Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • En iyi su altı uçağı 2020: hangi dronun sizin için doğru olduğunu belirleyin

En iyi su altı uçağı 2020: hangi dronun sizin için doğru olduğunu belirleyin

Dronlar çok geçmeden hemen hemen her yerde olacak. Belki de birkaç tanesini kendiniz fark etmişsinizdir, şehrinizde teslimat yapıyordunuz veya belki de pilotu uzak bir noktadan izlerken yerel parkınızda tur atıyorsunuz.


Etrafında hiçbir yol yok - dronlar çok eğlencelidir! Ama işin komik yanı, çoğumuz hala kendi havada devriye gezen uçağımız için kuruşlarımızı biriktirirken, dronlar için bir sonraki büyük adım zaten oluyor… su altında.

Doğru: su altı insansız hava araçları nihayet reşit oluyor. Bu teknolojinin durumu nedir? Ve içinizdeki Kaptan Nemo'nuzu geliştirmek için hangi modeller doğru modeller? Öğrenmek için, su altı uçağı satın alma rehberimizi okumaya devam edin!

Sualtı drone'ları neden büyük ölçüde havalanıyor?

Dronlar, çevremizi keşfetmek ve öğrenmek için insan zihninde neredeyse ilkel bir arzuyu besler. Kim dünyanın kuşbakışı görüntüsüne yükselmek istemez ki? Bu teknoloji, hımm, büyük ölçüde doyumsuz merakımızdan kaynaklandı.


Ancak denizler ve okyanuslar hakkında, gökyüzü ve bulutlar hakkında bildiklerimizden ne kadar az şey bildiğimizi bir düşünün. Ulusal Okyanus Hizmetinden bilim adamları, dünya okyanuslarının yüzde 95'inden fazlasının şimdiye kadar keşfedilmemiş olduğunu tahmin ediyor.

Öyleyse, su altı insansız hava araçlarının tüketici teknolojisi dünyasını neden fırtınaya düşürdüğünü merak ediyor musunuz? Ofisten uzak kaldığınız günlerde dev mürekkep balıkları yakalayacağınızı veya yeni türler keşfedeceğinizi söylemiyoruz, ancak kendimize bu sualtı krallığına kısa bir bakış atmak, biz kara sakinleri için yeterince ayrıcalık ve tuhaf bir düzeydir. şaşırtıcı bir şekilde nispeten uygun fiyatlı olabilen lüks.


Su altı drone alırken nelere dikkat etmelisiniz

Havadaki en eski insansız hava araçlarını muhtemelen hatırlayacaksınız - bunlar yeniliklerden veya çocuk oyuncaklarından biraz daha fazlasıydı. Birçoğu hala öyledir. Ancak kısa bir süre içinde, bu gelişen teknolojinin amatör hobicilerin artık FAA'nın gözetimi gerektiren uçakları uçurabilecekleri noktaya kadar olgunlaştığını izledik. Birkaç yüz dolara, son derece yetenekli bir uçan drone, yedek piller ve pervaneler ve uçmak için ihtiyacınız olan hemen her şeyi alabilirsiniz.


Aşağıdaki su altı drone'larından bazıları, radyo sinyalleri suda iyi hareket etmediği için fiziksel bağlama gerektirir - bu, havada uçan drone'ların sahip olmadığı benzersiz bir zorluktur. Kablosuz olarak yayınlamak için düşük kaliteli, sıkıştırılmış video kaydetmek, tüm çabayı anlamsız hale getirebilir. En büyük endişeniz video kalitesi ise - örneğin bir film yapımcısı veya kurtarma operatörü iseniz - ipler bir süre burada olacak.

Ayrıca, kamera lenslerinin ve sensör açıklıklarının temizliği de dikkate alınması gereken başka bir konudur. Bir drone yüzlerce fit suyun altına batırılırsa, operatör insansız hava aracını alır ve soruna müdahale ederken tüm operasyonun durması gerekir.

Doğal olarak, bu zorlukların bir kısmı veya tamamı & ldquo; normal & rdquo; dronlar da. Bir kabloyla bağlı değiller, ancak uzaktan kumandalarımızın menzili ve lityum bazlı pillerimizin sınırlı ömürleri, bir drone çalıştırmanın sınırlı bir çalışma penceresiyle birlikte geldiği anlamına geliyor.

  • Bu yaz suya düşmek için ihtiyacınız olan her şey

Piyasadaki en iyi 4 sualtı dronu


PowerRay

Balık tutmayı sevenler için mükemmel bir drone

Teknik Özellikler
Boyutlar: 465x270x126mm Ağırlık: 3,8 kg Derinlik kapasitesi: & le; 30m Çalışma sıcaklığı: 14 ℉ ~ 122 ℉ (-10 ℃ ~ 50 ℃) Maksimum seyir hızı: 3 ~ 4Kn (2m / s) Maks. Yükselme hızı: ~ 0.78Kn (0.4 m / s) Maks. alçalma hızı: ~ 0.58Kn (0.3m / s) Maks. çalışma süresi: 4 saat
Satın alma nedenleri
+ 4K'da video kaydeder + Balık bulmak için mükemmel

Balıkçılık ve yüksek teknoloji bariz bir eşleşme gibi görünmüyor, ancak ilk denememiz bunları ilginç sonuçlar için bir araya getiriyor. Doğru - PowerVision’ın PowerRay'i balıkçılar için bir drone.

Drone üzerindeki sensörler ve sonar ekipmanları, suyun sıcaklığı, denizaltı manzarasının neye benzediği ve hakkında balık olup olmadığı dahil olmak üzere her türlü veri noktasını besleyebilir. Yüksek güçlü bir kamera, videoyu 4K olarak veya 12 megapikselde fotoğraflar kaydedebilir.

Fiyat:1.199 $ |PowerRay sualtı drone alın

Blueye

VR meraklıları için en iyi su altı drone

Teknik Özellikler
Ağırlık: 8 kg Derinlik kapasitesi: 150m Maksimum seyir hızı: 3 ~ 4Kn (2m / s) Maksimum çalışma süresi: 2 saat İticiler: 3 x 350 W
Satın alma nedenleri
+ 1080p geniş açılı kamera + WiFi bağlantısı + Kompakt tasarım GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Blueye, çarpıcı sahil şeridine ve deniz araştırmalarının yuvası olan Norveç'te geliştirilmiş bir su altı insansız hava aracıdır. Pioneer, Blueye'ı & ldquo; dünyanın en iyisi & rdquo; olarak faturalandırıyor. keşif amaçlı denizaltı drone. Drone, 150 metreye kadar derinliklere ulaşabilir, Wi-Fi bağlantısı kullanır ve iki saatlik pil ömrü sunar.

VR gözlüklerinizi veya herhangi bir geleneksel mobil cihazı kullanarak Blueye'ı kontrol etmek kolaydır ve en sevdiğiniz sosyal ağlara neredeyse kesintisiz fotoğraf ve video yüklemeleri (30 fps, 1080p) sunar.

Pioneer, web sitelerinden satın aldığınızda, öngörülen 3.550 $ 'lık etiket fiyatı üzerinden yüzde 15 indirim sunuyor. Drone 2018'de satışa sunulacak.

Fiyat:3.550 $ (2.745 £) |Blueye sualtı drone alın

DTG2 Serisi

Sualtı keşfi için harika

Teknik Özellikler
Boyutlar: 325x258x279mm Ağırlık: 8,5 kg Derinlik kapasitesi: & le; 30m Çalışma sıcaklığı: 23 ℉ ~ 104 ℉ (-5 ℃ ~ 40 ℃) Maksimum seyir hızı: 2.5Kn Maks. Çalışma süresi: 8 saat
Satın alma nedenleri
+ Uzun çalışma süresi + Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek + En yüksek oran sensörleri

İster inanın ister inanmayın, Deep Trekker tarafından geliştirilen drone'lar yıllardır su altı arama kurtarma görevlerinde kullanılmaktadır. Bunlar kesinlikle oyuncak değil!

DTG2'nin dört modeli mevcuttur: Starter, Pro, Smart ve Worker. Farklılıklar çoğunlukla dronların derinlik yetenekleri ve dahil edilen iplerin uzunluklarıyla ilgilidir:

Starter modelinin 50 metrelik bir ipi ve 100 metrelik bir derinlik derecesi vardır.

Pro modelinin 75 metrelik bir ipi ve 100 metrelik bir derinlik derecesi vardır.

Smart modeli, 75 metrelik bir ip üzerinde 150 metreye kadar dalabilir.

İşçi modelinin 100 metrelik bir ipi, kavrayıcı kolları ve 'akıllı' sensörler, otomatik derinlik özellikleri ve daha fazlası.

Başlangıç ​​modelinin fiyatı 3.899 $ 'dır ve şu anda piyasada. İşçi modeli sizi yaklaşık 10 bin geri ödeyecek, ancak iş alanınız deniz altı kurtarma, bakım veya benzer bir şeyle ilgili olmadığı sürece bu model muhtemelen size çekici gelmeyecektir. James Cameron filminden çıkmış bir şeye benziyor!

Fiyat:3,899 $ 'dan |DTG2 Serisi sualtı drone alın

iBubble

Dalış fanatikleri için mükemmel bir drone

Teknik Özellikler
Boyutlar: 50x35x25cm Ağırlık: 5 kg Derinlik kapasitesi: 60m Maksimum seyir hızı: 1 m / s Maks. Çalışma süresi: 1 saat
Satın alma nedenleri
+ Sizi otomatik olarak takip eder + Etkileyici maksimum dalış derinliği + Ayarlanabilir çekim modları

Ve şimdi biraz farklı bir şey için. İBubble Kamera belki de benzersizdir - yüzerken ve dalarken sizi takip edecek ve tüm süre boyunca yüksek kaliteli video kaydeden eller serbest, tamamen otonom bir drone.

Ünite 196 metre maksimum dalış derinliğine sahiptir ve sağlam bir saat boyunca çalışabilir. Ayrıca dronun film modlarını ve açılarını çok fazla karışıklık olmadan ayarlayabilmeniz için bir bilezikle birlikte gelir. İsteğe bağlı bir bağlantı, iBubble'ın erişimini genişletir ve daha iddialı keşifler için uygun hale getirir.

IndieGoGo'da iBubble'ı 1.999 $ 'lık indirimli fiyatla ön sipariş verebilirsiniz. Öngörülen sevkiyat aralığı 2018 yazıdır.

Fiyat:1.999 $ (1546 £) |İBubble sualtı drone alın