Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi video düzenleme yazılımı 2020

En iyi video düzenleme yazılımı 2020

En iyi video düzenleme yazılımı, eğlenceli bir proje ile gözü eriten bir mücadele arasındaki fark olabilir. Bu nedenle, sizin için en iyi aracı bulabilmeniz için diğerlerinin yanı sıra Mac, Windows, iOS ve Android için en iyi video düzenleme yazılımını tamamladık.


Profesyonel editörlerden film yapımcısı olmaya aday amatörlere kadar, her seviyeye uygun bir şey var. Ayrıca, tahmin edebileceğiniz gibi, oldukça pahalı premium şeylerden tamamen ücretsiz video düzenleme yazılımlarına kadar bir dizi fiyat var.

Kolay video düzenleme veya sadece en iyi ücretsiz seçeneği istiyorsanız, o zaman şu anda en iyi seçeneklerin bu geniş listesinde yer alacaksınız. (Hareketsiz görüntülerle çalışıyorsanız,en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları.)

Klipleri kırpmaktan ve filtre uygulamaktan yeşil ekranlarla çalışmaya ve oynatmayı ayarlamaya kadar, hangisinin sizin için en iyi video düzenleme yazılımı olduğuna karar verirken dikkat etmeniz gereken birçok özellik vardır. Video düzenleme yazılımı alanında büyük bir oyuncu olan Adobe ekibinde olabilirsiniz; tracker.tradedoubler.com/click. Alternatif olarak, daha düşük bir fiyata harika bir deneyim sunan daha az bilinen isimleri denemeye daha açık olabilirsiniz.

Burada, her biri sunduklarına göre düzenlenmiş ve öne çıkan en iyi video düzenleme yazılımına sahibiz. Bir sonraki sanat eserinizi oluşturmak için doğru aracı burada bulabilmelisiniz.


  • Kontrol eten iyi Apple Mac, sıralamada
  • Bunlardan biriyle pazarlık yapınMac Pro fırsatları
  • Bizim seçimimizi keşfedinen iyi dronlar
  • En iyi Black Friday fırsatları: bu süper indirimi akıllıca satın alın

En iyi video düzenleme yazılımı

en iyi video düzenleme yazılımı: Adobe Premiere Pro CC

(Resim kredisi: Adobe)

1. Adobe Premiere Pro CC

Genel olarak en iyi video düzenleme yazılımı

Teknik Özellikler
Platform: Mac / Windows Ücretsiz deneme: 7 gün 8K desteği: Evet YouTube'a Yükle: Evet 360 desteği: Evet Fiyat: Abonelik
Satın alma nedenleri
+ Özelleştirilebilir arayüz + Geniş destek + 360 ve VR etkin
Kaçınılması gereken nedenler
-Aylık abonelik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI herkese uygun olmayacak Adobe Premiere Pro CC Tekli Uygulama 29,99 $ / ay Adobe CC Tüm Uygulamalar 76,99 $ / ay Adobe Siteyi Ziyaret Edin

En iyi video düzenleme yazılımı oyunu, oyundaki en eski oyunculardan birine gitmelidir: Adobe, en son Premiere Pro CC ile. Adından da anlaşılacağı gibi bu, profesyonellerin üst düzey video oluşturmak için kullandıkları her şeyi yapan bir araçtır. Bu nedenle, bu ucuz değil, bir abonelik modelinde ödeniyor. Yalnızca video düzenleme yapıyorsanız, tek uygulama planını tercih edebilirsiniz, ancak başka yaratıcı görevler yapıyorsanız, tam bir Adobe Creative Cloud aboneliği için ödeme yapmanız daha iyi olur.


Neye karar verirseniz verin, Premiere Pro CC, temel kırpma ve katmanlamadan 8K ve 360 ​​derece video düzenleme desteğine kadar isteyebileceğiniz her şeyi sunar - makinenizin bunu çalıştırma gücüne sahip olduğunu varsayarsak. Hem Mac hem de Windows'ta çalışır ve sürecin kullanımını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için klavye kısayollarıyla dolu. Doğrudan YouTube'a yükleme seçeneği de var, bu da burayı kendi kendine yayınlayan sosyal medya video yapımcıları için tek adres haline getiriyor.

  • tracker.tradedoubler.com/click

en iyi video düzenleme yazılımı: Final Cut Pro X


(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Final Cut Pro X

Mac için en iyi video düzenleyici

Teknik Özellikler
Platform: Mac Ücretsiz deneme: 30 gün Video parçaları: Sınırsız
Satın alma nedenleri
+ Güçlü, çeşitli düzenleme seçenekleri + Kullanımı basit + Apple kullanıcıları için ideal
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI PAHALISiteyi ziyaret et

Final Cut Pro X, Mac'te alabileceğiniz en iyi video düzenleme yazılımıdır. Adobe seçenekleri de harika, ancak bu Apple tarafından Apple için oluşturuldu. Yani, beklediğiniz gibi süper temiz, minimal ve kullanımı çok kolay. Ancak bu, özelliklerden çok uzak olduğu anlamına gelmez.

Bu yazılım, yüksek fiyatı haklı çıkarmak için birçok özellik sunar. Bunlar arasında özel efektler, gruplama araçları, ses ekleme ve düzenleme, çoklu kamera düzenleme ve akıllı renk dengeleme araçları bulunur. Ayrıca sınırsız video parçalarına erişim elde edersiniz, böylece asla kısıtlanmış hissetmezsiniz. 30 günlük ücretsiz deneme ile bu güçlü video düzenleme aracını denemeye kesinlikle değer.

en iyi video düzenleme yazılımı: Adobe Premiere Elements

(Resim kredisi: Adobe)

3. Adobe Premiere Elements

Tüm kullanıcılara uyan çok yönlü düzenleme için en iyi yazılım

Teknik Özellikler
Platform: Mac / Windows Ücretsiz deneme: Evet Video parçaları: Sınırsız
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı basit + Zengin özelliklere sahip + Yüz algılama
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI daha hızlı olabilir tracker.tradedoubler.com/click

Adobe Premiere Elements, şimdiye kadar sadece üç programda listedeki ikinci Adobe yazılımıdır. Evet, Adobe bu kadar iyi. Bu video düzenleme paketi, yüz tanıma gibi kullanışlı özelliklerle dolu daha uygun fiyatlı ve kullanıcı için kolay bir alternatif sunar.


Sevdiğimiz basit ama gerçekten etkili özellikler arasında video sabitleme, otomatik hareket izleme, ses efektleri ve standart olarak bulunan bir dizi film müziği bulunur. Tüm kullanımının kolay olduğu gerçeği sadece harika bir bonus. Çok sayıda insan tabanlı videoyla çalışıyorsanız, akıllı tonlama cilt için harika bir özelliktir - tıpkı bir selfie kamerasının sizi daha pürüzsüz bir tenli göstermesi gibi. Bu, videolara daha profesyonel bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Profesyoneller için renk anahtarlama, opaklık, geçişler ve daha fazlası gibi efektlerin keyfini çıkarabilirsiniz. O zaman herkes için bir şey.

en iyi video düzenleme yazılımı: Lightworks

(Resim kredisi: Lightworks)

4. Işık İşleri

En iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı

Teknik Özellikler
Platform: Mac / Windows / Linux Ücretsiz: Evet Video parçaları: Çoklu destek
Satın alma nedenleri
+ Fiyat için güçlü + Çok özelleştirilebilir + Çok kanallı düzenleme
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI öğrenmek için en kolay değil 22,95 $

En iyi ücretsiz video düzenleme yazılımını arıyorsanız, Lightworks'ü öneririz. Bu yazılım, size profesyonel kalitede fiyatlar ödemeden profesyonel kalitede videolar çekecek kadar iyidir. Gizli maliyet? Bunu kullanmak, yukarıdaki seçeneklerden bazıları kadar kolay değildir, ancak öğrenmek için çaba gösterirseniz, etkili olabilir.

Çekimi arka planda içe aktarın ve işleyin, ardından video efektlerini gerçek zamanlı olarak önizleyin - ücretsiz bir araçta görmeyi beklemeyebileceğiniz bazı ciddi ileri teknoloji özellikler. Çalışma sürecini hızlandırmak için özel klavye kısayolları ayarlayın ve karmaşık sonuçlar için çok kanallı düzenlemenin keyfini çıkarın.

Biraz para harcayıp, projeleri farklı formatlara aktarmanıza ve 3D modelleme ve doğrudan YouTube'a yüklemeler gibi özelliklerin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan Lightworks Pro'ya yükseltme seçeneği vardır.

en iyi video düzenleme yazılımı: Hitfilm Express

(Resim kredisi: Hitfilm Express)

5. Hitfilm Express

En kolay kullanımlı ücretsiz video düzenleyici

Teknik Özellikler
Platform: Mac / Windows Ücretsiz: Evet Video parçaları: Çoklu destek
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay arayüz + Şablonlar + Animasyonlu metin düzenleme
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha iyi özellikler için ödeme yapmalıSiteyi ziyaret et

Hitfilm Express, kullanıcı dostu ve kullanımı kolay bir arayüzle birlikte gelen gerçekten kullanışlı bir başka ücretsiz video düzenleme programıdır. Bu, bunu denemek isteyen video düzenlemede yeni olan herkes için harika bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, daha deneyimli kullanıcılar için de bazı iyi özelliklere sahip olduğunu söyledi.

3B oluşturma araçları, yeşil ekran renk anahtarı ayarı gibi özelliklerin keyfini çıkarabilir ve özel video maskeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kliplerin kırpılması, renk dengeleme ve tabii ki çeşitli video formatlarına aktarım gibi daha fazla günlük araç vardır.

Sistem, daha önce video düzenleme araçlarını kullanmış olan herkes tarafından kolayca tanınabilen geleneksel bir arayüzle, kullanımı yeterince basittir. Yeterince güce sahip bir makineniz olduğundan emin olun, çünkü bu, donanımınızın bu verileri sıkıştırmak için çok çalışmasını sağlar.

en iyi video düzenleme yazılımı: Adobe Premiere Rush

(Resim kredisi: Adobe)

6. Adobe Premiere Rush

İOS için video düzenleme için en iyisi

Teknik Özellikler
Platform: Mac / Windows / iOS / Android Ücretsiz deneme: Evet Video parçaları: Dört
Satın alma nedenleri
+ Mobil uyumlu uygulama içi düzenleme + Mükemmel ses düzenleme + 4K desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Ücretsiz plan temel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Adobe Premiere Rush $ 14,29 / ay Adobe Premiere Pro ve Premiere Rush $ 29,99 / ay Adobe Sitesini Ziyaret Edin

Adobe Premiere Rush, özellikle akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanmış nihai mobil düzenleme aracıdır. Bu, bu uygulamayı iOS veya Android cihazınızda çalıştırabileceğiniz ve bir videoyu tamamen bu uygulama içinde düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Telefonunuzun veya tabletinizin yeterince yeni olduğunu varsayarsak, aynı anda dört adede kadar video ve üç ses parçasıyla yüksek kaliteli 4K video çekimlerini bile düzenleyebilirsiniz.

Bu telefonunuzda olduğu için, doğrudan sosyal medya hesaplarına dışa aktarmak için belirli seçeneklerle dışa aktarımı süper basit hale getirir. Üç video dışa aktarma limiti ile Rush Başlangıç ​​Planını kullanarak ücretsiz olarak tüm bunlardan yararlanabilirsiniz. Veya cüzi bir ücret ödeyin ve telefonunuzda veya tabletinizde tam hizmetin keyfini çıkarın.

en iyi video düzenleme yazılımı: GoPro Uygulaması

(Resim kredisi: GoPro)

7. GoPro Uygulaması

Aksiyon kamerası görüntülerini düzenlemek için en iyisi

Teknik Özellikler
Platform: iOS / Android / Windows / Mac Ücretsiz deneme: Evet Video parçaları: Çoklu
Satın alma nedenleri
+ 4K destekli + 20'den fazla tema + Şarkı senkronizasyonu
Kaçınılması gereken nedenler
-Kontroller, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI minimumdurSiteyi ziyaret et

GoPro Uygulaması, bir GoPro kameradan veya başka bir uyumlu cihazdan canlı aksiyon video çekimlerinizi anında düzenlemeye başlamanın harika bir yoludur. Bu, hızlı bir şekilde kullanılmak üzere yapıldığından, hareket halindeyken çalışması çok basittir. Çekimleri otomatik olarak içe aktarır ve hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan hemen müzikle senkronize edilmiş videolar oluşturabilir.

Fotoğraf veya hızlandırılmış sekanslar eklemek gibi daha karmaşık seçenekler ve hızı ifade etmek için harika grafikler ve çizelgeler var - aksiyon kamerası çekimleri için ideal. Gönderinizi yönlendirecek mükemmel resmi bulmak için mükemmel bir kare kare geçiş seçeneği ile videoları YouTube veya Facebook'ta kolayca paylaşın.

GoPro Plus sürümüne ödeme yapıp abone olursanız, standart 20 film müziğinden çok daha fazlasına sahip olacaksınız ve istediğiniz cihazdan düzenlemek için videoları ve fotoğrafları buluta otomatik olarak yükleyebilirsiniz.

en iyi video düzenleme yazılımı: CyberLink PowerDirector

(Resim kredisi: CyberLink)

8. CyberLink PowerDirector

Yeni başlayanlar için en iyi tam özellikli video düzenleyici

Teknik Özellikler
Platform: Windows Ücretsiz deneme: 30 gün Video parçaları: Çoklu
Satın alma nedenleri
+ 8K + Sihirbaz optimizasyonu desteği + Doğrudan YouTube'a
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha ince kontroller kullanabilir95 ABD doları Ebay'de görüntüle 120 ABD doları Ebay'de görüntüle

CyberLink PowerDirector, tam teşekküllü ve karmaşık bir araçtan hoşlanan ve aynı zamanda kullanması kolay olan video düzenleme konusunda nispeten yeni olan herkes için harika bir seçenektir. Bu, 8K video düzenleme ve 360 ​​derece destek gibi özelliklerin yanı sıra videoyu saniyeler içinde optimize eden bir sihirbaz gibi süper basitleştirme araçları anlamına gelir. Bu, sosyal medyada aceleyle takılmak için hızlı bir düzenleme yapmak için harika bir araçtır.

Ancak hareketli grafik başlıkları, sosyal medya dostu 1: 1 video oranları ve yüksek kaliteli video düzenleme içeren standart bir post prodüksiyon arayüzünde daha karmaşık özellikler de vardır. Ultimate sürümüyle ekstra ödemeniz gerekenler, 4K video düzenleme, ses düzeltme ve kitaplık önizleme özellikleri gibi özelliklerdir.

en iyi video düzenleme yazılımı: KineMaster

(Resim kredisi: KineMaster)

9. KineMaster

Android için en iyi video düzenleme aracı

Teknik Özellikler
Platform: ChromeOS / iOS / Android Ücretsiz deneme: Ücretsiz uygulama Video parçaları: Çoklu
Satın alma nedenleri
+ Birçok özellik + Pro seviyesi + Ucuz seçenek
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI daha hızlı olabilirSiteyi ziyaret et

KineMaster, çalıştıracak kadar yeni bir cihaza sahip Android, ChromeOS ve iOS kullanıcıları için harika bir video düzenleme seçeneğidir. Bunun, profesyonel editörlerin hareket halindeyken kullanması için bile yeterince iyi hale getiren bazı ciddi karmaşık özelliklere sahip olduğunu söylüyoruz.

Bir projede dört adede kadar ses parçası içeren birden çok katmanı düzenleyebilirsiniz. El yazısı ve metin açıklamaları ekleme ve hatta çerçeve ve alt çerçeve düzeylerinde düzenleme gibi küçük ekstralar da vardır. Bunların hepsi ücretsizdir, bu yüzden emin olmasanız bile, bunu bir deneyin deriz, çünkü çoğu kişinin, hatta daha talepkar editörün bile ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

en iyi video düzenleme yazılımı: Corel VideoStudio Ultimate

(Resim kredisi: Corel)

10. Corel VideoStudio Ultimate

Yeni başlayanlar için en iyi video düzenleme yazılımı

Teknik Özellikler
Platform: Windows Ücretsiz deneme: 30 gün Video parçaları: Çoklu
Satın alma nedenleri
+ Süper basit + Uygun fiyatlı + 4K desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için çok basitSiteyi ziyaret et

Corel VideoStudio Ultimate, klipleri birbirine eklemeye ve kesmeye yeni başlayan herkes için gerçekten harika bir video düzenleme seçeneğidir. Profesyoneller için biraz basit olsa da, alması ve kullanması ne kadar kolay olsa da birçok özelliği var. Buna 4K, çoklu kamera düzenleme ve 360 ​​derecelik VR video düzenleme gibi üst düzey ekstralar dahildir.

Arayüzün seçilmesi kolaydır ve bir müzik kitaplığının yanı sıra video projenize eklenebilecek bir dizi efekt içerir. Buradaki kilit nokta, yazılımın işi kolaylaştıracak kadar sezgisel ve aynı zamanda - en önemlisi - eğlenceli olmasıdır, böylece video düzenlemenizin son kesimini oluşturma sürecinden gerçekten keyif alabilirsiniz. Ve bundan seçim yapabileceğiniz 2000'den fazla özelleştirilebilir filtre ile benzersiz bir şekilde eğlenceli bir şey sunmak için çekimlerinizi gerçekten kişiselleştirmeniz için harika bir fırsat sunar.