Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi ayakta duran masalar 2020: duruşunuzu iyileştirin ve sırt ağrısını azaltın

En iyi ayakta duran masalar 2020: duruşunuzu iyileştirin ve sırt ağrısını azaltın

En iyi ayakta duran masalar genellikle biraz pahalı görünür, ancak şunu bir düşünün: hayatınızı değiştirebilirler. Çoğumuzun yaptığı gibi, her gün birkaç saatinizi oturarak ve bilgisayarın başında kamburlaşarak geçirirseniz, sırtınıza ve genel sağlığınıza açık bir şekilde zarar veriyor olabilirsiniz. Ayakta duran bir masa kullanmak, önümüzdeki yıllarda sizi ciddi sorunlardan kurtarabilir.

Sezgiye aykırı görünebilir, ancak bütün gün oturmak yerine masanızda durmak omurganızı korumanın harika bir yoludur. Ve bunun sizi yoracağını düşünseniz bile, çoğu insan bunun kendilerini daha enerjik ve yaratıcı hissettirdiğini söylüyor.

Artı, bunun yakında modası geçecek garip bir heves olduğunu düşünmüyorsanız, ayakta duran masaların uzun ve zengin bir geçmişi olduğundan emin olabilirsiniz. Thomas Jefferson, Charles Dickens, Winston Churchill, Ernest Hemingway ve Vladimir Nabokov gibilerinin hepsi ayakta, bazıları özel olarak yapılmış masalarda veya kürsülerde yazıyordu.

Neyse ki, bu günlerde bizim için özel yapılmış bir şeye sahip olma pahasına gitmemize gerek yok. Piyasada, özel seçenekler ve normal masanızın üzerine oturan ve isteğe bağlı olarak kaldırılıp indirilebilen mekanizmalar dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ayakta duran masalar vardır (eğer oturmayı planlıyorsanız, siz Ayrıca şunlardan birine yatırım yapmak isteyeceğim:en iyi ofis koltuklarıayrıca).


Ayaklı masa kullanma hakkında daha fazla tavsiye için okumaya devam edin ve ardından şu anda mevcut olan en iyi ayakta duran masaları seçiyoruz.


Kara Cuma 2020
Kara Cuma veSiber Pazartesisatışlar, ayakta duran masalar gibi şeyler üzerinde pazarlık yapmak için mükemmel bir zaman olabilir. Fiyat aracımız, tüm teklifler de dahil olmak üzere saygın perakendecilerdeki en düşük fiyatları otomatik olarak çeker, böylece fazla ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. Tüm satış dönemi boyunca en iyi fırsatları burada Pingtwitter.com'da da rapor edeceğiz.

Ayakta duran masalar sizin için iyi mi?

Bir dizi çalışma, sürekli oturmanın sağlığınıza önemli ölçüde zarar verebileceğini göstermektedir. Örneğin, bir2012 incelemesiLeicester ve Loughborough Üniversiteleri tarafından yapılan 18 araştırmada, en çok oturarak vakit geçirenlerin, en az oturarak geçirenlere kıyasla diyabet ve kalp problemleri yaşama olasılığının yaklaşık iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.


Sık sık egzersiz yapsanız bile, bu her şeyi dengelemeyecektir. BirAraştırma kağıdıThe Lancet dergisinde yayınlanan bir makalede, günde sekiz saat veya daha fazla oturmanın olumsuz sağlık etkilerine karşı koymak için günde 60-75 dakika orta ila yüksek yoğunluklu egzersiz yapmamız gerektiğini öne sürüyor. Ve dürüst olalım, pek azımız bunu günlük olarak başarabiliriz.

Ayakta durma masası kullanmak elbette sağlık sorunlarını otomatik olarak engellemez ve uzmanlar yine de bol bol mola vermenizi ve düzenli egzersiz yapmanızı tavsiye ediyor. Ancak yardımcı olabileceğine dair kanıtlar var. Örneğin,İngiliz Tıp Dergisi146 NHS personelinin katıldığı denemelerin ardından, normal masalarını oturarak ayakta çalışma istasyonlarıyla değiştirenlerin daha iyi iş performansı ve psikolojik sağlık bildirdiklerini gösterdi.

Ayakta duran bir masada ne kadar durmalısınız?

Sırf bütün gün aynı pozisyonda oturmanın sizin için kötü olması, tüm oturmanın sizin için kötü olduğu anlamına gelmez. Ve tam tersine, bütün gün oturmaktan bütün gün ayakta durmaya geçmek, ters etki yaratabilir.

Ne de olsa, perakende personeli veya fabrika çalışanları gibi tüm gün ayakta durmaları gereken işlerde çalışanlar da sırt ağrısından muzdariptir. Bu birer birer yedekleniyorKanada çalışması, insanlardan iki saat boyunca bir masada durmaları istendi. Genel olarak hiçbiri bel ağrısı çekmemiş olsa da, sonuç olarak yüzde 50'si sırt ağrısı geliştirdi.


Sonuç olarak, tıp uzmanları arasında, ayakta durmak ve oturmak arasında düzenli olarak geçiş yapmanız gerektiğine dair cömert bir fikir birliği var. Bununla birlikte, bunun için araştırma hala emekleme aşamasında, bu yüzden her biri için ne kadar harcamanız gerektiği konusunda henüz bir anlaşma yok. Kiminle konuştuğuna bağlı olarak, her saatte 15 ila 30 dakika ayakta geçirmen gibi bir öneri, ortak bir kural gibi görünüyor. Ancak, açıkça söylemek gerekirse, herkes farklıdır ve bu, esasen zaman içinde deneme yanılma yoluyla çözmeniz gereken bir şeydir.

  • Bunu deneenerji veren yoga sekansıdüzgün germek
  • .... şunlardan birini kapınen iyi yoga paspaslarıönce dizlerinizi korumak için

Şu anda en iyi ayakta duran masalar

1. Humanscale Float Yükseklik Ayarlı Masa

Tercih ettiğiniz yükseklikte çalışmanıza olanak tanıyan ergonomik bir masa

Teknik Özellikler
En iyisi: Tamamen ayarlanabilir Renk: Beyaz Malzeme: Çelik, Alüminyum Boyut: HWD 70-120x160x80cm
Satın alma nedenleri
+ Oturarak veya ayakta çalışın + Sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI bir araya getirmek için zor1.399,20 ABD doları Wayfair'de görüntüle1.399,20 $ Wayfair'de Görüntüle1.399,20 ABD doları Wayfair'de görüntüle

Humanscale Float Yüksekliği Ayarlanabilir Masa, evinizde çok yönlü bir iş istasyonu oluşturan 'yüzer' bir masadır, bu nedenle ister evrak işlerinde, ister konferans görüşmesinde veya bir zanaat projesi üzerinde çalışıyor olun, bu masanın yüksekliğini şu şekilde ayarlayabilirsiniz: ihtiyaçlarınıza uygun. Tasarım şık ve minimalisttir ve çeşitli ofis stilleri ile güzel bir şekilde uyum sağlamalıdır. Bu, ilk ayakta duran masasına yatırım yapmayı düşünenler ve biraz esneklik sağlamak isteyenler için harika. Oturma sürenizi sınırlayabilecek ve tamamen rahat olana kadar ayakta durma sürenizi kademeli olarak artırabileceksiniz. Müşteriler bu masayı inanılmaz derecede sağlam ve ayarlaması kolay buldular, ancak bunu monte ederken kesinlikle fazladan bir çift göze ve ele ihtiyacınız olacak.

en iyi ayakta çalışma masası: Yo-Yo DESK 90

(Resim kredisi: Yo-Yo)

2. Yo-Yo Masası 90

İhtiyaç duyduğunuz her yere yerleştirilebilen tamamen ayarlanabilir bir iş istasyonu

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Herhangi bir masa / masa üzerinde kullanın Renk: Beyaz Malzeme: MDF Boyut: HWD 15x90x59cm
Satın alma nedenleri
+ 5 dakikada kurun + Ayarlaması kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Oldukça ağır, bu yüzden BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI etrafta dolaşmak için uygun değil Amazon'a bakın

Yo-Yo Desk 90, herhangi bir çalışma yüzeyine yerleştirmek ve oturabileceğiniz veya ayakta durabileceğiniz bir çalışma istasyonu oluşturmak için mükemmeldir. Kurulumu son derece basit - tek yapmanız gereken ambalajını açmak ve istediğiniz yüzeye yerleştirmektir. Tüm masaüstü sabit masa dönüştürücülerinde olduğu gibi, özgürce ayarlayabilmek istiyorsanız, dönüştürücü üzerindeki ve çevresindeki yüzeyleri oldukça düzenli tutmanız gerekir. Gazlı yaylar, tam olarak istediğiniz yüksekliğe ayarlamayı kolaylaştırır ve kullanıcılar, yaylarda parmakları kıstırma riski olmadan mekanizmayı döndürmeyi kolay buldular. Ayrıca, farklı büyüklükteki evlere hitap etmek için farklı boyutlarda gelir, bu nedenle sadece küçük bir çalışma masanız olsa bile, bu ayakta duran masa güzelce sığacaktır.

En iyi ayakta duran masalar: Flyatta 2

(Resim kredisi: Flyatta 2)

3. Hareket 2

Ayarlarınızı hatırlayan elektrikli ayaklı masa

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Sık değişen masa yüksekliği Renk: Akçaağaç Malzeme: Çelik Ebat: HWD 130 x (120/140/160/180) x 80
Satın alma nedenleri
+ Büyük kaldırma kapasitesi + Hafıza fonksiyonu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Amazon'u Kontrol Edin

Uzatılabilir yüksek kaliteli bir çelik çerçeveye dayanan Flytta 2, yalnızca yüksekliğini ayarlamayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bir dijital ekran bellek anahtarı seçeneği de içerir, böylece yükseklik ayarlarınızı daha sonraki bir tarih için kaydedebilirsiniz. Bu, özellikle farklı görev türleri için farklı yükseklikler ayarlamak istiyorsanız, gerçek bir zaman kazandırıcı olabilir.

Çift motor ile masanın yüksekliğini ayarlamak sorunsuz bir şekilde gerçekleşir, 120 kg kaldırma kapasitesi onu ağır bilgisayarlar için bile uygun hale getirir ve 71-121 cm yükseklik ayar aralığı ile mükemmel tatlı noktayı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, sipariş verirken uygun masaüstünü seçmeniz gerektiğini unutmayın; Aralarından seçim yapabileceğiniz dört boyut vardır, bu nedenle yanlışlıkla varsayılan boyutu sipariş etmeye son vermeyin.

Oldukça basit olmasına rağmen muhtemelen birkaç saatinizi alacak olan bazı montajlar gerekiyor. Genel olarak, bu çok sağlam ve sağlam bir ayakta duran masa ve hiçbir şekilde ucuz olmasa da, paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.

en iyi ayakta çalışma masası: Eiger Pro Daimi Masa

(Resim kredisi: Eiger)

4. Eiger Pro Ayakta Masa

Eşsiz bir tasarıma sahip basit bir ahşap ayakta çalışma masası

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çevre dostu tasarım Renk: Huş ağacı Malzeme: Huş Ağacı Kontrplak Boyut: HWD 69x59x56cm
Satın alma nedenleri
+ Her ürün benzersizdir + Ayarlanabilir platformlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Tasarım herkes için olmayacak-BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI ayarlandıktan sonra yukarı ve aşağı hareket etmek daha zahmetli bir şekilde Amazon'a bakın

Biraz farklı bir şey arıyorsanız, Eiger Pro Standing Desk'i deneyin. Huş ağacı kontrplaktan yapılmış bu ayakta duran masa, muhtemelen seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz benzersiz bir tasarıma sahiptir. Platformlar, dizüstü bilgisayarınız ve çevre birimleriniz için farklı yüksekliklere yerleştirilir ve işleri güvende tutmak için sağlam bir taban vardır. Daha az endüstriyel görünümler için biraz işlevsellikten ödün veriyorsunuz - örneğin, yine de kolayca ayarlamak istiyorsanız, tüm masa gereçlerinizle birlikte kuramayacaksınız.

en iyi ayakta duran masa: Fellowes Lotus VE Sit-Stand İş İstasyonu

(Resim kredisi: Fellowes)

5. Fellowes Lotus VE Sit-Stand İş İstasyonu

Mevcut masanıza kenetlenen oturarak ayakta duran dönüştürücü

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kompakt oturarak / ayakta durma çözümü Renk: Siyah Malzeme: Çelik Ebat: HWD 107.95 x 73.66 x 72.39cm
Satın alma nedenleri
+ 38cm dikey ayar + Modern tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Bir PC için tasarlandı - Kelepçe, tüm masa kurulumlarına uygun olmayabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 272,53 Amazon'da Görüntüleyin399,99 Newegg'de görüntüle 449,99 Office Depot'ta Görüntüle

Fellowes VE Lotus Sit-Stand İş İstasyonu, mevcut ofis masanıza kenetlenmek üzere tasarlanmış genişleyen bir platformdur ve bacaklarınızı germeniz gerektiğini hissettiğinizde ayakta durma yüksekliğine ayarlama seçeneği sunar. Ünitenin kendisi oldukça kompakttır ve diğer oturarak ayakta durabilen masa dönüştürücülerinden çok daha az yer kaplar. Masayı size uyan bir yüksekliğe kaldırmak ve indirmek için şelale platformunun her iki yanındaki kullanışlı kolları kullanın.

Unutmayın, bu parçalar halinde geliyor, bu yüzden geldiğinde kendiniz bir araya getirmeniz gerekecek. Ve tüm oturarak ayakta durma sistemleri gibi, dağınıklıkla iyi çalışmaz. Çevre birimleri için bol miktarda alan varken, onu yükseltip alçaltabilmek istiyorsanız, onu diğer bit ve boblardan oldukça uzak tutmak isteyeceksiniz. Kurulumunuz herhangi bir nedenle bir kıskaca uymuyorsa, mevcut masanızın üzerine oturan Fellowes Lotus Sit-Stand İş İstasyonunu deneyin.

En iyi ayakta duran masalar: Arozzi Arena masa

(Resim kredisi: Arozzi)

6. Arozzi Arena Oyun Masası Metal

Oyuncular için en iyi ayakta çalışma masası

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Video oyunları oynamak Renk: Kırmızı, mavi, yeşil, beyaz, siyah veya 'saf siyah' Malzeme: Metal Boyut: HWD 160 x 82 x 81cm
Satın alma nedenleri
+ Sağlam ve ergonomik + Mouse-mat yüzey
Kaçınılması gereken nedenler
-Oyuncu olmayanlar için Pahalı-Anlamsız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 379,99 $ Amazon'da Görüntüle 379,99 $ Best Buy'da Görüntüleyin522,85 ABD doları Walmart'ta görüntüle854 Amazon müşteri değerlendirmesi

Arozzi Arena Oyun masası, PC'nizde video oyunlarından maksimum keyif almanız için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Başlangıç ​​olarak, doku olarak bir fare altlığına benzeyen sert bir yüzey kaplamasıyla kaplanmıştır, bu da muhtemelen bir fare altlığına hiç ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Açıkçası, piyasadaki neredeyse sonsuz çeşitlilikteki fareler göz önüne alındığında, bu garanti edilmiyor, ancak aynı zamanda iyi bir mouse pad ile birlikte geliyor.

Oldukça sağlam, yani işler kızıştığında o fareyi ezmekten geri durmak zorunda kalmayacaksınız. Yeterli büyüklükte bir bilgisayar için bolca yer sağlayan ve yine de ekrandan rahat bir mesafede arkanıza yaslanmanıza izin veren bol miktarda yüzey alanı vardır. Masa, ürünle birlikte verilen Allen anahtarı kullanılarak 3,9 inç (10 cm) kadar ayarlanabilir; Bu çok geniş bir aralık değil, ancak doğru konfor düzeyine ulaşma açısından bir fark yaratıyor.

Altı renkte mevcut olan tasarım, oturma konumunuza ve iyi kablo yönetimine uyan ergonomik bir eğri ile oldukça şık. Sonuçta, burada, belki de yüksek fiyat ve onu kendiniz bir araya getirmeniz gerektiği gerçeği dışında, beğenilmeyecek çok az şey var; ancak bu özellikle vergi getirmez ve bir saatten fazla sürmemelidir.

en iyi ayakta çalışma masası: Big Jack Elektrikli Ayaklı Masa

7. Big Jack Elektrikli Ayaklı Masa

Elektrik ayarlı geniş, ferah bir çalışma istasyonu

Teknik Özellikler
En iyisi: Hızlı ve kolay ayarlama Renk: Siyah, Meşe, Beyaz Malzeme: Çelik Ebat: HWD 113x150x80cm
Satın alma nedenleri
+ Tek dokunuşla elektrik mekanizması + Krom kablo prizleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Oldukça büyük Amazon'a göz atın

Çalışmak için çok fazla alanı seviyorsanız, Big Jack Elektrikli Ayaklı Masa, çalışırken ayakta durma hareketine girmenize gerçekten yardımcı olmalıdır. Bu masa çok büyük ve ağır görünse de, ayarlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak - tamamen elektriklidir, böylece sadece bir düğmeye basarak istediğiniz yüksekliği ayarlayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzu hissettiğiniz o günlerde oturma esnekliğine sahipsiniz ve bol miktarda alan var, bu da bu masayı her türlü görev için uygun hale getiriyor. Tek dezavantajı, oldukça büyük olmasıdır, bu nedenle yerden tasarruf etmek isteyen daha küçük evler için en iyisi değildir.

Günümüzün en iyi fırsatlarını tamamlayın Float Yüksekliği Ayarlanabilir ...Humanscale Float Yükseklik Ayarlı MasaWayfair1.399,20 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFellowes Lotus VE oturma standı ... Fellowes Lotus VE Sit-Stand İş İstasyonu Amazon $ 272,53 GörüntüleTüm fiyatları görünAz stok