Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • 2021'in en iyi OLED TV'si ... bir QLED olabilir. Samsung hibrid, en ucuz OLED TV olmayı vaat ediyor

2021'in en iyi OLED TV'si ... bir QLED olabilir. Samsung hibrid, en ucuz OLED TV olmayı vaat ediyor

Görünüşe göre OLED ve QLED TV savaşlarının sonucu, her iki teknolojinin de en iyisini alıp bunları tek bir süper TV panelinde birleştirmek olacak. En azından, Samsung'un söyleyeceği bir şey varsa (ki, QLED'de ve tümünde pazar lideri olmak).


  • Son Dakika!Resmi PS5 ön siparişleri açık - ancak 'ilk gelen ilk hizmet alır'
Herkesten önce en iyi Xbox Series X fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi Xbox Series X fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

QD-OLED fikri (hibrit olarak bilindiği üzere) temelde QLED TV'lerde kullanılan geleneksel mavi LED arka ışığı mavi OLED panel ile değiştirmektir; gerektiğinde her pikselden gelen ışığın rengini değiştirmek için kullanılan Kuantum Noktaları ile değiştirilir. Bu, piksel başına karartmaya devam edeceğiniz ve dolayısıyla en yüksek kontrast kontrolüne sahip olduğunuz anlamına gelir.en iyi OLED TV'lerünlüdür, ancak daha ucuz bir fiyata (çünkü kullanılan yalnızca bir OLED piksel rengi vardır ve daha az katman gerekir) ve potansiyel olarak daha yüksek parlaklık seviyelerine ulaşır (çünkü OLED TV'lerde kullanılan mevcut renk filtrelerine ihtiyaç yoktur).

OLED ve QLED: teknolojilerin açıklaması

Teknolojinin ilk sürümlerinde, OLED'in bilindiği aynı derin siyah seviyelerini üretme mücadelesi de dahil olmak üzere birkaç sorunu vardı, ancakOLED bilgisiSamsung Display (Samsung'un şirketlere TV'lerde kullanması için ekranlar yapan kısmı, Samsung'un insanların TV'leri satın almasını sağlayan bölümü olan Samsung Electronics'den farklı), QD-OLED ile yapılan panellerin prototiplerini göndermiş. büyük isim TV üreticileri onlara neler yapabileceğini gösterecek ve 2021'de büyük LCD fabrikalarından birini tamamen QD-OLED'e geçirmeyi planlıyor, bu yüzden teknolojinin şu anda sallamaya hazır olduğundan oldukça emin olmalı.


• Akımla tanışınen iyi televizyonlardünyada
• TV'nizi şununla yükseltin:
en iyi ses çubukları

Bu, QD-OLED TV'lerin önümüzdeki yılın sonlarında duyurulacağını görebileceğimiz anlamına gelir, ancak 2022 daha gerçekçi bir zaman dilimi olabilir. Pazar analisti Omnia, 55 inç, 65 inç, 78 inç ve 82 inç boyutlarını görmeyi beklediğini söylüyor ki bu bizim görüşümüze göre biraz dar görüşlü olurdu, eğer söz konusu olursa: OLED TV'ler daha yeni gitti LG CX'te ilk kez 48 inç kadar küçük ve daha küçük TV isteyen / ihtiyaç duyan insanları daha uygun fiyatlı bir teknoloji ile geride bırakmak bir suç gibi görünüyor.


Tedarik zinciri analisti DSCC'nin bir raporu, QD-OLED panelleri üretmenin maliyetinin, normal bir OLED panelinin maliyetinin neredeyse dörtte biri olabileceğini ve panelin bir TV'de üretilmesi için para harcayan tek şey olmadığını öne sürüyor. düşük fiyatlı TV'lere gelen yüksek kaliteli görüntü kalitesi için gerçekten cesaret verici bir işaret.

• hazır olunPS5veXbox Series Xileen iyi oyun TV'leri


Ayrıca, TV'lerin QD-OLED paneller için tek uygulama olmadığını da unutmamak gerekir - vaat edilen potansiyellerine ulaştıklarını varsayarak, kesinlikle telefonların popüler bir tercihi olmasını bekleyebilirsiniz. İçin bir şey duymayı beklemeyiniPhone 12, ancak iPhone 13 ve ötesi için kim bilir?

(ÜzerindenTechRadar)