Close

En iyi akıllı panjurlar: Ikea, Somfy ve daha fazlasından

Artık hayatımıza bu kadar çok akıllı ev teknolojisi getirdiğimize göre, en iyi akıllı panjurların bu yıl sahip olunması gereken listelerimizi oluşturması şaşırtıcı değil. Akıllı panjurları dahil etmek, özellikle Alexa veya Google ev merkezleri gibi diğer akıllı teknolojileri kullanıyorsanız hayatınızı kolaylaştırabilir.


Burada, evinize gitmek için favori motorlu panjurlarımızdan bazılarını bir araya getirdik. Ikea'nın uygun fiyatlı akıllı panjurlarından yüksek kaliteli ısmarlama panjurlara kadar, sizin için doğru olan akıllı bir perde seçeneği mutlaka vardır.

İster profesyonellerin gelip hepsini ölçmesini isteyin, ister akıllı panjurlarınız için bir DIY setine daha meyilli olun, rehberimiz en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak hangi akıllı panjurları takmak istediğinize karar vermeden önce, akıllı panjurların ne olduğuna ve yaşama şeklinizi nasıl iyileştirebileceklerine bir göz atalım ...

Akıllı panjur nedir?

Akıllı panjurlar, daha kolay bir yaşam için onları uzaktan kontrol etmenize izin veren akıllı ev teknolojisini kullanır. Çoğu akıllı panjur, uzaktan kumandadan, duvardaki tuş takımından veya bir telefon uygulamasından bir düğmeye basarak bunları yukarı veya aşağı döndürmenizi sağlar.

Bazı akıllı panjurlar, Amazon Alexa ve Google Home Hub gibi sesli asistanlarla bile uyumlu olacak, böylece panjurlarınızı parmağınızı bile kaldırmadan açabilirsiniz. Alexa'ya sabahları panjurlarınızı açmasını söyleyerek, ayağa kalkıp kendi başınıza yapmaktan daha nazik bir uyandırma çağrısı yapabilirsiniz!


Akıllı panjurlar genellikle genellikle pille çalışan motorlu bir silindirden oluşur. Akıllı panjurların hareketini kontrol eden şey bu olduğundan, bunu şarjlı tutmanız gerekecek. Normalde, akıllı perde tedarikçiniz size ürünle ilişkili bir uzaktan kumanda verecektir - bu, bir düğmeye dokunarak panjurları açıp kapatmanıza olanak tanır.

Bazı akıllı panjurlar bir akıllı telefon uygulamasıyla da uyumlu olacaktır. Bu, özellikle jaluzilere yakın değilseniz, ancak yine de onları kontrol edebilmek istiyorsanız kullanışlıdır. Örneğin, tatildeyseniz ve siz yokken evinizin 'yaşanmış' görünmesini sağlamak istiyorsanız. Akıllı panjurlarınız için, özellikle diğer teknolojilerle birlikte otomatikleştirilmiş bir programen iyi akıllı ampullerveyaen iyi akıllı fişleraydınlatmayı kontrol etmek için, işgal edilmiş bir evin yanılsamasını yaratmaya yardımcı olabilir.


En iyi akıllı panjurlar: seçimlerimiz

En iyi akıllı perdeler: Ikea Kadrilj

(Resim kredisi: Ikea)

1. Ikea Kadrilj / Fyrtur

Çoğu insan için en iyi akıllı panjurlar

Teknik Özellikler
Uzaktan kumanda: Evet Uygulama kontrolü: Evet Ses kontrolü: Alexa, Google Assistant, Siri Pil ömrü: 4-6 ay
Satın alma nedenleri
+ Kolay kurulum + Uygun Fiyatlı + Tam akıllı kontrol ile yükseltme

Kendin-yap dünyasının öncüsü olarak öncü olan Ikea, bütçesiyle evlerine akıllı teknoloji büyüsü katmak isteyenler için iki tarz akıllı perde sunuyor: Kadrilj (tam bir kör) ve Fyrtur (karartma perdesi).


Takip etmesi kolay kılavuz, panjurları kendiniz kurabileceğiniz ve kalitelerinden emin olabileceğiniz anlamına gelir.

Uzaktan uzaktan kontrol edilebilirler, ancak Ikea'nın Tradfri ağ geçidini evinizin Wi-Fi ağına eklerseniz, onu Ikea'nın Home akıllı uygulamasıyla kontrol edebilir ve panjurları programlamak gibi şeyler yapmanızı sağlar. zamanları ayarlayın. Daha sonra Alexa, Google Assistant, Siri ve Apple HomeKit ile de kontrol edebilirsiniz.

IKEA UK'nin akıllı perde serisine göz atın
Ikea ABD'nin akıllı perde serisine göz atın

En iyi akıllı panjurlar: dotcom panjurlar


(Resim kredisi: Dotcom)

2. DotCom Panjur

En iyi bütçeli akıllı panjurlar

Teknik Özellikler
Uzaktan kumanda: Evet Uygulama kontrolü: Hayır Ses kontrolü: Hayır Pil ömrü: Altı aya kadar
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Kolay kurulum + Güneş enerjili şarj
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçekten bağlı değil

Fırfırlar yok, telaş yok, bu uzaktan kumandalı panjurlar çevrimiçi olarak sipariş edilebilir, kendiniz monte edilebilir ve bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir - şirket sadece İngiltere olsa da korkuyoruz. Web sitesinde ürünün nasıl doğru şekilde ölçüleceğine, sığdırılacağına ve programlanacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar bulunur, böylece kendi başınıza yapmanız kolaydır.

Bununla birlikte, akıllı telefon uygulamaları veya sesli asistanlarla entegrasyon veya uyumluluk yoktur, bu nedenle onları çalıştırmak için kasınızı kullanmak zorunda olmamanız anlamında yalnızca 'akıllıdırlar'. Bu nedenle, uzaktan kumandanın kaybolmasını önleyebileceğinizden emin olduğunuz sürece, bu, tam entegre bir akıllı ev oluşturmayı planlamıyorsanız, ancak panjurları kontrol edebilmek istiyorsanız harika bir seçenektir. yatak.

Dotcom Blind'in elektrikli ürün yelpazesine göz atın

En iyi akıllı perdeler: Somfy

(Resim kredisi: Somfy)

3. Somfy

Tam aralık ve seçim için en iyi akıllı panjurlar

Teknik Özellikler
Uzaktan kumanda: Evet Uygulama kontrolü: Evet Ses kontrolü: Alexa, Google Assistant
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ürün yelpazesi + Diğer Somfy ürünleriyle entegre olur

Somfy, evinizde bu ekstra kontrol düzeyine ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli motorlu panjurlara sahiptir. Somfy, normal elektrikli stor perdelere, elektrikli roma perdelere, elektrikli jaluzilere ve hatta elektrikli perde raylarına sahiptir.

Elektrikli panjurlarınızı, ışıklardan kapılara kadar, tümü Somfy TaHoma hub ve uygulamasıyla kontrol edilebilen tüm evi kapsayan akıllı teknolojiyle birleştirebilirsiniz - bununla birlikte, ürünleri Apple HomeKit, Alexa ve Google Assistant ile de çalışır.

Loş ışıklar ve aşağı açılan jaluzilerle bir 'eğlence' modu veya siz evde yokken eve 'yaşanmış' bir etki vermek için 'tatil' modu gibi size uygun 'senaryolar' oluşturabilirsiniz. . Ancak bu uyum yalnızca Somfy ürünleriyle sınırlıdır.

Somfy UK akıllı perde seçeneklerine göz atın
Somfy USA akıllı perde seçeneklerine göz atın

En iyi akıllı perdeler: Lutron

(Resim kredisi: Lutron)

4. Lutron

En iyi premium akıllı panjurlar

Teknik Özellikler
Uzaktan kumanda: Evet Uygulama kontrolü: Evet Ses kontrolü: Alexa, Google Assistant, Siri
Satın alma nedenleri
+ Yüksek kalite + Her yerden kontrol edilebilir + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49,95 $ Amazon'da görüntüle 49,99 $ Best Buy'da görüntüle59,95 ABD doları Walmart'ta görüntüle444 Amazon müşteri değerlendirmesi

Lutron’un akıllı ev teknolojisi, son teknoloji eksiksiz akıllı ev kontrolü ile eş anlamlıdır. Uygulama aracılığıyla kontrol edebileceğiniz ve programları ayarlayabileceğiniz kaliteli ürünler sunar. Uygulama, size her şey üzerinde sorunsuz kontrol sağlamak için kapsamlı kurulu akıllı ev teknolojisi kartında kullanılabilir.

Lutron, Doğal Işık Optimizasyonunu içeren Serena jaluziler gibi çok çeşitli gölgelendirme ürünlerine sahiptir - gölgeler, mümkün olduğunca fazla doğal ışığa izin verirken, aynı zamanda sizi parlamadan veya mobilyalarınızdan korumak için ne kadar güneş ışığının olduğuna bağlı olarak otomatik olarak eğilir. solma. Güneşli oturma odaları için mükemmeldir.

Lutron'un Birleşik Krallık'taki akıllı panjurlarına göz atın
Lutron ABD'nin akıllı perde çözümlerine göz atın

En iyi akıllı panjurlar: Axis

(Resim kredisi: Axis)

5. Eksen Dişlisi

Mevcut panjurlarınızı akıllı panjurlara dönüştürün

Teknik Özellikler
Uzaktan kumanda: Uygulama kontrolü yok: Evet Ses kontrolü: Alexa, Google Asistan
Satın alma nedenleri
+ Ev veya profesyonel kurulum + Mevcut panjurlarla kullanın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Şimdiye kadar, listemiz akıllı kontrole sahip yepyeni panjurlar kurmaya odaklandı, ancak ya güzel ama akıllı olmayan jaluziler üzerine sıçradıysanız ne olur? Eksen girin.

Bu akıllı cihaz, jaluzilerinizdeki mevcut zincire (ilmekli olduğu sürece) takılacak ve sizin için motorize edecek. Böylece, kabloyu çekmek yerine, yan taraftaki veya akıllı telefonunuzdaki bir düğmeye basarsınız. Axis Gear uygulaması sihrin gerçekleştiği yerdir - panjurlarınızın ayarladığınız zamanlayıcılara göre otomatik olarak yukarı ve aşağı yuvarlanması veya ne zaman ve ne zaman tetikleneceği için programlar oluşturun.

Ayrıca Alexa ve Google Assistant ile ve Zigbee hub'larıyla entegre olur - Samsung SmartThings, desteklediği harika bir ev kontrol kurulumudur.

Sizin için en iyi akıllı panjur nasıl seçilir

Eviniz için en iyi akıllı panjurları seçmek birkaç şeye bağlı olacaktır: estetiğiniz, ihtiyacınız olan uyumluluk seviyeleri ve bütçeniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, önce panjurlarınızın ne yapması gerektiğini düşünün.

TV izlerken parlamayı önlemeye yardımcı olacaklar mı? Sabahları gün ışığını içeri alarak sizi nazikçe uyandıracaklar mı? Bu kullanımlar, ihtiyacınız olan kontrol tipinin yanı sıra menzili de belirleyecektir. Örneğin, bir tuş takımındaki bir düğmeye basmak için kalkmak filminizi kesintiye uğratır, bu nedenle sesle kontrol edilebilen bir dizi akıllı perde mükemmel olur. Ancak herkes Alexa veya Google Home'u yatak odasında tutmak istemez, bu yüzden belki de komodinin üzerindeki bir uygulama veya uzaktan kumanda mükemmel bir iş çıkaracaktır.

Akıllı panjurlarınızın kontrol edilebileceği farklı yollara dikkat edin: uzaktan kumanda, akıllı telefon uygulaması veya sesli asistan. Bu kontrolün menzilini ve sınırlamalarını da kontrol ettiğinizden emin olun - tatildeyken 'yaşanmış' bir efekt oluşturmak istiyorsanız, bir zamanlayıcı ayarlayabileceğiniz veya üzerinden kontrol edebileceğiniz akıllı panjurlara ihtiyacınız olacaktır. uzaktan.

Hemen çok sayıda akıllı uygulama / ses işlevselliği istediğinizi hissetmeseniz bile, daha sonra fikrinizi değiştirebileceğinizi unutmayın. Fikrinizi değiştirirseniz daha sonra ekstra kontrol seviyelerini etkinleştirip etkinleştiremeyeceğinizi bilmeye değer.

Ayrıca akıllı panjurlarınızın tam olarak nasıl çalışacağını onaylamaya değer. Pille çalışıyorlarsa, şarj cihazını yakın bir yere koyar mısınız? Yoksa doğrudan elektriğe bağlanmaları mı gerekiyor (bu daha büyük bir iş)? Ve kendiniz ne kadar yapabilirsiniz? Eklediklerimizin çoğunu, pencereleri doğru ölçtüğünüz sürece evde kendiniz kurabilirsiniz! Birçoğu zaten bir profesyonel tarafından kurulum seçeneğine sahip olacak. Size uygun bir seçenek bulmak için 2020'nin en iyi akıllı panjurları rehberimize bir göz atın.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın