Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • 2020'nin en iyi spor sütyenleri: Her tür egzersiz için en iyi destek

2020'nin en iyi spor sütyenleri: Her tür egzersiz için en iyi destek

En iyi spor sütyenleri, destek ve konforun mükemmel dengesini birleştirir, o kadar ki, spor salonunda ve dışında bir tane giymek isteyeceksiniz. Önemli bir karar, doğru miktarda destek sunan bir sütyen seçmek, ayaklarınız için doğru koşu ayakkabısını almak kadar önemlidir.


Neyse ki çoğu aktif giyim perakendecisi bunu biliyor ve her türlü egzersizi kapsayacak şekilde çeşitli stiller ve destek sunuyor. En iyi spor sütyenini seçmek söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Her kadın farklıdır ve ihtiyacınız olan sütyen büyük ölçüde bedeninize, ihtiyacınız olan destek düzeyine ve yaptığınız aktiviteye bağlı olacaktır.

En iyi spor sutyeni: Nelere dikkat etmelisiniz?

Kulağa aşikar gelebilir, ancak en iyi spor sutyeni seçerken düşünmeniz gereken ilk şey egzersiz seçiminizdir. Yüksek yoğunluklu egzersizler yapıyorsanız, yüksek destekli bir tasarıma ihtiyacınız olacak. Pilates ve yoga sizin için daha önemliyse, sıkıştırılmış spor sutyenleri (her bir göğsü ayrı ayrı destekleyenler) maksimum rahatlık ve esneklik sağlamak için harikadır. Ayrıca bisiklete binme gibi daha az etkili sporlar için uygun tasarımlar da bulabilirsiniz.

Malzeme de önemli bir husustur. Cildinize sıkı sıkıya bağlı olarak, seçtiğiniz sporcu sütyeninin malzemesi yumuşak olmalı ve tahriş etmemeli ve egzersiz sırasında (mümkün olduğunca) serin ve kuru kalmanıza yardımcı olmak için nemi ve teri aktif olarak emmelidir.

Son olarak ve en önemlisi, hangi spor sutyeni seçerseniz seçin, ideal olarak hareketi en aza indirmeye yardımcı olmak için günlük sutyeninizden biraz daha sıkı olması anlamına gelir - ne kadar az zıplama olursa, kooperatifinizin bağlarını germeniz o kadar az olasıdır (göğüs destekleyici sarkmayı durduran dokular) ve sırt ve göğüs ağrısından muzdariptir.


Genel olarak en iyi spor sutyeni

Şu anda genel olarak en iyi spor sütyeni Under Armour Infinity Bra'dır. Bir göğüs sağlığı uzmanından pek çok bilim, test ve içgörü tasarımı oluşturmaya gitti - taktığınızda fazlasıyla netleşen bir şey (daha fazlası aşağıda). Infinity sütyen hem düşük hem de yüksek destek çeşitlerinde mevcuttur ve en iyi spor sütyenleri gibi, daha uygun fiyatlı olanlardan biridir.

Keyifli ve ağrısız bir egzersiz için en iyi spor sütyenlerinden daha fazlası için okumaya devam edin.


Resim 1/2

(Resim kredisi: Under Armour)
Resim 2/2


(Resim kredisi: Under Armour)

1. Under Armour Infinity Düşük Spor Sütyeni

Genel olarak en iyi spor sutyeni

Teknik Özellikler
Beden aralığı: XS - XL
Satın alma nedenleri
+ Süper rahat, şık tasarım + Mükemmel destek + Büyük değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Boyut, fincana özgü değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 56,53 ABD doları Amazon'da 57,11 ABD doları görüntüleyin Amazon'da 63,18 ABD doları görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

Under Armour Infinity spor sütyeni oldukça özeldir. Bakmak için, bu sadece güzel görünümlü bir spor seti parçası, ancak bu sütyende göründüğünden çok daha fazlası var. Under Armour, benzersiz bir spor sutyeni tasarımı oluşturmak için Plymouth Üniversitesi'nden meme sağlığı uzmanı Dr Joanna Scurr ile birlikte çalıştı ve aralarında tam da bunu yaptılar.

Kadının göğüsleri ile hareket eden daha doğal bir şekil için bardaklara sıvı köpük enjekte edilmiştir. Buradaki fikir, esnek kapların dişinin vücudunu doğal olarak dengeleyip küflenebilmesidir. Sıvı köpük sonsuz bir şekli takip eder, göğüs şekli aslında zıplarken ve koşarken hareket eder, bu nedenle son derece hassas bir destek seviyesi sağlar.

Bu şeyin tasarımı çok etkileyici, ama gerçekten işe yarıyor mu? Kısa cevap evet. Tasarım süper hafiftir, o kadar ki ikinci bir cilt gibi hissettirir ve yeterince sıkıdır ki, uzaktan bile olsa rahatsız hissetmeden yeterince desteklenmiş hissedersiniz. Köpük kaplar, teri emmek için harikalar yaratan wetsuit tipi malzemeyi anımsatıyor ve tasarımı süper şık ve gurur verici. Şu an piyasadaki en iyi spor sutyeni. Daha büyük göğüs boyutları için Infinity High Sports sütyen versiyonuna bakın.

Resim 1/2

en iyi spor sutyeni: Shock Absorber Ultimate Run bra


(Resim kredisi: Shock Absorber)
Resim 2/2

en iyi spor sutyeni: Shock Absorber Ultimate Run bra

(Resim kredisi: Shock Absorber)

2. Shock Absorber Ultimate Run sütyen

Yüksek etkili sporlar ve büyük göğüsler için en iyi spor sütyeni

Teknik Özellikler
Boyut aralığı: 30-36 A-G
Satın alma nedenleri
+ Kupa ve bant ölçüsü + İnanılmaz derecede destekleyici + Omuzlarınızdaki baskıyı azaltır
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI bitirmek için zor41 $ Wiggle Avustralya'da görüntüle 45 ABD doları Chain Reaction Cycles Australia'da görüntüleyin 45 ABD doları Zincir Reaksiyon Çevrimlerinde Görüntüle

Yüksek etkili egzersiz için alabileceğiniz en iyi spor sütyeni, Shock Absorber'ın Ultimate Run sütyenidir. Daha büyük göğüsleri olanlara gelince, Şok Emicinin tam kazanan olduğunu söyleyebiliriz. Burada esnemeye güvenmek yok: bu markanın tüm sütyenleri, her şeyin tamamen bağlandığından emin olmak için özenle üretildi. Temelde göğsünüz için yapı iskelesi.

Ürün yelpazesinin kralı, omuzlarınızı gereksiz yere zorlamadan inanılmaz destek sağlamak için ağırlığı dağıtan çift kenarlı yarışçı sırt tasarımına sahip Ultimate Run sütyenidir. Pek çok spor sutyenin aksine, bant boyutuna ve fincan boyutuna göre boyutlandırılmıştır; bu, hangi şekle sahip olursanız olun rahat bir uyum elde edebileceğiniz anlamına gelir (not, kordonu biraz küçük bulduk). Evet, biraz kol jimnastiği gerektiriyor ve evet, piyasada daha güzel tasarımlar var, ancak daha büyük bir göğsünüz varsa, bundan daha iyi bir spor sutyeni yoktur.

Resim 1/2

(Resim kredisi: Adidas)
Resim 2/2

(Resim kredisi: Adidas)

3. Adidas Ultimate Spor Sütyeni

En iyi önden kapanan spor sütyeni

Teknik Özellikler
Boyut aralığı: 30A - 40B
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel destek + Çok rahat
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI Pahalı bir şekilde koymak64,40 ABD doları THE ICONIC'te görüntüle 79,99 Rebel Sport'ta Görüntüle 79,99 Rebel Sport'ta Görüntüle

Yüksek yoğunluklu egzersiz hayranıysanız, Adidas'ın Ultimate Sütyeni mükemmel bir seçimdir. Yüksek destekli tasarım, şu anda önden fermuarlı olan çok az sayıda spor sütyeninden biridir ve bir antrenmanın sonunda çok hoş bir özellik olduğunu kabul etmeliyiz (artık terli iç çamaşırları soymaya çalışmak yok - yaşasın!).

Bununla birlikte, onu takmak biraz daha zordu. İhtiyacınız olan desteği almak için tam oturmanız gerekir ve bu yüzden fermuarını açmaya çalışırken sütyeni bir araya getirmek aslında biraz zahmetliydi. Ancak bir zamanlar (biraz sıkarak), inkar edilemez bir süper destek hissi vardı.

Materyal, kaynakları korumak ve emisyonları azaltmak için geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmıştır, en rahat olmamasını beklediğiniz için affedilirsiniz. Ama gerçekte, malzeme ipeksi pürüzsüz, yumuşak ve giymesi çok rahat. Listedeki en pahalı spor sütyenlerinden biri, ancak HIIT, Crossfit veya diğer yüksek etkili egzersizler için düzenli iseniz, yatırıma değer.

Resim 1/2

(Resim kredisi: GAP)
Resim 2/2

(Resim kredisi: GAP)

4. GapFit Eclipse Spor Sütyeni

Hafif egzersiz için mükemmel, uygun fiyatlı bir seçim

Teknik Özellikler
Beden aralığı: XS - XXL
Satın alma nedenleri
+ Muhteşem tasarım + Çok rahat + Mükemmel değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek etki için harika değil BUGÜNÜN EN İYİ SATIŞLARI Gap'te Görün

Konfor söz konusu olduğunda, GapFit Eclipse spor sütyeni en iyi seçimdir. Süper yumuşak kumaş nefes alabilir ve cildinize karşı hoş bir his uyandırır ve üç bantlı tasarımı omuzlar ve sırt boyunca daha fazla havalandırma sağlar. Sadece spor salonunun içinde ve dışında giymek için yeterince rahat değil, aynı zamanda harika görünen bir spor sutyeni.

GapFit Eclipse hiçbir şekilde ayarlanamaz, bu nedenle satın alırken doğru uyumu elde etmek önemlidir. Ayar eksikliği aynı zamanda bunun yüksek etkili egzersiz için en iyi spor sütyeni seçimi olmadığı anlamına gelir ve koşarken ve zıplarken zıplama için daha az destek sağlar. Ancak yoga ve pilates gibi düşük etkili sporlar için GapFit Eclipse, çok uygun fiyatlı bir seçenektir.

Resim 1/2

En iyi spor sutyeni Lululemon giyen kadın her şeyi sakla

(Resim kredisi: Lululemon)
Resim 2/2

(Resim kredisi: Lululemon)

5. Lululemon Stash It All Spor Sütyeni

Bir ömür sürecek sporcu sütyeni

Satın alma nedenleri
+ Ön cep + Mükemmel kalite + Süper yumuşak
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Lululemon'da Görünümü

Sıradan bir spor salonuysanız, Lululemon adını neredeyse kesinlikle duymuşsunuzdur. Ve eğer öyleyse, muhtemelen bunun tam olarak en ucuz spor salonu seti olmadığını da anlayacaksınız. Spor sütyenlerini daha ucuza alabileceğinize dair bir tartışma olsa da, Lululemon'un teçhizatının kalitesinin bunu paranın satın alabileceği en iyi spor sütyenlerinden biri yaptığına kesinlikle şüphe yok.

Lululemon spor kıyafeti fiyatı ortalamanın üzerinde olabilir, ancak ürünlerinin kalitesi de öyle - ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz, değil mi? Ve bu All Stash spor sütyeni bir istisna değildir. £ 58, bu listedeki en pahalı ürün, ancak bu kaliteli ürünün hiç şüphesiz size dayanacağı yıl miktarını ekleyin ve aslında bir pazarlıktır.

Lululemon, etrafındaki en iyi spor sütyenlerinden bazılarına sahiptir, bu Stash It All sütyen özellikle iyi bir örnektir. Tasarım, tam oturması için merkezde yerinde tutulan entegre, aerodinamik bir ön cebe sahiptir. Koşuya çıkarken telefonunuzu güvende tutmak için kesinlikle orada tutmanızı önermiyoruz, ancak koşuya çıkarken kapı anahtarı saklamak için harika bir yer. Ön cep, üstün kaliteli, hoş görünümlü bir spor sütyenine hoş bir ekstra dokunuş.

Resim 1/2

UA Jakarlı en iyi spor sutyen giyen kadın

(Resim kredisi: Under Armour)
Resim 2/2

UA Jakarlı en iyi spor sutyen giyen kadın

(Resim kredisi: Under Armour)

6. Zırhlı RUSH Jakarlı Spor Sütyeni Altında

Orta etkili sporlar için en iyi spor sütyeni

Teknik Özellikler
Beden aralığı: XS - XL
Satın alma nedenleri
+ Güzel tasarım + Rahat
Kaçınılması gereken nedenler
-Boyut, bardağa özel değil-Pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Et Siteyi Ziyaret Et

Under Armour, şu anda en iyi spor sütyenlerini yaratmak söz konusu olduğunda gerçekten her şeyi yapıyor. Bu Rush Jaquard tasarımı, spor salonundan çok bir defileye aitmiş gibi görünüyor, tek fark bu muhtemelen podyumda bulacağınız bir şeyden çok daha rahat.

Tasarım güzel ve işlevi de aynı derecede etkileyici. Bisiklete binme, ağırlık çalışması ve boks gibi orta düzeyde destekli aktiviteler için tasarlanmış bu kaliteli spor sütyeninde, hareketi ve zıplamayı en aza indirgemek için kalın, ayarlanabilir kayışlar ve daha fazla havalandırma için arkada küçük üçgen bir pencere vardır. Sırtta ayrıca mükemmel bir uyum ve yeterli destek sağlamak için sütyen benzeri bir kanca bulunur. En iyi spor sütyenleri stil ve içerik sunar ve Under Armour Rush Jaquard her ikisine de bolca sahiptir.