Close

En iyi süt köpürtücü 2020

Neden en iyi süt köpürtücüye ihtiyacınız var? Pekala, sütü kahve ile servis etmenin geleneksel yolu bir espresso makinesine takılı buhar çubuğu olsa da, bu, espresso makinesi olmayan herkes için pek pratik değildir. Açıkçası, birçok kahve makinesinin buhar çubukları o kadar cılız ki, sütü biraz sallasanız daha iyi olur. Hattaen iyi kahve makineleriİstediğiniz mikro kabarcıklı, ipeksi ihtişamla sütü doku haline getirmekte zorlanabilir. Süt köpürtücüye girin.


En iyi süt köpürtücü nasıl alınır

Gerçeği söylemek gerekirse, evde en iyi kahveyi istiyorsanız, hiç bir köpürtücüye ihtiyacınız yok, espresso makinenize takılı sütü buharlaştıran ve yoğun bir şekilde paketlenmiş mikro köpük oluşturan yüksek basınçlı bir buhar çubuğuna ihtiyacınız var.

Ancak bu karmaşık ve zaman alıcıdır, bu nedenle otomatik süt köpürtücü doğmuştur.

Süt köpürtücüler genellikle buhar vermezler, bunun yerine sürahinin tabanına gizlenmiş küçük bir indüksiyon halkası kullanarak sütü ısıtırlar, çırpma teli ise süte hacim ve köpük katar. Sonuçlar lezzetli olabilir, ancak bir kafeden alacağınız ipeksi düz beyazı beklemeyin.

En iyi sonuçlar için uzmanlar, 65 ° C'nin üzerinde ısıtılmamış, buzdolabında soğuk yarı yağsız süt önermektedir.


Elde Taşınabilir Süt Köpürtücüler

Bu kir ucuz motorlu çırpıcılar, yüksek hızda dönerek köpük oluşturur. Önce sütü ısıtmanız gerekecek ve doğru yapmak için pratik yapıyorlar, ancak düşük fiyat göz önüne alındığında sonuçlar etkileyici olabilir.


Sürahi tipi süt köpürtücüler

Bu kompakt sürahiler, ısıtma elemanını ve dönen çırpıcıyı birleştirir. Çoğu artık bir dizi sıcaklık ayarıyla birlikte gelir ve köpüğün hacmini (cappuccino veya latte için) ayarlayabilir, sütü çırpmadan ısıtabilir ve hatta milkshake'ler için soğuk köpük üretebilirsiniz.


Dikkatli seçim yapın, yapışmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalar arayın çünkü süt üzerinde kuruması temizlemek korkunçtur.

En iyi süt köpürtücüler

1. Dualit Siyah Süt Köpürtücü

Çok yönlü en iyi

Teknik Özellikler
Kapasite: 320ml
Satın alma nedenleri
+ Cömert kapasite + Yenilikçi tasarım + İyi köpük
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça yavaş Bugünün en iyi Dualit Siyah Süt Köpürtücü fırsatları49,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 89,97 Amazon'da 350 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Bu kompakt, çekici, mat siyah süt kablosuz sürahi tasarımı, 200 ml sütü köpürtme kapasitesine sahiptir - iki cappuccino için uygundur - veya sıcak çikolata, bebek sütü vb. İçin 320 ml sütü ısıtma kapasitesine sahiptir.

Ayrıca, yoğun bir sallama beklemese de, milkshake için soğuk sütü çırpabilir.


Sızdırmaz, çift hızlı manyetik tahrik motoru ve yapışmaz iç kısım sayesinde, kaçınılmaz olarak kurutulmuş sütle parçalanacak bir delik veya aks bulunan çoğu modelin aksine, daha kolay temizlik için çırpma teli tamamen çıkarılabilir.

Köpüklü sütün kalitesi, sadece sıcak havalandırılmış süt olmaktan ziyade etkileyici bir köpük yoğunluğuyla - profesyonel tarzdaki Cino buhar çubuğu dışında - testteki geri kalanından tutarlı bir şekilde daha iyiydi.

Yine de köpüklü bir kapuçinoya ipeksi bir düz beyazdan daha uygun, ama farkı kim bilebilir ki?

Pek çok süt köpürtücüsü ne yazık ki erken boşalmadan muzdariptir ve tezgahın her tarafına beklenmedik bir şekilde sıcak köpük püskürtür, ancak bu utanç verici derecede dağınık sorun Dualit ile ilgili bir sorun değildir.

Fazla doldurmadığınızı varsayarsak, kapağını kaldırabilir ve patlama korkusu olmadan sütün orta döngü sıcaklığını test edebilirsiniz. Dahası, süt kalıntısının yanmasını önlemek için motor aşırı çalışır ve sıcaklığa ulaşıldığında tümü kapanır.

2. Nespresso Aeroccino 4

Tarz için en iyi süt köpürtücü

Teknik Özellikler
Kapasite: 240ml
Satın alma nedenleri
+ Güzel görünüm + Bulaşık makinesinde yıkanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Yavaş köpürme-Dualit'ten biraz daha pahalı Bugünün en iyi Nespresso Aeroccino 4 fiyatları 89 TL Amazon'da görüntüle 91,65 TL Amazon'da görüntüle 84 Amazon müşteri yorumu

Selefi Aeroccino 3 kadar kompakt veya şık olmasa da, Nespresso'nun bu paslanmaz çelik yükseltmesi, sıcak süt ve köpüğün miktarı ve türü üzerinde çok daha fazla kontrol sağlar.

İki tür köpük arasından seçim yapın - esasen büyük ve daha büyük köpük - artı süt ısıtma ve soğuk köpüklendirme ve daha güçlü bir girdap oluşturan sürahinin dar silindiri sayesinde sütünün hacmi neredeyse iki katına çıktı.

İşlenmiş sütün kalitesi Dualit kadar tutarlı değildi, ancak sıcaklık bir latte veya macchiato için belirgindi ve sürahi ağzı dökmeyi kolaylaştırdı - kalıplarla süslenmeye çalışıyorsanız hayati önem taşır. .

Son olarak ve neyse ki, sürahi ve çırpma parçalarının tümü sökülebilir ve temizliği kolaylaştırır.

3. Dualit Cino Süt Buharlı Pişirici

Şık buhar çubuğu, profesyonel köpürtücünün seçimidir

Teknik Özellikler
Kapasite: 300ml
Satın alma nedenleri
+ Profesyonel sonuçlar + İpeksi düz beyazlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Beceri alır Bugünün en iyisi 'Dualit Cino Süt Buharlı Pişirici fiyatları 239 £ PRC Direct Low Stock'ta görüntüle

Listedeki ikinci Dualit, daha profesyonel kalitede Cino süt buharlı pişiricidir. Pahalıdır, ancak ipeksi pürüzsüz süt yaratmak söz konusu olduğunda diğerlerinin önünde de lig vardır.

Isıtmayı ve çırpmayı tercih eden buharlı testteki tek model olarak, büyük baloncuklar yerine kalın, yoğun şekilde paketlenmiş süt köpüğü ile barista tarzı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pek çok kahve makinesinin yerleşik buhar çubuklarına sahip olduğu doğru olsa da, bunun kadar güçlü ve tutarlı buhara sahip yerleşik bir süt çubuğu elde etmek için ikili kazan tasarımına çok şey harcamanız gerekecek.

Paslanmaz çelik tasarım, mutfaktan çok kafedir, ancak talep üzerine sürekli buhar sağlayan termoblok eleman sayesinde bunun ticari kullanım için yeterli güce sahip olduğunu unutmayın.

Diğer ekstralar arasında paslanmaz çelik süt kabı ve termometre ile sert su alanlarında gerekli olan yerleşik kireç çözme işlevi bulunur.

Cino bol bol pratik gerektirdiği için latte sanatını bir anda ortadan kaldırmayacağınızı lütfen unutmayın.

Pek çok insan yeni bir beceri öğrenme zevki istemez ve bunu yapanlara en iyi şekilde, buhar çubuğu takılı gerçekten iyi bir espresso makinesi satın alırlar. Bununla birlikte, süt bazlı kahve içeceklerini sevenler, ancak gerçekten pahalı bir kahve makinesi alamayanlar için harika bir cihaz.

4. Ikea ÜRÜNÜ Süt duvarı

Bir sterlin için terbiyeli köpüklenme

Teknik Özellikler
Kapasite: yaklaşık 200ml
Satın alma nedenleri
+ Kahveden daha ucuz + Tam kontrol
Kaçınılması gereken nedenler
- Beceri alır - Sütün ısıtılması gerekir

Bir shot fındık şurubundan daha ucuza mal olan dayanıksız görünümlü PRODUKT işe yaramaz, ancak inanılmaz bir şekilde köpürme işlemi üzerinde size her türlü kontrolü sağlayan tek süt köpürtücüdür (profesyonel tarz Dualit Cino dışında). Çırpma teli sütün yüzeyine olan mesafesini kontrol ederek, bir Barista'nın buhar çubuğuyla yapacağı gibi bir girdap oluşturmayı kolaylaştırır.

Çok büyük bir insan hatası unsuru vardır ve sonunda baloncuklarla dolu bir sürahiye kolayca son verebilirsiniz, ancak pratik yaparak her parçasında diğerleri kadar iyi sonuçlar alırsınız.

İki adet AA pil gerektirir ve belli ki önce sütü ısıtmanız gerekecek ki bu biraz güçlük çekiyor. Hadi, bir sterlin için her şeye sahip olamazsın.

5. Severin İndüksiyon Süt Köpürtücü

En iyi büyük kapasiteli köpürtücü

Teknik Özellikler
Kapasite: 700ml
Satın alma nedenleri
+ Temizlemesi kolay + Daha büyük kapasite
Kaçınılması gereken nedenler
- Pahalı Bugünün en iyi Severin İndüksiyon Süt Köpürtücü fiyatları 89 TL Amazon'da görüntüle 89,99 TL Amazon'da 89,99 TL Amazon'da 280 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

700 ml'lik büyük bir kapasiteye sahip olan Severin, misafirleriniz veya susamış ve sabırsız ev arkadaşlarınız varsa harikadır.

Aynı zamanda sıcaklık ayarlarına sahip tek modeldir, bu nedenle 50, 60 ve 65 ° C'yi seçebilirsiniz; bu, çocuklar için süt veya sıcak çikolata ısıtıyorsanız kullanışlıdır, ancak kahveniz için maksimuma yükseltmenizi öneririz. çünkü bu, sütü ısıtmak için önerilen optimum sıcaklıktır.

Tabanın içine yerleştirilmiş süt kabı doğrudan indüksiyon bobininin üzerine oturduğu için tasarım atipiktir. Sonuç, tüm üniteyi yukarı kaldırmanız gerekmediğinden dökmek daha kolaydır ve elektriği ıslatmadan temiz tutabilirsiniz.

  • Çekirdekleriniz için en iyi kahve öğütücüler
Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Dualit Süt Köpürtücü, SiyahDualit siyah süt köpürtücüJohn Lewis ve Ortakları49,99 Görünüm Tüm fiyatları görünNespresso, Aeroccino4 süt ... Nespresso Aeroccino 4 Amazon £ 89 GörüntüleTüm fiyatları görünDualit 84850 Cino Süt Buharlı Pişirici Dualit Cino Süt Buharlı Pişirici PRC Direct £ 239 GörüntüleTüm fiyatları görün