Close

Samsung TV'ler için en iyi ses çubukları

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
Samsung TV'niz için en iyi ses çubuğunu seçme
Samsung TV'niz için en iyi ses çubukları


Samsung TV'nize doğru ses çubuğunu eklemek, ev sineması kurulumunuzda bir dünya fark yaratabilir - özellikle setler gittikçe inceldikçe.

Bunun nedeni, TV'lerimiz inceldikçe, üreticilerin TV'nizin sesini tiz ve boğucu bir ses gibi bırakabilecek düzgün yerleşik hoparlörler eklemek için daha az yer kalmasıdır. Aynı zamanda, sesler gibi bazı ses öğelerinin genel karışımda istediğinizden daha fazla kaybolacağı anlamına da gelebilir.

Özellikle orta sınıf bir TV için gittiyseniz, hoparlörler genellikle daha güzel resimlere ve hızlı akıllı özelliklere yapılan yatırımla tasarruf edilen yerdir. Ancak bu kolay bir çözüm: Soundbar eklemeniz yeterli.

Devasa bir 5.1 hoparlör kurulumunun zorluğunu (ya da masrafını) istemiyorsanız, bir ses çubuğu, Samsung TV'nizin sesini daha güçlü ve daha sürükleyici hale getirmenin mükemmel bir yoludur - dahası, en iyi ses çubukları da ikiye katlanabilir partilerinizin müziğini dinlemek için Bluetooth hoparlörler olarak kullanın ya da oturma odanızı biraz ruh hali müziğiyle donatın.


Buradaki seçimlerimiz, genel listemiz tarafından bilgilendirilir.en iyi ses çubuklarıdoğal olarak, ancak bazı ekstra Samsung modellerini de ekledik.

Genel olarak, herhangi bir ses çubuğu her tür TV ile çalışabilir çünkü bağlantı türleri nötrdür. Bununla birlikte, özellikle Samsung TV'lerle iyi çalışan bazıları var - ancak Samsung TV'lerle çalışmak için belirli bir ses çubuğuna ihtiyaç duymaktan ziyade, özellikler ekliyorlar.


Bu eklenen özelliklere bir örnek olarak, Samsung'un 2020 TV'lerinin çoğu, TV'nin yerleşik hoparlörünün uyumlu Samsung ses çubuklarıyla birlikte çalışmasına olanak tanıyan Q Symphony adlı bir ses özelliğine sahiptir. Q Symphony, ses çıkışına biraz daha fazla güç katmanın yanı sıra, işlemlere biraz daha yönlü ses de ekler.

Bu demektir ki, eğer bir2020 Samsung TVBirkaç hafta içinde piyasaya çıktıklarında, bu teknolojiyi destekleyen ilk ses çubuğu olan Samsung HQ-Q800T'nin bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesini beklemeye değer olabilir. Fiyatlandırma hala onaylanacak, ancak oldukça yüksek kaliteli seçenekler olacak.


Aksi takdirde? Soundbar dünyasının tamamı size açık ve bu biraz bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, bu özet yalnızca 2020'de satın alabileceğiniz en iyi ses çubuklarına değil, aynı zamanda özellikle Samsung TV'niz için en iyi modellere odaklanacaktır.

Samsung TV'niz için en iyi ses çubuğunu seçme

En iyi seçimlerimize geçmeden önce, Samsung TV'nizle birlikte kullanılacak bir soundbar seçmeye gelince dikkate almaya değer birkaç şey var.

Öncelikle ve en önemlisi, yeni soundbar'ınıza ideal olarak ne kadar para harcamak istediğinizi düşünmelisiniz. Bugünlerde, ses çubukları 100 £ 'dan daha düşük bir fiyata satın alınabilir, ancak gerçekten üst düzey modeller 1.000 £' dan çok daha pahalı olabilir - bu kılavuza bir dizi fiyat ekledik, ancak daha pahalı bir ses çubuğuna göz attıysanız Bütçenizin izin verdiğinden daha fazla, özellikle Kasım ve Ocak ayları arasında, gerçekten parlak soundbar anlaşmalarının her zaman ortaya çıkacağını unutmayın.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de yeni ses çubuğunuzun tasarımıdır. Samsung TV'ler şık yapıları ile tanınırlar, bu nedenle TV'nizi tamamlayan bir ses çubuğu aramaya değer. Bazı ses çubukları duvara monte edilebilir veya bir dolap veya sehpa üzerinde TV'nizin önüne yerleştirilebilir, bazıları ise TV'nizin üzerine oturması için bir stand görevi görür - bunlar ses tabanları olarak bilinir.


Soundbar'ınızı TV'nizin önüne yerleştirmeyi seçerseniz, uzaktan kumandanızdan gelen kızılötesi ışığı gizleyecek kadar uzun olmadığından veya hatta görüntüye girecek kadar uzun olmadığından emin olun - bazı TV'ler yüzeyden diğerlerinden daha yüksekte durur !

Soundbarınızın sunduğu kablolu bağlantı türlerine de baktığınızdan emin olun. HDMI, soundbar'ınızı Samsung TV'nize bağlamanın en kolay yoludur ve Yüksek Çözünürlüklü Ses formatlarını kullanabilir; bunun için, TV'nizin HDMI-ARC'yi desteklemesi gerekir, bu da sesin kablo boyunca her iki yönde de hareket edebileceği anlamına gelir.

HDMI-ARC bağlantılarının bir başka yararı da, koleksiyonunuza başka bir kontrol eklemek yerine, ses çubuğunu kontrol etmek için normal Samsung TV uzaktan kumandanızı kullanabilmenizdir.

Bununla birlikte, tüm ses çubukları ve aslında tüm TV'ler HDMI-ARC'yi, özellikle daha ucuz modelleri desteklemez. Ve eğer bunu yaparlarsa, her HDMI bağlantısında desteklemeyebilirler, bu yüzden doğru olana taktığınızdan emin olmanız gerekir. Yeni üst düzey TV'lerde bu bir sorun olma eğiliminde değildir, ancak bazı eski TV'lerde bir HDMI bağlantı noktasını kaybetmek acı verir. Bununla birlikte, birçok ses çubuğunun kendisinde HDMI geçiş girişleri olacaktır, bu da soundbar'ınıza bir şey takabileceğiniz, ses çubuğunu TV'nize bağlayabileceğiniz ve video yine de TV'nize yapacaktır, böylece herhangi bir bağlantıyı kaybetmezsiniz.

HDMI-ARC'yi kullanamıyorsanız veya kullanmak istemiyorsanız, bunu bir optik dijital kablo veya koaksiyel kablo kullanarak Samsung TV'nize bağlayabilirsiniz - yine, hangisinin desteklendiğini görmek için TV'nizin arkasına bakın. Optik en yaygın olanıdır.

Göz önünde bulundurulması gereken bir başka bağlantı özelliği, yeni soundbar'ınızın telefonunuzdan veya tabletinizden kablosuz müzik akışı için Bluetooth veya Wi-Fi'yi destekleyip desteklemediği ve buna yine de sahip olmak isteyip istemediğinizdir.

Ancak yeni bir ses çubuğu seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, sunabileceği ses kalitesidir. Bazı ses çubukları, sesin her açıdan size geliyormuş gibi hissettiren sürükleyici sanal Dolby Atmos ile donatılmış olarak gelirken, diğerleri basit stereo oynatma sunar, ancak tümü ortalama TV'nizden daha geniş, daha doğal bir ses verecek şekilde tasarlanacaktır. Yönetebilir.

Bazılarında dahili bir subwoofer bulunurken, diğerleri etkili bir ses için gürleyen bas frekanslarını patlatan (genellikle daha iyi ses veren, ancak büyük) harici bir subwoofer kullanır.

Samsung TV'niz için en iyi ses çubukları

Samsung TV

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung HW-Q90R Soundbar

Samsung TV'ler için en iyi ses çubuğu, masraftan kaçınılmaz

Satın alma nedenleri
+ Harika ses + Dolby Atmos ve DTS: X ses + Samsung SmartThings'i destekler
Kaçınılması gereken nedenler
-Pricey-Sadece iki HDMI girişi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.199 £ Samsung İngiltere'de görüntüleyin Amazon 26 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Ailede kalmasını istiyorsanız, HW-Q90R, Samsung TV'niz için satın alabileceğiniz en iyi ses çubuğudur - en azından HQ-Q800T 2020'nin sonlarında piyasaya çıkana kadar.

Dolby Atmos ve DTS: X ile bu soundbar, yukarı doğru ateşleyen gerçek tweeter'lara ve arka hoparlörlere sahiptir ve her açıdan size gelen gerçek anlamda sürükleyici bir ses sağlar - film izlemek için idealdir. Odyofiller için, FLAC ve WAV dahil olmak üzere Yüksek Çözünürlüklü Ses kodeklerini de destekler.

Kuşkusuz pahalı ve bu nedenle ikiden fazla HDMI girişine sahip olmasını bekleyebilirsiniz, ancak optik dijital giriş ve Bluetooth ve Wi-Fi biçimindeki kablosuz bağlantı ile kendinizi daha fazlasını arzuluyor bulmamalısınız genel bağlantı seçenekleri.

HW-Q90R, Samsung & rsquo; SmartThings uygulaması, tüm uyumlu cihazlarınız için tek bir hub kullanarak onu kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Pastanın üzerine krema? Ayrıca Amazon Alexa ile de çalışır, böylece ellerinizi kullanmadan kontrol etmek için Amazon Echo hoparlörünüzü kullanabilirsiniz.

Samsung TV

(Resim kredisi: Sonos)

2. Sonos Kiriş

Samsung TV'ler için en iyi orta sınıf ses çubuğu

Satın alma nedenleri
+ Kompakt, çekici tasarım + Harika ses + Kablosuz çok odalı destek
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Atmos yok £ 379 Amazon'da Görüntüleyin fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c£ 399 Currys PC World 789 Amazon müşteri değerlendirmesinde görüntüleyin

Amazon Alexa ve Google Assistant ses kontrolünü içeren çok yönlü, kurulumu kolay bir ses çubuğu arıyorsanız, Sonos Beam mükemmel bir seçimdir - aynı zamanda çok pahalı değildir, alt orta aralıkta oturur. soundbar fiyat ölçeği.

Şık, kompakt tasarımı (beyaz veya siyah) kendini daha küçük alanlara ödünç verirken, HDMI-ARC desteği, kullanmaya başlamayı süper kolaylaştırır (Samsung TV'niz bu bağlantı türünü desteklediği sürece).

Sonos ekosisteminin bir üyesi olarak Beam, kablosuz çok odalı bir kurulumun bir parçasını oluşturabilir (Sonos uygulaması veya Apple AirPlay 2 aracılığıyla), bu nedenle zaten başka Sonos hoparlörleriniz varsa ve doldurmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. tüm eviniz sesli olarak - veya çok odalı bir kurulum oluşturmaya başlamak için.

Sonos Beam, Dolby Atmos veya diğer 3D ses seçeneklerini desteklemez ve surround sesi taklit etmeye çalışmaz - neredeyse bir TV'nin yapabileceklerini harika bir fiyata büyük ölçüde geliştiren harika bir ses veren ses çubuğu.

Samsung TV

(Resim kredisi: Sonos)

3. Sonos Playbase

Samsung TV'ler için en iyi ses tabanı

Satın alma nedenleri
+ Yer tasarrufu sağlayan akıllı tasarım + Mükemmel ses
Kaçınılması gereken nedenler
-HİDMI Kurulumu can sıkıcı olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 499 Amazon'da görüntüle 581,50 £ Amazon'da görüntüle 820 £ Amazon'da görüntüle 114 Amazon müşteri yorumu

Sonos Beam'in sesini ve çok odalı işlevselliğini seviyor ancak TV'nizin üzerine oturabileceği bir ses tabanı mı istiyorsunuz? Sonos Playbase'den başka yere bakmayın.

Bu güzel görünümlü ses çubuğu, hem müzik hem de film için olduğu kadar müziğiniz için de iyi çalışan nüanslı bir sunumla TV'nizin sesini inanılmaz hale getirmenin yanı sıra estetik bir açıklama yapar.

Yalnızca bahsettiğimiz gibi, Yüksek Çözünürlüklü Ses kodeklerine izin vermeyen ve tüm TV'ler tarafından desteklenmeyen optik bir bağlantıya sahiptir - satın almadan önce ekranınızın arkasını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, normal TV uzaktan kumandanız tarafından kontrol edilmediği anlamına gelir.

Sonos Playbase'i kurmak biraz can sıkıcı olabilir, çünkü sesini 'ayarlamak' için telefonunuzu odanın içinde sallamanızı ister. Öyle olsa bile, ses kalitesi harika, özellikle de mırıldanan diyalogları deşifre etmeye gelince.

Samsung TV

(Resim kredisi: Q Acoustics M4)

4. Q Akustik M3

Samsung TV'ler için en düşük fiyatlı ses çubuğu

Satın alma nedenleri
+ İyi değer + Güçlü ses + Basit kurulum
Kaçınılması gereken nedenler
-HDMI girişi yok-Yalnızca stereo ses BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 299 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Piyasadaki en yüksek özellikli ses çubuğu olmayabilir, ancak Q Acoustics M4, paranızın tam karşılığını veren basit bir çözümdür. Optik bağlantı üzerinden takın ve gitmekte fayda var, ancak yüksek kaliteli müzik için aptX Bluetooth desteği, 3,5 mm ses bağlantı noktası ve hatta stereo RCA girişleri de var.

Bu durumların herhangi birinde de kulağa harika geliyor; yalnızca stereo sesi destekleyebilir, ancak 2.1 kurulumundan en iyi şekilde yararlanacak şekilde ayarlanmıştır. En sevdiğiniz TV şovlarının ve filmlerinin, özellikle etli eliptik subwoofer sayesinde (tüm bu bası barındıracak şekilde ünite oldukça derin olmasına rağmen) bu çalışkan çubukta oynatıldığında harika ses çıkardığını görmelisiniz.

Bir ses tabanı tasarımı mı tercih ediyorsunuz? M4'ün sesini TV'nizi yerleştirebileceğiniz bir ses çubuğuna yerleştiren Q Acoustics M2'ye bakın.

Sony TV

(Resim kredisi: Sony)

5. Sony HT-X8500 Soundbar

Fiyat için olağanüstü sanal surround ses

Satın alma nedenleri
+ Dolby Atmos ve DTS: X desteği + Harika fiyat + Dahili Subwoofer
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 249 £ 'luk Currys PC World'de 249 £ Amazon'da görüntüle 299 £ very.co.uk'de görüntüleyin 110 Amazon müşteri yorumu

Sony HT-X8500, şu anda satın alabileceğiniz belki de en değerli Dolby Atmos ses çubuğudur ve Samsung TV'nize harika bir katkı sağlayabilir.

Şimdi, bu ses çubuğu yüksek ateşlemeli sürücüleri içermediğinden, 'doğru' sunmaz. Sesi tavanınızdan ve kulaklarınıza yansıtan Dolby Atmos. Bununla birlikte, Sony'nin Dikey Ses Motoru, HT-X8500'ün sürükleyici bir ses yanılsaması yaratmak için Dolby Atmos ve DTS: X içeriği ile çalıştığı anlamına gelir - ve bunu gerçekten ikna edici bir şekilde yapar.

Nispeten düşük fiyatına rağmen, bu Sony ses çubuğu sağlam yapısı ve şık görünümü ile birinci sınıf bir ürün gibi hissediyor; ve bir HDMI girişi, bir HDMI-ARC çıkışı, analog ses girişi / çıkışı, Ethernet, optik ses girişi, Bluetooth ve Wi-Fi desteği ile birçok bağlantı seçeneğine sahiptir.

(Resim kredisi: Samsung)

6. Samsung HW-K950

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel Dolby Atmos sesi + Yüksek çözünürlüklü müzik akışı + 4K HDMI geçişi
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha yeni Samsung modelleri mevcut - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 21 Amazon müşteri yorumlarını kontrol edin

HW-Q90R'den biraz daha eski olmasına rağmen, Samsung TV'nizin sesini artırmak istiyorsanız Samsung HW-K950 hala mükemmel bir seçenektir.

Gerçekten sürükleyici Dolby Atmos surround ses için, soundbar'ın kendisindeki yükselen sürücülerle birlikte çalışan iki stereo arka hoparlör ve bir subwoofer ile birlikte gelir. Hatta standart surround sesi 5.1.4 Atmos'a yükseltebilir, bu da herhangi bir ses kaynağını olağanüstü şekilde sürükleyici hale getirir.

4K HDMI geçişi, onu 4K Blu-ray oynatıcı gibi kaynaklara bağlayabileceğiniz anlamına gelir ve resim ses çubuğundan Samsung TV'nize geçer.

Müzik dinlemek istiyorsanız birçok kolay akış seçeneği vardır; Samsung akıllı telefon uygulaması, HW-K950 aracılığıyla Tidal, Amazon Müzik, Spotify ve daha fazlasını yayınlayabileceğiniz anlamına gelir.

Samsung Cinematic Soundbar ... Samsung HW-Q90R Soundbar Samsung TR 1.199 £ GörüntüleTüm fiyatları görünSonos Beam Soundbar fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görün