Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası 2020: başlamak için uygun fiyatlı SUP panoları

Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası 2020: başlamak için uygun fiyatlı SUP panoları

SUP millet? Şimdi bu yoldan çıktı, başlayabiliriz. Stand up paddle boarding (veya SUP) şu anda bir an yaşıyor. SUPing yolculuğunuza başlamak için en iyi kürek tahtasını bulmaya çalışıyorsanız, okumaya devam edin. Neleri arayacağımızla ilgili tüm bilgilere ve şu anda piyasadaki yeni başlayanlar için en iyi ayakta duran kürek tahtalarını seçtik.

Ayakta kürekli sörf harika bir spor olmasının yanı sıra seyahat etmenin mükemmel bir yoludur - ve şu anda doğal olarak sosyal olarak uzak olma avantajına da sahiptir. Tam yükseklikte durduğunuz için, bir kanoya göre daha ileriyi görebilirsiniz, bu da size daha iyi bir görüş sağlar ve yaklaşan tehlikeler için erken uyarı verir. Ayrıca su altı dünyasını daha kolay görebileceksiniz, bu yüzden yaban hayatı tespit etmek için de harika.

Daha önce kürek sörfünü hiç denemediyseniz ve satın almadan önce denemek istiyorsanız, Birleşik Krallık'ta bir tadım seansı için size bir SUP kiralayabilecek çok sayıda özel su sporları merkezi vardır. Çoğu sahil beldesinde, aynı zamanda iç göllerde, su yollarında ve hatta Londra'nın merkezindeki Thames'de bulunan noktalar ile düşündüğünüzden daha yaygındırlar.

Ancak, ne zaman istersen sulara çıkmak istiyorsan, kendine ait bir SUP isteyeceksin, bu makale burada devreye giriyor. Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtaları rehberiniz için okuyun.


Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: ne aranmalı

Orada her zevke ve ceplere uyan tahtalar var (sıralamamızda göreceğiniz gibi), ancak yeni başlayanlar için en önemli şey, kolayca ayağa kalkabileceğiniz bir tahta almaktır. Ayakta kalmak başlı başına bir zorluk olsa da, yönetim kurulunun ne kadar istikrarlı olacağını etkileyecek bir dizi faktör vardır. Tahtanın ağırlığınızı desteklemesini sağlamanın yanı sıra (bunun için normalde bir ağırlık sınırı göstergesi vardır), tahtanın genişliğine, uzunluğuna ve şekline de dikkat etmek isteyeceksiniz.

Daha geniş tahtalar daha kararlıdır, ancak suda daha yavaştır; daha uzun tahtalar daha az manevra kabiliyetine sahiptir ancak daha batmazdır. Genel şekil, soğanlıdan ince ve köpekbalığına benzer. Tahta ne kadar ince ve keskinse, yarış ve sörf tarzı aktiviteler için o kadar uygundur, ancak bunlar oldukça gelişmiş işlemlerdir, bu nedenle başlangıçta gösterişten ziyade kararlılığa dayalı seçim yapın. Başlamak için, daha uzun mesafeler kat etmeyi planlıyorsanız, çok yönlü veya turne tarzı bir SUP arayacaksınız, ancak temelleri öğrenmek için nispeten istikrarlı ve izlenebilir olmalıdır.


yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: bir çocuğa kürek tahtasında yardım eden adam

(Resim kredisi: Getty)

İnşaat önemli bir husustur, ancak genellikle kolayca çözülebilen bir konudur. Ayakta duran kürek tahtalarının esas olarak katı cam elyafı veya genişletilmiş köpük olduğu günler çoktan geride kaldı. Bir kamp aracınız varsa veya suyun yanında yaşıyorsanız, sağlam bir yapı mantıklı olacaktır, çünkü bunlar neredeyse yok edilemez ve suda çok daha iyi performans gösterir. Ancak durum bu değilse (çoğu için geçerli olmayacak), o zaman yeni tür şişirilebilir SUP'lerden birini isteyeceksiniz.


Ayrı, özel bir rehberimiz var.en iyi şişme kürek tahtaları, ancak başlangıç ​​seviyesindeki kürek tahtaları listesinde de görünürler. Bunlar kompakt poşetler halinde paketlenebilir ve böylece her yere kolaylıkla taşınabilir ve kullanılmadıklarında kolayca saklanabilir. Şehirli SUP bağımlıları için, bunlar, SUP'nin ara sıra kullanılabileceği tatiller için olduğu kadar bariz bir seçimdir.

Son olarak tabii ki bir fiyat var. Her şeyde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız ve sıralamamızda, düpedüz pazarlıktan spendy-ama-cazip olana kadar değişen başlangıç ​​kürek tahtalarını seçtik. İyi kaliteli, arzu edilen başlangıç ​​tahtalarının ikinci el piyasasında her zaman popüler olduğunu unutmayın, bu nedenle iyi bir şekilde satın almak, daha sonra nakit olarak ve eğlenceyle kar payı ödeyecektir.

Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtaları

yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: Red Paddle Co 11

(Resim kredisi: Red Paddle Co)

1. Kırmızı Paddle Co 11'0 Kompakt Şişme Kürek Kartı

Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası

Teknik Özellikler
En iyisi: Seyahat Boyu: 11ft Tip: Şişirilebilir Ağırlık sınırı: 298lb
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü harika + Süper paketlenebilir + Dayanıklılık için mükemmel
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Premium fiyatlandırma Red Paddle Co.

Red Paddle Co'nun 11'0 Compact, çok yönlü mükemmel bir üründür ve aynı zamanda etkileyici bir numaraya sahiptir - piyasadaki diğer her şeyin yarısı kadar küçültülerek özel bir sırt çantasına sığar. Toplamda 14kg. Bu, depolama alanı sıkıntısı çeken herkes için ideal olmasının yanı sıra aile tatilleri, kısa süreli su yürüyüşleri ve hemen hemen her şey için de idealdir. 11 metrelik uzunluk stabilite kazandırır ve hacmi azaltır, bu da bunu zahmetsiz bir gezi aracı haline getirirken, bir EVA güverte yastığı daha uzun günler için güverte bölümüne konfor ve tutuş katar. Altı noktalı bir bungee, tüm şekil ve boyutlardaki bagajları da güvende tutacaktır.


Paket, küçük ama güçlü bir çift odacıklı pompa, geçmeli kanatçıklar ve sağlam naylon bıçaklı oldukça hoş beş parçalı bir karbon kürek içerir. Bu beş bölüm, harika görünmesinin yanı sıra nakliye için çok kısa olduğu anlamına geliyor. Genel olarak, bu süper paketlenebilir, hafif ve şık olmasının yanı sıra iyi huylu bir başlangıç ​​kartıdır. Kesinlikle bir süre yükseltmenize gerek kalmayacak!

yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: Itiwit X100

(Resim kredisi: Itiwit)

2. Itiwit X100 şişirilebilir SUP kartı

Yeni başlayanlar için en iyi bütçe paddle board

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Bütçe bilincine sahip yeni başlayanlar Boyut: 10ft Tip: Şişirilebilir Ağırlık limiti: 176lb
Satın alma nedenleri
+ Çok uygun fiyatlı + Kararlı ve dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI pompa dahil değildirDecathlon'da Görüntüle

Itiwit X100, başlangıç ​​seviyesi fiyatına uygun bir giriş seviyesi SUP'dir, bu maliyet ve istikrar açısından yeni başlayanlar için harika, ancak daha pahalı anakartlara oldukça hızlı bir şekilde kaybettiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, ayakta kürek sörfü dünyasına sıradan bir giriş arıyorsanız, çok daha kötüsünü yapabilirsiniz. Kolay çalıştırılan bir valf aracılığıyla şişirilebilir (pompa dahil değildir), sonuç çok geniş (32 ') ve kalın (5') ancak nispeten kısa bir SUP'tir, bu nedenle stabilite mükemmeldir, ancak hız o kadar değildir. Bununla birlikte, kürek veya pompa içermemesine rağmen, yalnızca dokuz kilo olan bir sırt çantasına sığar. Eşyalarınızı indirebileceğiniz dört noktalı bir bungee ve üzerinde durabileceğiniz rahat bir EVA güverte var.

Genel olarak, buradaki diğer anakartlar bunu pek çok açıdan kolayca geride bırakıyorlar, ancak aynı zamanda fiyatın x4 katına kadar mal oluyorlar, bu yüzden cüzdan konusunda bilinçli olanlar için bu mükemmel bir başlangıç ​​kartı.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Jobe Ventura 10.6 Paddle Board

(Resim kredisi: jobe)

3. Jobe Ventura 10.6 Kürek Tahtası

En iyi sert kürek tahtası, suda rahat ve şık bir şekilde takılmanızı sağlar

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Suda yaşayanlar Boyut: 10.6ft Tip: Sert fiberglas / bambu Ağırlık sınırı: 110kg / 243lbs
Satın alma nedenleri
+ Sert ve dayanıklı + Güzel yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Taşınması ve depolanması hacimli-Şu anda yalnızca BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için ön sipariş verinWetWorks'te Görüntüle

Jobe Ventura 10.6, çok yönlü, güzel bir üründür, bambu yapısı gerçekten göze çarpar ve kullanımda oldukça sağlamdır. Yapı, yüzdürme için köpük çekirdek ve mukavemet için cam elyafı içeren karmaşık bir sandviçtir - bu, 110 kg'lık büyük ağırlık sınırında görünen kaldırma kuvveti.

Alt taraftaki iki kanal stabiliteyi ve hızı desteklerken, keskin burun rocker dalgaları kolaylıkla keser. Tek bir aletsiz kanatçık, uzun mesafeli stabilite için harikadır, bungee ve kamera fişi de bunu pratik bir seçim haline getirir. Bununla birlikte, bu güç ve performans, taşınması ve depolanması gereken 10,6 ayak tahtası sorunuyla birlikte gelir; bu, satın almadan önce üzerinde düşünmeye değer bir şeydir.

Melez 11 Şişme SUP Kartı

4. Sapan Melez 11 Şişme SUP Kartı

Tüm aile kullanımı için en iyi kürek tahtası

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Aileler Boyut: 11ft Tip: Şişirilebilir Ağırlık sınırı: 350lb
Satın alma nedenleri
+ Aileler için harika + Sert ve dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
Dahil olan pompa, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI DEĞİLDİREksen Dışı Olarak Görüntüle

Slingshot Crossbreed, çok yönlü, şişirilebilir bir SUP'dir. Her türden küçük çocuk için yeterince büyük ve çok yönlü bir tasarım (hem insan hem de tüylü ... dolayısıyla adı) büyük bir satış noktasıdır. 11 fit x 34 inç, su üzerinde sağlam ve dengeli, aynı anda birden fazla kürekçiyi barındıracak kadar geniş ve 18 PSI maksimum şişirme noktası, epoksi veya fiberglas panelin hissini taklit etmek için sert ve esnek olmasını sağlıyor. Aşınmayı ve yıpranmayı görmek için inanılmaz derecede dayanıklı DropStitch yapısına ek olarak, bu 1.000 £ altındaki kürek panosunun alıcıları aştığını gösteren geri bildirimler ekleyin & rsquo; beklentiler ve aileler için en iyi kürek tahtasını seçtiniz.

Easy Rider 11

5. Easy Rider 11'6 '' Blu Wave SUP

Bu kolay bir sürücü - ve seni tutacak, inan buna

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kararlılık Boyutu: 11ft 6in Tip: Sert Ağırlık sınırı: 240lbs
Satın alma nedenleri
+ Yoga için harika + GoPro eki (gösterişler için)
Kaçınılması gereken nedenler
- Dalgalı koşullarda manevra kabiliyeti çok yüksek değil BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'u kontrol edinBlu Wave'de görüntüle

Yoga pratiğinizi suya çıkarma olasılığı sizi cezbediyor, ancak özel bir yoga paddleboard satın almayı haklı çıkarabileceğinizden emin değil misiniz? Bu Easy Rider SUP, sağlam büyük boy (11 & rsquo; 6) tasarımı ile Blu Wave'in güneşi veya arsız bir savasana'yı ('güneş banyosu' olarak da bilinir - aynı zamanda 'güneş banyosu' olarak da bilinir) selamlamak için ideal olduğunu iddia etmesine neden olan yeni başvurunuz olabilir , peşindeyiz). Yogayla ilgilenmiyorsanız, bu hala çok yönlü harika bir başlangıç ​​kürek tahtasıdır veGoProbağlanma, daha iyi hale geldiğinizde ve becerilerinizi göstermek istediğinizde güzel bir ektir.

yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: Thurso Surf Prodigy Junior

(Resim kredisi: Thurso Surf)

6. Thurso Surf Prodigy Junior

Yeni başlayanlar için en iyi junior paddle board

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çocuklar Boyut: 7'6 'Tür: Şişme Ağırlık sınırı: 165lb
Satın alma nedenleri
+ Şık baskılar + Çocuklar için yumuşak ve sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-Pompa dahil değildir-Küçük boy, yetişkinler için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARIThurso Surf'te görüntüleyin

Bu korkak baskının sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü Thurso Surf Prodigy Junior, olağanüstü bir şişme kürek tahtasıdır. Bu mini şişirilebilir SUP şu anda çocuklar için en iyi kürek tahtasıdır. Suya taşınması hafif, dengeye yardımcı olmak için ekstra kalın, yumuşak (yüzünü kapatıyorlarsa) ve yorumculara göre şişirilmesi kolay. Ayrıca kürek, çıkarılabilir yüzgeçler, tasma ve seyahat dostu bir çanta dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı aksesuarla birlikte gelir. Daha küçük bir boyut - sadece 7'6 '- yani kesinlikle çocuklar için.