Close
 • Ana
 • /
 • Ev
 • /
 • 2020'nin en iyi yeşil enerji tedarikçileri: yenilenebilir enerjiye nasıl geçilir

2020'nin en iyi yeşil enerji tedarikçileri: yenilenebilir enerjiye nasıl geçilir

En iyi yeşil enerji tedarikçileri


(Resim kredisi: Getty)

İşte bu kılavuzda neler var…

En iyi 7 yeşil enerji tedarikçisi
Dikkate alınacak daha çevreci tarifeler
Yeşil enerji nedir?
Yeşil enerji daha mı pahalı?
En iyi sağlayıcıyı seçmek için ipuçları

Yeşil enerji tedarikçisine geçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Pazar yenilenebilir enerjiyi kucaklamaya doğru ilerlerken, Birleşik Krallık'ta her zamankinden daha fazla seçeneğe sahibiz. Aslında, bu günlerde birenerji tedarikçisi% 100 yeşil elektrik sağlayabilen. Big Six enerji şirketlerinin çoğu - British Gas, EDF Energy, E.ON, Npower, Scottish Power ve SSE * - bunu sunan tarifelere sahiptir.

Bununla birlikte, yeşil gazı da istiyorsanız - veya en azından belli bir kısmını - daha küçük enerji tedarikçilerinden birine başvurmanız gerekecek. Ve yardım edebileceğimiz yer burası. Bu kılavuzda size İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçilerini göstereceğiz.


İyi haber şu ki, yeşil enerji size daha fazla mal olmak zorunda değil. Devam edenenerji karşılaştırmasıaraştırmalar sürekli olarak en ucuz enerji tedarikçilerinden bazılarının yeşil enerji şirketleri olduğunu gösteriyor.

Enerji tedarikçisini değiştirmeAşağıdaki en iyi yeşil enerji tedarikçilerinden biriyle gitmeye karar verirseniz kolaydır. Fiyat teklifi almak iki dakikadan az sürer - tek yapmanız gereken posta kodunuzu (çünkü enerji fiyatları ülke genelinde farklılık gösterir) ve kaç yatak odası olduğu gibi içinde yaşadığınız mülkle ilgili birkaç ayrıntı sağlamaktır. O zaman basitçeen iyi enerji anlaşmasısenin için. İsterseniz hemen geçiş yapabilirsiniz.


İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçisi

Şu anda İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçisiAmpul. Bu yenilenebilir enerji şirketi,% 100 yeşil elektrik ve% 10 yeşil gaz sağlayan güçlü yeşil kimlik bilgilerine sahiptir (geri kalanı, karbon azaltma projeleri ile dengelenerek% 100 karbon nötr hale getirilir). Aynı zamanda işleri kolaylaştıran tek bir tarifeye sahiptir.

Bulb, müşterilerinden de sürekli olarak iyi yorumlar alıyor. Trustpilot'ta, 44.000 incelemeden (Haziran 2020) etkileyici bir şekilde 5 üzerinden 4,8 yıldız aldı. Ayrıca, bir arkadaşınızı tavsiye ederseniz kişi başı 50 sterlin alırsınız.


Sizin için doğru yeşil enerji tedarikçisi, elbette kişisel tercihlerinize ve bütçenize bağlı olacaktır. Ayrıca, bir yeşil enerji tedarikçisine üye olduğunuz için, Ulusal Şebekeden evinize gelenlerin aslında yeşil olacağının hiçbir garantisi - ve bunu garanti etmenin bir yolu olmadığını da unutmayın. Ancak, kullandığınız şeyin yerine geri dönen enerji yeşil olacaktır.

İster en yeşil enerji tedarikçisini, ister en ucuz yeşil enerji tedarikçisini, en iyi müşteri hizmetini veya daha fazlasını arıyor olun, yeşil enerjiye geçiş yapmak için bilmeniz gereken her şey burada.

Şu anda İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçileri

en iyi yeşil enerji tedarikçisi: Ampul

(Resim kredisi: Bulb)

1. Ampul

İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçisi - ve bir arkadaşınızı tavsiye ederseniz, ikiniz de £ 50 alırsınız

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcı: Ampul Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz:% 10 Yenilenebilir kaynaklar: hidro (% 9), güneş (% 40), rüzgar (% 51) Karbon dengeleme: Evet Çıkış ücreti: Yok
Satın alma nedenleri
+ Geçiş yaptığınızda +% 10 yeşil gaz + 2 sterlin hayır kurumuna bağışlanan yalnızca bir tarife
Kaçınılması gereken nedenler
-Sabit tarife yok, bu nedenle fiyatlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakınAmpulü enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

Bulb'un mükemmel yeşil kimlik bilgileri, uygun fiyatlar ve birinci sınıf müşteri hizmetleri ile İngiltere'deki en iyi yeşil enerji tedarikçisi olduğunu düşünüyoruz. 2015 yılında piyasaya sürülen bu şirket, şu anda 1,4 milyondan fazla eve tedarik sağlayan, ülkedeki en hızlı büyüyen yeşil enerji sağlayıcısıdır.


Bu, uygun fiyatta küçük bir kısım değil: Ampul genellikle İngiltere enerji pazarının daha ucuz ucunda yer alıyor. Ödeyeceğiniz kesin fiyat, tüm enerji şirketlerinde olduğu gibi nerede yaşadığınıza bağlıdır. Ancak, bağımsız enerji değiştirme sitesi Energy Helpline, Bulb'un Big Six'in standart anlaşmalarından ortalama% 17 daha ucuz olduğunu tespit etti.

Bulb, enerjisini bağımsız jeneratörlerden satın alır, böylece elektriğinin% 100 yeşil olmasını garanti edebilir (hidroelektrik, rüzgar ve güneş enerjisinden üretilir). Aynı zamanda gıda ve çiftlik atıkları gibi yenilenebilir kaynaklardan gelen% 10 yeşil gaz sağlıyor - bu bir yeşil enerji tedarikçisi için ortalama bir değer. Bulb daha sonra, dünya çapındaki karbon azaltma projelerini destekleyerek tedarik ettiği gazın geri kalanını dengeler ve gazını% 100 karbon nötr hale getirir.

Ne mutlu ki, Bulb sadecebir tarife, anlaşılması basit. Bu, şirketin fiyatlandırmayı adil hale getirdiğini söylediği değişkendir çünkü enerjinin toptan fiyatındaki herhangi bir düşüş size geçecektir. Ancak her değişken tarife gibi, fiyatların da yükselebileceğini unutmayın. Son olarak, enerji sağlayıcınızı değiştirmeyi seçerseniz Bulb'un çıkış ücreti talep etmediğini belirtmek gerekir.

Bulb, Birleşik Krallık'taki en çevreci enerji tedarikçisi değil - bu taç, 100 yeşil gaz sağlayan Green Energy UK'ye gidiyor. Yine de ampul, Green Energy UK'den daha ucuzdur. Ve müşteriler tarafından seviliyor, Trustpilot tüketici değerlendirme sitesinde 44.000 yorum üzerinden etkileyici bir şekilde 5 üzerinden 4,8 yıldız alıyor. Bu yeterli değilse, geçiş yaptığınızda hayır kurumu The Bulb Foundation'a 2 sterlin bağışlayacaklar. Ayrıca, bir arkadaşınızı önerirseniz ikiniz de 50 sterlin alırsınız.

 • Bulb'un fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün
 • Daha fazla oku:Ampul incelemesi

en iyi yeşil enerji tedarikçisi: Octopus Energy

(Resim kredisi: Ahtapot Enerjisi)

2. Ahtapot Enerjisi

Müşteri hizmetleri için en iyi yeşil enerji tedarikçisi ve ayrıca sizi ve bir arkadaşınızı geçiş için her biri 50 £ ile ödüllendirecekler

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcı: Ahtapot Enerji Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz:% 0 - ancak% 100 karbon dengelemesi Yenilenebilir kaynaklar: Anaerobik çürütme, güneş, rüzgar, hidro Karbon dengeleme: Evet Çıkış ücreti: Yakıt başına 30 £
Satın alma nedenleri
+ Ödüllü müşteri hizmetleri + geçiş yaptığınızda 50 £
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için seçim yapabileceğiniz çok fazla tarifeAhtapotu enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

Octopus Energy, müşteri hizmetleri için en iyi yeşil enerji tedarikçisidir ve ardı ardına ikinci yıl için Hangisi? Önerilen Sağlayıcı da. Müşteri memnuniyeti için ödüller kazanmanın yanı sıra, şirketin Trustpilot'taki 22.000 incelemesinin% 97'si iyi veya mükemmel olarak derecelendirilmiştir. Bu, bir enerji şirketi için çok nadirdir ve Octopus'un Trustpilot'ta maksimum beş yıldız derecelendirmesine sahip olduğu anlamına gelir.

Ahtapotun da güçlü yeşil kimlik bilgileri vardır. Süper Yeşil tarifesini seçtiğinizde, Octopus% 100 yenilenebilir elektrik tedarik edecek ve sağlayıcı, gazınızın üretimine dahil olan herhangi bir karbonun dengelenmesini sağlamaya söz veriyor. Bunu, gelişmekte olan dünyada karbon azaltma projelerinde uzmanlaşmış Brighton merkezli yardım kuruluşu Renewable World ile ortaklık yaparak gerçekleştiriyor.

 • Octopus'un fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün
 • Daha fazla oku:Ahtapot incelemesi

en iyi yeşil enerji tedarikçisi: yeşil enerji İngiltere

(İmaj kredisi: Green Energy UK)

3. Green Energy UK

Birleşik Krallık'taki en yeşil enerji tedarikçisi ve% 100 yeşil gaza sahip olan tek şirket

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcısı: Green Energy UK Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz:% 100 Yenilenebilir kaynaklar: hidro, güneş, rüzgar, Karbon dengeleme: Hayır (gerekli değil) Çıkış ücreti: Yok
Satın alma nedenleri
+% 100 yeşil gaz +% 100 yeşil elektrik
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI çevrimiçi incelemelerle ilgiliGreen Energy UK'den ücretsiz fiyat teklifi alın

Green Energy UK,% 100 yeşil gaz ve yeşil elektrik sunan tek tedarikçidir ve bu da onu Birleşik Krallık'taki tek gerçek yeşil enerji tedarikçisi yapmaktadır. Green Energy UK, Ofgem fiyat sınırından muaf olduğu için, bu yeşil kimlik bilgileri için daha fazla ödeme yapmanız gerekecek. Aslında, bu kılavuzda bahsedilen tüm tedarikçilerin fiyat karşılaştırmasını yaptığımızda sağlayıcı% 38 daha pahalıydı.

Green Energy UK'e kaydolduk ve şirketten bol miktarda bilgi alarak geçişin çok kolay olduğunu gördük. O zamandan beri çok iyi bir müşteri hizmeti aldık ve faturalandırma doğru. Şirket, yaklaşık 800 kişilik daha küçük bir inceleme havuzunda da olsa Trustpilot'ta 5 üzerinden 4,5 yıldız alıyor.

Gerçekten yeşil bir seçim arıyorsanız, Green Energy UK budur. Ancak, sadece şirketin doğru sayaç okumalarına sahip olduğundan emin olun: enerji kullanımınız yanlış tahmin edilmişse ve bir 'yakalama' faturasıyla karşılaşırsanız, bunu bileceksiniz.

En iyi yeşil enerji tedarikçisi: Outfox the Market

(Resim kredisi: Outfox The Market)

4. Outfox The Market

En ucuz yeşil enerji tedarikçisi, ancak şüpheli müşteri hizmetleri

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcı: Outox the Market Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz:% 0 Yenilenebilir kaynaklar: Rüzgar Karbon dengeleme: Çıkış ücreti yok: Yok
Satın alma nedenleri
+ Fiyat karşılaştırmamızdaki en ucuz + Canlı sohbet müşteri hizmetleri +% 100 yeşil elektrik
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI hakkında çevrimiçi incelemelerAmpulü enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

Outfox the Market, mevcut en ucuz yeşil enerji tedarikçisidir. Şirket, gösterişten uzak bir yaklaşımla müşterilere en iyi fiyatları ilettiğini iddia ediyor, ancak çevrimiçi olumsuz incelemelerin sayısı endişe verici (yaklaşık 26.000 Trust Pilot incelemesinin% 21'i 'zayıf' veya 'kötü'). Son zamanlarda, Outfox the Market, eski üyelik ücretini, diğer tüm tedarikçiler gibi tipik sabit ücretler lehine kaldırdı. En ucuzu olabilirler, ancak en iyi tedarikçi olan Bulb'un yalnızca biraz daha pahalı olduğunu ve çok daha iyi müşteri hizmetleri ile çok daha yerleşik olduğunu belirtmek gerekir.

 • Outfox The Market'in fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün

En iyi yeşil enerji tedarikçisi: npower

(Resim kredisi: npower)

5. Npower

Big Six sağlayıcıdan yeşil enerji için en iyi seçenek

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcı: Npower Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz: yok Yenilenebilir kaynaklar: hidroelektrik ve rüzgar Karbon dengeleme: Evet Çıkış ücreti: Yakıt başına 30 £
Satın alma nedenleri
+% 100 yeşil elektrik + Geçiş yaptığınızda bir ağaç dikin + Yeşil olarak denetlenir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI çıkış ücretleriNpower'ı enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

Npower, yeşil enerji için en iyi Big Six tedarikçisidir, çünkü şirket karbonu dengeler, geçiş yaptığınızda bir ağaç diker ve Go Green Energy Fix'in yeşil standartlarını karşıladığını onaylayan EcoAct tarafından denetlenir. Npower’ın fiyatları kesinlikle aralığın ortasındadır ve otomatik ödeme ile ödeme yaparsanız indirim alırsınız. Ayrıca, ofislerinden karbon, su ve atıkları azaltma taahhüdünü kabul ederek Carbon Trust Standardından üçlü sertifika alan tek enerji sağlayıcısıdır.

 • Npower'ın fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün

en iyi yeşil enerji tedarikçisi: Ecotricity

(Resim kredisi: Ecotricity)

5. Ekotriklik

Ekotriklik, etik bir seçimdir. Tek vegan yeşil enerji tedarikçisi

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcı: Ecotricity Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz: evet Yenilenebilir kaynaklar: rüzgar (% 98), güneş (% 0.12) ve hidro (% 0.7) Karbon dengeleme: Evet Çıkış ücreti: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Vegan Society + Anti-fracking kampanyacıları tarafından onaylandı
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'nı değiştirirken kötü yorumlarEkotrikliği enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

Ecotricity, Birleşik Krallık'ta Vegan Society tarafından tanınan ve onay damgasını alan tek enerji şirketidir ve bu da onu tek vegan enerji seçeneği haline getirmektedir. Fiyatları pahalıdır, ancak maliyetten çok etik tedarikçileri önemsiyorsanız, sizin için en iyi seçim olabilir. Ecotricity, İngiltere'deki anti-fracking kampanyacılarını finanse ediyor ve destekliyor ve bir iklim acil durumu ilan etmek için Extinction Rebellion'ın izinden gitti. Şirketten% 100 yeşil gaz alamasanız da, aynı zamanda kendi yeşil gazını da üretir. Trustpilot'ta hesapları kapatmak ve Ecotricity'den uzaklaşmakla ilgili olumsuz yorumlara dikkat edin.

 • Ecotricity'nin fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün

En iyi yeşil enerji tedarikçisi: OVO Energy

(Resim kredisi: OVO Energy)

8. BU Enerji

Yerlere giden heyecan verici bir yeşil enerji tedarikçisi

Teknik Özellikler
Enerji sağlayıcısı: OVO Energy Yeşil elektrik:% 100 Yeşil gaz:% 15 Yenilenebilir kaynaklar: Anaerobik sindirim% 49, güneş% 32, rüzgar% 18, hidro% 1 Karbon dengeleme: Evet Çıkış ücreti: Yakıt başına £ 30
Satın alma nedenleri
+% 15 yeşil gaz + Geçiş yaptığınızda ağaç dikin + OVO Vakfı aracılığıyla hayır kurumlarını destekler
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI çıkış ücretleriOVO'yu enerji piyasasının geri kalanıyla karşılaştırın

OVO Energy, Big Six ile yarışmak isteyen yeni nesil dijital rakip markalardan biri olarak 2009 yılında başladı. İronik bir şekilde, 2019'un sonunda SSE'yi ve 3.5 milyon müşterisini satın aldığından beri, OVO artık teknik olarak Büyük Altı'dan biri, ancak şimdilik iki markayı ayrı ayrı yönetmeyi planlıyorlar.

OVO, mükemmel müşteri hizmetiyle gurur duymaktadır. Octopus Energy’nin bu konudaki başarılarını karşılayamasa da, yaklaşık 37.000 Trustpilot incelemesinin% 87'si onları 'mükemmel' veya 'harika' olarak değerlendiriyor, ancak yine de yalnızca% 9 'kötü' veya 'kötü'. Bununla birlikte, rakip yeşil enerji tedarikçisinden Big Six'e geçmenin vizyonu ve değerleri için ne anlama geleceği henüz belli değil.

 • Ovo'nun fiyatlarının diğer sağlayıcılarla karşılaştırmasını görün

Eviniz ve MoneySupermarketiniz için en iyi yeşil enerji fırsatını bulun
Eviniz için en iyi yeşil enerji anlaşmasını dakikalar içinde bulmak için enerji karşılaştırma aracımızı kullanın. Yeşil tedarikçileri göstermek için sonuçlarınızı filtreleyin, tarifenizi seçin, biz de sizin için geçişi halledelim. Ayrıca, önde gelen karşılaştırma sitesi Money Süpermarket ile ortaklık yaptığımız için, başka yerde bulamayacağınız özel enerji anlaşmalarına erişiminiz olacak.Anlaşmayı Görüntüle

Dikkate alınması gereken diğer yeşil enerji tedarikçileri

Orada başka ne olduğu ile ilgileniyor musunuz? İşte enerji pazarını sarsmak isteyen Birleşik Krallık'ta önde gelen birkaç yeşil enerji şirketi.

Saf Gezegen
Pure Plant, sabit bir ücret yerine üyelik talep eden, yalnızca dijital uygulama tabanlı bir yeşil enerji tedarikçisidir. Fiyatlarını yükseltmez, bu da Pure Planet'i bu kılavuzdaki ikinci en ucuz yeşil enerji tedarikçisi yapar. Nükleer veya kömür kullanmaz ve gazındaki tüm karbonu dengeler.Pure Planet'ten şimdi bir teklif alın.Anlaşmayı Görüntüle

Yeşil Ağ Enerjisi
Green Network Energy,% 100 yeşil elektrik ve% 10 yeşil gaz sunuyor. Yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmez, ancak yeşil enerji satın alarak kullanımınızı eşleştirir. Ve Trustpilot'ta muazzam bir 4,5 yıldıza sahip.Yeşil Ağ Enerjisinden şimdi bir teklif alın.Anlaşmayı Görüntüle

Yeşil tarifeli diğer enerji tedarikçileri

Daha küçük bir yeşil enerji tedarikçisine geçme konusunda ikna olmadıysanız, işte size iyi bir çevreci tarifesi sunan en iyi büyük enerji şirketlerini seçiyoruz.

E.ON
E.ON, tüm müşterilerine% 100 yeşil elektrik verir ve Fix Online v4 tarifesi piyasadaki en ucuz tariflerden biridir. Şirket, yeşil enerji üretme konusunda öncülük ediyor ve 2017'den beri yenilenebilir enerjilere 9,5 milyar Euro'dan fazla yatırım yaptı - ancak E.ON, burada en iyi Big Six tedarikçisi olarak en üst sırada yer almadı çünkü çok sayıda olumsuz yorumu var. Trustpilot.E.ON'dan şimdi bir teklif alın

ScottishPower
ScottishPower, Go Green Bolt On ile aylık 3 £ karşılığında yeşil enerji sunuyor. Gaz santrallerini sattı ve kömürle çalışan elektrik santrallerini kapatarak çevreci kimliğini daha da artırdı. ScottishPower bazı müşteri anketlerinde iyi sıralarda yer alsa da Trustpilot'ta zayıf bir profile sahip, bu yüzden onu en iyi yeşil enerji tedarikçilerinden biri olarak önermedik.ScottishPower'dan şimdi bir teklif alın

İngiliz Gazı
British Gas, elektriğinin% 43'ünü yenilenebilir kaynaklardan alıyor, ancak yeşil tarifeleri, kullandığınız elektriğin% 100'ünü yenilenebilir elektrikle eşleştirecek ve gazın karbon ayak izini dengeleyecek. Fiyatı ne kadar süreyle sabitlemek istediğinize veya enerji kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz bir dizi yeşil tarifeye sahiptir, ancak daha pahalı yeşil enerji tedarikçilerinden biridir. British Gas'dan şimdi bir teklif alın

Yeşil enerji nedir?

Yeşil enerji, kömür ve gaz gibi fosil yakıtlar yerine yenilenebilir kaynaklardan üretilen elektrik ve gazdır. 'Yeşil gaz', organik materyallerin ve çöp gazının parçalanmasından üretilen doğal olarak oluşan bir gaz olan Biyometanı ifade eder. Yeşil elektrik ise yenilenebilir kaynaklardan aşağıdaki şekillerde üretilen elektriktir:

 • Rüzgarın türbinleri döndürmek için mekanik enerji sağladığı rüzgar enerjisi
 • Güneş ışığının fotovoltaik paneller tarafından emildiği güneş enerjisi
 • Hızlı akan suyun türbinlerin dönmesine neden olduğu hidroelektrik güç
 • Dalgaların hareketinin hidrolik pompalar gibi aletleri çalıştırdığı dalga gücü
 • Gelgitin yükseliş ve düşüşünün türbinleri ittiği gelgit gücü

Yeşil enerji daha mı pahalı?

Yeşil enerjinin daha pahalı olması gerekmez. Fiyat karşılaştırmamızdaki en ucuz tedarikçiler, her ikisi de yeşil enerji şirketi olan Outfox the Market ve Pure Planet idi. Bununla birlikte, fiyat karşılaştırmamızdaki en pahalı olan - Ecotricity ve Green Energy UK - aynı zamanda yeşil enerji tedarikçileri.

Fiyat farkı genellikle enerjinin gerçekte ne kadar yeşil olduğuna bağlıdır. Yenilenebilir kaynaklardan kendi elektriğini üreten ve bir miktar yeşil gaz sağlayan bir tedarikçiye genellikle daha fazla ödersiniz ve tedarikçinin sadece sizin kullanımınızı yeşil enerji satın alarak eşleştirmesi durumunda daha az ödersiniz.

Seçtiğiniz tedarikçi ne olursa olsun, enerji maliyetlerinizi nasıl düşük tutacağınıza dair birkaç ipucu var:

 • Sabit fiyatlı bir tarifeyi düşünün. Maliyetleriniz dondurulacak ve böylece herhangi bir fiyat artışından kaçınacaksınız
 • Enerji kullanımınızı takip etmek için akıllı bir sayaç talep edin
 • Giysilerinizi daha düşük sıcaklıkta yıkayın
 • Aletleri kullanılmadıkları zaman kapatın
 • Isıtmanızı bir zamanlayıcıya koyun
 • Mülkünüzü taslağa dayanıklı hale getirin
 • Enerji fiyatları için alışveriş yapın- ama sadece fiyattan etkilenmeyin. Adil bir resim elde etmek için yakıt karışımını, müşteri hizmetlerini ve incelemeleri kontrol edin.
 • Paradan tasarruf etmek için tarifeleri değiştirebileceğiniz zaman sizi uyaracak Energy Monitor gibi bir araç deneyin.

En iyi yeşil enerji tedarikçisi nasıl seçilir

Yeni bir yeşil enerji tedarikçisi seçerken, yakıt karışımını kontrol etmeniz ve yeşil elektrik alacağınızı garanti edip edemeyeceklerini veya kullanımınızı dengeleyeceklerini görmeniz gerekir. Sizin için hangi seçeneğin doğru olduğuna karar vermeniz gerekecek.

Tedarikçinizin yakıt karışımına bakarak ne tür enerji kullandığını öğrenebilirsiniz. Her yıl enerji şirketleri, enerjilerinin tam olarak nasıl üretildiğini Ofgem'e bildirmek zorundadır, bu da bize hangi tedarikçilerin gerçekten yeşil olduğunu ve örneğin kömüre hala güvendiğini görmemiz için adil bir yol sağlar.

Ayrıca tedarikçinin istikrarını da düşünmeniz gerekir. Daha küçük bir şirketin daha az güvenilir olduğundan korkabilirsiniz - ve son 18 ayda birçok kişinin iflas ettiği haberi bu korkuları gidermeyecektir - ancak sağlayıcınız iflas etse bile tedarikinizin kesintiye uğramayacağını bilmeye değer , sadece farklı bir tedarikçiye taşınacaksınız.

Değiştirmeye değer olabilir: Müşteri memnuniyeti anketlerine göre, daha küçük tedarikçiler daha iyi hizmet ve daha mutlu müşterilere sahip olma eğilimindedir. Ve Bulb ve Octopus gibi bazıları Big Six tedarikçileri kadar iyi tanınır hale geldi.

* OVO Energy, SSE'yi satın alma işlemini Ocak 2020'de tamamladı, ancak iki markayı en azından öngörülebilir gelecekte ayrı tutmayı planladığını duyurdu.