Close
  • Ana
  • /
  • Ev Sineması
  • /
  • Dijital film satın almak için en iyi seçenekler (Netflix kullanmak yerine)

Dijital film satın almak için en iyi seçenekler (Netflix kullanmak yerine)

HarikaNetflix olduğu gibi, başlık kataloğu her zaman değişir - neredeyse sonsuza dek Netflix'te kalmayı garanti edebileceğiniz tek filmKendisi yapılmış olanlar. Öyleyse sonsuza kadar saklayabileceğiniz disksiz bir dijital film istiyorsanız, o zaman nereye dönmelisiniz?


Aslında, bir Cumartesi gecesi izleyecek bir şey için mücadele ediyorsanız, düşündüğünüzden daha fazla dijital film mağazası var. Burada, en iyi seçenekleri ve bunların artı ve eksilerini özetleyeceğiz, böylece satın alımlarınızı buna göre organize edebilirsiniz.

iTunes

Apple'a itibar kazandırmak için, başkalarından önce uzun bir süre dijital film ve müzik hayaline inandı veiTunes film kitaplığıen iyi stoklanmış olanlardan biridir. En yeni gişe rekorları kıran filmlerden eski zaman klasiklerine kadar çok sayıda seçenek var.

Olumsuz tarafı, Apple'ın iTunes filmlerinde oluşturduğu telif hakkı koruması, şu an için bunları yalnızca Apple donanımında veya bir Windows makinesinde iTunes'da izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Onları bir Android tablette sıraya koyamaz veya bu şekilde izlemek için TV'nizin arkasına bir Roku çubuğu yapıştıramazsınız (birApple TVyerine...).


Fiyatlar her zaman dalgalanıyor ancak size genel bir fikir vermek için şu anda en son Marvel süper kahraman filmi Dr Strange'i HD olarak 13,99 £ veya klasik dino aksiyon gişe rekorları kıran Jurassic Park'ı HD olarak 7,99 £ karşılığında alabilirsiniz.

İTunes Store kapsamlı ve kullanımı basittir ve filmlerinizi herhangi bir aksaklık veya sorun olmadan oynatmak için genellikle Apple kitine güvenebilirsiniz. Apple'ın dijital ekosistemine tam anlamıyla girmeden önce, bu filmleri nerede oynayabileceğinizle ilgili sınırlamaları anladığınızdan emin olun.


Google Play Filmler

Apple'ın iTunes film servisi çok Apple-y'dir - yalnızca Apple donanımında mevcuttur - veGoogle Play Filmler ve TVçok Google-y'dir, bu nedenle web tabanlıdır ve dosyaları yerel olarak depolamaya gerek kalmadan hemen hemen istediğiniz herhangi bir cihaza aktarılabilir.


Bu, çok sayıda akıllı TV, iOS, Android, en popüler akış çubuklarının ve kutularının çoğu ve tabii ki üzerinde web tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayar anlamına gelir. Cihazlar arasında çok fazla atlama yapıyorsanız bu idealdir.

Web arayüzü biraz temelde ancak ihtiyacınız olan her şeyi yapıyor. Dr Strange'i HD olarak 13,99 £ (Apple'daki ile aynı fiyat) ve Jurassic Park'ı HD olarak 9,99 £ (2 £ daha pahalı) bulduk. Google'a göre HD, masaüstünde, Chromecast'lerde, Roku çubuklarında ve iOS cihazlarında ve 'çoğu Android cihazında' izlenebilir.

İçeriğinize hemen hemen her yerden erişebilmek, Google ile gitmek için en iyi neden olsa da, YouTube ve Gmail'in yapımcılarından beklediğiniz gibi, performans çok sağlam ve hatasızdır. Bir süre internet bağlantınız olmayacaksa, dosyaları bir cihazda yerel olarak önbelleğe alabilirsiniz ve ek bir bonus olarak tüm filmlerinizde (ve TV şovlarınızda) YouTube üzerinden de alabilirsiniz.

Amazon Videosu


Amazon'un çeşitli video hizmetlerini anlamak her zaman o kadar kolay değildir, ancak Amazon'un Netflix rakibi Amazon Instant Video'ya (bazen Amazon Prime Video olarak adlandırılır) abone olsanız da olmasanız da Amazon Video aracılığıyla dijital olarak film satın alabilirsiniz - anlaşılır mı?

En iyi başlangıç ​​noktası olan web arayüzü ve mobil cihazlar, akış çubukları, oyun konsolları vb. İçin kullanılabilen eşlik eden uygulamalarla Google'ın filmleri ve TV hizmeti gibi çok çalışır. Amazon'dan bekleyebileceğiniz gibi, sanal raf alanını tanınmış klasiklerle paylaşan en son gişe rekortmenleri ile seçim de oldukça iyi.

Fiyatlar, incelediğimiz diğer hizmetlerle karşılaştırılabilir - Dr Strange'in HD kopyaları 13,99 £ ve Jurassic Park 7.99 £ - ve Amazon'un web depolama ve sunuculardaki uzmanlığı sayesinde, sık sık sorun yaşamazsınız. satın aldığınız filmleri oynatmak istediğiniz cihaza teslim edin.

Farklı uygulama arayüzleri, Apple ve Google'dan temin edilebilenler kadar temiz ve sezgisel değil, ancak film seçimi ve servis istikrarı açısından Amazon, büyük rakipleriyle hemen hemen bir barda.

Gökyüzü Filmleri ve Bakire Filmler

Evde bir Sky kutunuz veya Sky aboneliğiniz olsun ya da olmasın,Sky Mağazasısonsuza kadar dijital formatta saklamak için filmler satın alın. Abone iseniz, bunları kutunuzda veya çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz, ancak yoksa yalnızca web'de izleyebilirsiniz. İOS, Android, Roku ve Now TV uygulamaları da mevcuttur.

Full (1080i) yalnızca bir Sky kutunuz varsa ve henüz Sky'dan 4K filmler satın alamıyorsanız kullanılabilir. Yapabileceğiniz şey, Sky Q'daki Sky Cinema paketine abone olmak ve ardından en yüksek 4K (veya Ultra HD) çözünürlükte filmleri kaydetmek (ve oynatmak), ancak bu format henüz Sky Store veya herhangi bir ilişkili uygulamaların. Bir Sky kutusuna, 4K TV'ye ve Sky Q aboneliğine ihtiyacınız var, ancak daha sonra kutunuzu kullanarak istediğiniz kadar film indirebilir veya izleyebilirsiniz.

4K sonunda Sky Store'da ve burada bahsettiğimiz diğer hizmetlerde sunulacak, ancak bu arada Dr Strange gibi bir film HD olarak 13.99 £ (DVD kopyası dahil) karşılığında sizin olabilir ve Jurassic Park sizi geri getirecektir. HD olarak 7,99 £ (Google'dan daha ucuz ve Apple ile aynı fiyat). Sky Store, Apple ve Google'ın sunabileceği genişliğe sahip değil ve uygulamalar oldukça sağlam değil, ancak özellikle bazı Sky hizmetlerine zaten yatırım yaptıysanız bu iyi bir seçenek.

Henüz Virgin'de Sky gibi tam özellikli bir hizmet yok, ancak filmleri doğrudan kablolu yayın kutunuza indirip kaydedebilir ve Virgin hizmeti aracılığıyla Sky Cinema'ya abone olabilirsiniz.

  • Bazı tavsiyelere mi ihtiyacınız var? Bunlar bizim seçimlerimizden bazıları
  • Netflix 2018 için en iyi VPN