Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • En iyi müzik akışı hizmetleri 2018: Spotify, Apple, Amazon, Google, Deezer, Tidal ve Groove

En iyi müzik akışı hizmetleri 2018: Spotify, Apple, Amazon, Google, Deezer, Tidal ve Groove

Google, Microsoft, Amazon gibi büyük oyuncularla bir müzik akışı hizmeti seçmeye gelince seçim yapmakta gerçekten şımarıksınız.elmadahil olmak üzere bağımsız operasyonlarla rekabet etmekSpotify, Tidal ve Deezer. Peki, aralarında seçim yapmaya nasıl başlayacaksınız?


Tüm bu hizmetlerin ayrıntılarında kaybolmak kolaydır: maksimum ses kalitesi, kaç cihazla senkronize edebileceğiniz, bir aile planının maliyeti, önerilerin ne kadar iyi olduğu, çalma listesi yönetiminin karmaşıklıkları vb. Gerçek şu ki, hepsi genel olarak aynı tür hizmet ve kaliteyi sunuyorlar, bu yüzden bir dizi özellik listesi derlemek yerine her birinin temel güçlü yanlarını özetlemeye çalıştık.

Halihazırda kullandığınız cihazlar ve platformlar seçiminizde de rol oynayacak - hala Spotify uygulaması yokApple TV, örneğin - ama iyi haber şu ki, hepsi yeni kullanıcılara ücretsiz bir deneme sunuyor, böylece hepsini kendiniz deneyebilir ve ayda 10 sterlin (veya 10 dolar) ile ayrılmadan önce hangisinin uygun olduğunu görebilirsiniz.

Spotify

Ağ: www.spotify.com


Kimden:Bedava

İçin en iyisi:Çok yönlü özellikler, müzik önerileri.


Müzik akışını kitlelere getiren isim ve muhtemelen çoğu insan için en iyi seçenek: uygulamalar çok sayıda ve sağlam, katalog kapsamlı ve hala hiçbir şey ödemeden dinlemenize izin veren ücretsiz bir plan seçeneği var. birkaç reklam için geri dönün. Kendi yerel ses dosyalarınızı Spotify'ın uygulamalarına da dahil edebilirsiniz.

Spotify'da müzik önerisi algoritmalarını çalıştıran kişi ücret artışını hak ediyor çünkü Discover çalma listeleri etkilemeye devam ederken,Spotify Connectcihazlar ve hoparlörler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırın. Buradaki diğer akış platformlarından artan rekabete rağmen, Spotify yenilmesi gereken uygulama olmaya devam ediyor.


Google Play Müzik

Ağ: play.google.com/music

Kimden:Bedava

İçin en iyisi:Kendi kitaplığınızı içe aktarın, her yerden erişin.


Google'dan beklediğiniz gibi, Play Müzik en iyi bir web uygulaması olarak deneyimlenir, ancak Android ve iOS'ta da iyi çalışır. Tarayıcınıza yükleyebileceğiniz için, müziğinize hemen hemen her bilgisayardan erişebilirsiniz ve tüm melodileriniz bulutta depolandığından, klasörleri yönetme veya herhangi bir kitaplık yedeklemesi yapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Talep üzerine milyonlarca şarkı için aylık ödeme yapmak istemiyorsanız, 50.000 adede kadar kendi ses dosyalarınızı ücretsiz olarak içe aktarabilir ve yayınlayabilirsiniz. Müzik önerileri burada da güçlüdür ve Google'ın sizin hakkınızda tuttuğu tüm kişiselleştirilmiş verilerden faydalanır - böylece ister evde ister ofiste olun, uygun melodilerin sunulmasını sağlayabilirsiniz.

Apple Müzik

Ağ: www.apple.com/uk/music

Kimden:Aylık 9,99 £ / 9,99 $

İçin en iyisi:Apple ekosistemine büyük yatırım yapanlar, iTunes hayranları

Apple'ın Spotify katilinin ücretsiz bir katmanı yok, ancak üç aylık ücretsiz bir deneme sunuyor, böylece onu bir koşuşturma ve aile üyeleri ve öğrenciler için indirimler sunabilirsiniz. Ayrıca, yerel bir iTunes arşivini milyonlarca şarkıdan oluşan isteğe bağlı bir akış kataloğu ile birleştirmenize izin veren iyi bir bıçağı var, ancak bazen kombinasyon biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Spotify ve aslında Google Play Müzik'ten bir fark, web oynatıcısı olmamasıdır, bu nedenle her şeyin iTunes üzerinden geçmesi gerekir - akıllı çalma listesi işlemesini ve iPhone senkronizasyonunu seviyorsanız harika, ancak temiz ve net yazılımı seviyorsanız o kadar da iyi değil. Apple Music, yalnızca iTunes'u yoğun bir şekilde kullanıyorsanız veya çoğunlukla Apple gadget'larına güveniyorsanız gerçekten zirveye çıkıyor.

Deezer

Ağ:www.deezer.com

Kimden:Bedava

İçin en iyisi:Platform seçimi ve bit hızı seçimi.

Deezer, rakiplerinin çoğuyla aynı yüksek profile sahip değil, ancak aynı özelliklerin çoğuna sahip: yerel ses dosyası içe aktarmaları, web üzerinde çalışan uygulamalar, masaüstü ve mobil ve sizi rahatlatacak ücretsiz bir katman (temelde radyo tarzı mikslerde kontrol edemezsiniz). Dinleme geçmişinize göre melodiler arasında dolaşan Akış özelliği de denemeye değer.

Ultra yüksek kaliteli (1,411 kb / sn) akışlar elde etmek için biraz daha fazla ödeme yapabilirsiniz, böylece Deezer'da gerçekten herkes için bir şeyler vardır. Uygulamalarındaki arayüzler de net ve duyarlıdır ve Deezer'a karşı önemli olan pek bir şey düşünemiyoruz - diğer donanım ve yazılımlarla entegrasyon, Spotify'ın gerçekten üstün olduğu tek alandır.

Amazon Music Unlimited

Ağ:www.amazon.co.uk/gp/dmusic/promotions/AmazonMusicUnlimited

Kimden:Ayda 7,99 £ / 7,99 $

İçin en iyisi:Prime üyeler, Amazon sadıkları.

Amazon'un müzik hizmetleri kafanızı karıştırmak için zor: Prime Music size iki milyon şarkıdan oluşan sınırlı bir akış kitaplığı sunar ve bir Prime aboneliğine dahildir ve ardındanAmazon Music UnlimitedBurada ele aldığımız diğer hizmetlere daha çok benzeyen, Prime'ınız varsa ayda 7,99 £ / 7,99 $ veya aksi takdirde ayda 9,99 £ / 9,99 $ maliyeti.

Anladım? Gerçek (Amazon Music Unlimited) hizmetinin kendisi söz konusu olduğunda, Google, Spotify ve Apple'ın sunduğu kadar gösterişli veya sezgisel olmasa da, size başka yerlerde edindiğiniz özelliklerin ve seçeneklerin çoğunu sunar. Müzik keşfi de biraz eksik, ancak yalnızca bir Amazon Echo veya Echo Dot aracılığıyla kullanmak istiyorsanız, bir indirimli fiyat ücreti karşılığında alabilirsiniz.

Groove Müzik

Ağ: music.microsoft.com

Kimden:Ayda 8,99 £ / 8,99 $

İçin en iyisi:Yoğun Windows ve Surface kullanıcıları.

Microsoft'un yalnızca Groove Music'i geliştirdiği hissine kapılıyorsunuz çünkü Apple ve Google ile Spotify'a karşı rekabet etmesi gerektiğini düşünüyor, ancak adil olmak gerekirse, yavaş yavaş iyileşiyor. Oldukça basit olmasına rağmen, tüm temel bilgiler ele alınmıştır, böylece şarkıları birden fazla cihazda yayınlayabilir ve önbelleğe alabilir, öneriler alabilir, kendi çalma listelerinizi oluşturabilir ve benzeri işlemler yapabilirsiniz.

Groove Music'in farklı olduğu yerde Microsoft'un geliştirdiği Windows 10 uygulaması var, bu da Surface tabletler ve diğer cihazlar ve gerçekten de Xbox konsolları için optimize edildiği anlamına geliyor. Windows ve Microsoft kitini kullanarak çok fazla zaman harcarsanız, Groove Music zaten yaptığınız her şeye tam olarak uyacaktır ve bu size hitap edebilir.

Gelgit

Ağ: www.tidal.com

Kimden:Aylık 9,99 £ / 9,99 $

İçin en iyisi:Yüksek kaliteli müzik, bazı ayrıcalıklar.

Gösterişli yeniden başlatıldığını fark ederseniz fark etmiş olabileceğiniz gibi, Tidal'ın en büyük satış noktası, müzik akışının yüksek kalitesidir - CD seviyesi 1,411 kbps'ye kadar. Hizmet ayrıca, belki de Tidal sahibi ve bazen rapçi Jay Z'nin etkisi sayesinde, parça akışından videolara ve sanatçı röportajlarına kadar münhasır paydan daha fazlasına sahip gibi görünüyor.

Yüksek sadakat ve yüksek profilli ayrıcalıkların ötesine bakın ve Tidal'ı önerecek pek bir şey yok: uygulamaları ve özellikleri fena değil, sadece diğer bazı hizmetlerin şıklığına tam olarak uymuyorlar. En iyi ses kalitesi için ayda 19.99 £ veya 19.99 $ ödemeniz gerektiğini düşünürsek, çoğu insan akışını başka bir yerde yapmak en iyisidir.

  • Müzik yapmak? İşte size müzik çalmayı öğretebilecek yedi ince alet