Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • 2020'nin en iyi katlanabilir telefonları: Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X ve daha fazlası

2020'nin en iyi katlanabilir telefonları: Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X ve daha fazlası

2019, katlanabilir telefon için bir başka muhteşem yıl oldu ve bazı çarpıcı telefonların ortaya çıktığını gördük.Samsung Galaxy FoldveHuawei Mate X. Yıllarca süren söylentiler ve sızıntılardan sonra, teknoloji nihayet bizimle.


Burada hem kapağı kırılmış hem de hala beklediğimiz en iyi katlanabilir telefonları bir araya getirdik. Bükülebilen ekranlara sahip en yeni cihazlar için okumaya devam edin.

1. Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold en iyi katlanabilir telefonlar

Samsung Galaxy Fold

Nihayet, bitmeyen sızıntılar ve söylentilerin ardından, katlanan Samsung telefonu resmi oldu:Samsung Galaxy Foldcebinize koymaya hazır olduğunuzda kendi üzerine katlanan 7,3 inç ekrana sahiptir.


Nisan 2019'da, telefon size 1.980 $ (yaklaşık 1.515 £) tutarında bir geri ödeme yapacak, ancak en azından içinde bol miktarda teknoloji var: üst düzey bir işlemci, 12 GB RAM ve 512 GB depolama. Üç lensli 16MP + 12MP + 12MP arka kamera ve iki bölüme ayrılmış 4,380mAh pil (bu kat nedeniyle) olacak.

Yazılım tarafında, Samsung, isterseniz Fold üzerinde üç uygulamayı yan yana çalıştırabileceğinizi söylüyor. Dahası, cihazın önünde çalıştırdığınız herhangi bir uygulama, onu açtığınızda sorunsuz bir şekilde ortaya geçecektir.


Daha fazlasını öğrenmek ister misin? O halde erken kararımıza göz atınSamsung Galaxy Fold incelemesionunla kaliteli zaman geçirdiğimizde ne düşündüğümüzü görmek için.

2. Huawei Mate X

Huawei Mate X en iyi katlanabilir telefon


Huawei Mate X

Huawei Mate X,MWC 2019ve Samsung'un cihazına başka bir şekilde katlanıyor - böylece ekran, kapatıldığında içeride gizlenmek yerine dışarıya sarılıyor.

Açıldığında, tam ekran 8 inçlik bir tabletiniz olur; kapandığında, önde ve arkada ekranların yanı sıra kamera teknolojisini tutan bir tutamağa sahip olursunuz. Ayrıca düşündüğünüzden daha ince ve bazı birinci sınıf özellikleri (Kirin 980 işlemci dahil) paketlemenin yanı sıra 5G bağlantısı da sunuyor. Kötü bir paket değil.

Bu, Samsung Galaxy Fold'dan bile daha pahalı: Huawei, Mate X 2019 yazında satışa çıktığında fiyatın 2.299 € (yaklaşık 2.000 £) olacağını söylüyor. Görünüşünü beğendiyseniz, tasarruf etmeye başlasanız iyi olur.


MWC 2019'da Mate X ile biraz zaman geçirdik. İlk kararımızı okuyunHuawei Mate X incelemesine düşündüğümüzü görmek için.

3. Oppo katlanabilir telefon

Oppo katlanabilir telefon en iyi katlanabilir telefonlar

Oppo katlanabilir telefon

Oppo henüz resmi olarak katlanabilir bir telefona sahip değil, ancak sahip olduğu şey, bir bakışta yakaladığımız katlanabilir bir telefon prototipi.MWC 2019- ve şuna çok benzeyenHuawei Mate X.

Ne yazık ki, bu telefon hakkında çok fazla şey bilmiyoruz, üstte gördüğünüz resim ile devam etmemiz gereken şeylerin çoğu. Menteşe, Huawei cihazıyla aynı şekilde gidiyor gibi görünüyor ve yan tarafta görebileceğiniz başka bir çıkıntı var.

Tüm teknik özelliklere ve 5G gibi teknolojilere gelince, bekleyip görmemiz gerekecek - ancak katlanabilir telefonlar şu anda halka satışa sunulduğunda, Oppo çok geride kalmak istemeyecek.

4. Motorola Razr 2019

En iyi katlanır telefon veya en iyi katlanabilir telefonlar

Motorola Razr 2019, 3D konsept render ile tasvir edildiği şekliyle. (Resim kredisi:Sarang Sheth, Yanko Tasarımı)

(Resim kredisi: Yanko Design)

Motorola Razr geliyor veNisan ortasında teyit edildiği üzeregerçekten de 'Motorola Razr' olarak adlandırılacak ve yeni katlanabilir ekranlı cihaz, ikonik adını koruyor.geçen yıl mayıs ayında söylentiler vardı.

Ve Motorola'nın seslerindenyapıyorMotorola Küresel Ürün Başkan Yardımcısı Dan Dery, üreticinin 'piyasadaki herkesten daha geç gelme niyeti olmadığını' belirterek, katlanabilir bir telefonla Samsung ve Huawei'nin çok gerisinde olmayacak.

O zaman bir kapaklı telefon olacak, ancak açtığınızda içinde tamamen katlanabilir bir ekran olacak.

Bu söylentiler bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Şubat 2017'de Lenovo'nun CEO'su Yang Yuanqing (Motorola'nın sahibi)TechRadar'a söyledi: 'Yeni teknolojiyle, özellikle katlanabilir ekranlarla, akıllı telefon tasarımımızda giderek daha fazla yenilik göreceğinizi düşünüyorum. Bu yüzden umarım az önce tarif ettiğiniz [Motorola Razr markası] çok yakında geliştirilecek veya gerçekleştirilecektir. '

Motorola katlanabilir telefon konsepti, potansiyel olarak en iyi katlanabilir telefon

Motorola katlanabilir telefonu için potansiyel bir konsept.

(Resim kredisi: WIPO)

O zamandan beri gördükMotorola, iki ekranlı katlanır telefon için patent başvurusunda bulundubir tablet olarak kullanılmak üzere açılır. Patent, iki kameranın yanı sıra üstte, altta ve ortadaki menteşeleri ve çadır benzeri bir görüntüleme moduna desteklenebilme özelliğini açıklıyor. Razr Motorola katlanabilir telefonu için 7 inçlik katlanmamış bir ekran boyutu tartışıldı.

Bunları da gördükçarpıcı konsept render2019 Motorola Razr'ın da, cihazı daha da yakın hissettiren bir şey var.

Donanım açısından, Motorola Razr 2019 söylenti fabrikasındaki konvo şu anda telefonun iki varyantta geleceğini gösteriyor; biri Qualcomm Snapdragon 710 yonga üzerinde sistem ile birlikte 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ve bir diğeri RAM ve depolamayı sırasıyla 6GB ve 128GB'a genişletiyor.

Henüz görmediğimiz şey, gerçek Motorola Razr telefonunun sızdırılmış görüntüleri, bu nedenle, Motorola'nın rakiplerinden belirgin bir şekilde pazara gelmeme arzusunun gerçekleşeceğini ve kısa süre içinde resmi bir duyuru alacağımızı umuyoruz.

5. LG Bendi

LG katlanabilir en büyük katlanır telefon ekranı

Çalışan, LG yapımı katlanabilir ekran

LG, Samsung'un çok gerisinde kalmayı asla sevmez ve kesinlikle katlanabilir ekran teknolojisi geliştirmede en yoğun şirketlerden biri olmuştur - sadece telefonlar için değil, televizyonlar ve diğer cihazlar için de (yukarıdaki resme bakın). Son aylarda LG,katlanabilir telefonlarda çalışmak, çok fazla ayrıntı açığa çıkarmadan.

Aslında, katlanan LG ekranların diğer telefon üreticileri tarafından kullanılabileceğini düşünüyoruz.Huawei dahil. Bu nedenle Ocak ayında bunu duyduğumuzda hiç şaşırmadıkLG bir patent başvurusunda bulunduaşağıda gösterilen şemalar dahil olmak üzere 'ikiye katlanabilen esnek ekranlı bir cep telefonunun' gösterilmesi.

LG en iyi katlanabilir telefon

LG'nin katlanabilir telefonu böyle bir şeye benzeyebilir

Şu angibi görünüyorLG'nin katlanabilir özelliği, Samsung Galaxy X'in üç ekranı yerine yalnızca iki ekrana sahip olacak: muhtemelen şeffaf bir bölümden yararlanan ekranlardan biri veya belki de arka plakaya gömülü bir kamera sistemi ile.

Orijinal patent başvurusundan bu yana Flex, Foldi ve Duplex gibi isimler gördük.dahili LG belgelerinde bahsedilen. Nihai tasarıma veya nihai fiyata gelince, hala karanlıktayız - pahalı olacak, ancak LG cihazı hazır olmadan piyasaya sürmeyeceğine söz verdi, bu nedenle 2019'un sonlarında bir lansman mümkün olabilir.

LG V50 ThinQ en iyi katlanabilir telefon

LG V50 ThinQ

Bu arada sahip olduğumuz şeyLG V50 ThinQÇift Ekran aksesuarı ile - oyun kontrolleri veya Netflix izleme gibi başka bir şey için kullanabileceğiniz ikinci bir ekran eklemek için klipslenir.

Gerçekten katlanabilir bir telefon değil, ama bir tür telefon gibi görünüyor ve anında kapatabileceğiniz bir kasa olarak ikiye katlanıyor. Ayrıca, gerçek katlanabilir telefonlardan çok daha ucuz olması muhtemeldir, bu nedenle, bütçede menteşeli bir ekranın peşindeyseniz, bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağı zamana bakmaya değer.

6. Xiaomi MIX Flex

Xiaomi MIX Flex en iyi katlanabilir telefon


Bir teaser ortaya çıkaran en yeni katlanır telefonlardan biri, ünlü bir prototip cihaz olan Xiaomi MIX Flex'tir.şirket başkanı ve kurucu ortağı Lin Bin tarafından kamera karşısında gösterildi.

Videoda, Xiaomi cep telefonunun başlangıçta tablet modunda gösterildiğini, ancak daha sonra cihazın her iki tarafı iki noktada içe doğru katlanarak, telefonun yalnızca orta üçte birini gösteride bıraktığını ortaya koyuyor.

Bu tasarım, şimdiye kadar duyurulan diğer katlanır telefonlardan belirgin şekilde farklıdır ve Xiaomi'ye katlanabilir telefon pazarında potansiyel olarak bir avantaj sağlar.

Lin Bin videosuna eşlik eden bir mesajda şunları yazdı:

'Xiaomi çift katlanır cep telefonu geliyor! Bu simetrik çift katlı form, hem pratik hem de güzel olan tablet ve cep telefonu deneyimini mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Halen bir mühendislik makinesi olmasına rağmen herkesin görmesi için gönderilmektedir. Beğendiyseniz ileride seri üretim makinesi yapmayı düşüneceğiz.

Ayrıca bu mühendislik makinesine bir isim vermek istiyoruz, sizce iyi olan nedir? İki tane düşünüyorum: Xiaomi Dual Flex, Xiaomi MIX Flex. '

  • 2019'da gelen en iyi 5G telefonlar