Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En iyi HIIT egzersiz ekipmanı 2020: evde yüksek yoğunluklu yoldan forma girin

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı 2020: evde yüksek yoğunluklu yoldan forma girin

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı mutlaka pahalı değildir ve HIIT (Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Eğitim) bu noktada kesinlikle bir spor modası değildir. Fit olmanın, genel sağlığınızı iyileştirmenin, yarış atı gibi bir kalbe ve yarı tanrı veya tanrıçanın vücuduna sahip olmanın iyi kurulmuş ve kanıtlanmış bir yolu.


El sallamak, kilo vermek ve hızlıca kas kazanmak için el sallayabileceğiniz sihirli bir değnek olmasa da - bu yüzden tüm bu sahte 'tehlikeli ürünlerden iki haftada koparılacağına' inanmayın - haftada birkaç kez yapılan bir HIIT egzersizi , hiç şüphesiz kardiyovasküler kondisyonunuzu artırmanın, yağ kaybetmenin ve harika görünmenin en iyi yollarından biridir.

Yüksek yoğunluklu interval antrenmanı, kısa bir zaman diliminde çok sayıda işe uyum sağlamakla ilgilidir. Size bir HIIT egzersizinin gerçekte ne olduğunu, nasıl başlayacağınızı ve tüm bu tatil yağını yakmak ve bu yıl mükemmel vücudunuzu oluşturmak için ihtiyacınız olan teçhizatı anlatacağız. Evet, zor bir iş, ancak iş için doğru araçları kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilir (ve vücudunuzu daha iyi hale getirebilirsiniz).

HIIT egzersizi nedir?

Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (veya kısaca HIIT), kalp atış hızınızı olabildiğince hızlı artırmak için kısa aralıklarla maksimum yoğunlukta egzersiz yapmakla ilgilidir. 20 dakika koşmak yerine, 30 saniye ile bir dakika arasında dümdüz koşuyor, bir dakika dinleniyor ve bunu 10 kez yapıyor olacaksınız.

HIIT, son on yılda fitness topluluğunun temelini oluşturdu, bunun iyi bir nedeni var: British Journal of Sports Medicine'den yapılan bir araştırma, HIIT egzersizlerinin, koşu gibi orta yoğunluklu egzersizlerden% 28 daha hızlı yağ yaktığını buldu.


Kulağa hoş geliyor değil mi? Spor salonunda daha az zaman geçirmenin etkili bir yoludur çünkü HIIT, kararlı durumdaki kardiyodan daha hızlı bir kalori yakımı sağlar. Egzersizin programınıza uymasını kolaylaştırır ve aerobik egzersiz kapasitenizi artırır.

Ekipman açısından ihtiyacınız olan şey sizi çabuk terletecek ve terletecek bir şeydir. Bu, atlama ipinden tam gelişmiş bir beceri fabrikasına kadar her şey olabilir. Tüm egzersiz makineleri, bir HIIT egzersizi yapmanın harika bir yoludur, ancak sadece ucuz bir atlama ipiyle de etkili bir egzersiz yapabilirsiniz.


En iyi HIIT egzersiz ekipmanı nasıl alınır

Fitness ekipmanı satın almaya gelince, ona gerçekçi bir şekilde yaklaşmanız gerekir. Evinizi barlar ve wattbiklerle doldurabilirsiniz, ancak satın aldığınız kiti kullandığınızdan emin olmalısınız. Kendinize karşı gerçekten dürüst olmaya ve fitness seviyeleriyle ilgili sağlam bir sonuca varmaya değer. Temel zindelik seviyeniz başınızın üzerinde bir kutu fasulye kaldıracak kadar uzamıyorsa, çekme çubuklarına, çarpma toplarına ve ağır iplere yatırım yapmak iyi değildir.

Plyo kutuları (atlayıp atladığınız kutular), Güç Çantaları (kaldırma için ağır çuvallar), ip atlama veKettlebellsplyo kutuları ve ağırlıklarla ilgili olarak kayan bir yükseklik ölçeğinde belirtilebildikleri için başlamak için iyi bir yerdir. Yeni başlayanlar, nispeten küçük bir yatırımla terlemeye başlayabilir ve birkaç ucuz kit parçasını kullanmanın birçok yolu vardır.


Bununla birlikte, gerçekten etkili bir HIIT antrenmanı için, 50ft Savaş Halatı veya yüksek kaliteli kardiyo makinesinin daha ezoterik, sert beğenilerini yenmek zor. Technogym Skillmill veya Wattbike, egzersizinize yeni bir yoğunluk düzeyi kazandıracaktır. Ayrıca, ister doğrudan satın alıyor olun, ister bunlara sahip üst düzey spor salonlarına gidin, cüzdanınız için güzel bir test egzersizi sağlayacaklar.

Satın alınabilecek en iyi HIIT egzersiz ekipmanı

en iyi HIIT egzersiz ekipmanı: BeMaxx atlama ipi

(Resim kredisi: Amazon)

1. BeMaxx Speed ​​Rope II Fitness

Piyasadaki en iyi atlama iplerinden biri

Teknik Özellikler
Ayarlanabilir çelik kablo: Bilyalı döner mafsallar:
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve hızlı + Farklı yükseklikler için ayarlanabilir + Ücretsiz egzersiz rehberi
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş Listesi Bugünün en iyi BeMaxx Spor İp atlama fırsatları 867 Amazon müşteri yorumu Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon Sitesini Kontrol Et Fiyat bilgisi yok Siteyi Ziyaret Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Atlama genellikle göz ardı edilir, ancak harika bir koordinasyon geliştirirken yüksek yoğunluklu ter atmanın en iyi yollarından biridir. Crossfit profesyonellerinden dünya şampiyonu boksörlere, küçük kızlara kadar herkes tarafından kullanılan atlama ipi, yağ yakmanın en iyi yollarından biridir. Hiç denemediniz ve şaka yaptığımızı mı düşünüyorsunuz? İki dakika boyunca atlamayı deneyin ve ne kadar ilerlediğinizi görün…

Bu da piyasadaki en iyi iplerden biridir. BeMaxx Speed ​​Rope II ayarlanabilirdir, böylece boyunuz ne olursa olsun mükemmel uzunluğu elde edebilirsiniz. Dayanıklı, hafif ve taşınabilir: harika bir başlangıç ​​dostu HIIT antrenmanı için ihtiyacınız olan tek şey biraz açık alan.


en iyi HIIT egzersiz ekipmanı: Bodymax Savaş Eğitim Halatı

2. Bodymax Savaş Eğitim İpi

En uygun olmasa da en ikonik crossfit donanımı

Teknik Özellikler
Malzeme: Naylon Ağırlık: 9.5kg Dış mekanlar için uygun: Evet Kalınlık: 40mm
Satın alma nedenleri
+ Tüm vücut üzerinde harika egzersiz + Hızlı ter başlatma + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Yer alır-Gürültülü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Savaş sporları alanı haline geldikten sonra, savaş halatları Crossfit kültü tarafından benimsenmiştir. Yorucu, gücü ve kardiyo egzersizini aynı anda birleştirerek yağ yakmak, kas inşa etmek ve vücudunuzun üst kısmını yok etmek (tabii ki iyi bir şekilde).

Sadece kollarınızın iyi bir egzersiz yapması değil. İpleri çarpıp kırbaçlarken, çömelme pozisyonunda çömelirken ayaklarınız dik durumda kalır ve vücudunuzdaki arka kas zincirini harekete geçirir.

Ama bahsettiğimiz şey HIIT: Savaş halatlarında 30 saniyelik bir yıldırım, vücudunuzu çalıştırmanız için yeterli. Bu küçümsenmemiş kit parçasıyla kalp atış hızınızı artırın ve kaslarınız ağrımasın.

En İyi HIIT Egzersiz Ekipmanı: Bodypower Slam Ball

3. Bodypower Slam Topu

Daha kompakt bir HIIT'in sahip olması gereken

Teknik Özellikler
Ağırlık aralığı: 3-15kg Yapı: Dokulu kauçuk Dolgu: Hareketli
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Depolaması kolay + Çok kullanımlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Gürültülü-Talepler, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI iyi durumda Amazon'a bakın

Yeryüzünde bir çarpma topunun ne olduğunu merak ediyorsanız, bu ağır, lastik bir top olup, yere çarpıp efordan başınız dönene kadar tekrarlayın. Eğer spor salonunda birisinin yere ve mide bulantısına sağlık topu attığını gördüyseniz, onların peşinde oldukları şey budur.

Slam topları gürültülü ve rahatsız edicidir, bu nedenle spor salonunda istenmeyen ilgiyi sevmeyenler için değildir, ancak aynı zamanda çok yönlüdürler ve çok çeşitli kas gruplarında çalışırlar, mükemmel bir çok yönlü egzersiz sağlarlar.

HIIT'i bir çarpma topuyla gerçekleştirmek, gereksiz gerilmelerden veya yaralanmalardan kaçınmak için adanmışlık, çok fazla güç ve iyi bir form gerektirir. Yine de, ağır bir topu defalarca yere ezmek kanın pompalanmasına neden olduğu ve harika hissettirdiği için buna değer. Kendinizi çok eğimli hissediyorsanız, onları mekik çekerken ve diğer temel egzersizler yaparken döndürmek için kullanarak geleneksel bir sağlık topu olarak da kullanabilirsiniz.

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı: RDX Power Bag

(Resim kredisi: Amazon)

4. RDX Ağırlık Egzersizi Güç Çantası

Daha iyi bir vücut için yolunuzu çekin, çekin ve kaldırın

Teknik Özellikler
Deri kasa: Dört kulplu: Fermuarlı muhafaza:
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü eğitim aracı + Dış ve iç mekan kullanımı için + Ayarlanabilir ağırlık
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI nispeten hantal Amazon'a bakın

• Amazon'da RDX Powerbags satın alın, 20 £ 'dan

Ragbi eğitimi alan herhangi biri bunlardan biriyle karşılaştı. Güç torbaları, genellikle kumla doldurulmuş, kaldırabileceğiniz, fırlatabileceğiniz ve vücudunuzun etrafında sallayabileceğiniz, basit ağırlıklı deri çuvallardır.

Hem yeni başlayan stajyer hem de deneyimli profesyoneller için ideal olan birkaç farklı ağırlıkta mevcut olan RDX Ağırlık Antrenmanı Güç Torbası açılabilir, böylece hazneye kum dökerek (veya daha fazla ekleyerek) ağırlığını ayarlamanıza olanak tanır. Sert deri parçalanmamasını sağlarken, çanta su geçirmez olduğundan dışarıda da kullanılabilir.

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı: TRX kettlebell

(Resim kredisi: Amazon)

5. TRX Eğitimi Yerçekimi Cast Kettlebell

Kettlebell salıncakları, yağ yakan, kas yapıcı bir elyaftır.

Teknik Özellikler
Yerçekimi dökme demir: birden fazla ağırlık seçeneği: Çok yönlü:
Satın alma nedenleri
+ Temel fitness kiti + Sağlam ve dayanıklı + Farklı şekillerde kullanılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş Liste Bugünün en iyi TRX 16kg Kettlebell fiyatları 135 Amazon müşteri yorumu Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon Sitesini Kontrol Et Fiyat bilgisi yok Siteyi Ziyaret Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunun ne olduğunu biliyorsun. Kettlebell, sizi terletmek için kettlebell salıncakları gibi dinamik hareketlerde kullanılabilecek hafif bir ağırlıktır. Aralarında bir dakikalık dinlenme ile beş adet bir dakikalık kettlebell salınımı seti, kalp atış hızınızı kesinlikle yükseltecektir.

TRX'in dökme demir seti, alabildiği kadar iyidir. Söylenecek sınırlı bir miktar var - beklediğiniz ağırlıkta, kulplu kaliteli bir metal parçası - ama kullanımı keyifli, renk sıçraması var ve sizi sonsuza dek sürecek.

HIIT için en iyi ev spor salonu makineleri

En İyi HIIT Egzersiz Ekipmanı: NordicTrack E11.5

6. Nordictrack E11.5

Yumruklama yapabilen eliptik cross trainer

Teknik Özellikler
Boyutlar: H203 W81 L169 cm Katlanabilir: Evet Volan ağırlığı: 10kg Dahili hoparlörler: Evet Adım uzunluğu: 18 inç
Satın alma nedenleri
+ Depolama için katlanabilir + Yağı yakmak için mükemmel + Kullanıcıya göre ayarlanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Hantal Veri ekranları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI harika değil Amazon'a bakın

Eliptik bir makinede HIIT eğitimi yapmak çok kolaydır, ısıtmak için makineyi daha düşük bir ayarda kullanın, ardından soğumak için 'iptal'e basmadan önce 30-60 saniyelik setiniz için direnci artırın.

Eliptik hareket tüm vücudu çalıştırırken, yerleşik veri ekranları - biraz bütçeli olsalar bile - aralık zamanlamalarını değerlendirmek için iyi çalışır. Bu, toplardan ve iplerden daha pahalı bir satın alımdır, ancak size dayanılmaz yüksek yoğunluklu egzersiz ağrılarıyla dolu mutlu yıllar yaşatacak. Yaşasın!

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı: Wattbike Atom

7. Wattbike Atom

HIIT için en iyi egzersiz bisikleti

Teknik Özellikler
Dişliler: 22 Gradyan aralığı: yüzde 0-24 Akıllı telefon bağlantısı: Evet Bağlantı: ANT + FEC / ANT + / Bluetooth Smart Control
Satın alma nedenleri
+ Gerçekçi sürüş deneyimi + Mükemmel bağlantı + Çok sayıda direnç seviyesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

HIIT'in etkilerine ve faydalarına bakan çalışmaların çoğu, maksimum efor sarf etmenin en kolay yollarından biri olduğu için mütevazı egzersiz bisikletine odaklandı - akciğerleriniz patlayacakmış gibi hissedene kadar öfkeyle dönersiniz. Soulcycle'ın bu kadar popüler olmasına şaşmamalı.

Wattbike Atom, kıvrak bir karbon yol yarışçısı gibi göründüğünden ve hissettirdiğinden, dış mekana girmeden elde edebileceğiniz en gerçekçi sürüş deneyimlerinden biridir, ancak yine de kolayca bağlanabilir.Zwiftve çalışmayı daha eğlenceli hale getiren diğer etkileşimli uygulamalar. Kendinize uygun bir bisikletiniz varsa, alternatif olarak şunlardan birini düşünebilirsiniz:en iyi turbo eğitmenleri.

En iyi HIIT egzersiz ekipmanı: Technogym Skillmill

8. Technogym Beceri Değirmeni

En iyi crossfit dambıl değişimi

Teknik Özellikler
Maksimum hız: Sınırsız Akıllı telefonla uyumlu: Ekipman yok ağırlığı: 180kg Yüzey genişliği: 480 mm
Satın alma nedenleri
+ Bir koşu bandından daha yoğun + Çevikliği artırır
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıkma kadar pahalı

Geleneksel bir koşu bandından farklı olarak, Technogym'in gelişmiş Skillmill gücü, hızı, dayanıklılığı ve çevikliği artırmak için geleneksel bir güçlendirilmiş güverte yerine bir direnç kemeri kullanır.

Alışmak biraz zaman alır, ancak ne kadar çok çalışırsanız, Skillmill şanlı, sağlıklı, HIIT kaynaklı bir kısır döngü haline gelene kadar o kadar geri iter.

Biraz korkak yüksek dizler veya profesyonel tarzda bir sprint atın ve kalp atış hızlarının saniyeler içinde 170bpm'lik ani artışları görmek mümkündür, bu nedenle HIIT zindeliği açısından, bu bir makinenin gerçek bir cevheri.

Olimpik sporcuların ve profesyonel sporcuların yerel antrenman tesislerinde bir Beceri Değirmeni görmeyi sevmelerine şaşmamalı ama biz ölümlüler için pahalı bir spor kısayolu. Yapabilirsinyaklaşık 10.000 £ harcayınBirine sahip olmak, ancak piyasadaki en iyi fitness kitlerinden biridir.