Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • En iyi yavaş pişirici 2020: en iyi şekilde pişirme… ve en tembel

En iyi yavaş pişirici 2020: en iyi şekilde pişirme… ve en tembel

Harika yemekler sunma konusunda tutkuluysanız, ancak bunu yapacak zamanı tam olarak bulamıyorsanız, açıkçası yavaş pişiriciler bir cankurtarandır. İster dokuzda beşlik olun, ister beslenecek birkaç ağzınız olsun, ister sürekli grip nöbetlerinden sonra bir çorbaya gitmek ve sağlık tekmesi yapmak istiyor olun, yavaş pişiriciler, bir grup çiğ maddeyi bir lezzet ve iyilikle dolu harika bir yemek.

  • En iyi indüksiyon ocakları
  • En iyi düdüklü tencereler

Dışarıda, çoğunlukla aynı şeyi yapan bir sürü yavaş pişirici var. Ancak, dikkat etmeniz gereken bazı ince farklılıklar vardır.

On kişiden dokuzu çıkarılabilir bir ek içerir - temizlemeyi çok daha kolay hale getirir ve aynı tencerede eti kapatarak yıkamayı en aza indirmek istiyorsanız bazı ekler ocak dostudur.

İkinci seçimimiz Crock-Pot 5.6l gibi bazı yavaş pişiriciler, dahili bir sote işlevine sahiptir, böylece hazırlık sırasında ocağı kullanmanıza bile gerek kalmaz.


Dikkate alınması gereken diğer önemli faktör, yavaş pişiricinin boyutudur. Ailelerin daha büyük ve çiftlerin daha küçük boyutlara gitmesi gerektiği oldukça açık olsa da, sıfırdan tam bir yemek pişirmenin en iyi yolu donmuş yemek artıklarıdır.

Bunun yanı sıra, en iyi yavaş pişiriciler bir cam kapağa sahip olacaktır - bunlar, tüm ısının dışarı çıkmasına izin vermeden yemeğinize aralıklı olarak göz atmanıza olanak tanır ve bazılarının dahili bir zamanlayıcısı vardır, böylece ne kadar süre kaldığınızı izleyebilir. karışmak için malzemeleriniz.


Fiyatı göz önünde bulundurarak en iyi yavaş pişiriciyi arıyorsanız, Morphy Richards, Tefal ve Lakeland gibi ev müdavimleri bir bütçeyle en iyisini sunar. Diğerlerinden sıyrılan şarkı söyleyen ve dans eden bir yavaş pişirici arıyorsanız, Crock-Pot ve Sage'e dikkat edin.

Yavaş pişirilmiş lezzetli bir güveci nasıl hazırlayacağınıza dair hiçbir fikriniz yoksa, güveç gurusu Alan Rosenthal'dan bazı bilge tavsiyeleri için bu sayfanın altına gidin.


en iyi yavaş pişiriciler: Morphy Richards Sear & Stew

1. Morphy Richards Sear & Stew

Kullanımı kolay, dijital bir arayüze sahip, çok yönlü güvenilir bir cihaz

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok yönlü Kapasite: 3,5 l Tencere tipi: Ocakta kullanılabilir, yapışmaz, bulaşık makinesinde yıkanabilir Kontroller: Dijital
Satın alma nedenleri
+ Eti kızartmak için ocakta kullanın + Kullanımı kolay dijital arayüz
Kaçınılması gereken nedenler
-Kısıtlayıcı bir zamanlayıcı işlevinin raporları

Morphy Richards'ın bu bütçe dostu orta boy yavaş pişiricisi, çok yönlü harika. 3.5L kapasiteyle, 3 ağzı (ya da yedek porsiyon artıklarıyla 2 tane) besleyecek kadar büyük olmalıdır ve iç kap ocakta güvenlidir, böylece etinizi kızartabilir ve üretilen yoğun kurutulmuş aromalardan yararlanabilirsiniz.

Düşük ve yüksek ısı ayarları, yemeğinizi beklemede tutmak için bir 'sıcak mod' ve bir zamanlayıcı ile bu yavaş pişirici kelimenin tam anlamıyla her şeye sahiptir

en iyi yavaş pişirici: Crock-Pot 5.6l (CSC024)


2. Güveç-Saksı 5.6l (CSC024)

Bu şarkı söyleyen ve dans eden yavaş pişiriciyle pişirin, sote edin, kızartın ve buharda pişirin

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok İşlevli Kapasite: 5,6 l Tencere türü: Çıkarılabilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir Kontroller: Dijital
Satın alma nedenleri
+ Çok büyük kapasite + 5 önceden ayarlanmış program
Kaçınılması gereken nedenler
- Pişirme işlevlerine alışmak

Temel olarak, bu Amerikan esintili yavaş pişirici ile ocağınızı ve fırınınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Fırında pişirebilir, sote edebilir, kavurabilir ve buharda pişirebilir ve ana işlevini yerine getirebilir; Bu yüzden ister tatlı olarak pasta, ister pazar rostosu veya buharda pişirilmiş sebzeli kuzartma olsun, lezzetli yemeklerin kapsamı sonsuzdur. Önceden ayarlanmış 5 program ile dijital arayüzün kullanımı kolaydır ve 5,6 litre kapasitesi sayesinde aileniz veya arkadaşlarınız için yemek pişirmek, parkta yürüyüş yapmaktır.

en iyi yavaş pişirici: Tefal RK302E15 8

3. Tefal RK302E15 8'i 1 arada Çok Pişirici

Bu çok işlevli yavaş pişirici ile pirinç kaynatma zahmetinden kurtulun

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Pirinç Kapasitesi: 2,2 litre Tencere türü: Yapışmaz, bulaşık makinesinde yıkanabilir Kontroller: Dijital
Satın alma nedenleri
+ Beyaz ve kahverengi pirinç ayarları + Yulaf lapası pişirmek için iyi
Kaçınılması gereken nedenler
- Küçük bir parça BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Pirinç, düzeltmek için serseri bir acı olabilir. Çok yüksek, al-dente çıkıyor, çok düşük ve yapışkan, duygusal bir karmaşa haline geliyor. Şimdi yavaş pişiricinize koyabilir, önerilen miktarda su doldurabilir ve yavaş pişiricinin işi yapmasına izin verebilirsiniz.

Yine de sadece pirinç değil. Bir parti yulaf lapası pişirmek ister misin? Sorun değil. Yaramaz bir tatlıyı buharda pişirmeye ne dersiniz? Yapışkan şekerlemeli puding hemen geliyor.

Bunun yanı sıra, yavaş pişirme işlevi de oldukça iyidir ve kullanımı kolay bir arayüzle yanlış işlevi seçme riski minimumdur.

en iyi yavaş pişirici: Sage Risotto Plus

4. Adaçayı Risotto Plus

Risotto bileşen kombinasyonları sonsuzdur; Bu yenilikçi yavaş pişirici ile istediğiniz kadar deney yapın

Teknik Özellikler
En iyisi: Benzersiz işlevler Kapasite: 3,7 l Tencere türü: Yapışmaz, bulaşık makinesinde yıkanabilir Kontroller: Dijital
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel risottoyu pişirin + Dahili sote ve kızartma fonksiyonu
Kaçınılması gereken nedenler
- Sadece yavaş pişirme için kullanmayı planlıyorsanız pahalı

Risotto'nun son derece lezzetli bir yemek seçeneği olduğuna hiç şüphe yok - özellikle chorizo, tavuk ve mantar ya da sadece bir sürü güvenilir sebze ve biraz parmesan pudrası attığınızda.

Yine de, Sage Risotto Plus'a sahip değilseniz, yemek pişirirken korumanız gereken bir şeydir. Risotto işlevlerine ek olarak, minimum çabayla yemekleri yavaşlatabilir ve pirinci buharda pişirebilirsiniz ve dahili sote işlevi sayesinde ocağı kullanmayı düşünmenize bile gerek kalmaz. Crock Pot'tan daha ucuza gelen bu, çok işlevli söz konusu olduğunda iyi bir satın alma.

en iyi yavaş pişirici: Lakeland 1.5L Yavaş Tencere

5. Lakeland 1.5L Yavaş Tencere

İki kişilik bir yemek için mükemmel

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Küçük evler Kapasite: 1,5 litre Tencere türü: Bulaşık makinesinde yıkanabilir, seramik Kontroller: Manuel
Satın alma nedenleri
+ Temizlemesi kolay + Kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-Dijital arayüz yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İster ilişkinin şefi olun, isterse hayatı kendiniz için kolaylaştırmak isteyen bir bekar olun, bu küçük kapasiteli yavaş pişirici işi iyi bir şekilde yapacaktır. Üç ısıtma fonksiyonu vardır, eşit ısıtma için dairesel bir eleman ve en iyisi, işiniz bittiğinde iç tencereyi ve kapağı bulaşık makinesine yerleştirebilirsiniz.

Bu yavaş pişiricinin havası ve zarafeti yok; tamamen işlevseldir ve bu çok düşük fiyata yansımıştır. Dar bir bütçeye sahip temel bir model için gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Russell Hobbs Kara Tahta Yavaş Pişirici

6. Russell Hobbs Kara Tahta Yavaş Pişirici

Toplantılar veya yoğun evler için ideal satın alma

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Yenilikçi seçim Kapasite: 3,5 l Tencere türü: Bulaşık makinesinde yıkanamaz Kontroller: Manuel
Satın alma nedenleri
+ Pişirdiğiniz yemeği etiketleyin + Herkese ne zaman hazır olacağını bildirin
Kaçınılması gereken nedenler
-Pot bulaşık makinesinde yıkanabilir değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İster bir grup toplantısı olsun, ister tencerenin içinde ne olduğunu herkese duyurmak isteyin, ister aynı anda kimsenin bulunmadığı yoğun bir evin parçası olun, bu 3.5 ile akşam yemeğinin lojistiğini iletmek daha kolay olamazdı. -litre kara tahta yavaş tencere.

İşlevsellik açısından basit olabilir (yalnızca yüksek, düşük ve sıcak işlevler), ancak uygun fiyatlı, orta büyüklükteki yavaş pişiriciler söz konusu olduğunda, bu çok daha fazlasını geçer.

en iyi yavaş pişirici: Breville 4,5 Litre Yavaş Tencere (VTP105

7. Breville 4,5 Litre Yavaş Tencere (VTP105)

Dörtlüler için son derece uygun fiyatlı yavaş pişirici

Teknik Özellikler
En iyisi: Aileler Kapasite: 4,5l Tencere türü: Bulaşık makinesinde yıkanabilir Kontroller: Manuel ve otomatik
Satın alma nedenleri
+ Şık görünümlü + İyi fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük ayak izi

Dört kişilik bir aileyi doyurmak için tek istediğiniz kaliteli, işlevsel bir yavaş pişirici ise, Breville evinden bu 4,5 litrelik modelle yanlış gidemezsiniz.

Tezgahtan masaya seramik kase ve alçak, yüksek ve otomatik pişirme işlevleriyle birlikte gelir. Breville’in vücutlarına göre, aynı zamanda yavaş pişirilmiş üç katlı çikolatalı fıstık ezmeli puding kekini de hazırlıyor.

Bir ziyafet nasıl yavaş pişirilir

Alan Rosenthal, & lsquo; Stewed! Nourish Your Soul ’ve Leiths School of Food'daki öğretim görevlisi, en iyi yahniyi nasıl yapacağınıza dair bazı ipuçları sunuyor

Yavaş pişirici onları yumuşatacağı ve lezzetini ortaya çıkaracağı için, güveç yapmanın en güzel yanlarından biri, daha ucuz et parçalarını kullanmaktan kurtulabilmenizdir. Bifteği kızartmaktan kaçının ve bunun yerine chuck biftek yiyin. Kızartma bifteği, ete kuru ve taneli bir doku veren oldukça yoğun bir taneye sahip olma eğilimindedir. Chuck bifteği, yağ ve bağ dokusu nedeniyle daha açık bir yapıya sahiptir. Fazla yağı düzelttikten ve birkaç saat veya daha uzun süre pişirildikten sonra, kavurma bifteğinin hiçbir tanesini bırakmadan eriyecek kadar yumuşak ve yumuşak olacaktır. Tavuk kullanıyorsanız, uzun ve yavaş pişirme sürecinde çok daha nemli kalan but etini öneririm.

Eti kızartmak (veya kızartmak) çok önemli bir unsurdur. Güveçte hem iyi renk hem de lezzet verir, bu nedenle doğru şekilde yapılması önemlidir. Eti eklemeden önce tavanızdaki yağın veya tereyağının sıcak olduğundan emin olun, böylece tavaya dokunduğu anda onu mühürlesin. Tavayı doldurmaktan kaçının ve bunun yerine eti gruplar halinde kızartın. Ve parçaları çok sık hareket ettirme; önce birkaç dakika pişirmelerine izin verin.

Stok, bir başka önemli faktördür. Ev yapımı en iyisidir, ancak bu günlerde çoğu süpermarkette iyi taze stokları kolayca satın alabilirsiniz. Ancak, tuzsuz bir çeşit kullanmak daha iyi olduğu için tuz içeriğini kontrol edin. Tek seçeneğiniz et suyu ise, pişmiş yemeği tadıncaya kadar tarife tuz eklemeyin.

Bu basit yönergeleri izleyin ve tam gövdeli ve olağanüstü lezzetli bir güveç elde etmelisiniz.