Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • 2020'nin en iyi yürüyüş direği: Yürümekten daha fazlasını almanıza yardımcı olacak en iyi trekking direkleri

2020'nin en iyi yürüyüş direği: Yürümekten daha fazlasını almanıza yardımcı olacak en iyi trekking direkleri

İster hevesli bir yürüyüşçü olun, ister yeni başlıyor olun, yürüyüş sopaları değerli bir yatırımdır. Bu kılavuzda, sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için şu anda mevcut olan en iyi yürüyüş batonlarını seçtik.


Yürüyüş direkleri, eski alpenstocklardan uzun bir yol kat etti. Ayrıca, pek çok iyi nedenden dolayı, tepelerde oldukça zorunlu hale geldiler. Zorlu parkur bölümlerinde ve benzer şekilde daha kolay zeminde dengenizi iyileştireceklerdir (ancak kaliteli bir çiftyürüyüş botlarıveyayürüyen ayakkabılarilk) ve ayrıca uzun inişlerde dizlerinizi gerin.

Birçok yürüyüşçü, en iyi yürüyüş direklerinin daha iyi bir tempo ve yürüme ritmi sağlamaya yardımcı olduğunu ve direklerin nehir geçişleri için özellikle yararlı olduğunu, daha küçük akarsular arasında kolay bir tonoz sağladığını ve daha geniş nehir yataklarında ilerideki kayaların dikkatlice test edildiğini fark eder. Benzer şekilde, şüpheli görünen zemini üzerinde durmadan önce inceleyebilmek, birçok yürüyüşçüyü tatsız bir yolculuktan kurtardı.

En iyi yürüyüş direkleri sıralamamız için okumaya devam edin. Genel olarak yürüyüş takımınızı geliştirmek istiyorsanız, rehberlerimizi de keşfetmek isteyebilirsiniz.en iyi yürüyüş pantolonu,en iyi yürüyüş sırt çantalarıveen iyi yürüyüş çorapları.

En iyi yürüyüş direkleri nasıl seçilir

Yürüyüş sopaları özellikle uzun mesafelerde yürürken bacaklarınızın üzerindeki baskıyı azaltmak ve özellikle yükselen veya alçalan yamaçlarda destek sağlamak için kullanışlıdır.


Çoğu modern trekking sopası artık çok kompakt ve taşıması kolay. Birçoğu kolayca katlanacak veya gerek duyulmadığında sırt çantanıza takılabildiği gibi hafif ve ince de olabilir.

Kilit mekanizmalı ayarlanabilir yürüyüş batonlarına dikkat edin, çünkü bu, direği istediğiniz yükseklikte tutmanıza olanak tanır ve birden fazla kişi bunları kullanırsa mükemmeldir. Dirseğiniz yürürken dirseğiniz 90 derecelik açı yapacak şekilde yeterince uzun olmalıdır.


Dikkate alınması gereken bir sonraki şey şaft malzemesidir - genellikle alüminyum veya karbon fiber. Alüminyum, karbondan biraz daha ağır olmasına rağmen daha dayanıklıdır, ancak düzenli olarak yürüyüş yapıyorsanız, alüminyum direklerin daha uzun süre dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Sıkı bir tutuş da çok önemlidir ve yürüyüşünüz sırasında ellerinizin aşırı terlemesini önlemek için EVA köpük, direkleri her zaman nefes alabilir tutmak için en iyi kavrama malzemesidir.


Uzun ve kısa yürüyüşler için en iyi yürüyüş batonlarından bazılarının yanı sıra farklı arazi türleri ve hava koşulları seçtik. Turumuza bir göz atın ve bir sonraki maceranız için çok ihtiyaç duyulan desteğe yatırım yapın.

En iyi yürüyüş direkleri: Leki Sherpa XTG

(Resim kredisi: Leki)

1. Sherpa XTG ilaçları

Uzun mesafeli kaba ve pürüzsüzlük için süper sağlam direkler

Teknik Özellikler
En iyisi: İngiltere koşulları Mil malzemesi: Alüminyum Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutamak malzemesi: Aergon (Termo):
Satın alma nedenleri
+ Süper sert + Yüksek derecede ayarlanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Karbondan biraz daha ağır

Leki Sherpa XTG, yürüyüş direği tasarımının ne kadar gelişmiş hale geldiğinin bir kanıtıdır. Tam özellikli yürüme direkleri gibi görünebilirler (gerçekten öyleler), ancak ağırlık bir uçurumdan düştü. 'Standart' alaşımlı direkler için birim başına yalnızca 263 gram, hemen hemen mutfak lavabosunu içeren özellikler listesi gibi etkileyicidir. Alüminyum direkler genellikle daha pahalı olan karbon kardeşlerinden daha ağır gelir, ancak karbon gibi parçalanmak yerine ciddi basınç altında bükülme eğilimindedir.

İki 'hız kilidi' ayarlayıcı, bükülmeyen sürtünme kilitleri olmayan kolları kullanır, bu da eldivenlerle daha güvenilir ve kullanımı daha kolay olduğu anlamına gelir ve 110 cm'den 145 cm'ye kadar çok genişler. Sherpa'nın paketi makul bir 70 cm'ye kadar aşağıdadır, bu nedenle sırt çantanızdan çok uzağa fırlamaz ve ayrıca üst şaftın aşağısında genişletilmiş bir köpük tutuş özelliği vardır, bu da yolun daha teknik bölümlerinde şafttaki tutuşunuzu boğmanıza olanak tanır.


Resim 1/2

En iyi yürüyüş direkleri: Black Diamond Alpine Carbon Z

(Resim kredisi: Black Diamond)
Resim 2/2

En iyi yürüyüş direkleri: Black Diamond Alpine Carbon Z

(Resim kredisi: Black Diamond)

2. Siyah Elmas Alp Karbon Z

Büyük günler ve dik yaklaşımlar için süper hafif ama güçlü kutuplar

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Büyük günler Mil malzemesi: Karbon fiber Ayarlanabilir uzunluk: Hayır Tutuş malzemesi: Mantar
Satın alma nedenleri
+3 bölüm katlanabilir direk + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI sabit uzunluk142,46 $ Als.com'da görüntüleyin 189,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin 189,95 ABD doları REI.com'da görüntüle

BD Alpine Carbon Z, hafta sonu seyahat maceraları ve büyük günler için mükemmel bir arkadaştır. Bir direk başına 200 gramdan fazla bir gölgede (uzunluğa bağlı olarak) ağırlığa sahip olan Alpine karbon, 40 cm'den daha kısa bir uzunluğa kadar parçalanır, bu da onu seyahat için veya yolda son derece paketlenebilir hale getirir.

Eski usul mantar tutacaklar ister çıplak elle ister eldiven takıyor olun bol miktarda geri bildirim sağlar ve eklemlerin etrafındaki yeni takviyeler direğin dayanıklılığına ve gücüne katkıda bulunur. Bunlar sabit uzunluklar olduğundan, bedeninizi akıllıca seçmeniz gerekecek, ancak bu sabit doğa gereksiz ağırlığı ortadan kaldırır ve ayrıca uzun günlerde ve özellikle de alpin başlangıçları için büyük bir nimet olan zahmeti azaltır.

En iyi yürüyüş direkleri: Black Diamond Distance Carbon FLZ

3. Siyah Elmas Mesafe Karbon FLZ

Uzun mesafeli yürüyüş ve dik yaklaşımlar için en iyi yürüyüş direkleri

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Uzun yürüyüşler Şaft malzemesi: Karbon fiber Ayarlanabilir uzunluk: Hayır Tutuş malzemesi: EVA köpük
Satın alma nedenleri
+3 bölüm katlanabilir direk + Elleri kuru tutar
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Sabit uzunluk 128,31 $ Amazon'da Görüntüle142,46 $ Als.com'da görüntüleyin 189,95 ABD doları REI.com'da görüntüle113 Amazon müşteri değerlendirmesi

Daha uzun parkurlarda gitmek isteyen hevesli yürüyüşçüler için, biraz daha fazla destek düşünebilirsiniz. Black Diamond Distance Carbon FLZ karbon fiber yürüyüş direkleri, dik yokuşlarda ve daha geniş yürüyüşlerde ek denge sağlamak için tasarlanmıştır.

Sabit uzunluktadırlar, ancak üç parçaya katlanarak hızlı ve verimli bir şekilde sırt çantasına konulmalarını kolaylaştırırlar. En zorlu yürüyüşlerde bile elleri rahat ve kuru tutmak için EVA köpük kulplar yerindedir ve müşteriler kendilerini inanılmaz derecede sağlam hissettirdiler; Sadece yola çıkmadan önce yerine kilitlendiklerinden emin olun!

Leki Kadın Cressida Trekking Pole Çifti

4. Leki Kadın Cressida Trekking Pole Çifti

Ciddi yürüyüşçüler, bu çift yürüyüş sopasıyla dengeyi sağlayabilir

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Ciddi yürüyüşçüler Kuyu malzemesi: Alüminyum Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutuş malzemesi: Mantar / kauçuk
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı malzeme + Ayarlanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Grip biraz ısınıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Deneyimli yürüyüşçüler, bu çok yönlü kutuplardan iyi şeyler bekleyebilir. Mil, farklı yükseklikler için ayarlanabilir ve alüminyumdan yapıldığı için çok dayanıklıdır. Hafif oldukları ve yerine kilitlenmeleri kolay olduğu söyleniyor, böylece yolculuğunuzda sabit kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Kulplar, EVA köpüğü kadar hava geçirmeyen, ancak yine de rahat olduğu düşünülen mantar ve kauçuktan yapılmıştır.

Enkeeo Ultralight Yürüyüş Bastonları

5. Enkeeo Ultralight Yürüyüş Bastonları

Çeşitli arazilerde kullanmak için en iyi yürüyüş direkleri

Teknik Özellikler
Şunlar için en iyisi: Tüm arazi Şaft malzemesi: Karbon fiber Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutuş malzemesi: EVA köpük
Satın alma nedenleri
+ Komple aksesuar seti + Ayarlanabilir bilek kayışları
Kaçınılması gereken nedenler
-Zamanla bükülmeye yatkın olabilir BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'u kontrol edin

Kayalık, karlı, çimenli veya öngörülemeyen bir arazide yürüyüş yapıyor olun, Enkeeo Ultralight yürüyüş batonları, yürüyüşünüze uygun bir dizi aksesuarla birlikte gelir. 2 kar sepeti, 2 çamur sepeti ve 4 lastik uç alacaksınız, böylece önünüzdeki yola tamamen hazırlanıp kendinizi güvende hissedebilir ve her türlü hava koşulunda ders çalışabilirsiniz. Özellikle bataklık koşullarda iyidirler ve bu koşullarda yokuş yukarı ve aşağı inmek için çok ihtiyaç duyulan desteği sağlarlar. Kulpların yağmurda yürürken rahat ve kaygan olmadığı söyleniyor ve genel olarak bu direklerin ihtiyaç duyduğunuzda ayarlanması kolaydır.

Siyah Elmas Yolu Yürüyüş Direği

6. Kara Elmas Yolu Yürüyüş Direği

Hafta sonu yürüyüşçüleri için hafif bir patika yürüyüş sopası seti

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Sıradan yollar Şaft malzemesi: Alüminyum Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutuş malzemesi: Kaymaz köpük
Satın alma nedenleri
+ Ayarlaması kolay + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI katlandığında bazen kir birikebilir69,99 DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle99,95 $ Amazon'da Görüntüle99,95 ABD doları REI.com'da görüntüle

Daha çok hafta sonları hafif patikalara çıkan sıradan bir yürüyüşçüyseniz, bu Kara Elmas Patika Direkleri sizin için en iyi yürüyüş batonları olabilir. Yüksekliği ayarlanabilir ve yürüyüş için çok rahat olmalarını sağlayan köpük tutma saplarına sahiptirler ve ilk kez yürüyüş yapanlar bunların üstesinden gelmenin kolay olduğunu gördü. Bazı kilitleme mekanizmalarının yerine oturması zor olabilir, ancak bunun yerine oturtulması kolaydır ve yürüyüşünüz sırasında beklenmedik çökmekte olan parçalarla karşılaşmazsınız.

Cascade Mountain Tech Karbon Fiber Yürüyüş Direkleri

7. Cascade Mountain Tech Karbon Fiber Yürüyüş Direkleri

Bu kalın yürüyüş batonlarıyla daha sert araziler daha kolay hale getirilebilir

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Zor arazi Şaft malzemesi: Karbon fiber Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutuş malzemesi: Mantar
Satın alma nedenleri
+ Dahil olan aksesuarlar + Sağlam tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en kompakt değil Amazon 952 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Sık sık farklı parkurları ve yürüyüş rotası seviyelerini denerseniz, bu Cascade Mountain Tech direkleri tüm olasılıklara hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır. Farklı araziler ve hava koşulları için çeşitli uçlar ve sepetler içeren bir aksesuar kitine sahip olacaksınız ve yüksekliği ayarlanabilir, yükselen ve alçalan eğimler için doğru dengeye sahip olduğunuzdan emin olabileceğiniz anlamına gelir. Diğer yürüyüş sopaları kadar kompakt değillerdir, ancak yine de katlanabilirler veya kolaylıkla bir sırt çantasına takılabilirler.

Leki Tucson Trekking Direği

8. Leki Tucson Yürüyüş Direği

Çok çeşitli araziler için esnek uçlu direk

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Konfor Mil malzemesi: Alüminyum Ayarlanabilir uzunluk: Evet Tutamak malzemesi: PAS Grip
Satın alma nedenleri
+ Direk uzunluğunu yürüyüşe uyacak şekilde ayarlayın + Bilek kayışları
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Yalnızca tek kutup Amazon 13 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Daha sıradan bir yürüyüşçü, başlamak için yalnızca bir sırık isteyebilir ve esnek uçlu bu Leki Tucson yürüyüş direği, yürüyüşe başlarken çeşitli arazilere uyarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Direğin uzunluğu tamamen ayarlanabilir; bu, yokuş yukarı veya aşağı giderken veya düz arazide yürürken ihtiyaçlarınıza göre değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, yürürken ekstra güvenlik için bilek kayışlı rahat bir tutacağa sahip olacaksınız.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Black Diamond Alpine Carbon Z ...Siyah Elmas Alp Karbon ZAls.com142,46 $ Görünüm Tüm fiyatları görün