kit, 33 x 16 x 8 cm ve biraz da 500 gr ağırlığında değildir. Ancak su geçirmez bir ilk yardım çantası için bugün piyasada bundan daha ince bir şey yok.