Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • En iyi golf ayakkabıları 2020: sahadaki en iyi çivili ve çivisiz golf ayakkabıları

En iyi golf ayakkabıları 2020: sahadaki en iyi çivili ve çivisiz golf ayakkabıları

Bir çift en iyi golf ayakkabısına yatırım yapmak, hangilerinin en havalı veya en rahat göründüğüyle ilgili değildir. Ayrıca, sahada golf toplarına vurduğunuzda çimleri nasıl kavradıklarıyla da ilgilidir. Vuruşunuz sırasında golf için sabit bir taban çok önemlidir, sanki ayaklarınız sadece bir inç bile kayıyormuş gibi, atışınızın sonucunu gerçekten etkileyecektir - topunuzu yeşil veya içeceğin içinde vurmak arasındaki fark.


En iyi golf ayakkabıları 'çivili' veya çivisiz olarak mevcuttur. Çivili golf ayakkabılarında (hala bilindikleri gibi) aslında metal çiviler olmamasına rağmen - bunlar yıllar önce golf sahalarının büyük çoğunluğunda metal çiviler sahada izler bırakacağından yasaklanmıştı. Bu günlerde, 'çivili' golf ayakkabılarının normu olarak yüksek teknoloji ürünü metal olmayan, daha yumuşak takozlar veya plastik bölmelerle değiştirildi ve basit, tekli çiviye göre büyük bir gelişme oldu.

Bu yeni golf ayakkabısının dış tabanlarına giren teknoloji ve Ar-Ge'deki gelişmeler, üreticilerin zemini kavramak için inanılmaz derecede akıllı kramponlar veya bölmeler yaratmasını sağladı - bunların hepsi golf sopanızı ne kadar hızlı sallasanız da çok daha iyi denge anlamına geliyor. Olumsuz yanı, bu kilitlerin zamanla aşınmasıdır, bu nedenle sonunda kilitleri değiştirmeniz gerekecektir. Ya da elbette yeni golf ayakkabıları satın alın.

Çivisiz golf ayakkabıları: bilmeniz gerekenler

En iyi çivisiz golf ayakkabıları bile bazen performansta bir uzlaşma olarak görülür, ancak bu gerçek olmaktan uzaktır. Krampon grupları yerine çivisiz ayakkabılar, daha fazla tutuş için ayakkabının tüm tabanını kaplayan çok daha geniş alanlara sahiptir.

Sağlam, rahat ve çok yönlü, en iyi çivisiz golf ayakkabıları kesinlikledeğilsadece sıradan golfçüler için - birçok profesyonel de çivisiz rotaya gidiyor.


Aşınacak sivri uçlar veya takozlar olmadığında, sırt daha uzun süre dayanır. Düşük anahtar stili, onları özel spor giyimden daha çok modaya uygun bir eğitmen gibi görünmesini sağlar. Artı ani artışların aksine, kulüp binasına vardığınızda değişiklik yapmanız gerekmez. Demek, başka biri gelmeden ilk içkiyi almak için barda ilk sıradasınız.

Tabii ki, açık bir dezavantaj var - çivisiz ayakkabılar, sırtları çivili ayakkabılar kadar derin olmadığından daha ıslak koşullarda zarar görür.


İyi haber şu ki, birçok üretici artık popüler golf ayakkabılarını hem çivili hem de çivisiz olarak sunuyor, böylece en sevdiğiniz golf ayakkabılarını her iki versiyonda da satın alabilir ve hava durumuna bağlı olarak hangisini spor yapacağınızı seçebilirsiniz.

  • En iyi golf topları
  • En iyi golf su geçirmez malzemeleri

En iyi golf ayakkabıları: yüksek teknoloji bağlama sistemlerine ihtiyacınız var mı?

Eski moda bağcıklardan sıkıldınız mı yoksa golf ayakkabılarınızı bağlamaktan sıkılmıyor musunuz? Bazı golf ayakkabısı markaları, daha ince bağcıkları daha hızlı sıkmak ve 'mikro ayarlama' için çevirebileceğiniz bir kadran kullanan yüksek teknoloji ürünü bir sistem sunar - buna Boa Fit Sistemi denir ve Adidas ve Footjoy tarafından bazı sürümlerinde kullanılır. golf ayakkabıları. Bağcıkları sıkmak için kadranı çevirin ve gevşetmek için kadranı içeri doğru bastırın.


Bununla birlikte, deneyimlerimize dayanarak, eski moda bağcıkların, önceki Boa Fit'te bulduğumuz gibi, döner kadranla ortada sıkmaya gerek kalmadan, ayakkabılarınızı rahat hissettirmenin en iyi yolu olduğunu gördük. Golf ayakkabılarında sistemler. Bazen golf ayakkabısı markalarının bu ilginç yeni dantel kurulumlarında var olmayan bir sorunu çözmeye çalışıp çalışmadığını merak ediyoruz.

Bu nedenle, golf ayakkabılarının çok önemli olduğunu, ancak güzel görünebileceğini de belirledik. Buradan nereye gidiyorsun İyi şansa sahip olacağımız gibi, en iyi golf ayakkabılarını - hem çivili hem de çivisiz - burada bu kullanışlı kılavuzda topladık…

Sırayla en iyi golf ayakkabıları

En iyi golf ayakkabıları

(Resim kredisi: FootJoy)

1. FootJoy Pro SL Karbon

En iyi golf ayakkabıları - çivisiz olmasına rağmen inanılmaz kavrama

Teknik Özellikler
Tür: Çivisiz Malzeme: Premium Kromozkin deri
Satın alma nedenleri
+ Her zamanki yüksek Footjoy kalitesi Yumuşak + FTF köpük ayak altı yastıklaması
Kaçınılması gereken nedenler
-Karbon kaplama BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI oldukça affetmez199,95 ABD doları Rock Bottom Golf'te görüntüleAmazon'u kontrol edin

FootJoy muhtemelen 1 Numaralı golf ayakkabısı markasıdır. Yıllardır - aslında 1857'den beri - öncülük ediyorlar ve tüm üretim deneyimlerini bu karbon golf ayakkabılarına - & ldquo; şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam çivisiz golf ayakkabısına - getirdiler. & Rdquo;


Tour'daki en popüler ayakkabı, yeni Pro SL Carbon - genellikle 'Pro | SL Carbon' olarak adlandırılan - tamamen yeni Infinity Dış Taban üzerine inşa edildiğinden daha da iyi hale geldi. Bu, ayağınızı rahat bir şekilde sarmak için PowerHarness ile% 30 daha fazla çekiş noktası ve daha fazla denge ve golf vuruşunuzda gücü artırmak için karbon fiber kaplama ile övünür. Çift Yoğunluklu (D2) orta taban, mükemmel denge ve konfor dengesi sağlar.

Tüm bu pazarlama jargonu, çivisiz olmasına rağmen, bu ayakkabıların her türlü zeminde mükemmel tutuş ve zemin teması sağlamak için 189 noktalı (temelde küçük sivri uçlar) çekiş gücü ve topukta% 17 daha fazla yüzey alanı sayesinde olağanüstü kavrama sağladığı anlamına gelir. koşullar. Ek olarak, Premium Chromoskin deri, bir yıllık garantiyle hem süper yumuşak hem de su geçirmezdir.

En iyi golf ayakkabısı: Under Armour Spieth 4 Gore-Tex

(Resim kredisi: Under Armour)

2. Armor Spieth 4 Gore-Tex Altında

En iyi çivili golf ayakkabıları - özellikle yağmur yağarken

Teknik Özellikler
Tür: Çivili Malzeme: Clarino mikro fiber saya
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz tutuş + Su geçirmez Gore-Tex
Kaçınılması gereken nedenler
-Egzotik bağcık sistemi için taban çok sert - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI149,95 ABD doları Rock Bottom Golf'te görüntüleAmazon'u kontrol edin

Adından da anlaşılacağı üzere, bu ayakkabılar PGA Tour profesyonel golfçü Jordan Spieth’in katkılarıyla tasarlandı. Ürdün bir Major şampiyondur, bu yüzden iyi bir golf ayakkabısının önemi hakkında bir iki şey bilir.

Under Armour Spieth 4 Gore-Tex golf ayakkabısı nefes alabilir, Clarino mikro fiber saya ve ayak parmaklarınızı serin ve kuru tutacak şekilde tasarlanmış hafif su geçirmez membrana sahiptir ve muson benzeri yağmurda bir tur oynadıktan sonra çoraplarımızın etkileyici bir şekilde kuru kaldığını teyit edebiliriz .

Under Armour'un Dual durometre EVA tabanlık olarak adlandırdığı şey, sert sallanırken gücü kullanmak için yanal destek ve orta yumuşaklık sağlamayı amaçlamaktadır. Ayakkabıları parkurda test ederken, biraz sert ve diğer ayakkabılar kadar yumuşak olmasa da rahat olduklarını gördük ve oyun ortaklarımız onların stillerine hayran kaldılar. Bağlama sistemi onları yaparken biraz titizdi, bu da bağcıkları bu kadar kolay çekemeyeceğimiz anlamına geliyordu.

Daha fazla destek için karbon ekli hafif, dayanıklı bir TPU dış tabana sahiptirler ve giydiğimiz diğer Under Armour golf ayakkabıları gibi, zeminde daha iyi çekiş için düşük profilli UA Dönme Direnci (RST 2.0) 'sivri uçlar' ile tutuş sağlamdı. Ayrıca daha geniş ayakları olanlar için üretilmiş E Boyutlandırmada da mevcuttur ve iki yıllık su geçirmezlik garantisine sahiptirler.

En iyi golf ayakkabıları: Skechers Go Golf Elite V.4 Prestige RF

(Resim kredisi: Skechers)

3. Skechers Go Golf Elite V.4

En ucuz golf ayakkabıları

Teknik Özellikler
Tür: Çivisiz Malzeme: Kumaş ön panelli kabartmalı deri saya
Satın alma nedenleri
+ İnkar edilemez konfor + Uygun fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Geniş uyum, BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI biraz gevşek hissetmeye başlayabilir84,98 DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle 84,98 DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle 100 $ Rock Bottom Golf'te görüntüle

Çabuk başlıklı Go Golf Elite V.4, muhtemelen daha sıradan golfçüler için en uygun olan harika, uygun fiyatlı çivisiz bir golf ayakkabısıdır. Spor ayakkabı gibi görünebilirler ancak su geçirmez deri saya, yastıklı orta tabanda Ultra Flight teknolojisi ve Goga Mat rahat iç taban içerirler.

Ayak parmağımızda geniş rahatlık sağlayan Skechers’in Relaxed Fit özelliği sayesinde, herhangi bir sürtünme veya su toplaması olmaksızın kutudan çıkar çıkmaz giymenin çok rahat olduğunu gördük. Çok hafiftirler ve 18 delik için takmak zevkliyken, tüm dış tabanı kaplayan yeni Grip Flex çivisiz tutuş, sallanırken ayaklarımızın dik kalmasını sağladı.

Bu ayakkabıların H2GO Shield su geçirmez koruması vardır ve kabartmalı yan panellere sahip deri bir saya sahiptir ve örgü kumaş ön panel yuvarlak boyunca kesilmiş çimleri topluyor gibi görünse bile, orta dereceli ıslak koşullarda giymenin iyi olduğunu gördük.

Renk şemaları arasında lacivert / kırmızı, siyah / beyaz ve gri / limon bulunur ve çekimimiz için duruşumuzu aşağıya bakarken lacivert / kırmızı çiftimizin tarzını beğendik.

En iyi golf ayakkabısı: Adidas Codechaos

(Resim kredisi: Adidas)

4. Adidas Codechaos

Modern tarz için en iyi golf ayakkabısı

Teknik Özellikler
Tür: Çivisiz Malzeme: Su geçirmez kumaş saya
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif ve rahat + Sokak tarzı tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI bazı oldukça agresif renk seçenekleri129,99 Rock Bottom Golf'te görüntüle 130 $ Adidas'ta görüntüle 130 $ Adidas'ta görüntüle

Son derece çağdaş görünümlü Adidas Codechaos'un Adidas'ın Boost tabanı sayesinde size antrenör benzeri, esnek rahatlık sağladığını gördük. Bu ayakkabılar aynı zamanda nefes alabilir ve sahada sıcak bir galibiyet serisinde olsanız bile ayaklarınızı serin tutar.

Süper hafif olmalarına rağmen - onları giydiğimizi neredeyse fark etmedik - sağlam ve topukta oldukça sağlamlar - onları çekmek için kullanışlı bir çemberi var. Aslında, test çiftimizin ayağımıza şekil vermek için gevşemesi için birkaç tura ihtiyacı vardı.

Teknik çivisiz dış taban, dayanıklı bir kauçuk dış tabanı türünün ilk örneği TPU eklentisiyle birleştirir. Ayakkabının Twistgrip tescilli çekiş sistemi, ısı haritalarını ve golfçülerin ağırlıklarını salıncak boyunca nasıl değiştirdiklerini inceleyerek geliştirilerek Adidas'ın en çok nerede çekişe ihtiyaç duyulduğunu ve hangi tırnak şekillerinin en iyi tutuşu sağlayacağını belirlemesini sağlıyor. Tüm bu Chaos Traxion Ar-Ge'sinin işe yaradığını ve Codechaos ayakkabılarının korkunç yağışlı havalarda bile biz oynarken her zaman kavrandığını ve asla kaymadığını teyit edebiliriz.

Yeni tek parça üst kısım, çok katmanlı ağdan yapılmıştır ve ayakkabının sağlam ve nefes alabilir kalırken aynı zamanda hafif ve su geçirmezliğini korurken radikal bir doku sağlar. Taban polistiren ambalaj gibi görünebilir ancak bunun, dengeli bir duruş ve hızlı tepki veren bir his yaratmak için Torsion X stabilite çubuğu ile iyi bir ayak altı desteği sunduğunu hissettik.

Adidas gururla, bu çivisiz Codechaos ayakkabılarının modern golfçü düşünülerek yapıldığını söylüyor ve kulüp binasının içinde normal antrenörler olarak kolayca geçebilecekleri doğru. John Rahm ve Dustin Johnson gibi dünyanın en iyi profesyonel golfçülerinden bazıları tarafından da giyilir.

En İyi Golf Ayakkabısı: Skechers Go Golf Pro V.4

(Resim kredisi: Skechers)

5. Skechers Go Golf Pro V.4

En iyi spor ayakkabı tarzı golf ayakkabısı

Teknik Özellikler
Tür: Çivili Malzeme: Sırçalı deri saya
Satın alma nedenleri
+ Çok rahat + 18 delikten sonra ayaklarınız ferah hissedecek
Kaçınılması gereken nedenler
-Geleneksel stil herkesin zevkine hitap etmeyecek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,96 ABD doları Amazon'da 99,99 ABD doları görüntüleyin Amazon'da 112,50 ABD doları görüntüleyin Macy's'de görüntüleyin

Amerikalı PGA tur golfçüsü Matt Kuchar tarafından tasarlanan ve giyilen Skechers Go Golf Pro V.4 ayakkabıları, yağmurun oynamayı durdurmadığı zamanlarda değiştirilebilir Softspikes ve Skechers H2GO Shield su geçirmez koruması ile modernden daha klasik bir tasarıma sahiptir. Skechers Go Golf Pro V.4 çivili ayakkabıların geleneksel beyaz çiftini test ettik, ancak mavi tabanlı gri renkte de mevcutlar.

Üst kısımda pürüzsüz bir 'sırçalı' deri sayaya ve ayağın altındaki yüzey ne olursa olsun maksimum kavrama için dinamik elmas tasarımlı tutuşlu dış tabana sahiptir ve sabit ve güvenli bir uyum için topuk kilidi özelliğiyle desteklenir.

Go Golf Pro V.4 ayakkabılarının Skechers markasından beklediğimiz tüm konforu sunduğunu gördük - eğitmenleri her zaman çok rahat. Bu kısmen Resamax yastıklı iç taban sayesinde. İki turdan sonra ayaklarımız taze hissetti ve testteki diğer daha sert golf ayakkabılarının aksine onları hiç kırmamıza gerek kalmadı. Ayrıca ıslak hava testleri sırasında ayağa kalktılar ve kuru kaldılar.

En İyi Golf Ayakkabısı: Nike Air Zoom Victory Tour

(Resim kredisi: NIke)

6. Nike Air Zoom Zafer Turu

En iyi Nike golf ayakkabıları

Teknik Özellikler
Tür: Hibrit - Çivili ve çivisiz Malzeme: Birinci sınıf deri
Satın alma nedenleri
+ Tüm olağan Nike teknoloji iyiliği
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Şaşırtıcı derecede basit stil137,97 ABD doları NIKE'ta görüntüle 180 $ NIKE'ta görüntüle 180 $ Rock Bottom Golf'te görüntüle

Yenilikçi Nike'dan gelmesine rağmen Air Zoom Victory Tour, birinci sınıf deri dış ve klasik görünüme sahip golf ayakkabılarıdır. Ancak kanmayın; Nike, kullandığı birçok teknolojiyi bir araya getirdi.en iyi koşu ayakkabılarıve sokak spor ayakkabıları.

Üst çeyreğin hafif Flyknit yapısı, suyu dışarıda tutmaya yardımcı olan ince ve esnek bir cilde sahipken, Nike React teknolojisi sahadayken daha fazla rahatlık için hafif, dayanıklı bir köpük oluşturur. Ekstra yay ve hızlı tepki için ayak tarağınızda kurnaz bir Zoom Air birimi de vardır.

Nike Air Zoom Victory Tour'u gerçekten öne çıkaran şey, sivri uçlu hibrit bir dış tabana sahip olmalarıdır.vesivri uçsuz kavrama. Tasarım, üstün kavrama gücü için yan taraflarda ve topukta çıkarılabilir çivilerle ayağınızın altındaki entegre tutuşu birleştirir.

Büyük vuruş yapan, hızlı sallayan en iyi golf profesyoneli Rory McIlroy için yeterince iyiyse, şoförünüzü ne kadar sert vurursanız vurun harika bir çekişle rahat edeceklerinden emin olabilirsiniz.

Nike Air Zoom Victory Tour'un klasik / sıkıcı tarzından hoşlanmıyorsanız, kesinlikle daha az klasik renk şemalarının yanı sıra Nike Air Max ve Air Jordan eğitmenlerinden etkilenen golf ayakkabılarıyla Nike Air Zoom Infinity Turu da var.

• Tüm Nike golf ayakkabılarını incele

FootJoy Pro / SL

7. FootJoy Pro / SL

Pro-tour fiyat etiketi olmadan mükemmel denge, konfor ve stil

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Stabilite Malzemesi: Deri, tekstil
Satın alma nedenleri
+ Çok kararlı + İnanılmaz konfor
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 99,96 $ Amazon'da görüntüle 109,99 $ Amazon'da görüntüle 179,99 $ Amazon 157 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Akıllı görünümlü renk gruplarında, FootJoy Pro / SL'nin eski versiyonu gerçekten şık bir ayakkabıdır, ancak gerçek yıldız faktörü dengesinde yatmaktadır. Her tür yalan ve eğimde size çok daha yüksek kaliteli bir ayakkabının tüm desteğini vermek için iki tür özel köpük kullanır, ancak hem ayak altında hem de ayak bileği çevresinde üstün rahatlık sağlar.

Bu, yeni başlayanlar için mutlaka bir golf ayakkabısı değildir. Bununla birlikte, destek, kavrama ve ayağın yumuşaklığı için, makul bir yatırım için gerçek bir kazanandır, özellikle şimdi Pro SL Carbon ortaya çıktı ve sonuç olarak bu ayakkabı genellikle daha düşük bir fiyata bulunabilir.

Puma Ignite Disc Extreme

8. Puma Ignite Disc Extreme

Hafif, daracık ve modern: benzersiz, çok yönlü bir araç

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok yönlü performans Malzeme: Deri, WP, file
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve rahat + Orta ayak ve taban boyunca destekleyici
Kaçınılması gereken nedenler
- Herkesin zevkine göre BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,95 ABD doları Amazon'da 66 Amazon müşteri yorumu görüntüleyin

Spor giyim dünyasının geri kalan ipuçlarını takip eden Puma'nın bu çivisiz ayakkabıları, sahada şık bir stil ve zahmetsizce rahat oyun için ince ve hafiftir. Biraz garip olan DISC kapatma sistemi size tutarlı bir uyum sağlar; deri sele orta kısımda destek sunar, köpük orta taban ve üst kısım su geçirmez, dört yönlü streç ağa sahiptir. Başka bir harika biçim ve işlev buluşması ve Nike ayakkabısına göre biraz daha ağır performansa sahip bir alternatif.

Ecco Golf Gündelik Hibrit

9. Ecco Golf Casual Hibrit

Günlük ayakkabı ve ciddi spor giyimin çekici bir karışımı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Günlük görünümMalzeme: Deri, kumaş, lastik sakız
Satın alma nedenleri
+ Ev ve oyun için çok yönlü + Çok çeşitli renkler
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI oldukça pahalı 121,57 $ Amazon'da görüntüleyin129,99 DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle169,99 $ Amazon 212 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Sizi bir sonraki maç gününüze, bara ve hafta sonları yürüyüşe çıkarabilecek bir ayakkabı söz konusu olduğunda, ECCO Golf Casual Hybrid kazanan bir seçimdir. Bir deri antrenörün tüm gündelik güzel görünümü ve bir golf ayakkabısının performansı ile her iki dünyanın da en iyisini sunar: TPU dış taban harika tutuş sağlar, nubuk üst kısım rahat ve dayanıklıdır ve genel olarak, eğer sizseniz harika bir yatırımdır. ara sıra oyun oynamak için tek kullanımlık ayakkabılar almak istemiyorum.

Mizuno Nexlite SL

10. Mizuno Nexlite SL

Tüm turnuva boyunca devam etmenizi sağlamak için nefes alabilen, su geçirmez ve hafif

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hafif Malzeme: Sentetik
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve rahat + Nefes alabilen su geçirmez saya
Kaçınılması gereken nedenler
- Daha parlak renklerde en ince değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 22 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Uzun bir maç gününde sizi ağırlamayacak hafif golf ayakkabıları için Mizuno ve Nexlite SL'ye bakın. Ayaklarınız muayenehanenizde kısa sürede yorulma eğilimindeyse, bunlar nefes alabilen su geçirmez yapıları (buradaki 'Sofrina SK üst kısım', ayakkabıların ağırlık eksikliğinin sırrıdır) ve darbeli kavrama sistemi ile mükemmel bir satın alımdır ve baştan sona stabilite sağlar Salıncınız ve sağlam, şok emici bir taban.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın FootJoy Golf- ProSL Carbon ...FootJoy FootJoy Pro SL KarbonRock Bottom Golf199,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünZırh Altında Golf - Spieth 4 ...Zırh Spieth 4 Gore-Tex AltındaRock Bottom Golf149,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSkechers erkek GO GOLF Elite ...Skechers Go Golf Elite V.4DICK'S Spor Malzemeleri84,98 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünadidas CodeChaos Golf Ayakkabısı ...Adidas Codechaosadidas130 $ Görünüm Tüm fiyatları görün