Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • 2020'nin en iyi akıllı ampulleri: Philips Hue, Ikea, LIFX ve daha fazlasından en iyi akıllı aydınlatma

2020'nin en iyi akıllı ampulleri: Philips Hue, Ikea, LIFX ve daha fazlasından en iyi akıllı aydınlatma

Evinizi 2020'nin en iyi akıllı ampulleri ile aydınlatın ve beklediğinizden fazlasını elde edin. Akıllı olmak size daha iyi ampuller, tam durma sağlar: Sıkıcı akıllı olmayan çeşitten çok daha ince olan iyi inşa edilmiş LED lambalar. Ve doğal olarak, bu ekstra katmanı elde edersiniz. Akıllı olan. En iyi akıllı ampullerin yetenekleri, derinlikleriyle sizi şaşırtabilir bile.


Akıllıca seçim yapın ve Alexa veya Google Asistan ile ele alabileceğiniz akıllı bir ampul alacaksınız. Karartma, renk sıcaklığı değiştirme veya korkunç RGB seçenekleriyle odalarınızın ince ambiyansı üzerinde kontrol sahibi olacaksınız. Bir programda ayarlayabileceğiniz ve anahtara ulaşmadan açıp kapatabileceğiniz bir şey elde edeceksiniz.

Satın alabileceğiniz en iyi akıllı ampulleri kapsayacak şekilde bu listeyi bir araya getirdik. Bu, Hue ve LIFX gibi markalar, tabii ki, aynı zamanda Ikea'nın Tradfri serisi, Innr gibi gelecek vaat eden markalar, aklınıza gelmemiş olabilecek akıllı ampuller - akıllı ampul pazarında paranıza değer olan her şey anlamına gelir.

Her şey diğer her şeyle uyumlu değildir - birçok ampul Hue ile uyumludur, ancak bu her zaman böyle değildir - bu nedenle, yeni başlıyorsanız, doğru seçimi yapmak size fayda sağlayacaktır. Okuyun, sizin için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olalım.

Akıllı aydınlatma ve akıllı ampul konuları

Akıllı ışıklar nispeten basit şeyler olabilir, anlaşılması kolay ve belki de kurulumu daha kolay olabilir, ancak hayatınızda büyük bir fark yaratma yeteneğine sahiptirler. Bu noktada en iyi seçimimiz Philips Hue serisi; piyasadaki en ucuz değiller (ancak birçok Hue uyumlu ampul daha düşük bir maliyetle geliyor) ancak tavan lambalarınız için takmalı değiştirmelerden dış mekan lambalarına, ışık şeritlerine kadar çok sayıda farklı akıllı ampul mevcuttur. ötesinde, onu tercih edilen ekosistem yapar.


•En iyi Philips Hue Dış mekan ışıkları
En iyi Philips Hue Başlangıç ​​Kiti fırsatları
Her türden en iyi Philips Hue fırsatları
•En iyi Philips Hue Lightstrip fırsatları

Onu sevebiliriz, ancak bu mutlaka Hue'ya gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. Orada çok çeşitli kitler var; belki de göbeksiz yapısı ve örneğin LIFX'in bomba gibi ampulleri size daha uygun olabilir. Nanoleaf'ın yeni Essentials serisi ile gelecek vadeden Thread protokolünü denemekle ilgileniyor olabilirsiniz. Belki de birçok bütçe markasından biriyle para biriktirmek istersiniz. Sizin için doğru akıllı ışık ekosistemine nasıl karar vermeniz gerektiğine bir göz atalım.


Sizin için en iyi akıllı ampul nasıl alınır

Ikea Tradfri en iyi akıllı ampuller 2020

Akıllı ampuller, ayak parmağını batırmanın harika bir yoludur.akıllı evsular: bir gecede hayatınızı değiştirmeyebilirler, ancak kesinlikle üzerinde çalışabileceğiniz eğlenceli küçük cihazlardır. Şüphesiz misafirleri etkileyecekler ve aynı zamanda şaşırtıcı derecede faydalı olduklarını da kanıtlayabilirler (belki birisi içeri girdiğinde mutfağın yanmasını sağlayabilirsiniz).


Zaten bir akıllı ev kitiniz varsa, sahip olduğunuz her şeyle iyi oynayan akıllı ampuller edinin - dikkat etmeniz gereken ana ekosistemler Apple Homekit, Amazon Alexa, Google Assistant ve Samsung SmartThings ve daha büyük markalar (örneğin Philips Hue ve Lifx) genel olarak iyi bir uyumluluk sunma eğilimindedir.

Daha geniş bir akıllı ev ekosistemi oluşturmakla pek ilgilenmeyenleriniz, Ikea Trådfri sistemi gibi daha ucuz seçeneklere gidebilir - bu ampullerin kendi uygulamaları ve uzaktan kumandaları vardır, ancak daha geniş ekosistemlere de tam olarak uymazlar. .

Ayrıca, gökkuşağının tüm renkleri arasında bisiklet sürmek için en iyi akıllı ampulleri mi, yoksa ihtiyaçlarınıza bağlı olarak mavimsi beyazlar mı yoksa sarı beyazları mı yayabilen ayarlanabilir beyaz ampulleri mi istediğinize karar vermelisiniz. Renk değiştiren ampuller daha güzel görünür, ancak bu tür beyaz ampuller muhtemelen daha kullanışlıdır (ve aynı zamanda daha ucuzdur).

Bir ampulün lümen derecesi (ne kadar parlak) dikkate alınması önemlidir ve ayrıca lamba soketinize uyan bir ampul satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Çoğu akıllı ampulde E27 vidalı sabitleme bulunur, ancak Philips ve Osram gibi bazı üreticiler bayonet, GU10 ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli sabitlemeler sunar, bu nedenle her zaman kontrol etmeye değer.


Kara Cuma akıllı ampul fiyatları

Her zaman harika akıllı aydınlatma teklifleri vardır.Black Friday fırsatlarıve 2020 farklı olmayacak. Hue, LIFX ve rakiplerinden daha fazla bütçe seçeneği dahil teklifler bekleyin.

Özellikle Hue ile, akıllı aydınlatmaya giren insanlar için mükemmel olan bazı başlangıç ​​kitlerinde genellikle fırsatlar vardır. Ancak daha önce ışık şeritleri ve Philips Hue Play serisiyle ilgili anlaşmalar da yaptık, bu nedenle Hue severler için de büyük genişletmeler olacak.

2020'de mevcut olan en iyi akıllı ampuller: sizin için en iyi akıllı ışıkları alın

Philips Hue ampuller en iyi akıllı ampuller ve en iyi akıllı ışıklar


1. Philips Hue

Pingtwitter Ödüllerimiz 2020 Akıllı Aydınlatma kazananı - ve alabileceğiniz en iyi akıllı ampuller

Satın alma nedenleri
+ Geniş uyumluluk + Operasyonda duyarlı + BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 37,97 £ Amazon'da görüntüle 55,19 £ Amazon'da görüntüle 99,95 £ Amazon 817'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Çoğu insan akıllı ampulleri düşündüğünde akla gelen ilk marka Philips Hue'dur. Bunun iyi bir nedeni de var: Hue, akıllı ampul pazarına yıllardır hakim olan çok köklü bir marka ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı Hue ampul var. Hue, iletişim kurmak için Zigbee'yi kullanır ve ağ oluşturma yetenekleri sağlar, bu da yönlendiricinizin normalde olduğundan çok daha uzağa ulaşacağı anlamına gelir, ancak bu, bir hub'a (Hue Bridge, bir Amazon Echo veya Zigbee ile başka bir şeye) ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. sinyalleri bir Hue ağı ile normal IP ağınız arasında geçirmek için. Bununla birlikte, hattaki son sürümler aynı zamanda daha az kullanışlı olan ancak ampulleri bir tutamda kontrol etmek için kullanışlı olan bir Bluetooth radyosu da içeriyor.

Hue yolculuğunuza, genellikle iki veya üç ampul içeren (bir Edison vidası veya bir süngü bağlantı parçası ile) ve bu Hue Bridge'i içeren şirketin başlangıç ​​kitlerinden birini alarak başlamanızı öneririz. Her köprü, hemen hemen tüm ev aydınlatma kurulumlarını kapsaması gereken 50'ye kadar ışığı destekler. Hue ampullerini Apple Watch'tan IFTTT gibi şeylere kadar bir dizi farklı hizmet ve cihaza bağlayabilirsiniz - ve Alexa, Google Assistant ve hatta HomeKit ile uyumludurlar.

Ampuller genellikle renkleri açısından mükemmeldir, iyi üretilmiş (görünüşte) 16 milyon RGB ton aralığı veya beyaz bir ampul seçerseniz, zamana bağlı olarak ampulleri daha sıcak veya daha soğuk ayarlamanıza izin veren sıcaklık seçenekleri. Günün ve yaratmaya çalıştığınız atmosfer.

Temelde harikalar. Akıllı bir aydınlatma sistemi başlatmak için en iyi akıllı ampulleri arıyorsanız, Hue ilk tercihiniz olmayı hak ediyor. Evet, bir hub gereksinimi garip, ancak bunun üstesinden geleceksiniz. LIFX'in tuhaf etkilerine sahip olmayabilirler, ancak bu Hue'nun özünden uzaklaşamayan bir stil noktası.

Philips'in sunduğu çok çeşitli iç ve dış aydınlatma türleri nedeniyle, sizi eviniz için tam olarak ihtiyacınız olan ampul tipine yönlendirmek bizim için zor, bu nedenle Hue serilerinde harika fiyatları bulabileceğiniz yerler:

John Lewis'teki tüm Philips Hue aydınlatmalarına göz atın
• Amazon İngiltere'de tüm Philips Hue aydınlatmalarına göz atın
• Currys'de tüm Philips Hue aydınlatmalarına göz atın
• Best Buy'da tüm Philips Hue aydınlatmalarına göz atın
• Amazon ABD'de tüm Philips Hue aydınlatmalarına göz atın

Lifx ampuller en iyi akıllı ampuller ve en iyi akıllı ışıklar


2. LIFX

Değerli bir Hue rakibi olan LIFX akıllı ampuller mükemmel akıllı aydınlatma sağlar

Satın alma nedenleri
+ Kullanılacak bir esinti + Geniş seçim + Güvenilir operasyon BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 33.99 Currys PC World'de £ 49.95 Görüntüle Amazon'da Görüntüle73,97 £ Dizüstü Bilgisayar Doğrudan Ön Sipariş

LIFX ampuller, en iyi akıllı ampullerin yapması gereken her şeyi yapar - sesinizden, bir akıllı telefon uygulamasından veya hatta bir akıllı saatten gelen komutlara anında yanıt verir. Apple, Alexa, SmartThings, Nest ve daha fazlasından akıllı ev sistemlerine uyarlar ve hepsinde dahili Wi-Fi vardır, bu nedenle bunları tam akıllı ev kontrolü ile kullanmak için bir hub'a gerek yoktur.

LIFX ampullerin lehine bir başka nokta da tasarımlarıdır - bunlar, belli belirsiz fütüristik bir görünüme sahip, çok güzel tasarlanmış ve üretilmiş ampullerdir. Dahası, renkleri ve parlaklığı tam doğru alırlar.

Donanıma entegre edilmiş doğrudan bir Wi-Fi bağlantısına sahip olmak, fazladan hub kutusuna gerek olmadığı anlamına gelir. Her bir ampulü bir Hue ampulünden biraz daha pahalı hale getirir, ancak ilk akıllı ampul satın almanız için hızlı ve ucuz bir şekilde çalışmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir (ancak daha fazla LIFX ampul ekledikçe fiyatlar yavaşlamaya başlayabilir).

Tek tek ampulleri veya ışık gruplarını kontrol etmeyi çok eğlenceli hale getiren uygulamayı da gerçekten seviyoruz. Bunları manuel olarak açıp kapatabilir, bir programa göre çalıştırabilir veya diğer kiti içeren otomatik akıllı ev rutinlerine ekleyebilirsiniz, böylece bu LIFX ampuller en iyi akıllı ışıklar listemizde kolayca yer kazanır. Yalnızca bir veya iki akıllı ampul isteyeceğinizi düşünüyorsanız, bunlar mükemmel bir seçenektir.

• Amazon İngiltere'de tüm LIFX aydınlatmalarına göz atın
• Currys'de tüm LIFX aydınlatmalarına göz atın
• Best Buy'da tüm LIFX aydınlatmalarına göz atın
• Amazon ABD'de tüm LIFX aydınlatmalarına göz atın

En iyi akıllı ampuller - Nanoleaf Essentials

(Resim kredisi: Nanoleaf)

3. Nanoleaf Temelleri

Esasen bazı harika küçük ucuz ampuller ve ışık şeritleri

Satın alma nedenleri
+ İyi fiyat + Konu uyumluluğu + Mükemmel uygulama BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İşte duvardaki uzun süreli şekiller tedarikçisi Nanoleaf'tan tuhaf ama hoş bir hareket: Size bu güzel duvar dekorasyonlarından daha fazlasını kontrol etmenizi sağlayacak uygun fiyatlı akıllı ampuller ve ışık şeritleri.

Muhtemelen Essentials serisinin en ilginç yanı, fiyatının ötesinde, yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan akıllı bir ev protokolü olan Thread için destek. Thread, Hue'dakiler gibi ampullerin Zigbee'si ile aynı şekilde çalışır ve Essentials ampullere ağ oluşturma yetenekleri sağlar. Bunları bir hub olmadan ele alabilseniz de, Nest Wifi ve Apple Homepod mini gibi cihazlarda bir yönetim avantajı sunan Thread hub'ları ile uyumludurlar.

Zarif bir şekilde tasarlanmışlardır. Uzatılabilir ışık şeritleri oldukça standart görünse bile, en azından RGB ampullerin görünüşünü seviyoruz ve size çok çeşitli kontrol seçenekleri sunmak için Nanoleaf'in iyi olgunlaşmış uygulamasına güvenebilirsiniz. Örneklemek için bir tane diyebiliriz ve fiyatta ihtiyaçlarınızı karşılamazlarsa çok şey kaçırmayacaksınız.

Ikea Trådfri ampuller en iyi akıllı ampuller ve en iyi akıllı ışıklar


4. Ikea Wireless

Mobilyanızla birlikte akıllı ışıklar ve en iyi akıllı ampul serilerinden biri

Satın alma nedenleri
+ Kullanımı basit + Çeşitli bağlantı parçaları + Çok uygun fiyatlı BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 35,19 Amazon'da görüntüle 37,13 £ Amazon'da görüntüle 99 £ Amazon'da görüntüle

Son zamanlarda Ikea'da dolaştıysanız, muhtemelen Trådfri akıllı ışıklarının patlamaya başladığını fark etmişsinizdir - bunlar, en iyi akıllı ampul aramanıza başlamanın ucuz ve erişilebilir bir yoludur. Philips Hue ve LIFX gibi ürünlerle yaptığınız kadar çok özellik.

Hem beyaz açık hem de renkli seçenekler E14 ve E27 boyutlarında mevcuttur, ancak süngü bağlantı parçaları yerine yalnızca vida alırsınız. Spot ışıklar ve panel ışıkları da mevcuttur.

Trådfri serisini 2020 en iyi akıllı ampuller listemize ekledik çünkü hile yapmadan kullanışlı, basit bir işlevsellik elde edersiniz - ve Ikea tarafından üretildikleri için fiyat da çok caziptir. Ikea'nın zamanla aralığa eklenmeye devam edeceğini varsayıyoruz.

Gelişmiş özellikler için (tüm ışık gruplarını kontrol etmek gibi) yönlendiricinize bağlanmak için ayrı bir ağ geçidine veya uzak cihaza ihtiyacınız vardır, ancak artık Amazon Alexa, Google Assistant ve Apple HomeKit desteği vardır ve bu da onları bir cihaza entegre etmeyi kolaylaştırır. var olan sistem. Philips Hue gibi, işte Trådfri serisindeki akıllı prizler ve akıllı ışık anahtarları gibi ampulleri tamamlayan diğer kullanışlı akıllı ev aksesuarları.

Daha da ilginç olanı, yine akıllı sistemle tamamen kontrol edilen Ikea mobilyalarına yerleştirilebilen ışık panellerinin bulunması - bu gerçekten akıllı ve benzersiz bir dokunuş. Aşağıdaki tüm Trådfri seçeneklerine bakın.

• Ikea İngiltere'de tüm Ikea Trådfri aydınlatmalarına göz atın
• Ikea ABD'de tüm Ikea Trådfri aydınlatmalarına göz atın
• Amazon İngiltere'de tüm Ikea Trådfri aydınlatmalarına göz atın
• Ikea İngiltere'de tüm Ikea Trådfri aydınlatmalarına göz atın

TP-Link ampuller en iyi akıllı ampuller ve en iyi akıllı ışıklar


5. TP-Link Göstergesi

Cazip bir fiyata Google Assistant, Amazon Alexa ve IFTTT akıllı ampuller

Satın alma nedenleri
+ Kullanımı basit + Çok fazla maliyet yapmayın + Google / Alexa ile çalışır BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 12,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin 12,99 £ Robert Dyas'ta görüntüleyin 20,27 £ Amazon 953'te görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

TP-Link, Philips Hue ile karşılaştırıldığında daha sınırlı bir ürün yelpazesine sahiptir ve bu ampullerle pek bir şey yapamazsınız, ancak yine de onlara oldukça parlaklık verdik (aslında amaçlanan). Ucuzdurlar ve ayrı bir ağ geçidi veya hub satın almak zorunda kalmadan bunları kolayca kurup çalıştırabilirsiniz. Ve tabii ki başlıca ampul türleri kapsanmıştır, bu yüzden burada çoğu insan için hala harika bir şeyler olacaktır.

Uygun fiyatlı ve güvenilir, genellikle TP-Link kitinin temasıdır. Üreticinin, özellikle bu Kasa serisinde, ağ oluşturma ve akıllı ev donanımı konusunda güçlü bir geçmişi vardır, bu nedenle, bazı rakipler kadar çok özelliğe sahip olmasalar bile, bu ampullerin uzun süre dayanacağını bilerek güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Daha da iyisi, bu akıllı ampuller Google Assistant, Amazon Alexa ve IFTTT ile çalışabilir, bu nedenle onları akıllı evinizin geri kalanına entegre etmek için birçok fırsat vardır. Ne yazık ki Apple HomeKit ile çalışmıyorlar. Doğrudan Wi-Fi yönlendiricinize bağlamak için bir veya iki temel ışığa ihtiyacınız varsa, bunlar kesinlikle sizin için en iyi akıllı ampuller olarak düşünülmeye değer.

TP-Link, zamanla yeni ürünler eklemeye de kararlı görünüyor ve aynı zamanda akıllı prizleri ve diğer parçaları da ortaya çıkardığını düşünürsek, bu ürünleri yakın zamanda terk edilmiş olarak bulacağınızı düşünmüyoruz. En iyi akıllı ampuller 2020 listemizde bir yere değer.

• Amazon İngiltere'deki tüm TP-Link Kasa aydınlatmalarına göz atın
• Currys'deki tüm TP-Link Kasa aydınlatmalarına göz atın
• Best Buy'daki tüm TP-Link Kasa aydınlatmalarına göz atın
• Amazon ABD'de tüm TP-Link Kasa aydınlatmasına göz atın

En iyi akıllı ampul Nanoleaf

6. Nanoleaf Işık Panelleri

Fark yaratan akıllı aydınlatma sistemi

Satın alma nedenleri
+ Misafirleri kesinlikle etkileyecek + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 220 £ Amazon'da görüntüle 239,99 £ Amazon'da görüntüle 269,99 £ Amazon'da 54 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

2020'nin en iyi akıllı ampulleri arayışınızda biraz farklı bir şeyden sonra mı? Nanoleaf'ın yaklaşımı tam da peşinde olduğunuz şey olabilir: tasarımlarınız arasında geçiş yapabileceğiniz ve hatta müzikle birlikte titreşebilen renkli ışıktan duvarlar oluşturmak için mozaik oluşturan düz paneller.

Paneller duvarlara veya tavana kolayca yapıştırılabilir ve müzik hilesinin yanı sıra bir programda çalışacak şekilde ayarlanabilir, telefonunuzdan manuel olarak kontrol edilebilir veya sabah sizi uyandırmak için alarm olarak kullanılabilir.

Her şey Amazon Alexa, Google Assistant ve Apple HomeKit ile de çalışır, bu nedenle Nanoleaf serisini akıllı evinizde olan diğer her şeyle birleştirmek yeterince kolaydır. İsterseniz tüm bir odayı kaplamak için başlangıç ​​kitiyle elde ettiğiniz dokuz panelin ötesine kolayca genişletebilirsiniz - ve yukarıdaki üçgen başlangıç ​​paketini resmetmişken, kendi başlangıç ​​kitlerine sahip kare paneller ve altıgen paneller de vardır. sadece geliyorum.

Bu akıllı ışıklar herkes için değil - sadece ürün resmine bakmak, bunların sizin için en iyi akıllı ampuller olup olmadığını söylemek için yeterli olmalı - ancak kesinlikle kalabalığın arasından sıyrıldıklarına ve harika bir ortam yaratmanıza izin verdiklerine şüphe yok. .

• Amazon İngiltere'deki tüm Nanoleaf akıllı ışık panellerine göz atın
Apple Store UK'deki tüm Nanoleaf akıllı ışık panellerine göz atın
• Amazon İngiltere'deki tüm Nanoleaf akıllı ışık panellerine göz atın
• Best Buy'daki tüm Nanoleaf akıllı ışık panellerine göz atın

Eufy Lumos Smart Bulb en iyi akıllı ampuller 2020

7. Eufy Lumos Akıllı Ampul

Akıllı aydınlatmanın temelleri ile başlayın

Satın alma nedenleri
+ Basit kurulum ve kullanım + Amazon Alexa ile çalışır + Otomatik zamanlama özelliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 159 Amazon müşteri yorumlarını kontrol edin

Eufy, temizleme araçlarıyla daha iyi tanınıyor ve akıllı aydınlatma pazarına yeni başlıyor - bu yüzden buradan seçilecek sadece bir beyaz ampul var - ancak Lumos Akıllı Ampul kesinlikle listemizde belirtilmeye değer.

Kullanımı basit, uygulama güzel ve şık ve Eufy Lumos ampullerinizi bir Amazon Alexa komutuyla da kontrol edebilirsiniz. İsterseniz, ışıklarınızın bir program aracılığıyla açılmasını sağlayabilir veya hırsızları birinin evinde olduğunu düşünmeleri için kandırmaya çalışmak için rastgele açıp kapatabilirsiniz.

Eufy henüz renkli ampuller sunmuyor, ancak evinizi bunlarla donatın ve hala oynayabileceğiniz çok sayıda işlevselliğe sahipsiniz - karartma, aydınlatma, zamanlama vb.

Bu ışıklar, yönlendiricinize herhangi bir hub takılı olmadan da çalışır ve doğrudan Lifx ampulleri gibi bağlanır, böylece çok fazla para harcamadan evinize kolayca bir veya iki tane ekleyebilirsiniz. Başka bir şeye geçmeye karar verirseniz, diğer sistemlerde olabileceğiniz kadar cebinizde kalmazsınız.

Hive Active Lights en iyi akıllı ampuller 2020


8. Kovan Aktif Işıkları

Hive akıllı ev sisteminiz için en iyi akıllı ampuller

Satın alma nedenleri
+ Farklı ampul türleri mevcuttur + Kurulumu ve çalıştırması basit + Bir dizi başka kit ile çalışır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 94 TL Amazon'da görüntüleyin 84 Amazon müşteri yorumu

Hive, akıllı bir termostatla başladı, ancak o zamandan beri ürün yelpazesini akıllı eviniz için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her şeyi içerecek şekilde genişletti. Hive'ın çıkardığı akıllı ampuller çok yetenekli ve çekici bir şekilde yerleştirilmiş ve 2020'nin en iyi akıllı ampulleri listemizde yer almaya değer.

Standart ampuller (vidalı veya bayonet), E14 mum ampuller ve GU10 spot ışıkları arasından seçim yapabilirsiniz ve standart ampuller, tam renk spektrumunun yanı sıra farklı beyaz sıcaklıkları sunar. Ürün yelpazesi, Philips ve Lifx tarafından sunulanlar kadar büyük değil, ancak çoğu insan için yeterli olacak.

Philips Hue'da olduğu gibi, bu ışıkları kullanmak için yönlendiricinize bağlı bir hub'a ihtiyacınız vardır (bunun yerine bir Samsung SmartThings ağına bağlamadığınız sürece). Uygulama içinde, renk değiştirme ve program ayarı özelliklerine sahip olursunuz ve akıllı ampuller hem Amazon Alexa hem de Google Assistant ile çalışır.

Evinizde zaten Hive kitiniz varsa, her şey birlikte sorunsuz çalışacağından ampulleri de tercih etmek mantıklıdır.

Innr akıllı ışıklar

(Resim kredisi: Innr)

9. Innr

Gelecek akıllı ampul ekosistemi

Satın alma nedenleri
+ Birkaç köprü ile çalışabilir + Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ampul + Çok basit uygulama ve BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Innr, akıllı aydınlatma pazarında daha yeni bir isimdir, ancak kurulumu ve kullanımı basit olan etkileyici geniş bir ampul yelpazesi ile şimdiden çok fazla dikkat çekiyor.

Bu, bir köprüye ihtiyacınız olan akıllı bir aydınlatma sistemidir, ancak istemiyorsanız Innr Bridge'i kullanmak zorunda değilsiniz - Philips Hue ve Samsung SmartThings köprüleri aynı tür teknolojiyi kullanır, bu nedenle siz daha uygunsa, bunun yerine bunları kullanabilir.

Spot ışıklar, standart ampuller, filament ampuller, mum ampuller, LED ışıklar ve daha fazlası arasından hem renkli hem de hafif seçim yapabilirsiniz (süngü takma seçeneği yoktur, yalnızca E14, E27 ve GU 10 türleri).

Innr, Philips Hue veya Lifx'i yakında herhangi bir zamanda deviremeyebilir ve uygulama sınırlarda biraz sert olsa da, buradaki aralığın boyutundan ve fiyatların uygun fiyatından etkilendik. Kesinlikle göz kulak olunacak biri.

Osram Lightify en iyi akıllı ampulleri ve en iyi akıllı ışıkları


10. Osram Lightify

Eurovision için ışıkları yapan insanlardan!

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda seçenek + İç ve dış mekan kullanımı + Ağ Geçidi kablosuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 17,99 £ Amazon'da £ 22,99 Görüntüle Amazon'da Görüntüle 34,38 £ Amazon'da 142 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Onları duymamış olabilirsiniz, ancak Osram aydınlatma sektörünün önde gelen üreticilerinden biridir ve Eurovision için arka plan yaptıkları biliniyor, işte buyrun. Evinizin biraz daha fazla Eurovision parıltısı ve ihtişamı kullanabileceğini düşündüyseniz, o zaman nereye gelmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur.

Basit beyaz ampullerden çok renkli birinci sınıf ışıklara kadar, Osram serisinde birçok seçenek vardır: Bu, Ikea ve TP-Link'in sunabileceğinden daha kapsamlı bir çözümdür ve biraz zaman alır kurmak için daha fazla çaba, bu nedenle en iyi akıllı ampulleri ararken bunu aklınızda bulundurun.

Ürün gamına dahil olan LED şeritler ve bahçe lambaları ile isterseniz gerçekten şehre gidebilirsiniz. Tüm bunların işe yaraması için kendinize bir ağ geçidi cihazı satın almanız gerekecek, ancak neyse ki Philips Hue Bridge gibi yönlendiricinize kablolu bir bağlantıya ihtiyaç duymuyor - bu da lehine bir nokta.

Tüm evinize akıllı bir aydınlatma yenilemesi vermek istiyorsanız Osram kesinlikle buradaki en iyi akıllı aydınlatma seçeneklerinden biridir, ancak daha küçük ölçekli projeler ve daha basit kullanım için başka bir yere bakmak daha iyi olabilir.

Sengled Element Başlangıç ​​Seti en iyi akıllı ampuller 2020


11. Askılı Eleman

Hızlı ve ucuz bir başlangıç ​​için en iyi akıllı ampuller

Satın alma nedenleri
+ Basit ve uygun fiyatlı kurulum + Alexa ve Google Assistant ile çalışır + Yazılım uygulamaları işi YAPAR BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 9,79 £ Amazon'da görüntüleyin 20,54 £ Amazon 232 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Sengled Element serisinden 2020 için en iyi akıllı ampullerden biri olarak bir şey seçmenin iki ana nedeni var - basitlikleri ve düşük fiyatları. Biraz para kazanmak istiyorsanız, çeşitli seçeneklere göz atarken onlara bir göz atın.

Düşük fiyata rağmen, burada aydınlatma programları ve Amazon Alexa ve Google Assistant kontrolü desteği dahil olmak üzere birçok işlevsellik elde edersiniz. Bir merkezi hub kurmanız gerekir, ancak bu hub daha sonra 64 adede kadar ampulü kontrol edebilir.

Hem vidalı hem de süngü bağlantı parçalarında hem beyaz hem de renkli ampuller mevcuttur, bu nedenle evde ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulabilmelisiniz. Uygulama güzelce cilalanmış ve kullanımı kolay, bu da yardımcı oluyor.

Diğer akıllı ampuller, daha büyük bir marka adı ve oynayabileceğiniz daha fazla özellik ile gelebilir, ancak bu sizi mutlaka rahatsız etmemelidir.

Xiaomi Mi LED Akıllı Ampul en iyi akıllı ampuller en iyi akıllı ışık


12. Xiaomi Mi LED Akıllı Ampul

Doğrudan Wi-Fi'nize bağlanan uygun fiyatlı akıllı ampuller

Satın alma nedenleri
+ Cazip fiyat + Ayrı bir merkez gerekmiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 27,10 Amazon 611 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Xiaomi Mi LED Akıllı Ampuller şimdi Avrupa'da piyasaya sürüldü ve düşük fiyat, evinize birkaç tane eklemek istiyorsanız ve Philips Hue gibi bir markanın akıllı ampul ekosistemine henüz yatırım yapmadıysanız, onları çekici bir satın alma haline getiriyor.

Kullanmak için ampulü vidalayın, Mi Home uygulamasıyla eşleştirin ve ardından ampulü kablosuz ağınıza bağlamak için uygulamayı kullanın - ayrı bir hub gerekmez. Artık uygulamayı uzaktan ışığı açıp kapatmak, rengini ve parlaklığını değiştirmek veya bir zamanlayıcıyı ayarlamak için kullanabilirsiniz. Işıkları Google Assistant, Amazon Alexa ve Apple Home Kit ile de kontrol edebilirsiniz.

Ayarlanabilir renklere sahip temel bir uzaktan kumanda ışığı olan Xiaomi Mi LED Akıllı Ampul, fiyat için harika. Philips Hue veya Lifx gibi sistemlerden aldığınız bir dizi seçenek sunmuyor, ancak bu kurulumların daha yüksek fiyatını da istemiyor. Ayrıca yalnızca bir E27 bağlantı parçası olarak gelir, bu nedenle bir B22 veya GU10 ampulün peşindeyseniz, başka bir yere bakmanız gerekir.

Xiaomi artık çok sayıda farklı cihaz ve elektronik cihaz üretiyor ve ampuller, ürettiği diğer kit ile aynı: iyi yapılmış, belki de stil ve uygulama desteği açısından biraz sert ve çok güvenilir ve uygun fiyatlı.

Philips Hue Beyaz Akıllı Ampul ... Philips Hue Kişisel Kablosuz Aydınlatma Başlangıç ​​Kiti Amazon £ 37,97 GörüntüleTüm fiyatları görünLIFX Mini Renkli Akıllı Ampul -... LIFX A19 / A60 Currys PC World £ 33.99 İnceleTüm fiyatları görünIKEA TRADFRI GU10 400 Lümen ... Ikea Tradfri Amazon £ 35,19 GörüntüleTüm fiyatları görünTp Link Tapo L510B Akıllı B22 ... TP-Link Akıllı Ampul very.co.uk 12,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünNanoleaf Aurora Ritim Müziği ... Nanoleaf Aurora Ritim Başlangıç ​​Kiti Amazon £ 220 GörüntüleTüm fiyatları görünHive Başlangıç ​​Seti - 1 Hive Hub ... Hive Aktif Işık Başlangıç ​​Kiti Amazon £ 94 İnceleTüm fiyatları görün