Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En iyi masaj aletleri: En etkili köpük silindirler, masaj topları, vurmalı masaj aletleri ve daha fazlasıyla kas gerginliğini giderin

En iyi masaj aletleri: En etkili köpük silindirler, masaj topları, vurmalı masaj aletleri ve daha fazlasıyla kas gerginliğini giderin

İster uzun süredir devam eden bir spor yaralanmasından muzdarip olun, ister soğuk havada alevlenen eklem sorunları yaşayın, ağrıyı hafifletmek ve bu kasları gevşetmek için gereken tek şey basit bir masaj aleti olabilir.


Daha çok işkence aletlerine benzeyen tuhaf ve harika görünümlü masaj araçlarının bir listesini derledik, ancak sallayamadığınız o küçük kıkırdamalar üzerinde harikalar yaratacaklarına söz veriyoruz.

Araçların çoğu nispeten küçüktür ve evde, ofiste veya hareket halindeyken kullanım için kolayca taşınabilir. Bazıları derin doku masajı olarak çalışır ve diğerleri stresi ve gerginliği gidermek için baskı noktalarını hedef alır (bu tür şeyler hakkında konuşmak için kılavuzumuza bakın. www.theradar.com/features/the-best-face-masks).

Çoğu masaj ekipmanı, herhangi bir düğümün düzeltilmesi için etkilenen bölgeye bastırılabilen bir rulo veya top şeklinde gelir, ancak daha yoğun bir masaj için piyasada bir profesyonel için harika olan bir dizi elektronik masaj aleti vardır. sırt, boyun ve omuz masajı.

Bugün satın alınabilecek en iyi masaj aletleri

en iyi masaj aletleri: Trigger Point GRID Foam Roller


1. Tetikleme Noktası GRID Köpük Rulo

Bir antrenmandan sonra ayakları ve bacakları germek için köpük rulo

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Spor salonuna gidenler Tür: Köpük Rulo Şunun için tasarlandı: Bacaklar
Satın alma nedenleri
+ Yumuşak doku masajı + Taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
- Egzersizler zor olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 34.99 Amazon'da Görüntüleyin49,99 Rekabetçi Bisikletçi'de Görüntüle 49,99 Backcountry.com'da görüntüleyin16 Amazon müşteri yorumu

Bu, sporcular ve hevesli spor salonuna gidenler için en iyi masaj araçlarından biridir. Fiziksel terapistler ve koçlar tarafından spor yaralanmalarından kaçınmak için tavsiye edilir, bu nedenle bir kardiyo düşkünüyseniz ancak her zaman germeyi unutursanız, o zaman Tetik Nokta GRID Köpük Rulo, kaslarınıza zarar vermemenizi sağlayacak önemli bir ekipmandır. Spor çantalarının çoğuna sığar, bu yüzden kullanmamak için hiçbir mazeret yoktur.

en iyi masaj aletleri: Theragun Liv


(Resim kredisi: Theragun)

2. Theragun Liv

Kaslarınız için elektrikli diş fırçası gibi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hassas gerginlik giderici Tip: Perküsyon masajı Tasarım: Tüm vücut
Satın alma nedenleri
+ Hızlı kas kurtarma + Hassas ağrı kesici + Ergonomik tutamak + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu listedeki diğer tüm ürünlerden daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Theragun Liv'i doğrudan Theragun'dan satın alın

Theragun Liv, tüm Theragun perküsyon masajcıları arasında en uygun fiyatlı giriş. Ucuz olduğunu söylemiyorum, ancak fiyat için, kaslarınızdaki düğümleri ve gerginliği etkili bir şekilde hedefleyebilecek bir masaj aleti alacaksınız.


Geri tepme masaj aletlerini kullanmak, elektrikli diş fırçası kullanmaya benzer: İşi elektrikli olmayan çeşitli bir cihazla (bu durumda, bir köpük silindiri veya bir masaj topu) yapabilirsiniz, ancak elektrikli çeşitlilik çok daha verimli çalışır.

Bu tam olarak Theragun Liv ile olan durumdur. Dolaşımı uyarmak, ısı oluşturmak ve gerilimi serbest bırakmak için 16 mm derinlikte, saniyede 40 kez - titreşim masajlarından% 60 daha derin - kaslara tekrarlayan vuruşlar kullanır. Kaslarınız kısa sürede gerilerek iyileşme süresini kısaltır ve yaralanmayı önler.

Theragun Liv'in ergonomik üçgen sapı sayesinde - ve aslında tüm Theragun cihazları - çoğu kas bölgesine kendi başınıza baskı uygulayabilirsiniz, partnerinizin bunu sizin için yapmasını beklemenize gerek yok.

Theragun Liv, bir seyahat kesesinin yanı sıra dört farklı ataşmanla birlikte gelir: bir sönümleyici, hassas bölgeler veya kemiklerin yakınında bir başlık, standart bir Top ve genel kullanım için bir ataşman.


Theragun G3 vurmalı masaj aletiSırt ağrısına yardımcı olabilir ve egzersizlerden önce ve sonra sizi ayarlayabilir

en iyi masaj aletleri: Meglio Lacrosse Masaj Topu

(Resim kredisi: Daha iyi)

3. Daha İyi Lakros Masaj Topu

Teknik Özellikler
Kimler için en iyisi: Koşucular ve etrafta çok oturan insanlar Tür: Masaj topu Şunun için tasarlandı: Diz ardı kirişleri, buzağılar, ayaklar
Satın alma nedenleri
+ Kompakt ve taşınabilir + Ucuz + Taşıma çantası ve egzersiz kağıdı dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAYIŞLARI Amazon'da sırt ve boyunda kullanmak zor

Masaj topları, köpük silindirlerin küçük kardeşleridir ve özellikle vücudunuzun alt yarısında kas gerginliğini gidermek için mükemmel bir araçtır. Yere oturun, bacaklarınızı uzatın, bunlardan biri Meglio Lacrosse Masaj Balosuna dayanın ve bacak ağrısını hedeflemek için küçük dairesel hareketler veya daha uzun vuruşlar yapın.

Meglio Lacrosse Masaj Topu, pürüzsüz, sağlam bir yüzeye sahiptir, böylece sadece uzuvunuzun ağırlığını üzerine koyarak bacak kaslarına baskı uygulayabilirsiniz, bastırmanıza gerek kalmaz. Üst vücutta, özellikle omuzların ön kısmında da kullanılabilir.

Teorik olarak, Meglio Lacrosse Masaj Topu ile sırt ve boyun masajı yapılabilse de, bunu yapmak oldukça zor olabilir, özellikle de kendiniz yapmaya çalışırsanız. Masaj topunun üzerine uzanmak ve vücudunuzun üst ağırlığını üzerine koymak, üzerinde yuvarlanmak oldukça uyumsuz hissedebilir.

Meglio Lacrosse Masaj Topu ile bir başkasının sırtınızı çalıştırması bu basit cihazı sosyal bir aktivite haline getirerek bu sorunu ortadan kaldırabilir. Üstelik Meglio Lacrosse Masaj Topu cips kadar ucuz ve ayrıca bir taşıma çantası ve küçük bir egzersiz rehberi ile birlikte geliyor.

en iyi masaj aletleri: Thera Cane

4. Thera Cane

Ulaşılması zor alanlara ulaşan bir masaj çubuğu

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Doktorun Seçimi Tür: Masaj Çubuğu Şunlar için tasarlandı: Ulaşılması zor alanlar
Satın alma nedenleri
+ Derin doku masajı + Tüm alanları hedef alır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI doğru kullanmak için zor $ 25,88 Amazon'da 29,95 $ Görüntüle Amazon'da Görüntüle39,95 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin4 Amazon müşteri yorumu

Bazıları bir sopa için £ 25.00'ın para kaybı olduğunu düşünebilir, ancak bir doktorun önerisi olarak, bu sırt ve boyun ağrısı için en iyi masaj araçlarından biridir. Bu kullanışlı (tuhaf görünümlü olsa da) aracın ulaşılması zor olan basınç noktalarına ulaşması ve düğümleri düzeltmesi garantilidir. Oldukça sezgisel görünüyor, ancak hepsi kullanım kılavuzunda ana hatları verilen belirli sorun alanlarını belirleme konusunda bir püf noktası var.

en iyi masaj aletleri: Rock Tape Rock Balls

5. Rock Tape Rock Topları

Bu masaj topları ile her koşudan sonra mutlu ayakları koruyun

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Koşucular Tür: Masaj topları Şunun için tasarlandı: Bacaklar ve Ayaklar
Satın alma nedenleri
+ Kompakt ve Hafif + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Spices, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 21,31 ABD doları için acı verici olabilir Amazon 51 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Düz ayaklarınız varsa veya plantar fasiit hastasıysanız, bu masaj topları koşarken ortaya çıkan ağrıyı azaltmada harikalar yaratacaktır. Küçüktürler ve spor çantanızda veya arabanızda kolayca saklanabilirler, böylece antrenmandan veya koştuktan sonra topuk veya kemer ağrısını ortadan kaldırabilirsiniz.

en iyi masaj aletleri: Anself Roller Massager

(Resim kredisi: Anself)

6. Kendine Silindir Masajı

Bu rulo masaj aleti ile seyahatlerinizde herhangi bir boyun ve sırt gerginliğini serbest bırakın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Gezginler Tür: Masaj topu Şunun için tasarlandı: Sırt ve omuzlar
Satın alma nedenleri
+ Seyahat dostu + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük alanlara ulaşılamıyor

Kimse kendi yatağında değilken iyi uyumaz. Sık sık seyahat ediyorsanız, hatta hiç yatağın olmadığı kamp gezilerine çıkıyorsanız, bu portatif rulo masaj aleti ile sırtınızın kötü veya boynun sert olmasına veda edebilirsiniz. Bu, baskı altındaki bölgelerde kan dolaşımını önemli ölçüde iyileştirebilen gerçekten ucuz bir üründür ve profesyonel bir masaj yaptırmışsınız gibi iyi sonuçlar verir.

en iyi masaj aletleri: Escape Massage Ball

7. Kaçış Masaj Topu

Sinir bozucu baskı noktaları için küçük bir masaj topu

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Stres ve gerginlik Tür: Masaj topu Şunun için tasarlandı: Boyun, Omuzlar, Sırt
Satın alma nedenleri
+ Profesyonel masaj kalitesi + Ulaşılması zor alanları bulur
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 53 $ 'a biraz pahalı Amazon 330 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Tenis topunu andıran bir şey için £ 20.00 biliyoruz, ancak bu, piyasadaki boyun gerginliği için en iyi masaj araçlarından biridir. Stresi ve gerilimi gerçekten serbest bırakan en rahatlatıcı ev masajı için başparmağın basıncını yansıtır. Bu, vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir, ancak boyun ve omuz gerginliğini hedeflemek için önerilir.

Ayrıca kontrol edin TENS makineleri: bunlar nedir ve onları nasıl kullanıyorsunuz?

TriggerPoint Grid Foam Roller ... TriggerPoint GRID Foam Roller Amazon $ 34.99 GörüntüleTüm fiyatları görün